Šta je novo?

Jeftino a dobro

Marko94

Cenjen
Učlanjen(a)
16.10.2012
Poruke
103
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ponekad mi zao para pa kupim neki ŽNj mis, dzojistik, tastaturu ili tako nesto ali se i nekad zaista iznenadim koliko je u stvari dobro i izdrzljivo to sto sam kupio :D
Jeli se i neko od vas nekad pozitivno iznenadio kupuvsi neku jeftinu kompjutersku stvarcicu? :D Ako jeste voleo biih da napisete nesto o tome i tako je preporucite drugim korisnicima :)

Evo za pocetak:
Dzojistik Havit HV-G60, oko 600 dinara je jedan bio, pre skoro 2 godine, drdani su cesto, mali milion PES utakmica je odigrano na njima a i dalje su kao novi.
Tastatura MS Beta: oko 500 dinara, odlicna je, lagana, tanka, ima dodatne dugmice koji su savrseni. I nju koristim oko 2 godine. Sto se tastura tice izmjenjao sam ih dosta... Imao sam svakakve plasticne, metalne, plave, zelene, roze... Od svih njih sa ovom sam najvise zadovoljan i najduze mi traje, iako je kad je god cistim izudaram od ispod sakom da ispadnu mrvice :D:D:D
Napajanje LC Power LC500H 500W (25 eura) napaja 4870 koji nije bas mali potrosac i i7 3770 i 4 hdd-a. Ali ja kompjuter bukvalno ne gasim :D Nocu je uplaljen zbog torrenta, danju radim na njemu a kad negde izadjem stavim ga na sleep i nemam stvarno nikakvih problema sa ovim napajanjem a imam ga vec 2 godine, znaci ne kapiram zasto ljudi kupuju napajanja od hiljadu eura hhaha, salim se, i ja bih da ne znam sta cu s' parama, ali ko to trazi dobro napajanje za male pare ovo je savrseno :D
Wireless kartica TP-LINK TL-WN781ND, ne znam kakve su ostale ali meoni ova zavrsava posao bez problema :D Koristim internet od komsije, kuca mu je udaljena nekih 50 metara od moje, kroz zidove i sve to signal je 40%, brzina ~5 mb/s, drajver i program se jednostavno instaliraju i rade savrseno i na xp-u, 7mici i 8mici :=)

uff, ne mogu se sad setit svega... Mozda se setim jos neceg kasnije pa cu dodati :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio jeftin kabl za napajanje, radi ko sat.
 
Periferije nikad ne valjaju jeftine. Ja sam se prevario i nakon konacne smrti Logitech Ultra X premium (4 godine) uzeo sam Media Blueberry tastaturu, polu-slim. Nije proslo 3 meseca kako tastatura iskazuje:

samostiskanje
klavijatura, dok kucam veliki teskt, cuje se Sopenova herojska poloneza u pozadini, umiksovana sa Ramstajnom. (zveci kao da je bijem od zid)
farba ogulila komplet
nije balansirana i svako malo moram da je "iskrivim" rucno da bi legla lepo na astal

a bukvalno za 1000 din razlike sam mogao da uzmem novi Ultra X premium.

Zakljucak je da cak i ako odaje utisak izdrzljivosti, ne moze se porediti sa kvalitetnijim proizvodom jer navika izaziva privid korisnosti. Uzeh polu mrtvu Ultra X cisto da vidim osecaj i ne mogu da opisem razliku. Bukvalno kao da sam umocio ruke u med, u poredjenju sa ovim krzem iz kine/novog sada, ili bilo kojom drugom tastaturom nekvalitetne proizvodnje.
 
Jetion joy, ko onaj sa PSa, sa 2 pota, doduse rade kao dugmici, al ono, odigrano milion utakmica i mortak kombat meceva njime... Kupljen pre ~7 godina i dan danas radi kao sat. Pre 2 godine na Najlon pijaci uzeo Philips MP4 player 8gb, jedino sam mu morao firmware ubaciti, za 400din, baterija drzi ~24h, Sony MDR-V300 sluske za 200din, zvuk predivan.... Ne mogu se setiti svega, a bilo je svacega... Isplati se uzeti tako nesto jeftino ili polovno, samo treba imati nos :)
 
Prestigio USB Hub and Mouse Pad kupio u zimu 2007 za 750 din. Rade i dan danas pez problema sva cetiri usb porta koja se nalaze na/u podlozi, a podloga kao nova, bez tragova koriscenja, iako je svakodnevno "gaze" dva razlicita pacova...:)
 
@Marko94 Stavio si komponente u vrednosti od cca 500e na napajanje od 25e?? Hmm, ne znam koliko je to pametno... Imaj na umu na napajanja godinama gube snagu, pripazi na to (a pogotovo ti ''Kinezi'' poput LC Power-a).

On topic, imao sam Genius crni gamepad, ovakav: bigimg.jpg
Jednostavno je neuništiv :D Ne koristim ga više, ali nema šta mu se nije desilo (udaran, bacan u zid, gažen, čupan kabl). Koštao me je 500 dinara.

Takođe, imam i Gigabyte miš GM6800, star 4 godine, koji prosto odbija da umre. I nad njim je sprovođeno nasilje :D, ali eto, i dalje radi. Jedino što je skrol oslabio, pa ponekad preskoči. Koštao me je 600 dinara.
 
Genius net scrool 110.
Kupljen kao privremeno rješenje , traje ajde da kažem jedno 6 godina.

Inače nisam pobornik jeftinih stvari.
Obično se to loše završi.
 
Periferije nikad ne valjaju jeftine. Ja sam se prevario i nakon konacne smrti Logitech Ultra X premium (4 godine) uzeo sam Media Blueberry tastaturu, polu-slim. Nije proslo 3 meseca kako tastatura iskazuje:

samostiskanje
klavijatura, dok kucam veliki teskt, cuje se Sopenova herojska poloneza u pozadini, umiksovana sa Ramstajnom. (zveci kao da je bijem od zid)
farba ogulila komplet
nije balansirana i svako malo moram da je "iskrivim" rucno da bi legla lepo na astal

a bukvalno za 1000 din razlike sam mogao da uzmem novi Ultra X premium.

Zakljucak je da cak i ako odaje utisak izdrzljivosti, ne moze se porediti sa kvalitetnijim proizvodom jer navika izaziva privid korisnosti. Uzeh polu mrtvu Ultra X cisto da vidim osecaj i ne mogu da opisem razliku. Bukvalno kao da sam umocio ruke u med, u poredjenju sa ovim krzem iz kine/novog sada, ili bilo kojom drugom tastaturom nekvalitetne proizvodnje.

Ista prica, kupio sam neku Genius tastaturu u WW, i cim sam je povezao nije joj radila strelica za levo (nisam imao nameru da idem da reklamiram) i sad se zaglavi windows key ponekad.
 
@Marko94 Stavio si komponente u vrednosti od cca 500e na napajanje od 25e?? Hmm, ne znam koliko je to pametno... Imaj na umu na napajanja godinama gube snagu, pripazi na to (a pogotovo ti ''Kinezi'' poput LC Power-a).

On topic, imao sam Genius crni gamepad, ovakav: Pogledajte prilog 126958
Jednostavno je neuništiv :D Ne koristim ga više, ali nema šta mu se nije desilo (udaran, bacan u zid, gažen, čupan kabl). Koštao me je 500 dinara.

Takođe, imam i Gigabyte miš GM6800, star 4 godine, koji prosto odbija da umre. I nad njim je sprovođeno nasilje :D, ali eto, i dalje radi. Jedino što je skrol oslabio, pa ponekad preskoči. Koštao me je 600 dinara.

nema sanse da ima problem sa tim napajanjem, ja sam bio protiv LC power napajanja dugo ali .... posto mi je drugar i komsija isto koristio 5 godina na kompu koj je imao od athlona preko e4400 do q6600 na kraju, sve sa 4850 i po 5-6 HDDova na kraju ga je zamenio sa jacim LC power i taj stavio sestri u komp ....eno jos radi ... na kraju krajeve vecina napajanja se proizvodi u Kini .... a LC power je daleko od napajanja na koje ti mislis.

Ali evo i ja da kazem iz mog iskustva, kupio sam identicne gamepadove koje si i ti kupio .... crkla 4 do sad .... nisam posle kupovao.
 
On topic, imao sam Genius crni gamepad, ovakav: Pogledajte prilog 126958
Jednostavno je neuništiv :D Ne koristim ga više, ali nema šta mu se nije desilo (udaran, bacan u zid, gažen, čupan kabl). Koštao me je 500 dinara.

Najgori gamepad ikada :). Nisi dovoljno igrao PES. Koliko samo sam ih video sa slomljenim d-pad-om. I par sam ih i sam unistio. Playstaion 2 gamepad je 4 puta skuplji ali bolji 10x :)...
 
Koristim tog Geniusa zadnjih 100 godina za PES i neunistiv je. ;)
 
Jel krcka ? Uzeo bih ga i ja za probu :)
 
Meni je recimo on jako brzo crkao - svi lemovi su na mestu, sve zice su ispravne, na kraju sam prespojio komplet novi kabl i on opet ne radi, kao da je umro usred PCB-a negde.
 
Koja mu je cena ?
 
Taj genius je neviđeni krš, crkne mu d pad od pesa bukvalno posle 3 utakmice. Imao sam ih gomilu, na kraju sve pobacao. Oni kineski što se spominju u prvom postu, kopije DS2 su zakon, imam 2 komada, odlični su. Jedino što su mnogo tvrđi dugmići od sonija ali su neuništivi.
 
Ljudi, nemojte da se igrate sa jeftinim Kung fu napajanjima. Po meni dve najbitnije stvari u računaru su dobro napajanje i matična.
 
Ljudi, nemojte da se igrate sa jeftinim Kung fu napajanjima. Po meni dve najbitnije stvari u računaru su dobro napajanje i matična.

LC power napajanja su odavno prestala da budu Kung fu ..... odavno ..... tipa pre 7 godina, a mozda i jace ko ne veruje nek kupi LC power 600W za 300din i nek mi kaze sta mu fali za te pare, za neke konfiguracije jednostavno ne treba bolje, a za neke se naravno ne kupuje napajanje od 3-5k din .... ali to je vec druga prica
 
LC power napajanja su odavno prestala da budu Kung fu ..... odavno ..... tipa pre 7 godina, a mozda i jace ko ne veruje nek kupi LC power 600W za 300din i nek mi kaze sta mu fali za te pare, za neke konfiguracije jednostavno ne treba bolje, a za neke se naravno ne kupuje napajanje od 3-5k din .... ali to je vec druga prica

Mora biti da odavno nisam pratio cene ;)

LC je donja srednja klasa. Napajne se troši vremenom. Ja ne preporučujem kupovinu polovnih napajnja.
 
Mora biti da odavno nisam pratio cene ;)

LC je donja srednja klasa. Napajne se troši vremenom. Ja ne preporučujem kupovinu polovnih napajnja.

ko je pomenuo polovno napajanje ? napajanja se trose vremenom ali je to trenutno na tolikom nivou da ce svako malo normalnije napajanje trajati 5+ godina. LC power ti je sad kao mladji brat chiefteca, bar moje misljenje.
 
O.k. gde ima novo da se kupi za 300 din:D

Za te pare mora biti odlično :d
 
O.k. gde ima novo da se kupi za 300 din:D

Za te pare mora biti odlično :d

ne znam sta da ti kazem na cinjenicu da nisi primetio da sam mislio na 3000din ..... da si procitao post do kraja shvatio bi .... ni najgora kung fu napajanja nemas za 300din .....
 
Imas, JNC i KME iz 2003. :D
 
pre oko pola godine, fles USB2.0 8GB za oko 600 dinara
 
Podlogu za misa sa slikom delfina :d pre jedno 5 god sam je kupio nesto sitno platio ( najjeftinija bila u radnji ) i jos je citava, sad mi stoji u torbi za lt pa je koristim kad negde idem :D
 
A4Tech miš, neki obični najjeftiniji optički (prve serije optičkih po izumiranju kugličnih) sa točkićem.
...radi i dan danas u kancelariji kod ovih u blagajni.

Mislim da bi više imali da pišemo o tome kako smo se razočarali u skupe brand komponente. E, tu bih imao više da pišem.
 
Poslednja izmena:
Malo da osvezim temu... Nadam se da će biti još korisnih saveta
Genius SP-HF800B zvučnici: Bolji zvuk za 3500 dinara ne može da se dobije. Imaju drveno kućište i zvuče fenomenalno, odličan bass, kad svira imam osećaj da su instrumenti ispred mene. Gotovo se svaki detalj čuje, kao na boljim slušalicama. Naravno da bi se iskoristio njihov pun potencijal preporučujem neku PCI-e zvučnu karticu. Imaju 20W i prejaki su, ne smem da ih pojačam do kraja jer se zidovi tresu... 2 puta su nam komšije zvale policiju a svirali su na nekih 80% jačine :D
Maxell Audio Wild slušalice: Nešto manje od 20 eura, zvuk mi je čak nekako lepši i čistiji nego na Pioneer SE-M531 koje takođe koristim ponekad, a one su 2 puta skuplje. Jedina razlika je u udobnosti. Maxell su bile neodubne na početku ali ništa strašno, malo se rašire rukom i budu super. Za te pare i uz zvuk koje daju to je zanemarljivo. Čvrste su, napravljene od tvrde mat plastike, imaju mogućnost rotacije i čak sam ih koristio kao zvučnike jedno vreme dok nisam kupio gore pomenute :D Kabal je kratak ali u kutiji dođe produžni audio kabal tako da savršene i po tom pitanju, takođe dobije se adapter za miksetu uz njih. :)
 
Genius XScroll (cena oko ~900 din) - od kako sam se razočarao u Razor a i malo u Logitech, opet sam se vratio na ovog miša. A izdržao je zilion klikova, skrol savršeno radi, svi dugmici cak i srednji savrseno radi.
Možete misliti kad sam i na poslu trazio da mi nabave isti, sta ce mi za programiranje neki fensi. Tako da kome ne treba ultra preciznost i dodatni dugmici ovaj mis traje vecno.
 
Nazad
Vrh Dno