Šta je novo?

Motorola Project Ara

neka naprave samo da može da se menja cpu i gpu i da je totalno otvoren, da možeš da mu metneš koji god oćeš os i to je dovoljno. sve ostalo neka bude fixno.

Ovo će da uspe kao i upgrade memorije na grafičkoj...

Za nešto toliko jeftino i potrošno je besmisleno.
 
Bolje bi bilo da se potrude oko redovnijih update-a. Kad je SW dobar, sve je mnogo lakse.
 
Pa ako je sam koncept otvoren, nece ti ni trebati nikakav update, kad ces moci da instaliras sta hoces...
 
Meni nije jasno kako ce da naprave taj kernel ali nek im je sa srecom ! Vise bih voleo vec sklopljen telefon ali sa slobodom da instaliram OS po zelji.
 
Meni nije jasno kako ce da naprave taj kernel ali nek im je sa srecom ! Vise bih voleo vec sklopljen telefon ali sa slobodom da instaliram OS po zelji.

To vec imas, prakticno...
Xiaomi telefoni dolaze rutovani, koliko sam upucen, pa ako nisi zadovoljan, nadji sw koji ti se svidja i udri
 
... a i Microsoft je skoro ponudio HTC-u da naprave dual boot Android/WP telefon
 
Ha, uze mi link iz browsera :D sad sam hteo da postavim :D
 
Brzi prsti :)


Kako kaze, znaci do sledece godine mozemo ocekivati za nas, mada ne verujem, al' ajde, a kao jos ranije ce krenuti developer edition.

Al' kad pita lik, kao u fazonu, pa ubicete Samsung i Apple sa ovim cenama, nece biti tolike marze :d A odgovor u fazonu, paaaaaaaa... :d
 
Samo neka zazivi.
Jos da ubace i jedan soket iznad ekrana gde ce da se ubacuje i oznaka-samsung, apple, htc, sony, lg...za one opterecene brendom.:d
 
Ko ce kupovati LG, Sony i HTC natpise? :d
 
Meni je ovo odličan projekat i odlična ideja. Baš mi je drago da se vrlo brzo napreduje i da će, nadam se, uskoro postati stvarnost.

Što bih stavljao nečiji natpis/logo? Ako sam sklapao svoj telefon, staviću svoj logo. :D
 
Ovi sto im je bitno.:d al da kostaju natpisi bar po 100e. Za Samsung i Apple 150...
e da mora i hello kitty verzija obavezno.:)
 
Ma naravno, ali nije to to, kada se ne sija jabukica ili Samsung :)
 
Ok, samo gledajuci one module, kako ce to ici..hoce li npr. staviti CPU,GPU i RAM u jedan modul ili ce ih razdvojiti..mada nije bas kao da ima mesta na pretek..wifi, bluetooth, lte modul, pa baterija i kamera..bas bih voleo da vidim radni prototip...
Ali me odusevljava ideja od tri velicine rama...vec vidim da mi se svidja onaj manji model koji je pokazao :)
 
Verovatno 3 u 1..mada ne ocekujem mnogo veliki izbor u pocetku..tipa dva tri modula za pocesor, dva za kameru, dve baterije i sl..bice za pocetak nesto skromno.
 
lepo je imati taj mali, što da ne. njega i najvećeg recimo. vrhunski koncept ja tako držim fige da ovo zaživi od kad sam čuo prvu glasinu!
 
Raduje me ova buducnost smartfonova. Samo se nadam da moduli nece biti preskupi i na kraju da sklopis telefon koji je u rangu sa Note 3 recimo izadje skuplje nego da kupis Note 3. Vreme ce pokazati
 
sve i da izađe skuplje, note 3 možeš da baciš kad izađe note 4 sa boljim ekranom i bržim procesorom. tj. ne baš da ga baciš, ali ako hoćeš bolji ekran i brži proc moraš opet da pljuneš 500 evra za novi fon. dao si 500 + 500 = 1000. a ovamo ako si u startu dao 600 evra, posle samo zameniš ekran i proc za 300 i izašlo te 900. recimo.... pa izađe note 5, još 500 evra, to je već 1500, a ovamo daš još 300 da zameniš ekran i proc i to je 1200.

razlika u ceni će sigurno biti veća, i sumnjam da će koštati skuplje da se sklopi u startu ali i da košta skuplje, kasnije bude jeftinije.

a ne daj bože da umešamo u matematiku kvarove. tipa crkne ti ploča na tom note-u, pa moraš da kupiš nov. ili razbiješ ekran. plaćaš i deo i servis. ovde samo kupiš odgovarajuću kockicu i zameniš.

mislim zašto ja ovo pišem, sve je to već očigledno. prosto mi nije jasno da neko može ovakvom sistemu da nađe manu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno