Šta je novo?

AMD R9 290x Zvanicna Tema !

@Das kolika ti je temp prostorije posto je ljeto to su extra temp. za hawajca.
Ne kontam stvarno sapphire zasto se ne odluce bar na high end modele da daju 3 god garancije.
Ne vidim da su im karte losije od asus-msi-gigabyte, jos kao prvi partner amd-a vjerovatno imaju privilegije neke ali dzaba opet 2 god garancija.
 
Sapphire koje sam ja imao ako u pocetku rade kako treba, radice i posle 2. godine bez stucanja i problema.
 
chek chek, da li je moguce da si to ti uzeo nekog Ati-ja? :D
 
Pre par meseci 6 x R9 270 a sada i najjaceg Ati-ja, gorecu u paklu :D
 
Au DAS uzeo Ati grafičku! :zgran: Da te vidi Neđo sad he he he... Čestitke, neka te služi bar 2 godine na Very High :D.
 
Savrsen monitor, jel dovoljna R9 280x karta za 4k monitor i neki gaming na high detaljima (ne mora ultra :D)? Ima li negde da se kupi kod nas U28D590D, vidim da je preko cena oko 500e.
 
Poslednja izmena:
Kod nas je 550 evra u poznatoj firmi, preko vidim da je slicna cena. Mislim da je to dobra cena za ovaj monitor i tesko da ce u skorije vreme biti neki slicnog kvaliteta a znacajno jeftiniji.
4 x puta vise piksela nego HD rezolucija, nije dovoljna ni jedna R9 290X, tj. neke igre bi terala blizu maksimuma ali one zahtevinije (Crysis 3, Metro) nema sanse.
Baci pogled na najsveziji test sa techpowerup-a pa vidi koliko frejmova bacaju karte u raznim igrama u 4K:

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_780_STRIX_6_GB/1.html
 
Pa tebi bi trebala jos jedna R9 290x, CF i milina :D. Znaci sad za dobar 4k gaming komp treba 2k eura, lepo, lepo.
 
malo koja igra moze da se vozi u 4K u fulu i sa dve 290x.
josh je rano za 4K...sem onima sa jaako jako dubokim dzepom :D
 
malo koja igra moze da se vozi u 4K u fulu i sa dve 290x.
josh je rano za 4K...sem onima sa jaako jako dubokim dzepom :D

Iako je ocigledno pravo uzivanje igrati u 4K slazem se da je jos rano za tako nesto za sire mase. Jos samo da nadjem pantalone sa jaako dubokim dzepom :p
 
Pa tebi bi trebala jos jedna R9 290x, CF i milina :D. Znaci sad za dobar 4k gaming komp treba 2k eura, lepo, lepo.

Pa otprilike da :)
Mada nisam veliki fan Crossfire/SLI konfiguracija.
Mozda tek za nekih godinu dana ce se pojaviti GPU koji ce priblizno moci da tera sadasnje igre u 4K.

Doom 4 mora da se igra na 4K monitoru :)
 
Poslednja izmena:
ma dve R9 295X u CF dovoljne za 4k :D
 
Uzeo sam 290X VaporX sa TriX hladjenjem, zadovoljan radom, ali me interesuje da li je normalno da onde na backplate gde je naponska sekcija tu je i natpis VaporX, trepere led diode koje su ispod backplate a.jpg... Deluje kao da pulsira dok je karta u idle-u, cim se optereti svetle ravnomerno??? Jel ovo ok ili...?
 
Poslednja izmena:
U principu jeste, ventilator ti toliko nisko vrti na idle, da diode dobijaju mikro prekide u radu, sve je tu OK.
 
Te LED pokazuju samo koliko faza u upotrebi, to je normalno, ne moras nista da se bojis :) To imam i ja na mojoj ploci i sve gore kada su sve faze u upotrebi, a trepere kada je idle. Isto se moze primetit i kod MSI Ligtning Edition karti.
 
Uzeo sam 290X VaporX sa TriX hladjenjem, zadovoljan radom, ali me interesuje da li je normalno da onde na backplate gde je naponska sekcija tu je i natpis VaporX, trepere led diode koje su ispod backplate Pogledajte prilog 151933... Deluje kao da pulsira dok je karta u idle-u, cim se optereti svetle ravnomerno??? Jel ovo ok ili...?
Jedna od boljih 290x karti, ako imas kad baci koji rez, bas me zanima koliko moze izvuci a da je full stabilno, konkretnije-je li dostizno 1200 za gpu.

Mislim da je u tom slucaju nesto jaca overall od max nasvirane gtx970.
 
Na 1200 ostaje ipak 7-8% sporija od nasvirane GTX970.
 
Jedna od boljih 290x karti, ako imas kad baci koji rez, bas me zanima koliko moze izvuci a da je full stabilno, konkretnije-je li dostizno 1200 za gpu.

Mislim da je u tom slucaju nesto jaca overall od max nasvirane gtx970.
Videcu za neki dan da probam OC neki, ima dobar asic (79.6)... Dvoumio sam se izmedju 290X i GTX970, nose se tu i tamo u 1080p, ipak i u toj rezoluciji na osnovu testova, blaga je prednost za 290X, preko 1080p je jos veca prednost u korist radeona...
 
Sa tim ASIC-om ocekuje oko 1180 da bude max sa +100mV i +50% power. Nisam siguran da li na toj Vapor-X moze da ide power na +100%, ali napon sigurno ne bi valjalo preko +100mV.
 
Na 1200 ostaje ipak 7-8% sporija od nasvirane GTX970.

Uskoro cu biti u prilici da se uporedim s tvojim skorovima (imas nasviranu GTX970 G1 Gigabyte, sto je najbolja izvedba za 970 bar zasad) a s moje strane bice najbolja moguca varijanta 290X, dakle 290X Lightning.

Pa cemo proveriti tvoju tvrdnju, ne kazem da nije tacna ali mislim da ce rezovi pokazati drugacije...stay tuned ;)
 
Koliki treba da bude stock napon kod 290X, malo me bune ova sitna variranja, zar ne bi trebalo da budu malo mirnija??? Untitled.jpg, ovo je situacija tokom igranja Watch Dogs ili 3d Mark fire strike r9 290X 3D MARK - DEFF.jpg... Kad sam ubacio karticu posle GTX760, naravno prethodno totalno izbrisao drajvere preko DDU, AFB mi je pokazivao +32mv na core voltage, reinstaliranjem sistema se vratilo na 0mv, ali opet sam od sebe AFB podesi na +32 mv??? Inace karta radi savrseno, sve leti na max podesavanjima, da li da brisem AFB i predjem na nesto drugo ako mi on nesto remeti, posto vidim da i saphire ima neki svoj softver ili ...???
 
Necije misljenje...
 
ne drzi me za rec,mislim da je to normalno,da sama karta regulise napon.licno nisam obracao paznju,bas cu da vidim sta se kod mene desava.
 
Ma imao sam do sad sve nVidie, osim jednog nesrecnog slucaja sa MSI HD7770 koji je reklamiran, ali ovo mi je prva ozbiljna radeon karta, pa mi je iskreno cudno da onako nemirno radi voltaza, na gtx760 je to bila maltene ravna linija kada je karta u full loadu... Karta se napaja iz grane sa 2x8pin konektorima, koja nije modularna vec direktno izlazi iz napajanja (Raidmax 1200AE), 12v grane imaju 40A, da ne treba za 290x 42A ili 45A?
 
ja imam raidmax iste serije,meni su pci-e kablovi modularni,ti osmopinci bi trebalo da su za cpu,pa mi nije jasno koje si ti kablove prikljucio na cpu socket?
 
Ja imam jedan PCI-e sa 2x8pin, jedan 4+4pin za cpu i jedan 8pin kabl takodje za cpu, koji idu direktno iz napajanja ostali su modularni. Kartu sam prikljucio na taj PCI-E naravno..
 
@ace2189, ne brini, sve ti je u redu s kartom, svi fabricki oc modeli imaju korigovan napon u odnosu na referentne modele, tvoja je na plus 0.32mV sto je sasvim ok za 30mHz koliko je fabricki oc-ovana.
Sve je u redu i sa varijacijama napona, obrati paznju jedino da ti slucajno karta ne udje u zonu 94c jer ce tada poceti s obaranjem klokova ali posto je u pitanju vapor tri-x to je 99% iskljuceno cak i pri zescem kloku.
 
AMD Radeon R9 290 prvo ima različite "default" napone od primerka do primerka u zavisnostii od ASIC karakteristika, odnosno fizičkih karakteristika konkretnog dela wafera (silicijumski substrat) na kojem je die proizveden.
Zbog toga je teško definisati koji je to standardan napon ali recimo da se kreće u intervalu od 1,15V±0,05V.

E sad, kad imate konkretan primerak, njegov napon, ne računajući niže power modove kada napon ide ispod 1V i kada se clock obara, može da varira u prilično širokim granicama. Sve to je urađeno u cilju što optimalnije potrošnje (zagrevanja). Normalno je da tako dinamički osciluje i to zavisi bukvalno od opterećenja, čitaj prirode posla koji se trenutno izvršava. Imao sam priliku da na različitim verzijama istog softvera vidim potpuno drugačiju dinamičku karakteristiku napona jer je softver koji se izvršava (OpenCL) neke stvari drugačije izvodio od verzije do verzije i upravo to je izazivalo da se naponom upravlja drugačije.
Ranije se taj posao (upravljanja naponom) izvodio iz drajvera, sada se to u potpunosti prepušta firmveru na kartici. Tendencija je da se upravljanje naponom ostavi samom procesoru jer je tad najneposrednije i najbrže moguće upravljanje. Za procesore opšte namene (CPU) to je već duže vremena praksa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno