Šta je novo?

[MTS] Problemi sa proverom *797# postpejd stanja

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,572
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kako vam radi provera stanja u ovom mesecu? Meni malo, malo pa ne radi, vise ne radi nego sto radi. Juce ceo dan nisam mogao da udjem u opciju trenutno stnje, "servis trenutno nije dostupan". Pre dve nedelje ni u poslovnici nisu mogi da mi kazu, ni njima servis nije bio dostupan.
 
I kod mene i još par prijatelja je isto tako. Izgleda da nešto rade ili imaju nekih drugih problema.
 
Takodje ne funkcionise poslednjih nedelju dana.Krajnje neozbiljno nekorektno.Toliko o profesionalizmu kompanije koja se kune u svoj kvalitet.Dace bog da je prodaju sto pre
 
poslao sam im mail da ih pitam sta se desava. odgovor: "U toku su aktivnosti na unapredjenju postpaid sistema Mobilne telefonije Srbije, kao i aktivnosti na osavremenjavanju mobilne telekomunikacione mreze u celini. Ovim ce kvalitet postojecih servisa biti podignut na visi novo. Iz navedenog razloga je doslo do problema prilikom provere trenutnog stanja.
Kreiran je nalog za proveru. Po resenju cete biti obavesteni. Molimo Vas za strpljenje.
Zahvaljujemo se sto koristite nase usluge. "
 
Ja sam tako presao besplatne minute i sad im dodjem 200din vise, lopovi.
 
Meni i dalje ne radi. Tako da zadnjih 7-8 dana nemam pojma o stanju minuta.
 
skoro ceo mesec ne radi.
 
Radi noću, očigledno imaju problem sa load-om na sistemu (bazi)...
 
Ovaj mesec - raspad sistema...
 
Mozda se MTS priprema za Ajfon, ko ce ga znati :)
 
I njega bi zaludeli...
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda se pripremaju za neogranicen net... :)
 
Zaista je moguće proveriti stanje samo iza ponoci. Bjak. :(
 
E meni ne pokazuje vise prekoraceni iznos, sad pise 0din i 0 min, nije valjda da su zbog greske skinuli prekoracenja?
 
Danas proradilo, i naravno prekoracio sam internet za 400 din. Stvarno su dzukci.
 
Meni su na faceu rekli da mogu da se zalim ako prekoracim uracunate servise zbog toga sto stanje nije radilo. To predlazem svima da urade, a ako in ne smanje na 0 dinara da se zale trzisnoj inspekciji zbog obmane korisnika.

Iskreno se nadam da su ovo samo pripreme sistema u kome se internet nece naplacivati, vec se samo smanjiti njegova brzina nakon utrosene pretplate sto su najavili ljudi iz MTS na svojoj zvanicnoj facebook stranici.
 
Da li je ovo crash sistema ili su radjeni ocekivani apdejti? (izmedju ostalog i "neograniceni" net)
 
Niti crash niti update, nego konfiguracija sistema, sa neocekivanim rezultatom.
Nema nikakve veze sa "neogranicenim" internetom.
Pozdrav
 
To sa proverom stanja na MTS-u je problem nekih 7 godina unazad. Silom prilika imam jedan njihov postpaid broj i malo me čudi da se ljudi iznenađuju njihovim amaterizmom. To ipak nije profitabilna kompanija...
 
Ja do sada nisam imao problema sa proverom stanja, osim na pocetku meseca kada ne radi par dana.
 
Ne znam kako vama radi ali kod mene nece. Stalno izbacuje servis nedostupan. Proveravao u bilo koje dana ista greska.
 
Ja bila u inostranstvu od kraja septembra do sredine oktobra, sve vreme su mi bili prenos podataka i azuriranje iskljuceni, jedino sto sam se sa momkom svadjala pa smo razmenili 30ak poruka i sa mamom cula 2 puta na 2 minuta i pisalo mi je do pre 4 dana (vratila sam se iz inostranstva pre 10 dana) da mi je stanje na racunu 1300 (racunala sam da je to normalno, s obzirom na poruke i dolazne/odlazne pozive u inostranstvu), a onda juce ujutru uzela da proverim i izbacilo mi STANJE NA RACUNU 8141.5..... Ja se frapirala, otisla do mtsa, kod njih isto stoji 8141.5 (a imam jos 1600 min, 2966 poruka, 2,5gb), posizela, jos me onaj radnik ubedjuje da sam palila prenos podataka, kaze "DESI SE DA STIGNE PORUKA, VI OTVORITE TU PORUKU, OTVORI VAM NEKU STRANICU I POTROSI VAM TO MNOGO" (i pri tom se smeje i gleda me kao da sam ****** pa cu popiti tu pricu)
Elem, nakon pola sata rasprave kaze on meni da pre 5., 6. ne mogu nista da urade, da moram da cekam racun, ja poludela, otisla i nakon 2, 3 sata opet pogledam proveru stanja, opet stoji 1300 dinara, odem ponovo do mtsa, i njima stoji 1300... I SAD KO JE OVDE LUD???
Sad naravno ne mogu da vidim, jer mi od sinoc prikazuje da je stanje na racunu nedostupno.. GRRRRRRRR! :(
 
Bilo je zastoja u obradi poziva iz roaminga, tek je pre par dana dovedeno u normalu. Ne znam gde si bila, ali SMS krece od 25 RSD pa na gore, ne racunam Bosnu i Crnu Goru.
Pozdrav
 
Slovacka.. Znam koliko su, ali i 100 poruka da sam poslala (a nisam) ne bi bilo 8000, malo je preterano to..
Nije mi bilo samo jasno sta se desilo sa stanjem racuna i zasto se menjao na 2 sata, i jos uvek mi nije jasno, ali moracu da sacekam racun, ocigledno.
Hvala
 
Palcice, jel' citas ti novine, internet? :). Na svakom koraku se ljudi zale na smartfon u romingu. Da li je telefon napravio racun ili je maslo operatera - nevazno je. Ono sto je tebi bitno je sto sad strepis od racuna, umesto da si ponela obican telefon na 10 dana u roming i imas svoj mir.

Nisu tek bezveze cene 1kb toliko paprene.
 
Poslednja izmena:
Palcice, jel' citas ti novine, internet? :). Na svakom koraku se ljudi zale na smartfon u romingu. Da li je telefon napravio racun ili je maslo operatera - nevazno je. Ono sto je tebi bitno je sto sad strepis od racuna, umesto da si ponela obican telefon na 10 dana u roming i imas svoj mir.

Nisu tek bezveze cene 1kb toliko paprene.

Opravi me :p
Ne desava mi se da prvi put idem u inostranstvo sa smartfonom, zato mi je cudno..
Samo sam htela da vidim zasto mi seta trenutno stanje, to je bilo glavno pitanje :)
 
Nazad
Vrh Dno