Šta je novo?

iPad mini Retina

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Nije u redu da u jednoj temi diskutujemo o 2 razlicita tableta.
2048x1536 displej i cena od 400$, mislim da ce se prodavati bolje nego full-size ipad.
 
Pa sada su skroz izjednaceni mini i iPad Air(5) sto nije bio slucaj ranije. Kome je bitna veca mobilnost, a tu itekako uticu dimenzije, mini definitivno odnosi pobedu. E sad, sto se cene tice, mislim da nije fer sto su je povecali u odnosu na startnu cenu prvog minija, ali mislim da to nije toliko strasno(za nas u srbiji jeste jer ce nas sisati kao ovce).
Ipak, ono sto smo ocekivali, to smo i dobili pa je utisak malo mlak. Sve sto treba je tu: A7, 326ppi retina, 1GB rama (mogli su i vise ali nema veze, i to dobro radi). Sto se mene tice, BestBuy!

EDIT: jel se meni cini ili retina mini ima samo jedan zvucnik? Na apple sajtu su u tech specs prikazali sliku sa jednom strelicom na jedan mesh hole i lepo pise "speaker".
 
Poslednja izmena:
Pa sada su skroz izjednaceni mini i iPad Air(5) sto nije bio slucaj ranije. Kome je bitna veca mobilnost, a tu itekako uticu dimenzije, mini definitivno odnosi pobedu. E sad, sto se cene tice, mislim da nije fer sto su je povecali u odnosu na startnu cenu prvog minija, ali mislim da to nije toliko strasno(za nas u srbiji jeste jer ce nas sisati kao ovce).
Ipak, ono sto smo ocekivali, to smo i dobili pa je utisak malo mlak. Sve sto treba je tu: A7, 326ppi retina, 1GB rama (mogli su i vise ali nema veze, i to dobro radi). Sto se mene tice, BestBuy!

EDIT: jel se meni cini ili retina mini ima samo jedan zvucnik? Na apple sajtu su u tech specs prikazali sliku sa jednom strelicom na jedan mesh hole i lepo pise "speaker".

donekle se slazem, dodushe ocekivao sam da ponude ipad mini sa retinom za iste pare, kada ono skuplji . i sada ispada da je ipad air skuplji samo 100$ od mini-a (retina) ...

meni se vishe svidja mini ... ali sada kada su ocigledno unaredili ipad 5 (air), realno je verovatno bolja kupovina za 100$ vishe ...

sada se ili isplati uzeti ipad mini stari za malo manju cenu ili air ... naravno pricam u mom slucaju ...
 
Mislim da ce pri izboru Air-a i minija uglavnom izbor praviti dimenzije pod uslovom da onih 100$ nije prepreka
 
Mini ce sada pojesti vecu verziju definitivno.Ubedljivo najzanimljiviji gedzet iz Applea, i od klasicnog ipada i od iphonea.
Brat iz inostranstva hoce da se ubije, skoro je uzeo ipad 4 pred put ovamo, pa mu veceras rekao da je bila premijera novih ipada, a kaze da mu je malo glomazan.ovaj novi mini bi mu bio idealan...imam osecaj da ce cim ode sa aerodroma da uvali nekome ovu tacnu i da juri mini.:D
 
Stari mini, ako im sad malo padne cena kod nasih preprodavaca je apsolutno najbolja kupovina ;)
Novi jeste zaista mocan, ali 400$ odnosno 400e kod nas je vec malo previse, opet zavisno od upotrebe, pricam za konkretno svoj slucaj ;)

:wave:
 
Ipak je procesor na ipad mini 1 dosta sporiji. Da ne spominjem ekran. Neka je iPad mini retina skuplji, ali je bolja dugorocna odluka. I 200 evra neka je skuplji, brzo ce se ti evri potrositi na neku glupost. Cak bih preporucio novog Nexusa umesto starog iPad minija.
 
U potpunosti se slažem sa Bojsijem. Kupovinom slabijeg (i realno prevaziđenog) modela uštediš kratkoročno, ali se posle dugoročno kaješ što se nisi još malo ispružio i kupio odličan uređaj.

Čak mislim da Apple sada namerno u svim linijama proizvoda drži jeftinije uređaje ne sa ciljem da ih dobro prodaje, već naprotiv - sa ciljem da oni pospeše prodaju skupljih modela. Kako? Pa lepo, iPhone 5C je realno nula u odnosu na 5S i postoji samo zato da bi ta razlika u kvalitetu bila izraženija i kako bi u očima kupaca opravdala razliku u ceni. Isto važi i za non-retina i retina minije, kao i za dostupnost zastarelog iPad 2 pored novog iPad Air. Vidiš koliko su stariji modeli "puška" pored novih modela, pa kažeš sebi: "Ma, šta je to još 100 dolara/evra, daj da doplatim i da kupim pravu stvar i da se osećam k'o čovek!" Tako se to radi.
 
Poslednja izmena:
I ja duže vremena merkam neki ipad... sada sa ipad mini2 su me opredelili I oduševili. Stoga mini2 će mi biti savršen novogodišnji poklon...
 
Sada ima odlican mali tablet i za 30K dinara (n7) i za 40K dinara (iPad mini 2). iPad mini 2 je bolji tablet od n7 tako da ce ga kupovati oni koji imaju dovoljno para, a oni koji nemaju ili n7, ili ako mnogo nemaju memo pad hd7. Konkurencije nema, samsung necu da komentarisem, a prestigio i ovi ostali su ostali na tom nivou i bore se za sitan prihod od ljudi koji kupuju tablete za 10K dinara - 13K. Da ima 14, sakupio bih jos 3 za memo pad. Tako da ce ova 3 tableta biti najprodavaniji mali tabketi sledecih nekoliko meseci.
 
Ipad mini retina ne 2 :-D
Inace da da ovo je moj sledeci ipad :-D

ipad retina kostace 399 sto dodje 289evra sto dodje 33000 dingera ne 40000. Naravno Imas porez u Usa, ali se isti vraca u istom mall-u , ili u UAE tax free i cvrkuces :-D
 
Poslednja izmena:
Realno moze im se da naduvavaju cene kako oni hoce jer nemaju dostojnog konkurenta na tablet trzistu. Predstavljanjem minija sa retina ekranom i A7 su to jos jednom potvrdili i zakucali sebe na prvo mesto u kategoriji od 7 do 8 inca. Slicna ili identicna situacija je i u ful sajz kategoriji. Jeste da je puno 400e za 7.9" tablet, ali sta drugo onda kupiti a da je bolje? Znaci da ipak vredi...

@igor: Mislim da USA i povracaj poreza ne mogu da budu u istoj recenici :)
 
Poslednja izmena:
Lepo se ogradih jos na pocetku - iz moje perspektive.
Obzirom da tablet koristim samo za citanje i surf, neke preterane koristi od A7 i nemam bas.
Ok, retina ekran je nesto sto bih zaista primetio, ali da li je vredan da bude skoro pa duplo skuplji, veliko je pitanje...

:wave:
 
Za surf i citanje jeste overkill, ali ja to gledam iz druge perspektive. I dalje sam ubedjen da nema bolje kupovine u cenovnom rangu od 400e ili realnih 400$ (nisu oni krivi sto se ovde iUredjaji prodaju po cenama vecim od preporucenih).
 
Sustinski nema konkurenciju sa ovom specifikacijom te je i logicno da je best buy ili mozda bolje reci only buy :d :lol:

:wave:
 
Za surf i citanje jeste overkill, ali ja to gledam iz druge perspektive. I dalje sam ubedjen da nema bolje kupovine u cenovnom rangu od 400e ili realnih 400$ (nisu oni krivi sto se ovde iUredjaji prodaju po cenama vecim od preporucenih).

To ima i svoju obrnutu stranu - jednostavno, ne postoje 7" ili 8" tableti sa tolikom cenom, tako da u tom cenovnom rangu zaista nema konkurenciju :d

Zapravo, veći je problem što nema konkurencije u smislu proporcija ekrana. 4:3 na 8" je primetno prostranije u smislu prikaza sadržaja od 16:9 na 7", a posebno je pogodno za pojedine tipove sadržaja (i ne naročito pogodno za druge, kao što su serije i filmovi, ko to gleda preko tableta već...) Sve u svemu, mnogo mi se sviđa Mini 2, verovatno ću ga uzeti, ali cenovna politika im i nije nešto što treba hvaliti...
 

Na ovoj slici tek vidim koliko odvratno izgleda Nexus pored iPad minija. Po meni ne mogu da se mere. iPad je jednostavno visa klasa za njega.
nexus-7-vs-ipad-mini.jpg
 
Ovaj na slici je stari ipad mini, evo celog testa

...i u odnosu na novog neksusa je jedino za klasu smesniji i sto se tice hardvera i rezolucije i kvaliteta slike i samog softvera....a sad za mini 2, bilo bi smesno da bude minimum 100 dolara skuplji a da ne ponudi barem nesto vise od neksusa.
Za pocetak imace vecu rezoluciju.
Ali na kraju se sve svodi na kupca, sta mu se vise dopada, 7" ili 8", performanse ili izgled, 4:3 ili 16:10 format, iOS ili cist android....najbitnije da ih ima sto vise, da se nadje za svakoga, da su sto kvalitetniji i da korisnik iz prodavnice izadje s osmehom na licu.:)
 
To ima i svoju obrnutu stranu - jednostavno, ne postoje 7" ili 8" tableti sa tolikom cenom, tako da u tom cenovnom rangu zaista nema konkurenciju :d

Zapravo, veći je problem što nema konkurencije u smislu proporcija ekrana. 4:3 na 8" je primetno prostranije u smislu prikaza sadržaja od 16:9 na 7", a posebno je pogodno za pojedine tipove sadržaja (i ne naročito pogodno za druge, kao što su serije i filmovi, ko to gleda preko tableta već...) Sve u svemu, mnogo mi se sviđa Mini 2, verovatno ću ga uzeti, ali cenovna politika im i nije nešto što treba hvaliti...

16:10 je sve cesci format kod 7" tableta.
 
To je fiktivni 16:10, jer se deo tih linija koriste za virtuelne komandne tastere. Tako da raspoloživa površina uvek bude 16:9.
 
Lepo se ogradih jos na pocetku - iz moje perspektive.
Obzirom da tablet koristim samo za citanje i surf, neke preterane koristi od A7 i nemam bas.
Ok, retina ekran je nesto sto bih zaista primetio, ali da li je vredan da bude skoro pa duplo skuplji, veliko je pitanje...

:wave:

Moram sam sebe nažalost da opovrgnem, naime evo već 4-5 dana koristim intenzivno Mini koji sam kupio i definitivno u momentima kada hoću da opičim neku igricu, on opasno zašteka. Očigledno A5 nije dorastao novim igrama/iOS7. Nije preterano često, kao što rekoh, primarna namena je surf i čitanje, ali u tim retkim momentima - šteka.
Tako da igrom slučaja ti retki momenti postaju još ređi jer ako sam na nešto alergičan to je slideshow u igrama :)

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno