Šta je novo?

nVidia Maxwell

ne branim ja kompaniju, niti mrzim konkurenta, nego ljudi izmisljaju rupu na saksiji.

cuj, padne frejm rejt. pa hoce to da se desi, ali ne zbog memorije. jedino ako ne igras u 4k ?

sad bi ljudi za 350 $ da u 4 k igraju komotno. e pa ne moze.



Zamisli, ali ja uopšte nisam primetio taj pad fps-a, pre ove priče sam primetio jedino to da u nekim igrama maksimalno koristi 3,5GB, ali ništa sem toga nisam uočio, u nekim igrama sam primetio da koristi više od toga, ali opet nikakav pad performansi ili bilo šta drugo nisam primetio. Da bi se karta naterala da se uposli tako da se taj pad performansi oseti uglavnom ju je potrebno naterati na 4k, a često i neki suludi AA povrh toga, tj situacija kakve u normalnom gejmingu ni ne mogu da doživima zato što uvek targetujem 60 fps na uštrb "in game" podešavanja, ako je tako nešto potrebno.

Sigurno bih primetio da imam GTX970 3-way SLI i 4k monitor i tim ljudima koji poseduju tako nešto sigurno sada nije lako, ali za svakog ko se igra u FHD i targetuje neki iole pristojan fps, tako nešto nećeš doživeti, barem ja nisam do sada. :)
 
Poslednja izmena:
Zamisli, ali ja uopšte nisam primetio taj pad fps-a


tumblr_mk6hnnYzsf1s9sknmo1_r1_400.gif



naravno da nisi. niko ko ima gtx 970, a igra u hd-u nije.

ovde se radi o tome da neki mozda previse ocekuju od 350 $. moj savet njima je da u roku od odmah predju na usisivac i pomognu konkurenciju, jer je konkurencija zdrava.
 
Po meni 970gtx je najbolja kartica u istoriji nvidie, tako da manite se sad vec ovo nema smisla, sve je ok...
 
1. GeForce4 Ti 4200
2. GeForce 8800GT
3. GeForce GTX970

AKo se ja pitam, a ne pitam se :S:
 
7900GTO mi je ostala u lepom pamcenju
 
Poslednja izmena:
7900 gto je bila dobra kartica.

gf 4 mi nije bila nešto...i teška srca priznajem da je prvi gforce brisao patos sa v3. a v3 je bila isto strašna kartica, ali iz neke druge priče.
 
Gtx 460 serija.. Po meni jedna od boljih best buyeva ikada od strane zelenih. ;)
 
Nemam pojma, davno bilo. Nego kada vec svako nabraja ono sto mu ostalo u lepom secanju. :)
 
Imao sam dosta vidija ali 7900GTO je moj favorit. Kompletna karta u svakom pogledu sa sve odlicnom cenom.


U trenutku kada je izašla 7900 GTO delovalo je da ima jednu ogromnu manu, a to je nedostatak dx10, takav je dojam bio tada. Vista je puštena negde baš u tom periodu, ali na kraju se ispostavilo da se sa punokrvnim dx10 igrama neće nositi ni prve karte iz 8xxx serije (ako izuzemo 8800 ultra čija je cena bila ~700e), kao i da je i sama Vista izbačena u katastrofalnom stanju. Tako da je 7900GTO zaista ispao pravi pogodatk. :)
 
Eh ta 8800 serija... Ja sam moju 8800GTS 512 poslao u zasluzenu penziju posle 7 godina besprekorne sluzbe. Eno je sad stoji u originalnoj kutiji u potpunosti ispravna, i ceka neka bolja vremena, 2025 godinu kada ce da uleti u neku vintage/old school gaming masinu :d
 
Eh ta 8800 serija... Ja sam moju 8800GTS 512 poslao u zasluzenu penziju posle 7 godina besprekorne sluzbe. Eno je sad stoji u originalnoj kutiji u potpunosti ispravna, i ceka neka bolja vremena, 2025 godinu kada ce da uleti u neku vintage/old school gaming masinu :d

hehe totalno ludilo :D :banana::banana::banana: zurka, zurka :D
 
Sa G92 revizijom 8800 serije su svakako razbili, posebno što se tiče cenovne politike. 8800GT mi je definitivno najdraža kupovina.
 
cuj, padne frejm rejt. pa hoce to da se desi, ali ne zbog memorije.

Upravo tako.

kako, sad je trend sa se igra u 30fps-a.......... ;)

Sada je trend da se "puštaju" igre koje nisu dovoljno optimizovane za hardver.
Ali taj trend traje već odavno, još od VooDoo kartica.
I nije samo prisutan u GPU industriji nego svugde gde su "sistemi otvoreni". Kao npr kod mobilnih telefona...
Poenta je da se industrija "razvija" tako što će da pravi "masivniji" hardver koji će da vuče za sobom "razvitak podrške" (i softverske i hardverske), marketinga... I na kraju kupac mora sve to da plati da bi mislio da ima nešto vredno onoga što je platio...
 
Poslednja izmena:
Secam se tih voodoo grafickih u mojoj pentium 2,mislim da sam imao voodoo 16 :)
 
Poslednja izmena:
Imao sam 7900GTO i platio je na jesen 2006. 260e. Zanimljivost vezano za nju je da je to bio neki poluzvanican model i da su samo MSI i EVGA imali dozvolu da ih prave. Inace, kako je karta imala identicne komponente kao i 7900GTX i pretvarala se u nju uz blagi OC cipa sa 650 na 700 i memorije sa 1320 na 1600MHz i dobijala se duplo skuplja karta. Sada vise nema takvih poklona. Poslednja na slican fazon je dosla 8800GT godinu dana kasnije i to je to.
 
Ah ta 7900 GTO, dobra karta ;)
Imao sam MSI 7900 GTO , cini mi se da sam uzeo ovde sa bencha, chini mi se da sam uzeo od clana Pike - ili mozda gresim - davno bilo ?
 
pa nije bas 7900 gto bio poklon. izasla je taman kad se pojavila 8800 serija, i taman joj je falila podrska za dx 10 da bi bila kompletna.

8800 je bila kompletna serija.

ako bih morao da pravim neku listu, 970 gtx bi bio pri samom vrhu. 8800 takodjer, a od matorih kartica prvi i drugi geforce. secam se gf2 mx400 koji je kostao 200 dm, a nudio je dosta. tad su vec bili sahranili 3dfx, a direct x se konspirativno sa m$ nametnuo kao standard. kazem to zbog glide-a i 3dfx-a koji je uvek bio iz neke druge priče.
 
sad nesto razmisljam , ja sam imao od nVidie Gainward GTX260, MSI GeForce GTX560 Ti (brzo zamenjena, TDR problem), Msi GTX770 , Asus GTX780 DC2OC, Gigabyte GTX970 G1
A od crvenih malo vishe, ATI RADEON 9500PRO (flesovan u 9700), ATI Radeon x850XT, ATI All-In-Wonder Radeon X1900, Radeon 6950 sapphire (fleshovan u 6970), Sapphire Radeon HD 7950, ASUS R9 290 DC2OC....

najdraze su mi ATI All-In-Wonder, Radeon 6950 (6970), GTX970 G1
najgore GTX560 Ti, ASUS R9 290 DC2OC

*imao sam nekada davnoooo i Trident i neke Leadtek kartice....
 
Poslednja izmena:
Gtx 460 serija.. Po meni jedna od boljih best buyeva ikada od strane zelenih. ;)

Salis se nadam se ... gtx 460 je najveci samar koj je nvidia zalepila svojim korisnicima ... precenjeno poludjubre. Evo iz mog iskustva .... kupio sam tad 6850 za 150e .... 460 se prodavao za 200-280 ako se dobro secam, od 6850 je bio bas malo brzi dok se ne OCuju.

Nije se lepo ni pasta namestila na kulerima a izbacili su 560 seriju.

Eno brat ima 460 asus ..... zali boze para datih za nju.

Nvidia kartu necu kupiti dok se ne opamete i dok ne budu konkurentni.

neko je pomenuo ... hoce ljudi da e igraju u 4K za 350e ..... a zasto da ne ? ne razumem ? Ja sam odavno sazreo da vise nikad, ali nikad ne kupim najnoviji model karte .... ja ne znam sta u svetu danas brze gubi vrednos od HWa, a da hranim *****e koji na kasicicu daju po malo vise ne pada mi na pamet.
 
pa zato sto jednostavno za 4k mora SLI , ko zeli bar preko 50-60fps (dakle, fluidnost!)... ako top model karte od preko 500e obezbedjuje u toj rezoluciji "lepih" 35fps u proseku, valjda onaj duplo jeftini model mora manje, a to nije vec za igranje?! lepo je rekao SuperStarr sada je trend da igre nisu optimizovane... ali, za te traljavo "optimizovane" mora sli, pritom totalno razlicito rade na razno-raznim kartama.... lose se sve podudara sa ostatkom komponenti i eto, zbog toga se vodi rasprava... znaci ako hoces i na najjnovijem modelu, da igras najnoviju igricu Unity moras da stavis na High ili Very High posto Ultra nece da moze, ako zelis da koristis MSAA i ostale AA filtere.... al, da nema toga - o chemu bismo prichali....
 
prvo ljudi moraju da kupe 4k monitor .... a taj ko kupi 4k monitor ne znam sto bi kukao za 2x980 u kompu ..... ne vidim razlog ... to ko da kupim vejrona i kukam sto moram da platim gumu 25k dolara ....

ljudi su cudni

ja necu kupiti niti 4k monitor niti grafke za to jer smatram da je preskupo za to sto daje ..... kad bude za 350e grafa koja tera to kupicu i kad taj monitor bude 400e max

a to ce biti za 2 godine max ;) mark my words
 
za moje potrebe u 1080p i 6870 koju imam izuva ... mogao sam nebrojeno [puta da je zamenim ... ali zasto ?? da se kurcim ovde kako imam 120fps umesto 60 ? na monitoru koj ima 60Hz osvezavanje ?

I tad kad 4k monitor bude pristupacan ja cu ga verovatno kupiti za rad a ne igranje.

Iskreno .... ja bih bio srecan kad bi postojala igra za koju vredi dati vise od 300e u hardware .... ali nazalost ne secam se zadnje koja je bila u toj kategoriji.

da li 970 izuva ili ne .... ne zelim da komentarisem jer niti je imam niti sam se igrao na njoj ... a 350 dolara nikad necu dati za grafiku.

najjace je sto mi je maticna crkla pre 4 meseca ..... evo i dalje cekam da se resi reklamacija .... zahvaljujuci Dlinku ... supackoj pilicarskoj firmi.

Igram se na lap topu ..... i .... ok je ... za to sto ja igram :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno