Šta je novo?

nVidia Maxwell

ja ne mogu da živim sa tim da sam ovde non stop i da citam gluposti po razno-raznim forumima. Sve je ok i dalje se ne kajem sto sam dao 330e umesto 550e ;) karta radi normlano!!!!

Nisu svi dali 330e nego i vise. Ja sam uvek bio za gameplay ispred grafike, ali ako grafika nece da mi koristi vise od 3.5gb onda je problem i necu da mi stoji kao problem.

A i mulci koji se zale oko stucanja/seckanja zale se sa razlogom. Ako ne mogu da isprobam SoM na ultra preko 3.53 a da vec na 3.51 zabada pri okretu kamere onda se zalim sa razlogom, iako je vise diskusija i trazenje resenja a ne kukanje.

@Borat, meni ni msaa ni txaa ne uzimaju vise od 3.5 tako da je ocigledno do cipa.
 
Nisu svi dali 330e nego i vise. Ja sam uvek bio za gameplay ispred grafike, ali ako grafika nece da mi koristi vise od 3.5gb onda je problem i necu da mi stoji kao problem.

A i mulci koji se zale oko stucanja/seckanja zale se sa razlogom. Ako ne mogu da isprobam SoM na ultra preko 3.53 a da vec na 3.51 zabada pri okretu kamere onda se zalim sa razlogom, iako je vise diskusija i trazenje resenja a ne kukanje.

@Borat, meni ni msaa ni txaa ne uzimaju vise od 3.5 tako da je ocigledno do cipa.

da ocigledno tvoja memorija ne radi kako treba...izgleda da je od karte do karte, moguce da asus ima drugu memoriju na sebi, unity po meni nije najbolji za test jer je igra bagovita sama po sebi i laguje na svakoj grafickoj, skidam SoM pa cu videti kako to radi...

mozda nisi patchovo igru na 1.4 verziju pa zbog toga zeza...

SoM https://www.youtube.com/watch?v=xbmKik7KPqw#t=41 40 sekunda preko 4000 koristi i na 1:10 pokazuje lik usage vrama i ne vidim neki problem ovde...
 
Poslednja izmena:
I moja je na hymix ram-u. Ah..i sad da se slikam sa tim jer ovo nece proci na reklamaciji.
 
To sto vam igra/benchmark stucne ne mora da znaci nista. Meni ponegde stucne i kad je memory usage ~1 GB. Sad vam sve odjednom nikad nije stucala ni jedna igra.
Zato sluze Mantle/DX12 i G-Sync/FreeSync da ne bi zapinjalo.
 
Pa eto neka skinu win 10 build 9926 i probaju DX12
 

Prilozi

  • 1002.jpg
    1002.jpg
    358.3 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Evo SoM na Gigabyte GTX970 G1 (Hynix ram), sve na ultra i 4k res +200% ... sve radi normalno, nisam primetio apsolutno nikakva stucanja i zastajkivanja, jedino je FPS mali za komotno igranje (prosek 30-40) ... karta radi @ 1607mhz/+350 ram sa voltazom na def, samo power limit na 112%, asic 88% :d

Takodje sam probao i far Cry 4, radi normalno, maksimalno koliko sam uspeo da izvucem mem usage je 3539mb

SoM.jpg
 
Poslednja izmena:
To sto vam igra/benchmark stucne ne mora da znaci nista. Meni ponegde stucne i kad je memory usage ~1 GB. Sad vam sve odjednom nikad nije stucala ni jedna igra.
Zato sluze Mantle/DX12 i G-Sync/FreeSync da ne bi zapinjalo.

Stucanje par puta u sekundi ne mora nista da znaci, slazem se. Kazem da su ocigledno samo neki primerci totalno fals. Igra radi kao da je na 20fps-a iako pokazuje 60+ tako da..
 
Jedva cekam da vidim kako ce se ova, ovako sakata GTX 970 pokazati u GTA V recimo...
 
Sa cime se vi zamlaciujete da covek ne poveruje... Jos niko nije nista konkretno napisao da ima realna problem sa 970gtx, kod mene sada na 980 kada predje 4gb zauzeca pojedine teksture trepere i u FC4 kada se pruzi pogled u daljinu vidi se kako se naknadno iscrtavaju, toga nema kada je zauzece ispod 4gb, sem sto je fps oko 50 igra bez obzira na sve pomenuto radi kako treba... Ovaj test sto ste postavili sa guru 3d, pokazalo se da nije validan, ne znam sta vam je vise kakva vas je paranoja uhvatila...

To sto vam igra/benchmark stucne ne mora da znaci nista. Meni ponegde stucne i kad je memory usage ~1 GB. Sad vam sve odjednom nikad nije stucala ni jedna igra.
Zato sluze Mantle/DX12 i G-Sync/FreeSync da ne bi zapinjalo.

Da da, masina prodisala punim plucima od kad sam se opremio sa Asus ROG SWIFT PG278Q, bukvalno nigde se ne desava neki lag nesto da secne itd ;) Mnogi ovo ne kontaju sto si napisao, ocekuju 100% fluidan gaming samo zato sto su dali 300e za kartu, toga nikad nije bilo, uvek je bilo sporadicnih pojava ceckanja na kratko ne vezano za zahtevnost igre itd, samo mnogi to zaboravljaju, pa kada se opreme novom kartom zagledaju svaki detalj :p
 
Taj rad.
A jos izbacili smesne system requirements-e, preporucene karte GTX660/7870.
 
Poslednja izmena:
Sa cime se vi zamlaciujete da covek ne poveruje... Jos niko nije nista konkretno napisao da ima realna problem sa 970gtx, kod mene sada na 980 kada predje 4gb zauzeca pojedine teksture trepere i u FC4 kada se pruzi pogled u daljinu vidi se kako se naknadno iscrtavaju, toga nema kada je zauzece ispod 4gb, sem sto je fps oko 50 igra bez obzira na sve pomenuto radi kako treba... Ovaj test sto ste postavili sa guru 3d, pokazalo se da nije validan, ne znam sta vam je vise kakva vas je paranoja uhvatila...

Da da, masina prodisala punim plucima od kad sam se opremio sa Asus ROG SWIFT PG278Q, bukvalno nigde se ne desava neki lag nesto da secne itd ;) Mnogi ovo ne kontaju sto si napisao, ocekuju 100% fluidan gaming samo zato sto su dali 300e za kartu, toga nikad nije bilo, uvek je bilo sporadicnih pojava ceckanja na kratko ne vezano za zahtevnost igre itd, samo mnogi to zaboravljaju, pa kada se opreme novom kartom zagledaju svaki detalj :p

Uzeo si ga? :) Svaka cast, ja sam taj monitor snimio odavno i hteo da uzmem (do pre 2 meseca u jednoj firmi je bio na 'odlicnoj' ceni - 90K :D).

Od novonajavljenih hocu da vidim kako ce da se pokaze onaj Acer XB270HU -1440p, IPS, 144 Hz, G-Sync. Tek kad tft central odradi review moze da se izvede neki zakljucak.
 
evo i ja da vam pokazem rezultate 20150126_013232.jpg
20150126_013514.jpg
20150126_013554.jpg
 
Uzeo si ga? :) Svaka cast, ja sam taj monitor snimio odavno i hteo da uzmem (do pre 2 meseca u jednoj firmi je bio na 'odlicnoj' ceni - 90K :D).
Od novonajavljenih hocu da vidim kako ce da se pokaze onaj Acer XB270HU -1440p, IPS, 144 Hz, G-Sync. Tek kad tft central odradi review moze da se izvede neki zakljucak.

Sve je to super, samo je problem sto sta goda da kaze tft central neces moci da znas kakav je dok ga ne stavis na sto, a to je najbitnije. Ljudi dobro odrade tehnicko deo posla, najbolje, ali ne mogu da prenesu utisak kako se taj ekran ponasa u radu, a to je nesto sto covek mora licno da dozivi. Konkretno ja sam svojevremno pazario dell 30' koji je u njihovom testu bio perfektan, i stvarno mu je slika boje sve sto su napisali bez greske, ali IPS glow toliko kvari opsti utisak da je to neprihvatljivo da sam na kraju morao da ga vratim. Kada je u sobi svetlo, narocito dnevno svetlo, nema tog problema tako izrazanog da smeta, ali posto ja uglavnom i nocu i danju sedim kraj kompa u mrklom mraku i igram igre gde uglavnom preovladavaju tamne scene taj monitor je meni bio totalno ne upotrebljiv. Znaci to je blagi uzas, donja polovina ekrana isijava po uglovima do sredine ekrana, kao da si upalio dve male sijalice unutra panela koje isijavaju iz uglova... Tako da kakvi god da budu ti IPS 144hz G-Sync, meni je totalno nebitno, jer ovaj ekran je savrsen toliko da ne mogu da verujem da je TN panel, bolji za duplo od Asus VG278HR, a to uopste nisam ocekivao, nema ni jednu manu koja krasi TN panel, a ima sve prednosti TN tehnologije + G-Sync :)
 
eto tolike frke oko gluposti. Mazi pa dali si sumnjao da neces da predjes 3.5 ipak to je MSI :D
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, ma da, licni utisak je tesko preneti, test procesora, grafickih je lak, ali monitore tu je druga prica. Milion puta sam se uverio da je kod monitora jako tesko preneti utiske u realnom radu.
 
Zajebani je napravio dobar izbor i odlično razmišlja, ja sam na pragu da uradim istu stvar. Em G-Sync, em visoka a dobra rezolucija, i ne toliko zahtevna kao nepotrebni (posebno na toj dijagonali) i još uvek bagoviti 4k. Doduše, meni je to skupo po trenutnim cenama...
 
Poslednja izmena:
ono, utihnulo je sve.... ljudi su shvatili da ne mogu da igraju u 4K, a stuttering....!? bilo ga je i ranije... pa su izbacivali petčheve kako bi ga ukinuki. Neki Degen postavlja Watch Dogs kako mu trokira a na official nvidia sajtu ima sve o grafici u toj igri i testovi gde ni dva Titana Z u SLI-ju daju prilicno slabe rezultate u 4K sa MSAA 4x i 8x.
A on jadnicak podesio tako i dobio 0fps-a a jadnicak kaze bolje radi na XBox-u.... joj živote tezak li si...
svidja mi se sto zajebani kaze za ove nove tehnologije Gsync ,monitore... upravo je to ono sto mic-po-mic sredjuje štuckanje...
 
Nazad
Vrh Dno