Šta je novo?

nVidia Maxwell

Pa tamo na onom klipu su nešto tako pričali...
970rams.png
... ako se isključi i ovaj desno L2, pored ovog već isključenog.

Edit; nisam mislio da isključe na gtx970, nego ako budu pravili neku gtx965 ili 960ti... 970le
 
Poslednja izmena:
Da, ako bi se odradila opcija iskljucivanja sektora sa ta dva memory controllera i tom jednom preostalom L2 cache memorijom onda bi se najvjerovatnije dobila GTX 960Ti... S tim da bi se trebalo uzeti u obzir i ukidanje dva-tri gornja multiprocesora koji su prikazani na ovom dijagramu.

Edit: Pa da, buducim onemogucavanjem sektora s tog dijagrama ce se dobijati slabije karte kao sto ce to biti GTX960Ti i sl. a na GTX970 sve ostaje kako je i bilo
 
Poslednja izmena:
Muhaha, neki bi da se skuce na ovom problemu ;)

Ljudi moja ponuda za zamenu vise nije aktuelna ;) vama iskreno zelim da istrajete i izboksujete pare nazad :)

A sto bi neko hteo pare nazad. ja na primer ne zelim pare nazad posto za iste pare nema sta da se uzme a i bolje samo gore i da dodam 100e opet nema nista, niti bolje.
Tvoju ponudu da je neko hteo pozvao bite ali ocigledno je da niko nije.:D
 
Poslednja izmena:
Pa tamo na onom klipu su nešto tako pričali...
Pogledajte prilog 161153
... ako se isključi i ovaj desno L2, pored ovog već isključenog.

Edit; nisam mislio da isključe na gtx970, nego ako budu pravili neku gtx965 ili 960ti... 970le

Pa moze se vjerovatno izbaciti GTX960ti ili kako je vec nazovu, ali cisto sumnjam da ce se to brzo desiti, dok se malo ne slegne ova prasina oko GTX 970 ili eventualno ako bude neki reklamacija, mada cisto sumnjam da cemo vidjeti gtx 960ti do ljeta, ja bi volio da popune rupu izmedju GTX960 i 970 ima prostora za jednu kartu i po performansama i po cjeni.
 
Ne, nego prvo AMD treba da izbaci nove kartice srednje vise klase.
 
Voki88
Nekako mi vas je doslo zao kako placete nad gtx970 pa sam ponudio priliku, niste hteli ko vas shisha i da hocete e sad nemoze.
Da je meni stalo da prodam postavio bih oglas na kp, ovde na forumu itditd….
 
Da je AMD izbacio karte mnogi bi vratili 970-ku i kupili 380x, ovako covjek ne zna sta drugo kupiti, bas su ljudi u nezgodnoj situaciji, a nvidi-i se bas posrecilo, a i oni koji vrate karte vecinom ce kupiti 980 i nv opet u plusu :)
 
Da je AMD izbacio karte mnogi bi vratili 970-ku i kupili 380x, ovako covjek ne zna sta drugo kupiti, bas su ljudi u nezgodnoj situaciji, a nvidi-i se bas posrecilo, a i oni koji vrate karte vecinom ce kupiti 980 i nv opet u plusu :)

Mozda ljudi uzmu pare nazad i sacekaju konkurenciju, konkurencija je uvjek zdrava to znamo svi, tipujem da ce se na ljeto GTX980 prodavati po cjeni sadasnje GTX970, znamo svi da GTX980 ne vrjedi toliko i da su joj tu cjenu spucali zato sto nema konkurencije, nadam se da ce se i to promjeniti sto prije to bolje po kupce.
 
380x ce tesko i cenovno i po performansama da bude u rangu 970gtx,ili bar na 980gtx ili na full maxwell nivou.
 
@Goldi, moguce i to, a sto se vrijednosti 980-ke tice, ne vrijedi vise od 500e da *ebe rak raka, samo sto su zadnjih par godina pretjerali sa cijenama high end karti, cisti bezobrazluk.
@Umart pojma nemam kakva ce biti 380x, al ako se trend nastavi trebala bi da bude bolja od 970 koliko i 970 od 280x, mozda malo manje, a ne vjerujem da ce biti znacajno skuplja od 970-e ipak NV ima nesto malo vece cijene kad se gleda ista klasa.
 
solajam
a sta si imao, kakvu ponudu? ne kapiram.... pojasni!

Nije ni bitno , nisam ni trebao ovde nista da nudim , ali eto zaje..o sam se sto se tice toga...

Sto se tice moje gtx770 dobio sam zamenu , naravno doplaticu (razliku izmedju nove gtx970 i 38000din) i uzeti MSI GTX970 jer u ovom trenutku ne vidim sta drugo uzeti.
 
po specifikacijama,nema sanse da uopste bude u rangu sa 970gtx,bice dve totalno razlicite klase,jer je 380x nekriplovan,hajend cip.bilo bi lepo kad bi ga davali za tepsiju ribe,ali tesko. :)
 
Nije ni bitno , nisam ni trebao ovde nista da nudim , ali eto zaje..o sam se sto se tice toga...

Sto se tice moje gtx770 dobio sam zamenu , naravno doplaticu (razliku izmedju nove gtx970 i 38000din) i uzeti MSI GTX970 jer u ovom trenutku ne vidim sta drugo uzeti.

To je pravo razmisljanje.:) bices prezadovoljan kako kartica sljaka posle 770-tke.
 
po specifikacijama,nema sanse da uopste bude u rangu sa 970gtx,bice dve totalno razlicite klase,jer je 380x nekriplovan,hajend cip.bilo bi lepo kad bi ga davali za tepsiju ribe,ali tesko. :)

Uh sad gledam specifikacije, bice mnogo jaca od 970-ke, ne mogu se ni porediti. A kakva je ovo memorija, 800gb/s, neka nova tehnologija?
 
Na hardwarecanucks su pisali o problemu i odradili neke tesove:

http://www.hardwarecanucks.com/foru...68595-gtx-970s-memory-explained-tested-2.html

GTX-970-MEMORY-1.jpg


GTX-970-MEMORY-2.jpg


GTX-970-MEMORY-3.jpg


GTX-970-MEMORY-4.jpg


One of the main challenges we set ourselves was to directly target the GTX 970’s 500MB partition which meant the games had to require between 3585MB and 4095MB throughout each benchmarking scenario. This was done by using a resolution of 4K and modifying the detail settings until our target was achieved. One caveat: throughout each 60 second benchmark run, the requirements could never surpass 4GB (due to the PCIe interface jumping into things) and never be under 3.5GB. The memory delta breakdown is as follows, as reported by GPU-Z’s logging tool:

Battlefield 4: 3625MB to 3941MB
Dragon Age Inquisition: 3591MB to 3777MB
Hitman: Absolution: 3618MB to 3899MB
Shadow of Mordor: 3820MB to 4006MB

Zakljucak:

With that being said, we’ve been actively trying to find a scenario that fits into the GTX 970 narrow ~500MB window which causes the card to trip up and after testing some 20 games, none exhibited any unexpected performance drop-offs. It seems like NVIDIA’s software is working thus far but our cross section of titles can by no means offer a definitive answer to every user since there are literally hundreds of games that haven’t been used in our testing.
 
Nije ni bitno , nisam ni trebao ovde nista da nudim , ali eto zaje..o sam se sto se tice toga...

Sto se tice moje gtx770 dobio sam zamenu , naravno doplaticu (razliku izmedju nove gtx970 i 38000din) i uzeti MSI GTX970 jer u ovom trenutku ne vidim sta drugo uzeti.

veruj mi neces se pokajati ima da ti komp zivne :)
ja sam imao 770 oc i znam sta pricam.
 
@DAS, pa onda i nije toliko strasno kao sto se prica, jedino ako postoje neke druge nus pojave izuzev pada fps-a koji je ocigledan i slican i kod drugih karti.
 
a sta cemo kad igre dodju na full 4gb zauzeca,a neko uzeo kartu bas zbog toga?
 
ma treba bre svi da rasprodamo konfe i vratimo se da tucamo kamen i zivimo u jedinstvu sa prirodom.
 
https://forums.geforce.com/default/...tx-970-3-5gb-vram-issue/post/4438090/#4438090

Hey,

First, I want you to know that I'm not just a mod, I work for NVIDIA in Santa Clara.

I totally get why so many people are upset. We messed up some of the stats on the reviewer kit and we didn't properly explain the memory architecture. I realize a lot of you guys rely on product reviews to make purchase decisions and we let you down.

It sucks because we're really proud of this thing. The GTX970 is an amazing card and I genuinely believe it's the best card for the money that you can buy. We're working on a driver update that will tune what's allocated where in memory to further improve performance.

Having said that, I understand that this whole experience might have turned you off to the card. If you don't want the card anymore you should return it and get a refund or exchange. If you have any problems getting that done, let me know and I'll do my best to help.

--Peter
 
hhahhahaa, pazi mi smrtnici koji imamo obicne monitore (do dushe ja imam za fotografiju/dizajn Dell 2407WFP-HC) sta nama znace frejmovi kad nam monitori ne podrzavaju nove tehnologije...
umart, evo npr. imas Unity koji na 4K rezoluciji trazi 4096MB "zar ne!?" ako vam ovo znaci igranje za 300e vishe svaka cast. Zasto bi neko sa skupom karticom igrao na AA off kad moze da se stavi MSAA8X - dobijes 0fps i odes na pivo cheers :exploder:

yRTwfl6.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno