Šta je novo?

nVidia Maxwell

ja npr. SIGURNO necu vracati katru!!!! nema teorije. Detaljno sam pogledao po YouTube-u razlike u odnou na druge kate i sve shtima! jeste 980 bolja ali i skuplja, mozda bi pre dokupio jos jednu G1 970-ku posebno ako padne cena bar na 250e

ma kakvo crno vracanje, karta owna, pravi malu decu jesi poludio :D fikyAlz.jpg gle ovo koji ownage :D
 
Poslednja izmena:
ima li nekih informacija kako ce nvidia da resi ovo sa preostalih 500 mb ,biosom, drajverima ili neki drugi nacin i da li postoji neki drugi nacin?
 
Poslednja izmena:
:banana:Ma sve je to totalno ludilo zurka, zurka da znate da ih i dalje volim :D:D:D Pusa za sve zelene sa balkana i sire, Realno svi ostali mogu samo da nam se slegnu :D:D:D:banana::banana:

Inace pozdrav za sve Atijevce...moje postovanje:D
 
Poslednja izmena:
Dobra je ova prasina koja se podigla. Ono sto je sigurno je da ce 970-ka dobijati mnogo vise paznje kroz buduce drajvere, izvlacice svaki atom snage iz nje samo da zadovolje korisnike i da smire uzburkane strasti.
 
ima li nekih informacija kako ce nvidia da resi ovo sa preostalih 500 mb ,biosom, drajverima ili neki drugi nacin i da li postoji neki drugi nacin?

Kao noob pitam se da li mogu da prebace OS/Aero/Flash i tih idle 0.3-0.5gb vrama u tu sporiju particiju dok aplikacije imaju prioritet u ovih 3.5gb? To bi resilo problem..
 
Upravo sam tako razumeo ova dva posta sa nvidia foruma, da će se potruditi da nezahtevne stvari drže u tom sporijem segmentu.
 
Upravo se to prebacivanje OS/Aero/Flash u "sakati" 0.5 vram i spominje na Nvidia forumu kao resenje koje ce doci sa sledecim drajverima.
 
r9 290 powercolor vs 970 msi je moja opcija posto je refund trenutno dozvoljen. Barem nakon kontakta i cekanja. Ne vidim da je 290 vredan toga..jeste da bi dobio 5-6k dinara visak za 4gb ram da bocnem ali opet.. Misljenje ? 1080p gaming.
 
Nemojte da se brinete ima ko ce da popravi zelene karte :d

 
Poslednja izmena:
r9 290 powercolor vs 970 msi je moja opcija posto je refund trenutno dozvoljen. Barem nakon kontakta i cekanja. Ne vidim da je 290 vredan toga..jeste da bi dobio 5-6k dinara visak za 4gb ram da bocnem ali opet.. Misljenje ? 1080p gaming.

GTX970 > R9 290 u svakom slucaju.
 
Dozvolili su vracanje para nisam u toku ili da se doplati za neku graficku?
I da li je to sigurno da kod nas to moze?
 
Poslednja izmena:
r9 290 powercolor vs 970 msi je moja opcija posto je refund trenutno dozvoljen. Barem nakon kontakta i cekanja. Ne vidim da je 290 vredan toga..jeste da bi dobio 5-6k dinara visak za 4gb ram da bocnem ali opet.. Misljenje ? 1080p gaming.

Ja bi cekao nove drajvere pa da vidim sta ce biti,a uopste mi se ne daje 970 amd nikada nisam imao niti mislim da ce biti nekog boljeg poboljsanja ako uzmem 290x ili 290.
 
GTX970 je bolja karta, tako da je zamena za 290(X) besmislena.


Dozvolili su vracanje para nisam u toku ili da se doplati za neku graficku?
I da li je to sigurno da kod nas to moze?

Cekaj prvo ako to krene po svetu, pa ce sa zakasnjenjem doci i do Srbije. ;)
 
Jeste da je nvidia napravila propust sa ovim, ali kartica je i dalje jaka, bar za 1080p ako nista drugo... Ali treba ih najostrije kazniti za lazno reklamiranje, jer kao sto je dosta njih do sada reklo, ako se ne sasece u korenu bice mnogo vise problema u buducnosti. Sto se mene tice trebao bih jos malo pa da uradim upgrade, maticna, hladjenje i graficka, procesor cu zadrzati, dobar je, samo trenutno hladjenje mi je fabricko pa ne mogu da OC :p Razmisljam se dal uzeti gtx960 (planiram upgrade u martu) ako joj malo padne cena posto je sada prenaduvana cak i kod madjara, ili zbog ogranicenosti procesora da ne ganjam jace od gtx760/r9 280, 270x ?? Imam solidno jako napajanje i planiram da uzmem maticnu msi gaming series a88x fm2+... :)
 
Da vec su krenuli, a bas htedoh to da postavim, kao i ovo https://twitter.com/Thracks/status/560511204951855104

Zaista ta slika mozda izgleda ono provokacijski, ali u stvarnosti je realnost.
Samo bacit pogled na test koji je @Daum kacio R9 290X znatno bolje radi kad je zauzece rama preko 3.5GB u odnosu na GTX 970
http://www.hardwarecanucks.com/foru...68595-gtx-970s-memory-explained-tested-2.html

Jednostavno zaista ima pravi 4GB rama za razliku od GTX970 koja kako vrjeme prolazi gubi lagano "megabajte" :D
 
Sto u stvarnom svetu i dalje ne cini R290X boljom kartom...

A AMD nastavlja da me zacudjuje ekspresnim stancovanjem detinjarija umesto cipova. Kompleks "vecitog drugog" ili stavec?
 
Poslednja izmena:
Sto u stvarnom svetu i dalje ne cini R290X boljom kartom...

A AMD nastavlja da me zacudjuje ekspresnim stancovanjem detinjarija umesto cipova. Kompleks "vecitog drugog" ili stavec?

Kako mislis po meni je R9 290X brza karta od GTX970 pogotovo za ono sto je reklamiraju a to su visoke rezolucije, sa druge strane vjecito drugi naprotiv i sada imaju najbrzu kartu na trzistu.
Sve zavisi iz kog ugla posmatras, a siguran sam da spremaju cip da pometu Gm 204 ;)
 
Ma sigurno da spremaju...djekna samo sto nije.
 
za 1080p 970 je bolja a za vece verovatno 290x samo sto za nju treba Djerdap da je napaja.:)
 
Dobro uvazavam svacije misljenje, jednostavno zdrav razum kaze da odgovor na maxwel mora stici pre ili kasnije, bolje je nek odrade sve kako treba ( da ne curi memorija :d) nego da pozure sa izbacanjem cip-a mozda su i oni mogli sklepat ovako kao i Nvidia neki proizvod, nece da se brukaju pametno rade ;)
 
Apsolutno. AMD u svom perfektnom portfoliju ne sme da dozvoli ovakav fijasko i sramotu, ne zeli da izbaci poluproizvod zato i vredno rade u laboratorijama i polivaju cipove vilinskom prasinom.

yRTwfl6.jpg
 
Apsolutno. AMD u svom perfektnom portfoliju ne sme da dozvoli ovakav fijasko i sramotu, ne zeli da izbaci poluproizvod zato i vredno rade u laboratorijama i polivaju cipove vilinskom prasinom.

yRTwfl6.jpg

Logicno da nece dozvoliti fijasko kakav je sebi dopustila Nv pogotovo sto rade na implemtaciji HBM vjerovatno da nije bas lako preci sa DDR5 na HBM da jeste sigurno bi taj potez povukla konkurencija, ali kako to biva AMD gazi prvi u nove tehnologije i prvi pravi korak naprjed, uletili su prvi u 40nm proces, pa opet u 28nm, sada spremanju HBM jednostavno idu korak naprjed, ovaj put kasne za maxwelom, ali vjerovatno opravdano.
 
Kad god udjem u ovaj tred, naletim na neku raspravu AMD vs nVidia gde je glavni protagonist Goldi ...olabavi malo covece;)
 
A sad smanji malo gas i ostavi da bude "mrtvo" na neko vreme...
 
Mislim,:lupko: ima informacija na net-u da je i Nvidia potpisala ugovor za HBM memoriju krajem 2015. Jednostavno je AMD sklopio povoljniji ugovor za koriscenje ove memorije. Tu memoriju ne pravi AMD.
 
Nazad
Vrh Dno