Šta je novo?

nVidia Maxwell

Nategnuti Titan_x i ocekivati da neko pored takve karte (GTX980Ti) kupi Titana pa pucali bi sebi u noge, ko bi im kupio sadasnjeg Titana morace tu da bude neke razlike izmedju GTX980Ti i TItana-x.
 
Hm, svakakve informacije ima na net-u.
TitanX je mozda ogranicena serija kartica i koristi Nvidi-i samo da zaradi profit na njoj. Ima entuzijasta koji ce kupiti dve ovakve kartice staviti pod vodu i sa 12GB memorije uzivati u 4K rezoluciji. Sta njih briga koliko ce da kosta 980Ti. Takvi likovi su navikli na "high and high" gaming i tu nema kompromisa.
Ne kupuju TitanX neki koji vode racuna o novcima. Pogledaj samo na overclock.net i sve ce ti se kasti. Druga je stvar sta ce Nvidia odluciti sto se tice 980Ti i njene cene za nas koje interesuje ta vrsta kartice.
 
Overklokovani Titan se dobro drzi protiv GTX 980 SLI u 4K:



Jasno se vidi da je stutter i dalje izrazen kod multi-GPU konfiguracija, tako da Titan X sigurno pruza bolji gaming experience od SLI/Crossfire konfiguracija.

Jedino je pitanje vremena kada ce predstaviti dostupniji GM200 GPU u vidu GTX 980Ti ili kako god sa nereferentnim hladnjakom, 6 GB i eventualno visim klokovima po nekoj normalnijoj ceni (~700$).
To zavisi od AMD-a, ako se oduzi predstavljanje Fiji-ja moguce da cemo prvo videti neki cut-down GM200-ke.
 
Impresivni rezultati. Overklokovan Titan ispade jos i najbolje resenje.
Minimalan fps je odlican, srazmerni padovi frejmova. Sve je u najboljem odnosu.
Ako se ta nova karta pojavi bice pravi bum ako cena bude u nekim normalnim granicama.
Kapiram da ce i performanse biti nesto vise u odnosu na Titan X.
 
Gdje si vidio ti ovdje minimum FPS? Najgore od svega je sto ce 980Ti da kosta 700$/€. A trebalo bi maksimalno 500 istih novcanica da bude.
 
Cene su hvala lepo ne treba mi.
 
Pratis i vidis do koliko otprilike pada. Ovo je test u realnom vremenu zar ne?
Sto se tice cene, nista specijalno nije bio jeftiniji ni prethodni Ti, pogresno bi bilo ocekivati takvu cenu kad znamo
da je i GTX980 skuplji.
 
Pored ovakvih spec moja 970 mi deluje kao puvanjak :D
 
1080-1100MHz , je neki boost klok za TitanX, trebace po meni, recimo, 100mhz veci klok od TitanX da se izjednaci.
 
Vjerovatno planiraju neki GTX980Ti Ultra /full Gm 200 zategnut do kraja, ili AMD nema brzi chip/kartu, ja sam ocekivao full Gm200 sa vecim taktovima od titana-x, ali izgleda nece biti.
 
kakav bre hawaii XT sa 8gb i 1050 na koru,sta se blamiraju...
 
Da, mogu da budu ovi rezultati tacni, bar sto se tice Maxvell kartica.
Za 980 je otrprilike to koliko sam i ja dobijao na mojoj grafi.
I za 980Ti u odnosu na TitanX je taj neki ocekivani odnos.
980Ti na kloku od 1220|1900 je ocekivano brza od TitanX na default. Samo je pitanje koliki ce biti overklok potencijal 980ti.
Recimo, 780Ti ima 580 CD vise od 780 i nesto malo jace ostale specifikacije, imaju istu magistralu, i kada 780 radi na istom kloku memorije kao 780Ti, treba joj oko 100mhz da bi je stigla po performansama.
Posto je i za 980ti vs TitanX otprilike neki isti odnos u specifikacijma, ocekujem da 980ti sa klokom do +100mhz stigne Titanx po jacini.

EDIT: Ne prija ovaj 3D Firestrike AMD karticama, imaju po defaultu malo slabije rezultate, nece biti takav odnos u igrama.

EDIT: Graficki skor za TitanX uzeli sa Guru3D.:shock:
 
Poslednja izmena:
ovo je prva neka slika, nemojte odma da se upalite, bice uskoro realnih testova, pa ova serija 390x je imala toliko testova, a nigde kartice haha :D
 
Koja je svrha ove karte? Da iskoriste neuspele GM200 i klokom nadomeste performanse TitanX ili ta karta treba da bude sporija od TitanX?
Zar nije bilo reci da ce izbaciti jeftiniju verziju TitanX sa potpunim cipom? Jel ovo treba da predstavlja nesto poput GTX780? Ovde vise nema nikakve logike.

750-800$??? Dranje koze sa ledja. Smucili su mi se vise sa tim cenama, kapitalisticka bagra.

Naplacivace kartu po ceni u kojoj je trebao da dodje kompletan cip a ne osakacen, zapravo cena ce biti sigurno jos jaca.
Gadjaju se ciframa iz godine u godinu. Sramota vise.
 
@Borat,
ko da ne citas postove.,)
Moja 980 na overkloku je, koliko se secam isla oko 16.700-16.800mhz, za 3D Firestrike, tako da je za 980 okey rezultat.
Ovaj TitanX, ima isti rezultat kao u testu na Guru3D.
290X ima skor za grafiku negde oko 11.000, dakle tu je realan rezultat.
Dakle, sve se slaze,:rtfm:, i sa ovim specifikacijama za 980Ti se isto slaze i njen rezultat.
 
Stvarno je cena glupa. Aj na stranu sto je osakacen chip, nadomestice se to overclockom sa custom pcb-ovima i boljim naponskim + hladjenjem, ali sto toliko para...
Bice da je to jer je AMD najavio da ce HBM karte biti retke kao Titani (verovatno i cena tu negde). Ala nam ga daju, makar su mogli malo da podmazu.
 
Namucili se, morali da daju onoliko para za R&D nizeg proizvodnog procesa, za sve ove 512bit memorijske kontrolere.. ili ne. :d
 
@Borat,
ko da ne citas postove.,)
Moja 980 na overkloku je, koliko se secam isla oko 16.700-16.800mhz, za 3D Firestrike, tako da je za 980 okey rezultat.
Ovaj TitanX, ima isti rezultat kao u testu na Guru3D.
290X ima skor za grafiku negde oko 11.000, dakle tu je realan rezultat.
Dakle, sve se slaze,:rtfm:, i sa ovim specifikacijama za 980Ti se isto slaze i njen rezultat.

aaaa ok, procito sam ja ali ne kontam kako treba hahaha :D
 
Nagađa se svašta. nVidia računa da proda dok može, i da AMD ima problema da ispuni zahteve.
Kao i glupost kupaca, da je više GDDR5 bolje nego manje HBM...
 
Nazad
Vrh Dno