Šta je novo?

nVidia Maxwell

Mozda je glavna fora sa ovih 12GB da ce 980Ti imati pola 6GB.
Nekako imam utisak da ce se ponoviti situacija kao sa Titan vs 780ti, da ce biti 980Ti jaci od TitanX za neku cenu od recimo 700-800E.
99% si u pravu ovo je navlakusa od strane Nv isto kao i prosli put sad su izbacili titana sa cjenom od 1000$ ako ko kupi-kupi dobro i jeste ako ne nikom nista, kasnije ce izbaciti GTX980Ti koja ce biti brza sa 6GB i zacjenice je 700-800$ onda ce ljudi reci pa sto ne bi ovo kupili bolje je od TITANA a jeftinije, prosli put su tako odigrali i dobro prosli sigurno da se taktika koja daje rezultate ne mjenja.
Profit je prvi cilj, ova karta je samo dio igre koja ce naknadno usljediti/vjerovatno kad izadje R9 390X tek ce mo tada vidjeti GTX980Ti i nastavak ove igre.
 
Nije iskljuceno ali teeesko.

Pre bih rekao da ce 980TI biti osakaceni Titan X sa duplo manje memorije, 15-20% manje SP-a (2516 bi bilo na pola puta) i mozda malo visim clock-om. Performanse bi bile tik ispod titana a cena sigurno 250-300$ niza.

Videcemo sta kaze AMD.

@goldi,

Prvi Titan je vise bio orijentisan ka GPGPU, tj nesto izmedju geforce-a i quadra, dok je ovaj 90% geforce. Zato i ima dosta vise shadera od 980-ke.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedno poredjenje, sajt je Nexus, review Tomb 2013 rezultat HD je 197fps-a, ja sam na kloku 1589|7960Mhz imao oko 199fps-a.
Dakle, 980 na kloku koji je malo veci od prosecnog je prakticno jednaka kao TitanX na defaultu.
 
@La prstige to je tacno izgleda da ovaj novi titan nije full DP, ja nekako duboko vjerujem da imaju nesto jace od ovog chipa.
Mada kad se pogleda povrsina chip tesko je ocekivat da se sa maxwellom uradi ista vise u 28nm.

@reviewsrb mislim kad bi se oc i gtx 980 i TITAN onako za svaki dan da bi se razlika spustila na neki 25%, Gm 204 ide znatno vise (govorim o referentnim kartama jer pitanje je hoce li biti uopste nonreferentni TITANA , prosli titan nije bio cisto sumnjam da ce i ovaj biti u nonreferentnom izdanju)
 
Poslednja izmena:
Ocekivano ~35% brzi od GTX 980.
Uz potrosnju manju od GTX 780Ti i R9 290X.
Titan blower dobro radi posao za GPU od 600mm ali vidi se da je na granici koliko moze da ohladi pa treba videti sta nereferentna resenja mogu.

@reviewsrb: ne mozes tako da poredis, nista ti to ne znaci.
 
Poslednja izmena:
Lepo je ovo NV smislila... prvo "organizuju" aferu sa GTX 970, onda predstave ovakvog Titana, i masama postane jasno da je jedino sta ima logike kupiti GTX 980, na kojem verovatno imaju najvecu marginu za zaradu :p

Salu na stranu, sto vise citam, sve sam manje impresioniran novim Titanom. Cak bi se usudio da kazem da je ovo (komparativno gledano, naravno) najlosija karta cele Maxwell generacije... spucali su 8 milijardi tranzistora na gejming sa apsolutno nikakvim DP performansama, na granici je da throtluje i pored odlicnog hladjenja (mislim da je na nekim testovima bilo i toga), mislim da je najavljeno da uskoro nece biti custom modela (ako je neko precizno citirao JHH), potpuno beskorisnih 12GB memorije koji dizu cenu i imali bi efekta samo u Quadro/Tesla kartama (kojih verujem nece biti sa ovakvim DP performansama)... lista minusa je dugacka.

Dok su 750Ti i GTX 960 odlicne (na svoj nacin), a GTX 970/980 fenomenalne (na svaki nacin ;)), Titan X je... meh.

Just my 0,02$ naravno, sigurno ima i drugacijih misljenja :)
 
Verujem da NV nije imala nameru da "organizuje" aferu sa gtx970 a verujem da je namerno precutala specifikacije kako bi "uvalila" sto vise gtx970.

Verujem da bi dobar deo kupaca odustao od kupovine gtx970 da je znao prave specifikacije, gtx980 je ipak znatno skuplja karta I nije nadohvat ruke svakom.
 
@Dusan K,
deluje tako kako si rekao, pogotovo ako stvarno ne bude custom modela. To me jos vise utvrdjuje da ce biti 980Ti jaci i jeftiniji, pogotovo ako R9 390X bude jednak ili bolji od TitanX. Povecaju malo klok na 980Ti, dodaju ako moze 3100-3200 Cuda core i jos custom reseno hladjenje i to je to.
Po mojim testovima i gledajuci na netu, gtx980 na kloku od oko 1580|7950mhz je jednak po jacini sa default TitanX. Ako ne budu custom resenja, max klok ce biti do oko 1350-1.1400mhz i bice jaci TitanX negde oko 25-30% maximum.
Mora AMD da uradi nesto ili nece da valja.:rupa:
 
Lista negativni cinjenica je dugacka pocev od cjene, performansi u odnosu na GTX980, pa onda DP, pa hladjenje koje nije doraslo zadatku sto dalje implicira na slabije oc mogucnosti, na kraju nisu mogli staviti ni pisljivi backplate za 1000$ bar da lici na skupocjen proizvod.
Definitivno s obzirom koliko su najavljivali maxwel ova karta nije ono sto se ocekivalo.

@reviewsrb jesi li poredio recimo 3dmark firestrike sa svojom kartom max klokovanom u odnosu na def TITANA-X?
 
Poslednja izmena:
Odlicna karta i super performanse, cena uzas, zlo i katastrofa. 12gb memorije sluzi kao marketinski trik.
 
@ Dusan K:
Moze i tako da se gleda, mada ja na Titana gledam kao na 'nesto sto ce da se spusti na 700$ i 6GB kad dodje vreme', onda ce neke mane od ovih koje si naveo da se izgube :)
Ne slazem se da je najlosiji Maxwell GPU, losiji je svakako od GM204 ali po meni je iza njega jer mu je performance/watt fenomenalan za high end GPU:

perfwatt_2560.gif


Manjak DP jedinica je manje-vise ocekivan - imali su prostora od 400mm2 do 600mm2 u istom procesu, napakovali 50% SP procesora i to je to.
Po meni, najveca mana GM200 GPU-a je to sto je 'dosadan' :) sve je GM204 + 50%

Sto se tice gaming/compute-a i nVidia, ako ste zaboravili pre nekoliko meseci izbacen je GK210 GPU koji se ugradjuje samo u compute kartama. Vrlo moguce da ce se slicno desiti i sa GM200 makar kad se predje u nizi proces.Izgleda da je konacno krenuo departure izmedju gaming i compute GPU-a posle mnogo godina. Ili je to samo posledica kasnjenja novog proizvodnog procesa, videcemo.
 
@Goldi,
imas u postu #1434.
3D Mark Firestrike Extreme TitanX default je oko 7.800 poena, gtx 980 klok oko 1580|8000mhz isto oko 7.800 poena. To je to.
 
prva karta koja kao da je pravljena za vodu posle 480gtx.realno ko ima par 'iljada za ovo ima i za vodu.
 
Verujem da NV nije imala nameru da "organizuje" aferu sa gtx970 a verujem da je namerno precutala specifikacije kako bi "uvalila" sto vise gtx970.

Nisam naravno ozbiljno mislio, ali nisam shvatao da to mora da se napomene ;)

Verujem da bi dobar deo kupaca odustao od kupovine gtx970 da je znao prave specifikacije, gtx980 je ipak znatno skuplja karta I nije nadohvat ruke svakom.

I kupio sta? Odustao bi mali procenat, za taj novac jednostavno nema bolje kupovine, i pored svinjarije sa laziranim specifikacijama.

Moze i tako da se gleda, mada ja na Titana gledam kao na 'nesto sto ce da se spusti na 700$ i 6GB kad dodje vreme', onda ce neke mane od ovih koje si naveo da se izgube :)

Opasan put, postoji sansa da time ubiju prodaju i Titana i GTX 980, jer ce gomila ljudi cekati taj 980Ti kao najbolju kupovinu.

Ne slazem se da je najlosiji Maxwell GPU.... sve je GM204 + 50%

Kao sto rekoh, moja 0,02$ ;) Jednostavno mi je meh.

Sto se tice gaming/compute-a i nVidia, ako ste zaboravili pre nekoliko meseci izbacen je GK210 GPU koji se ugradjuje samo u compute kartama. Vrlo moguce da ce se slicno desiti i sa GM200 makar kad se predje u nizi proces.Izgleda da je konacno krenuo departure izmedju gaming i compute GPU-a posle mnogo godina. Ili je to samo posledica kasnjenja novog proizvodnog procesa, videcemo.

Sumnjam, Maxwell ocigledno nije ni bio planiran za DP performanse, makar od trenutka kada su shvatili da napredniji proizvodni proces nece biti spreman, a taj GK210 je posledica ovakve odluke. Tesko da ce se zamajavati (znatnim) redizajnom cipa, vec ce se posvetiti nasledniku (Pascal/Volta/stagod bese, ne mozes vise popamtiti).
 
Poslednja izmena:
Po meni situacija nije bas sjajna. Koliko sam shvatio ovaj TitanX nije prava Computing gpu karta kao prvi Titan. DP computing performanse male, duplo manje od prvog titana, mozda moze da se koristi za Cuda computing i drugo i ima 12GB memorije, ali u sustini nije profesional i gaming karta.
To verovatno znaci da nece biti jace karte od strane Nvidie kao u slucaju Titan vs 780Ti jer se ne isplati. Ako bude ovakva situacija onda ce AMD, ako ovaj novi 390X bude iste jacine kao Titanx, sigurno dobro zaceniti i svoju grafu. I onda cemo uskoro dobiti najace sinlge grafe od 700 do 1000E.
 
Opasan put, postoji sansa da time ubiju prodaju i Titana i GTX 980, jer ce gomila ljudi cekati taj 980Ti kao najbolju kupovinu.

Ljudi koji placaju kartice vise od 500 USD ne cekaju. Samo mi sto trazimo best bang for buck u rangu 150-250 USD sto spremni da cekamo, i da cekamo i da cekamo... sve dok se neko od ova dva ne smiluje i izbaci karticu vrednu nase paznje (960 to svakako nije).
 
I nema takve karte, vec duze vreme. Samo polovno tipa R9 280X.
 
http://wccftech.com/nvidia-geforce...ećim klokom i 6GB memorije. Što čini nVidia?!
 
Koja logika hbte hahah gle ovo imacemo GTX980Ti brzu od Titana_x i jeftiniju 400$ i takodje brzu drasticno od GTX980 i skuplju neki 50$ pa gdje je ovde logika ikakva, naravno pod pretpostavkom da je ovo sve tacno... da se razumijemo extra stvar ako se gleda performance/price karta bi bila pravi hit.
Kakav bi samo ovo bio samar kupcima GTXTITAN-X, doduse ovo se isto desilo kupcima starog TITANA, malo kasnije izasla je GTX780Ti doduse tada se cjena titana pravdala DP performansama a sta li ce sada smisliti :D
 
Pa naravno. Zna se ko kupuje Titan karte. :d





Koja logika hbte hahah gle ovo imacemo GTX980Ti brzu od Titana_x i jeftiniju 400$ i takodje brzu drasticno od GTX980 i skuplju neki 50$ pa gdje je ovde logika ikakva, naravno pod pretpostavkom da je ovo sve tacno... da se razumijemo extra stvar ako se gleda performance/price karta bi bila pravi hit.
Kakav bi samo ovo bio samar kupcima GTXTITAN-X, doduse ovo se isto desilo kupcima starog TITANA, malo kasnije izasla je GTX780Ti doduse tada se cjena titana pravdala DP performansama a sta li ce sada smisliti :D

To ti je upravo onih "bespotrebnih" 12GB koji najvise dizu cenu.
 
Poslednja izmena:
Koja logika hbte hahah gle ovo imacemo GTX980Ti brzu od Titana_x i jeftiniju 400$ i takodje brzu drasticno od GTX980 i skuplju neki 50$ pa gdje je ovde logika ikakva, naravno pod pretpostavkom da je ovo sve tacno... da se razumijemo extra stvar ako se gleda performance/price karta bi bila pravi hit.
Kakav bi samo ovo bio samar kupcima GTXTITAN-X, doduse ovo se isto desilo kupcima starog TITANA, malo kasnije izasla je GTX780Ti doduse tada se cjena titana pravdala DP performansama a sta li ce sada smisliti :D

Vidim, matematika ti je medju omiljenim predmetima u skoli....
 
Vidi, @Goldi,
pricali smo o kloku TitanX, i sad vec postoje modovani biosi koji mogu da ga poteraju na 1.450-1.500Mhz za overklok, cak neki primerci i vise. Znaci postoji mogucnost da neki buduci 980Ti sljaka na vecem kloku. Sad zavisi sve koliko ce da ima Cuda cores i koliko ce biti velicina chipa.
Mnogo zavisi sada situacija od AMD-a i 390X i njene cene i jacine. Ajde, Deko, nemoj nas izneveriti.:happy:
 
Vidi, @Goldi,
pricali smo o kloku TitanX, i sad vec postoje modovani biosi koji mogu da ga poteraju na 1.450-1.500Mhz za overklok, cak neki primerci i vise. Znaci postoji mogucnost da neki buduci 980Ti sljaka na vecem kloku. Sad zavisi sve koliko ce da ima Cuda cores i koliko ce biti velicina chipa.
Mnogo zavisi sada situacija od AMD-a i 390X i njene cene i jacine. Ajde, Deko, nemoj nas izneveriti.:happy:

Modovali su i onog prvog titana pa ih je pola izgorilo, mene interesuje ono sto karta daje sa fabrickim biosom referntni model... znam da su ljudi tjerali R9 290X na 1400mhz sa modovanim biosima, ali sta to znaci kad onaj referntni nece da makne puno od def.taktova 1000mhz, a i tu thortluje zbog loseg hladjenja isto ko i TITAN-X.
Sa boljmi hladjenjem GM200 moze na vece taktove, ali ne ocekujem da moze da ide kao GM204 chip, vidicemo hoce li ga nategnuti i izbaciti GTX980Ti, sve ce zavisti od konkurencije tj.R9 390X
 
Vidi, nije to neki hard moding i neki extreme biosi.
Jednostavno, tweakuje se bios tako da se poveca TDP TitanX kartice i dobije se mogucnost nekog malog podizanja napona. Naravno to mora da prati odgovarajuce hladjenje i po testovima, dovoljan je neki Exterme 4 cooler.
Tako nastelovan TitanX dobija dodatni boost na kloku od 100-150Mhz.
To samo pokazuje da je ova kartica sposobna da izdrzi i neke vece klokove. I to znaci, da bi i neki buduci 980Ti mogao sa manjom memorijom(6GB) i nekim modifikacijama u biosu i naravno, sa custom modelima sa boljim i kvlitetnijim komponentama i hladjenjem, da izdrzi veci klok od defaultnog kloka TitanX kartice.
Samo je poenta kakva ce cena da bude.
 
Nazad
Vrh Dno