Šta je novo?

nVidia Maxwell

Uf 'bem ti zaboravio sam na tekmu, otkazujem izlazak :) Dobro me podseti kolega. Sto se tice Maxwella potrudicu se da ga ne preskocim kao 7xx seriju, bice to prava kombinacija za mene
 
Rale brale , samo da ne docekamo scenario kao sa GK110 pa da nam daju na kasicicu tj neki mainstream chip pa papreno da nam naplate!
Po ovim specifikacijama GM110 je chip kao stvoren za mene ali ga sigurno necu uzeti ako takva karta bude 1000$ !
I sad sam se malte ne jedva izborio za GK110 koji sam zacrtao da cu uzeti i ako bih potpuno bio zadovoljan tek sa full GK110 ako me razumes.
 
Poslednja izmena:
da GK110 je mainstream chip za svakodnevnu upotrebu :)

naredne dve generacije ce da budu veoma interesantne ... nadam se da cene nece rasti ... ali ko se nada taj se i razocara :D
 
Specs deluju dosta realno po meni. nVidia jeo obecala drastican skok compute performasi iz serije u seriju (npr. Fermi -> Kepler sa ~1.5 na ~5 TFLOPs; naravno sada ne treba ocekivati ni blizu toliki skok.)
Ovaj deo mi je privukao paznju:

Compared to Kepler, these new NVIDIA Maxwell chips would feature a slightly enhanced SMX unit structure and made some optimizations so that the double-precision algorithm logic unit can now be used for the Single-precision too supporting all the new SP

Ovo je trebalo vec odavno da postoji.
 
E, to ce da bude karta koja je all 'round. Prava stvar.
 
Ako su ove specifikacije tačne, Maxwell će biti jedan MONSTRUM ali će zato i koštati monstruozno. Bojim se da će koštati preko 800 evra, a da će GM104 koštati pa sigurno 550-600 evra...sudeći po ovim glasinama, GM106 će biti pravi pogodak u centar, jer će i on biti pravi monstrum i odnosu na sadašnju Nvidia karticu srednje klase.

Nego, nije mi jasno kako je ovaj sajt došao do tako detaljnih specifikacija skoro pa 5 meseci pre predstavljanja ??? Ili je u pitanju samo neosnovana i neproverena glasina, kao i obično što je slučaj ?
 
Poslednja izmena:
Nego, nije mi jasno kako je ovaj sajt došao do tako detaljnih specifikacija skoro pa 5 meseci pre predstavljanja ??? Ili je u pitanju samo neosnovana i neproverena glasina, kao i obično što je slučaj ?


Verovatno nVidija siri fud, kako bi sto je moguce vise pokvarila prodaju Haitija. :)
Sve bih ja to uzeo sa rezervom, ne verujem da su dali bas tacne informacije.
 
Informacije su nekako previše optimističke, ne znam kako sve ono može da stane na silikon. Sem ako nisu razvili sve genijalno i negde uštedeli tranzistore, kako bi dobili ovakav monstrum. A i pitanje je da li će zaista 20 nm proces biti spreman u Q1 2014, kako se priča već neko vreme.
 
ne znam kako sve ono može da stane na silikon.
Silikon ide tetama u grudi, silicijum je rec koju trazis... ;)
A i pitanje je da li će zaista 20 nm proces biti spreman u Q1 2014, kako se priča već neko vreme.
Koliko ja znam, samo za SoC/mobilni segment, barem je tako rekao cika sa Hardware Canucks sajta (ne mogu da nadjem post jer je zatrpan u desetine strana prepucavanja na Maxwell temu).
 
Silikon ide tetama u grudi, silicijum je rec koju trazis... ;)

To i jeste silicijum samo na engleskom (silicon) ali nema veze bar me posteno nasmeja :D

Koliko ja znam, samo za SoC/mobilni segment, barem je tako rekao cika sa Hardware Canucks sajta (ne mogu da nadjem post jer je zatrpan u desetine strana prepucavanja na Maxwell temu).

Nece jos dugo krenuti masovna proizvodnja tako da smo zatrpani sa trenutnom ponudom grafickih kartica u 28nm koja i nije bas tako losa ;)
 
Poslednja izmena:
Opet kacis linkove onog indijanca? :D Lik se u par navrata tako prosuo sa provalama da mu nije bilo dobro.
Cak je i pre izlaska Hawaii okacio PCB od 6970 i napisao u fazonu "Hawaii leaked photos" dok neko nije ostavio komentar i poentirao da PCB nema veze sa Hawaii.
Naravno, posle te farse, slika je skinuta. :d
To ga naravno ne sprecava da i dalje pise i kaci gluposti. :D
PCB lepo sve ovo deluje, ali suvise deluje napucano da bi bilo realno. ;)
 
Bez 20nm ne moraju ništa novo ni da predstavljaju.
 
Obožavam novinarska lupetanja:

GeForce GTX 860M 2 GB GDDR5 / N15P-GX
GeForce GTX 850M 2 GB DDR3 / N15P-GT
GeForce GT 840M 2 GB DDR3 / N15S-GT1

Update - The specified memory is not the actual VRAM of the chips but the system ram for the entire notebook. The VRAM has yet to be defined by NVIDIA.

A onda:

Its nice to see the high VRAM on the next generation Maxwell GeForce 800M chips with GTX 880M doubling that of the current fastest GTX 780M GPU

Prvo kaže da u stvari se ne zna prava količina VRAM-a koje će ići uz te čipove, a onda piše kako je lepo videti da se količina memorije koja ide na kartici duplirala. Bar neka obrate pažnju šta zaista pišu......
 
28nm ocito veliki problemi sa prelaskom na nizi proizvodni proces cim ce maxwel u 28nm da se stamapa.
 
Da su stavili 256bita na ovu GTX750Ti bio bi pun pogodak, 128 bita ovde ce skresat zestoko performanse, sa 256 bita sustigli bi R9 270X, mada koliko vidim ovo ce ici ispod 150$ fino fino ne zahtjeva dodatno napajanje.
 
Nvidia Maxwell Architecture to Focus On Power Efficiency – Power Scaling Detailed
http://wccftech.com/nvidia-maxwell-architecture-focus-power-efficency/

Some interesting information about Nvidia’s upcoming Maxwell Architecture. It will be very Power Efficient and will be designed with the Mobile Market in mind. Just like Mobile Kepler, Mobile Maxwell will also make its way to a Tegra Soc.
Ok, here is how the scaling will fare. Maxwell will have approximately three Tiers basically, Tier One will consist of 200W+ Discrete GPUs. The lowest tier will have 2W and 3W SoC Tegra Parts and ultra low voltage gpus. The middle tier will cover everything in between.
 
http://videocardz.com/49517/nvidia-maxwell-gm107-gpu-pictured-detailed

Ovi navodno imaju vise informacija, npr. povrsina chipa (30% manji od GK106 u istom p.procesu). U poredjenju sa GK106, ovaj novi ima isti broj shejdera i TMU jedinica ali manje ROP-ova (16 prema 24) i uzu magistralu (192 prema 128). Za ocekivati je da performanse budu negde na nivou GTX 650Ti boost-a.

It doesn’t look like GM107 is bringing any new technology to the table, it is just better binned and much more efficient processor. Technically you could easily call Maxwell a Kepler Refresh2

If you still don’t understand what is so special about Maxwell, just compare GK107-450 to GM107-300. Both GPUs will most likely consume the same amount of power, but GM107 has twice as much CUDAs.

Izgleda da se od Kepler-a, nVidia zestoko fokusirala na performance/watt.
 
Nazad
Vrh Dno