Šta je novo?

nVidia Maxwell

Ja i dalje mislim da envidia cuva keca u rukavu, kad izadje fino R9 390X oni ce odvaliti Full Gm 200 na vecim taktovima od Titana, (GTX980Ti ultra ili Titan X black svedno kako ce je nazvati), ovo je sad ostatak neispravni Gm 200 chipova pa da se izbaci karta, nosice naziv GTX980Ti performanse tu negdje kao Titan-x, a cjena fino nabijena, da se ne bacaju neispravni cipovi logican potez Nv, jos jednom da napomenem cuvaju oni najbolje za kraj napucan Gm 200 chip.
Ovo ja ovako vidim:

GTX980TI= Titan kepler (oslabljeni chipovi)
Titan-X=GTX780Ti (full chipovi)
Samo su sad obrnuli mjesta
Titan-x black=Titan black (full zategnuti chipovi)

Znaci pored GTx980Ti doce jos jedna karta full Gm 200 sa zategnutim taktovima ja ocekujem da ce nositi naziv Titan-x black, medjutim da bi Nv podigla taktove na Gm 200 chipu treba im bolje hladjenje, sigurno chip moze jos gore samo mu treba bolje hladjenje.
 
Poslednja izmena:
Hm, da moguce da nesto cekaju, ali mora ovaj 980Ti da bude jeftiniji, manji chip, manje memorije, mora to da bude 600E, za referentni model, pa onda neki full chip sa 6GB da bude 800E. Znam da je ovo skoro nemoguce.:S:
Inace, da je AMD pametan, pa da izbaci neki 390X sa 4GB i vazdusnim hladjenjem i nekom cenom od 550-600E i da napravi bas dobar posao.:smoke:
 
Pa dobro mi naginjemo nizim cjenama :d, ja se nadam da ce ova GTX980Ti da bude neke "razumne" cjene s obzirom na vrtoglavu cjenu titana-x, 600€ za ovu GTX980Ti bilo bi super, vjerovatno ce cjena zavisiti od onoga sta AMD uradi, bez obzira na ove glasine ja vjerujem da ce R9 390X izaci prija ove GTX980TI.
Full chip sa zategnutim taktovima gotovo da sam siguran da ce doci, mozda u ogranicenoj kolicini, ali ja se nadam da ce to biti full karta sto se tice 28nm procesa. Dosta ce zavisiti od AMD-a i od toga sta r9 390x mogne na def. taktovima i koliko ce chip/karta imati prostora da se zategne tj. kakav ce oc potencijal biti.
Gm 200 ima dosta prostora za OC samo mu treba obezbjediti dobro hladjenje, bice presudno koliku ce oc marginu imati Fiji XT, vjerovatno ce se boriti sa full GM 200 chipom od igre do igre, ali ko mogne zategnuti vise chip taj ce odnjet pobjedu, mada ako budu na def taktovima Titan-X i R9 390X u egalu, onda ce i pri Oc to biti jako jako blizu, sve unutar 5% nema nekog pobjednika jer jedan driver preokrene situaciju... svakako vrelo ljeto nas ocekuje ;)
 
Pa dobro mi naginjemo nizim cjenama :d, ja se nadam da ce ova GTX980Ti da bude neke "razumne" cjene s obzirom na vrtoglavu cjenu titana-x, 600€ za ovu GTX980Ti bilo bi super, vjerovatno ce cjena zavisiti od onoga sta AMD uradi, bez obzira na ove glasine ja vjerujem da ce R9 390X izaci prija ove GTX980TI.
Full chip sa zategnutim taktovima gotovo da sam siguran da ce doci, mozda u ogranicenoj kolicini, ali ja se nadam da ce to biti full karta sto se tice 28nm procesa. Dosta ce zavisiti od AMD-a i od toga sta r9 390x mogne na def. taktovima i koliko ce chip/karta imati prostora da se zategne tj. kakav ce oc potencijal biti.
Gm 200 ima dosta prostora za OC samo mu treba obezbjediti dobro hladjenje, bice presudno koliku ce oc marginu imati Fiji XT, vjerovatno ce se boriti sa full GM 200 chipom od igre do igre, ali ko mogne zategnuti vise chip taj ce odnjet pobjedu, mada ako budu na def taktovima Titan-X i R9 390X u egalu, onda ce i pri Oc to biti jako jako blizu, sve unutar 5% nema nekog pobjednika jer jedan driver preokrene situaciju... svakako vrelo ljeto nas ocekuje ;)
Goldi kao da radi u zelenim i crvenim u isto vreme, ima sve podatke jaci od vucica hahahah :D
 
He, evo sta je prognoza,:D, zamalo da pogodim.:banana: Post 3197 iz AMD Radeon Rx serija teme:

Po meni,( eh da sam ja na njihovom mestu), ako 390X bude kao TitanX, cut-down 980Ti, Cuda Cores oko 2.800, 6GB memorrije, memorijska magistrala kao 980 od 256-bit, i veci klokovi i boost klok i bolji overklok, i iste performanse kao TitanX i 390X, a cena moze da bude znatno manja, recimo 600-650E. I bila bi prava karta sa pravom cenom i razbili bi se od prodaje, kao gtx970, bez memorijske gluposti.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije vredno pomena pogotovu ne po ceni po kojoj ce biti pusteno u prodaju.
Minimum 700$, prebaci u eure i eto 700 eur kao dobar dan.

Bilo je ocekivano da stigne i neki cip sa slabijim specifikacijama ali ne u ovakvoj varijanti na ovakav nacin.
Zakidaju na performansama a naplacuju sve skuplje.

Jos samo fali da AMD napravi picvajz sa cenom Fiji i ostalim rebrendion kartama i onda smo naj.

Voleo bih da sustignu taj TitanX i da ponude kartu po znatno nizoj ceni, neocekivano pristupacnoj pa nek se puse sa svojim Titanom i 980Ti.
Sledece godine PK204 po ceni GTX980Ti a neki Titan sa led diodama i konacno sve u paketu sa zastitnom plocom za pcb po ceni od 1200 eur.
Buducnost ce biti tako sjajna, za jednu kartu moci ces da kupis auto :p

Sad definitivno potvrdjuju svoj nadimak Engreedia:smoke:
 
Koja je svrha ove karte? Da iskoriste neuspele GM200 i klokom nadomeste performanse TitanX ili ta karta treba da bude sporija od TitanX?
Zar nije bilo reci da ce izbaciti jeftiniju verziju TitanX sa potpunim cipom? Jel ovo treba da predstavlja nesto poput GTX780? Ovde vise nema nikakve logike.

750-800$??? Dranje koze sa ledja. Smucili su mi se vise sa tim cenama, kapitalisticka bagra.

Naplacivace kartu po ceni u kojoj je trebao da dodje kompletan cip a ne osakacen, zapravo cena ce biti sigurno jos jaca.
Gadjaju se ciframa iz godine u godinu. Sramota vise.
Come to the dark side my young padavan ;)
 
Poslednja izmena:
@Dark_Messiah,
apsolutno se slazem, od slova do slova. Ja sam vec na granici da batalim gaming, zbog svega toga.
Ajd da kazem jos nesto na racun NV.:mad:
Ovo znaju oni koji imaju PC preko TV-a. Ljudi kukali godinama da NV u drajverima omoguci da preko HDMI kabla imaju mogucnost da preko Desktop Color Settings-a imaju mogucnost da Dynamic Range funkcija ima opciju Full RGB podesavanja, kao jednu od funkciju koja je od kljucnog znacaja za kvalitet slike na TV preko PC-a.
I smilovali se pre jedno dve godine, i sad ja instalirao drajver 352.86 WHQL, kad ono, opet nema te funkcije, pa je slika losijeg kvaliteta, deluje malo "ispranije", nema dobar kvalitet odnosa kontrasta i crne boje, zbog ne-postojanja one funkcije.
Ako to ne isprave sa novim drajverom, odustajem od Nvidie i od grafika i PC-a.
 
@Dark_Messiah,
apsolutno se slazem, od slova do slova. Ja sam vec na granici da batalim gaming, zbog svega toga.
Ajd da kazem jos nesto na racun NV.:mad:
Ovo znaju oni koji imaju PC preko TV-a. Ljudi kukali godinama da NV u drajverima omoguci da preko HDMI kabla imaju mogucnost da preko Desktop Color Settings-a imaju mogucnost da Dynamic Range funkcija ima opciju Full RGB podesavanja, kao jednu od funkciju koja je od kljucnog znacaja za kvalitet slike na TV preko PC-a.
I smilovali se pre jedno dve godine, i sad ja instalirao drajver 352.86 WHQL, kad ono, opet nema te funkcije, pa je slika losijeg kvaliteta, deluje malo "ispranije", nema dobar kvalitet odnosa kontrasta i crne boje, zbog ne-postojanja one funkcije.
Ako to ne isprave sa novim drajverom, odustajem od Nvidie i od grafika i PC-a.

Welcome to the dark side....

Salu na stranu taj TV out nikad nije radio dobro na Nvidii.... Ali to ljudima ne smeta ocito
 
Ma, to je okey, samo cena tog "skarta":smash: ne sme u referentnom izdanju, po meni, da bude iznad 600E.
 
Naravno i šta te to čudi kad u svakoj generaciji neka kartica ima otpadak od čipa.

Ne nego sam na Zelenom kanalu ispratio emisiju "Envidija, fore i fazoni" i rekose da za nas imaju iznenadjenje.
Kazu da ce krnjavi GM200 cip da zacene jos vise nego sto je prosle godine kostala karta GTX780Ti.
Bunili se fanovi i kupci sirom sveta, envidija karte su previse pristupacne, jeftine a brze pa su morali da urade nesto po tom pitanju.
 
Morate shvatiti da mnogi to plate i tako su vremenom digli cene do plafona. Nekima novac pada sa neba, a mi koji nismo u tom vagonu duvamo...
 
to kad razbija na proste cinioce mu i ide od ruke,a kad pokusa da bude zabavan i baci koju foru dodje mi da umrem od blama za njim.samo hladni profesionalizam kao dmitri,sto detaljnije sa sto vise cinjenica i to je to,komedija komicarima.
 
Da, ovi custom modeli ce imati boost klook od recimo, 1.150-1.250Mhz, i bice jaci od TitanX, na default.
Titance se klokuje na 1.400-1.500mhz, sa modovanim biosima, ocekujem da ovi bolji brendovi imaju klok slicno kao 980 i to ce biti u sustini kartica kao Titan jacine.
Samo cena je glavno pitanje, sve iznad 650E za referentnu je mnogo, ali to je Nvidia.
 
Sve iznad 650 eura za ne-referentnu je mnogo. Ni jedna karta ne treba toliko da kosta ali sta je tu je.
Docekasmo da nam skidaju kozu sa ledja.

P.S. reviewsrb, kako mi ide sa ovim crticama? :D
 
Pa, jeste, ono, neprimetno su nabili cenu grafa.
Za pravopis treba da pitas lektore sa bench sajta.:beat:, meni deluje cool.:smoke:
 
Poslednja izmena:
Sve iznad 650 eura za ne-referentnu je mnogo. Ni jedna karta ne treba toliko da kosta ali sta je tu je.
Docekasmo da nam skidaju kozu sa ledja.

P.S. reviewsrb, kako mi ide sa ovim crticama? :D

+1. Od sad ga zovi pre-reviewsrb :d
 
Ne budi tako dedicat lektor majku mu...
 
Gledam cene MSI 980 kod nas, 75-80K, u Evropi oko 550E, ako 980Ti bude u Evropi oko 700E, koliko ce onda biti kod nas, po ovome oko 95K. mozda i vise.
Toliku cenu ocekujem i za 390X.
 
Gledam cene MSI 980 kod nas, 75-80K, u Evropi oko 550E, ako 980Ti bude u Evropi oko 700E, koliko ce onda biti kod nas, po ovome oko 95K. mozda i vise.
Toliku cenu ocekujem i za 390X.

390x sigurno nece biti toliko, posto je rebrand, mozda 490x ce biti ta kartica :D gpu z novi The change-log

Added VGA BIOS UEFI support indicator
Added support for NVIDIA GTX 980 Ti, GTX 965M, GTX 950M, NVS315, GT 750 (GK106)
Added support for AMD Fiji, Radeon R2/R3 Graphics (Mullins APU)
Added support for various Intel Broadwell SKUs
Fixed missing NVIDIA PerfCap sensor in some cases
Added support for HBM memory
Fixed GT200B die size
Fixed some NV42 specs
Improved OpenCl detection code
krece ludilo polako :D
 
Poslednja izmena:
390x sigurno nece biti toliko, posto je rebrand, mozda 490x ce biti ta kartica :D gpu z novi The change-log

Added VGA BIOS UEFI support indicator
Added support for NVIDIA GTX 980 Ti, GTX 965M, GTX 950M, NVS315, GT 750 (GK106)
Added support for AMD Fiji, Radeon R2/R3 Graphics (Mullins APU)
Added support for various Intel Broadwell SKUs
Fixed missing NVIDIA PerfCap sensor in some cases
Added support for HBM memory
Fixed GT200B die size
Fixed some NV42 specs
Improved OpenCl detection code
krece ludilo polako :D

390X nije rebrand. Ne moze ni biti kad je prva HBM kartica.
 
Jučerašnja informacija je da jeste Hawaii rebrand. Navodno, karta sa HBM-om će se pojaviti pod drugim imenom.
 
Nazad
Vrh Dno