Šta je novo?

nVidia Maxwell

doduse manje nego sa prvim titanom,ovaj je i dalje najbrza singl karta.3 posto ali najbrza. :)
 
Aj i tu da napisem, znaci opet je titan ispao karta za budale :D


Ne zaboravite da se prosli put nisu najvise zdrali kupci Titana vec 780 non ti, nakon sto je izbacena Ti verzija. Sad su na kripled varijantu nalepili Ti etiketu, iz kojih razloga pojma nemam jer sumnjam da je iko od potencijalnih kupaca toliko vesla sisao da ne zna da je ova karta naslednik 780 a ne 780Ti verzije. No mozda i gresim, moguce da ljudi i ne obracaju paznju na te stvari.

Druga stvar - svi potencijalni kupci treba unapred da u racunicu ukalkulisu i to da ce cim Pascal karte izadju nV expresno Maxwele prebaciti u status pastorceta, ne odvracam nikog od kupovine, cisto podsecanje da ne bude posle kuku lele.
 
Sad su na kripled varijantu nalepili Ti etiketu, iz kojih razloga pojma nemam jer sumnjam da je iko od potencijalnih kupaca toliko vesla sisao da ne zna da je ova karta naslednik 780 a ne 780Ti verzije. No mozda i gresim, moguce da ljudi i ne obracaju paznju na te stvari.

Pa prošli put su osakatili DP performanse na 780ti u odnosu na titana, a sad ne mogu jer su sam čip osakatili u startu, pa moraju negde drugde da sakate i opravdaju razliku u ceni i poziciniranju, a prosečnu mušteriju tako zabole za sve to :d
 
Pitanje je dali ce kao i 970 imati deljenu memoriju na iskoristivu i manje iskoristivu. :d
 
verujem da bi culo dosad da su opet nesto slicno mutili,znam koliko je prvi hilbert bio izritiran i verujem da su svaku kartu zelenih posle testirali.
 
Mozda i ne moze da se uradi drugacije kada nije ceo cip. A ko je hilbert ?
 
glavni baja na guru3d,po mom misljenju ako ne i najobjektivniji rivjuer na internetima,za kojeg mogu odgovorno da tvrdim da ni jedni ni drugi nem'ru ga potkupe.propao je u zemlju sa 970gtx skandalom,ludeo to mesec dva dana dok je bilo aktuelno (i potencirao da svi treba da vrate karte da bi zeleni naucili lekciju,ali to je neka druga prica :)).moze da se uradi,dokaz ti je prva 960 sa 4gb vram-a.a i sve da nemere,ne postoji izgovor za lazno reklamiranje.
 
Vlasnici TitanX trenutno
y6BlCUq.gif


Njima nije zao para, ne znam zasto ih sazaljevate.

Povodom ROP: https://techreport.com/review/28356/nvidia-geforce-gtx-980-ti-graphics-card-reviewed/3
The GTX 980 Ti lands squarely in the middle between the GTX 980 and the Titan X in terms of pixel fill rate, which is what we'd expect given the theoretical rates in the table above. Notice that the 980 Ti's peak rate is lower than the Titan X's even though it has the same ROP count (96 pixels per clock) and clock speed. That's because, on recent Nvidia GPUs, fill rate can be limited by the number of shader multiprocessors and rasterizers. The GTX 980 Ti's 22 SMs can only transfer 88 pixels per clock to the ROPs, so its peak throughput is a bit lower than the Titan X's.
 
Poslednja izmena:
glavni baja na guru3d,po mom misljenju ako ne i najobjektivniji rivjuer na internetima,za kojeg mogu odgovorno da tvrdim da ni jedni ni drugi nem'ru ga potkupe.propao je u zemlju sa 970gtx skandalom,ludeo to mesec dva dana dok je bilo aktuelno (i potencirao da svi treba da vrate karte da bi zeleni naucili lekciju,ali to je neka druga prica :)).moze da se uradi,dokaz ti je prva 960 sa 4gb vram-a.a i sve da nemere,ne postoji izgovor za lazno reklamiranje.

Poredjenje ti nije na mestu. Tu se radi o potpuno dva razlicita cipa. GM206 i GM204.
A sto se tice memorije i tih 3.5 GB o kojim se prica ja sa tim nemam problema. Nekad 3.6, nekad 3.8Gb, mislim da je to najvise sto sam video i to u Watch Dogs cini mi se.
 
Bas me zanima kako ce DX12 da adresira taj ram. Da li ce prvo ici da ispuni jednu kartu, pa onda drugu ili uporedo puniti ram obe karte u zavisnosti koji load izvrsavaju.

Ako je prvi nacin, 970 SLI ce biti prilicno losiji.
 
Bas me zanima kako ce DX12 da adresira taj ram. Da li ce prvo ici da ispuni jednu kartu, pa onda drugu ili uporedo puniti ram obe karte u zavisnosti koji load izvrsavaju.

Ako je prvi nacin, 970 SLI ce biti prilicno losiji.

Ja koliko znam DX12 ima mogucnost sabiranja ram-a za SLI/CF ali igra/aplikacija mora biti tako napisana da to radi ispravno
 
Poredjenje ti nije na mestu. Tu se radi o potpuno dva razlicita cipa. GM206 i GM204.
A sto se tice memorije i tih 3.5 GB o kojim se prica ja sa tim nemam problema. Nekad 3.6, nekad 3.8Gb, mislim da je to najvise sto sam video i to u Watch Dogs cini mi se.

nisam znao da jedan od njih nije maxwell. :)
 
I ja sam se upecao naslovom kada sam citao danas, ali nakon daljeg citanja:
GTX 980 Ti will leverage support by being the first DirectX 12 enabled card with Feature Level 12_1 support, sto znaci da podrzava samo prva 2 tiera. 0 i 1.

AMD Kung Fury bi trebalo da bude 12_3 - tier 3 compatible.

@zeljko
Da, ali to nema veze sa mojim razmisljanjem o 970 SLI i kako se adresira ram :d
 
Poslednja izmena:
Gledao sam cene quadro kartica pa sam tako naisao na vest. Zaista nisam nigde naisao da se pominju Tesla kartice.
 
Ne, pise da je potrebno napajanje od barem 400W. Sa jednim 8-pin power konektorom. Mislim da i Nano trazi jedan 8-pin takodje.
A ovo je blago oc-ovani GTX 970 koji je deklarisan na 145W.
 
Razlika je ~20%, tako da bi im verovatno i 896 CC bilo dovoljno da budu brzi. Tu je glavno pitanje sta sa memorijskim kontrolerom, da im se ponovo ne desi situacija kao sa 970.
 
Nazad
Vrh Dno