Šta je novo?

nVidia Maxwell

Bice nova Tesla do nove godine sigurno, da li ce biti i Titan videcemo. Kako god, taj rang cena mi nije zanimljiv.
 
Bice nova Tesla do nove godine sigurno, da li ce biti i Titan videcemo. Kako god, taj rang cena mi nije zanimljiv.

Slažem se u potpunosti. Ništa sem gtx970 me trenutno ne zanima.

Rešenje sa dva čipa pre crnog petka uz paprenu cenu jer im se može, mada i ovako će prodati sve što proizvode jer konkurenciji još uvek ni traga ni glasa.
 
Kartice vec u emmiju... i 980 i 970.
Nisam ovo ocekivao tako brzo.
 
Well listuju ih, al tek sledece nedelje stize MSI kod nas.
 
Pojavili su se i u Mađarskoj po ceni od 565,00 Evra.
 
[YOUTUBE]cr-GToUHino[/YOUTUBE]
 
Ovaj MFAA radi samo na maxvellu i to je zamena za msaa?
 
Nije zamjena, vec jos jedan vid AA. I kao sto kazu na slajdovima performanse su mu kao x2 MSAA, a vizuelno je kao x4 MSAA. Moze biti i da ga ubace kasnije i na ostalim kartama, ako nije hardverski uslovljeno.
 
Uslovljeno je i još ga nisu pustili ni za maxwell. Vizuelno 4x MFAA je kao 4x MSAA u statičnim i sporim promenama scene dok je u bržim kao 2x uz konstantno 20+% bolje performanse.
Lepo objašnjeno u videu iznad pa pogledajte mada suštinu sam napisao.
 
Hehe, bas cu 2 sata da trosim na ovaj video...
 
Poslednja izmena od urednika:
Sa HardOCP-a:

DirectX 12 will introduce a new feature set level that requires hardware support of said features, if you want to use those features. Note there is a difference between supporting an API and being able to utilize that API and then being able to use the updated feature set capabilities of that API.

DX12 contains a new 12_0 feature set level to be announced. New hardware is needed to use those new feature sets. Up until now, AMD's Hawaii (R9 290X/290) and Tonga (R9 285) have been the most advanced in terms of DirectX feature level support. Those GPUs fully support DirectX 11.2. Well, now it is time for GeForce GTX 980 and 970 to come along, and these are the first GPUs to support DirectX 11.3 and DirectX 12's new feature sets. DX12 has much better CPU thread balancing.

http://www.hardocp.com/article/2014...orce_gtx_980_video_card_review/2#.VCp1cFc0KN8

Znaci GTX 970/980 su prve grafike koje hardverski podrzavaju DX12 (koji nece skoro).
 
Sta se desava sa GTX 960 modelom ?, kruzile su price da izlazi sredinom oktobra, za sada ga niko ne pominje, da li ima neka nova informacija ?
 
Poslednja izmena:
To i mene najviše interesuje, mislim da bi taj model napravio veću pometnju na tržištu nego 970.
 
Očekivano. Ta kartica bi verovatno imala performanse kao GTX770, koštala bi 250$ i trošila manje struje od većine procesora. Jednim udarcem bi ubili AMD, proizvođače napajanja i do pola odsekli granu na kojoj sede :)
 
Moraju svojim partnerima da daju vremena da rasprodaju kartice prošle generacije.
770/780 nisu baš preterano popularne od kad se pojavio maxwell.
 
Nadam se da se gtx 960 nece pojaviti tek u q1 2015 ( to znaci da bi mogla izaci i u martu 2015, naravno ako u medjuvremenu ne bude jos pomeranja ), mislim da je ovo bespotrebno "razvlacenje pite", a za predstojece novogodisnje praznike bi se prodavale "ko alva".
 
Poslednja izmena:
Od boost, OC, super tune verzija i poboljsanja. Marketing je slozena nauka.
 
Ma super, high end ce nas sasvim zadovoljiti narednih godinu, dve. :facepalm:
 
Sve ide ka tome da ce prvi big Maxwell biti izradjen u 28nm.
 
Što znači da AMD ima šanse da se takmiči sa Nvidiom kada izbaci novu generaciju.
 
Broj jezgara ima smisla. U istom procesu ne mogu da naprave skok u broju jezgara kao sto je bio kod Keplera (87% vise) jer su tada imali fore sa 294mm2 na 550mm2 a sada sa 398mm2 na ~550mm2. Ali 50% vise shejdera deluje realno i izvodljivo.
 
Nazad
Vrh Dno