Šta je novo?

LG Optimus L9 II D605

Па не можемо ми знати шта ти је тачно скинуло толико мегабајта...
Али је сигурно да није нормално, мени је медија потрошила 2кб :)
 
pozdrav,
imam problem poslednjih mjesec dana ,odprilike malo nakon updata na 4.4..
Ne znam kako bih najbolje objasnio ali kao da mi zvučnik zamre,ne čujem ton poziva niti zvuk glasa kada nekoga zovem jednostavno tišina iako se taj koga sam pozvao dere tamo..Ista stvar je i kada mene neko zove,javim se ali nema zvuka.
Kada resetujem problem nestane ali se opet javlja kasnije.. Ima li neko sličan problem ili savjet.. Moram li raditi hard resset ili da ga reklamiram?

hvala
 
To je problem sa 20b romom. Predji na 20a ili 20c, tamo nema tih problema.
 
thanks,jeste vidim da je 20b..
Reci mi,s obzirom da sam ja samo preuzeo OTA update,jel to znači da ga sad moram rootat da bi dobio 20a ili 20c rom?
hvala puno
 
Ne znači. Flashnesh ga preko glash toola. Neko ko se razume u LG će ti objasniti šta i kako.
 
Kako da koristim srpska latinicna slova a da pri tom ne instaliram neki od keyboard-ova(Swiftkey...)???Probao sam sve sto znam ali nikako da u osnovnom keyboard-u imam srpska latinicna slova???
 
Ako ne instaliras neku srpsku latinicnu tastaturu ili tastaturu koja ima opciju srpski latinica,onda nikako.google cirilicu smatra srpskim pismom, jedino da u input languages-u izaberes jezike koji koriste kvacice u pismu poput slovenackog ili hrvatskog.
 
Pa defaultna LG keyboard ima srpsku latinicu, samo treba da odeš u podešavanja i da izabereš srpski pored engleskog(input language and type, na vrhu je kad uđeš u podešavanja) i imaćeš naša latinična slova, predikcije itd.

Ali meni je swiftkey i dalje bolja od lg keyboard u svakom aspektu.
 
Poslednja izmena:
pa probao sam to ali nece,stavim srpski u LG keyboard i ne prikazuje nasa slova
 
Meni sve uredno prikazuje...

Aaa, misliš da ih ne vidiš u samoj tastaturi?

Ako je to slučaj, samo drži s, c, d, z slova i izaći će ti iznad varijante sa specijalnim karakterima, a i predikcija menja uglavnom s u š, c u č ili ć itd po potrebi, ali nekad mi ostane c, a swiftkey svakako sve to bolje radi i s mnogo manje grešaka pri predikcijama.

Ja koristim swiftkey i imam podešenu i englesku i srpsku tastaturu, ali koristim englesku, jer ima manje karaktera, pa su samim tim veći i lakši za nabadanje, a predikcije mi rade maltene savršeno i uredno prebacuje na naša slova iako kuckam na engleskoj tastaturi, ali aplikacija koristi i srpski i engleski rečnik, jer su oba jezika stavljena kao input languages.

Meni je to najbolje rešenje, plus i flow radi dosta bolje nego na LG keyboard, a samo malko više memorije zauzima swiftkey i po meni vredi tih 5-6 mb više.

LG keyboard mi ide od 21 do 30, a swiftkey od 25 do 35-6 otprilike u proseku, ali meni se isplati.
 
Kako vam se ponasa baterija na L9? Ja sam ga uzeo prekjuce i ne moze da sastavi do uvece nikako. Koliko vidim najveca potrosnja mi je nelogicna. Cell standby (Battery used by cell radio). Daleko veca od ekrana, poziva i ostalih stvari. Tad obratim paznju na signal, koji varira, crtica-dve-tri. A znam da na prethodnom symbian telefonu nisam imao tih problema. Prebacim na opcijama na "Use only 2G networks" i dobijem pun signal i koliko vidim baterija ce izgurati bez problema do uvece, odnosno ogromna je razlika. Naravno nemam punu brzinu neta na telefonu, da ne kazem da je jako sporo ali to je resenje u mom slucaju. Inace sam na Telenoru, kumodraska ulica, telefon nije sa nasih mreza (sim free). Sistem je 4.1.2. Da li jos neko ima ovakav problem?
 
Pa loš ti 3G signal a to onda sabija bateriju. Koristi 2G a kad ti treba net prebaci na 3G.

A na Symbianu nisi imao problem sa signalom pošto je primao samo 2G signal koji je puno jaci od 3G i ima veći domet, i nije toliko osetljiv na prepreke.
 
Poslednja izmena:
To je to. Sinoc u ovo doba 19h sam dosao do 1% baterije a sad imam 35%, a slicno koriscenje kao juce. Nista, koristim 2G nadalje. Telefon je u principu ok, malo smeta to sto nisu osvetljeni tasteri i meni licno sto nemam automatsko podesavanje osvetljenja ekrana, vec moram rucno, na slajder. Pa rucno podesim kad sam unutra, smanjim osvetljenje i izadjem na sunce i ckiljim da vratim na 100% :D Ostalo koliko vidim radi za te pare sasvim ok.
 
Ima senzor koji prepoznaje da li korisnik gleda u telefon, a on sprečava da se ekran sam izgasi... ali što se tiče toga da se brightness ekrana sam pojačava i smanjuje u zavisnosti da l' si napolju ili unutra, to mislim da nema.
 
Ima senzor koji prepoznaje da li korisnik gleda u telefon, a on sprečava da se ekran sam izgasi... ali što se tiče toga da se brightness ekrana sam pojačava i smanjuje u zavisnosti da l' si napolju ili unutra, to mislim da nema.

Smart stay? To radi preko prednje kamere nema nikakav poseban senzor. Ti mislis na proximity senzor koji gasi ekran prilikom poziva kad podigneš telefon i staviš ga na uvo.

I ne nema Ambient light senzor.
 
Poslednja izmena:
Kako me nervira sto kad izadjem iz neke aplikacije na home button, nema ikonica na pozadini i onda se pojave posle 2 do 3 sekunde. Jel ovo zbog rama ili procesora?
 
Zbog rama. Malo mu je pa ubije Launcher kad si u drugoj aplikaciji i onda kad izađeš mora ponovo da ga pokrene.
 
Smart stay? To radi preko prednje kamere nema nikakav poseban senzor. Ti mislis na proximity senzor koji gasi ekran prilikom poziva kad podigneš telefon i staviš ga na uvo.

I ne nema Ambient light senzor.

Tako je, za sve si u pravu. Mada meni ne smeta što nema ambient light senzor. Više mi smeta što nema led notificatio, pa mora još jedna aplikacija da mi zauzima ram i troši ekran.

Kako me nervira sto kad izadjem iz neke aplikacije na home button, nema ikonica na pozadini i onda se pojave posle 2 do 3 sekunde. Jel ovo zbog rama ili procesora?

Ali ovo me ubija, a to mi se nije dešavalo na jelly-iju, samo na kit kat-u.

Zbog rama. Malo mu je pa ubije Launcher kad si u drugoj aplikaciji i onda kad izađeš mora ponovo da ga pokrene.

Kada sam apdejtovao fon na kit kat, sve mi je nešto lagovalo, pa sam odradio reset telefona i odradio restore svega mogućeg i onda je telefon progledao, ali ostalo je to kašnjenje od par sekundi kad izađem iz zahtevnijih aplikacija, tipa chrome, kamere itd.

Da li može da se podesi da fon ne ubija launcher nekako?
 
Da, stavis da bude sistemska aplikacija.
Pa ako koristi default launcher ona vec jeste sistemska. Može da instalira Nova Launcher i da checkira opciju Aggressive desktop. Onda ce launcher ostajati u memoriji ali ako ima puno widgeta moze se desiti da pukne aktivna aplikacija usled nedostatka rama.
 
pa vrlo je teško da dođe baš dotle. to što nova radi kao servis znači dosta ali nisu ni svi servisi isti. postoji nešto što se zove OOM Levels i OOM Groups i po tome se određuju prioriteti aplikacija koje stoje u ramu. aplikacija koju trenutno koristiš je skoro pa najvišeg prioriteta tako da je skoro pa nemoguće da pukne.

u prevodu, ako koristiš chrome i otvoriš neku ogromnu stranu i zafali ti rama, pre će biti ubijen nova launcher koji radi kao servis nego taj chrome u kom browsuješ.

malo više na tu temu koga zanima: http://madsquirrelapps.com/2010/06/24/what-are-oom-priorities/
 
Poslednja izmena:
Iskljucio sam opciju da neko koristi LG Home :D. Za ostale launchere staviti samo keep in memory i promenoti u sistemsku ali opet moze da se desi da pukne.

D605 generalno se dosta pati sa tezim aplikacijama jer pored teskog uia ima i matori memorijski kontroler, koji verujem da je u rangu s2. Ne znam koliko to ima veze sa ram managmentom ali po sintetickim testovima rezultati su ispod proseka za tu klasu telefona.
 
Znači više mi se isplati da turim neki drugi launcher umesto LG home-a, koji trenutno koristim i s kojim sam ok zadovoljan.

Koristio sam ranije GO launcher, ali sam ostao sada na LG home računajući da troši manje resursa od GO launchera i ostalih.

Ma samo da fon ima barem punih giga ili giga i po rama i bio bi strava za ovu klasu.
 
Pa nijedan nema punu cifru kako se reklamira. Mozes da ga root-ujes pa da obrises neke sistemske aplikacije koje stoje u RAM-u a ne koristis ih.
 
Ako hoćeš da ti je telefon brz nemoj da koristiš ništa što ima GO prefiks.
Instaliraj Nova ili Apex Launcher.
 
Pa i prestao sam da koristim sve GO aplikacije baš zbog toga što žderu memaru ko' nenormalni.

A je l' nova i apex koriste više memorije od LG home-a?
 
Nazad
Vrh Dno