Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Ne volim ovo da pisem,ali hitno mi treba odogovr...
Imam 42la620..da li je moguce da tv ne mogu da povezem sa kompom preko lan ili wifi konekcije ukoliko trenutno nemam izlaz na.internet??Potrebno mi je da ih povezem zbog serviio-a,medjutim nikako ne uspevam...
da li 620 ima wifi? Svejedno, ako ti je bilo podeseno treba da radi.
Ako prvi put povezujes moze biti da ne radi jer on vezu proverava u celosti, tv,ruter,modem,pa internet, te je moguce ako nema interneta da je odbije kao neispravnu/nefunkcionalnu...
 
@ oggy Sto se tice skajpa kad ga pokrenem ne pise koji model kamere treba.
Sad sam pogledao, lepo pise "kamera/mikrofon nije pronadjen. Povezite LG kameru/mikrofon.(AN-VC400 / AN-VC500)"
Sem ako to zadnji update nije promenio.
Uglavnom samo ta dva modela rade.
 
da li 620 ima wifi? Svejedno, ako ti je bilo podeseno treba da radi.
Ako prvi put povezujes moze biti da ne radi jer on vezu proverava u celosti, tv,ruter,modem,pa internet, te je moguce ako nema interneta da je odbije kao neispravnu/nefunkcionalnu...
Ima wifi naravno..e pa upravo to..on prijavi neispravnu konekciju kad stigne do dns provere..da li je moguce nekako ga prevariti da to profunkcionise?Nelogicno mi je i glupo da su napravili to tako,da ne mozes samo zbog dlna da se povezes sa kompom lan kablom ili preko wifi-a,nego moras da imas net..
 
Dostupna je softverska nadogradnja za vaš uređaj.

Ver.04.25.05

Edit: prethodna je bila 04.24.33
 
Meni je ver.04.25.05 ponudjena jos u julu mesecu kada sam kupio i prvi put upalio TV. Od tada nije bilo nekih novijih verzija za azuriranje,a proveravam sa vremena na vreme...
 
Zašto proveravaš s vremena na vreme, uključiš automatsko ažuriranje i on te obavesti kada je dostupna nova verzija?
 
Ma drzim na OFF jer ne bih da neko osim mene odradjuje update, pa da mi posle bude: "E pojavilo se nesto na TV-u i ja kliknula OK. Ne secam se sta je pisalo...TV se odjednom ugasio, ja se uplasila i iskljucila ga iz struje..." Ahahahaha... [emoji2]
 
Jel video neko ovaj novi YouTube? Izgleda potpuno drugačije od prethodnog, nije ni loše.

Jedino je problem što izgleda i dalje jednako radi.
 
Misliš jednako dobro? :p
 
Meni novi YouTube mnogo bolje radi nego prethodne verzije. Secne malo na pocetku klipa i posle ucitava normalno. Videcu jos koji put ali za sada je OK...Mada mi se izgled mnogo i ne dopada. Sve je nekako konfuzno uradjeno. Trebalo bi to bolje...

Nego me buni druga stvar, stigla mi je vec par puta poruka da azuriram softver zbog unapredjenja nekih stvari oko bezbednosti bla bla bla...A instalirana mi je verzija v04.25.05 i nema novije...
 
Poslednja izmena:
Meni je izgled, tj. funkcionalnost novog YouTube baš ok. Što se rada tiče, malo je bolje nego ranije. Pomaže da se na samom početku klipa pritisne pauza na par sekundi.
 
Kada film mkv 1080p ide tečno preko LAN kabla a secka preko Wifi mreže da li ovo drugo može da se pripiše lošem ruteru ili je nešto drugo u pitanju?
 
Može, a možda ti je ruter i dobar ali ti je signal slab zbog udaljenosti ili prepreka koje stoje između ili drugih smetnji.
 
Ruter je Telekomov Hg532e i na metar je od TV-a ali nigde ne mogu da pronađem koji je WiFi standard ubačen u TV. Da li je neko imao sličan problem pa kada je stavio bolji ruter da je prestalo da secka?
 
Ruter je Telekomov Hg532e i na metar je od TV-a ali nigde ne mogu da pronađem koji je WiFi standard ubačen u TV. Da li je neko imao sličan problem pa kada je stavio bolji ruter da je prestalo da secka?

Imao sam ja sa nekim obicnim TP Link ruterom koji je bio udaljen od TV-a 2 zida, kada sam ga prebacio u predsoblje, problemi su nestali, sada radi kako treba. Pozdrav
 
@makiacaveki
Moguće je da te poklapa komšijski WiFi, i kvari signal.
Promeni kanal na kome radi ruter (izbegavaj 1, 6 i 12, oni su po pravilu najzauzetiji)
i ako sam u pravu, radiće mnogo bolje.

Po ovome LA660 podržava a/b/g/n WiFI standarde.
Ja sa matorim Pirelli ruterom (standard g = 54mbps) bez problema strimujem video 1080p sa bitrate-om do 5-6 Kbps.
Tvoj ruter je skoro 6 puta brži (standard n = 300 mbps). Ne bi smelo tu da bude nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Jeste znali da kada tri puta brzo pritisnete "mute" dugme na magičnom daljinskom, pojavi vam se opcija da audio i video podešavanja vratite na fabrička. Verovatno neće nikom koristiti, al reko da podelim sa vama kada sam je slučajno otkrio!:smash:
 
Gde da vraćam na fabrička, jedva sam sve podesio kako treba :p
 
Isto se dešava i sa običnim daljincem...
Oprez ;)
Btw
Da li neko gleda dig.kablovsku i da li mu se u EPG pojavljuju lepo naša slova ili ima kuke i motike?
 
Poslednja izmena:
Pišem vam iz Hrvatske, iz Velike Gorice. Prije 6 mjeseci sam kupio navedeni TV i jako zam zadovoljan. Obožavam gledati filmove u 3D formatu i sve je super.
Pomoću 3dSubtitlera sam .srt titlove pretvorio u format za 3D i gledam preko Clasic Media Playera (preko HDMI).
No, kada prebacim na 3D format, s lijeve i desne strane na TV-u se pojave sjene, te kada stavin 3d naočale vidi se da slika nije preko cijelog ekrana.
Čitao sam ovaj forum i vidio da treba podesiti "skaliranje". Pročitao sam sve što sa našao na internetu, pa prošao SETINGS na TV-u, ali nisam našao rješenje.
Nije ništa strašno. ali želio bih uživati u full ekranu.
Što se tiče 3d titlova - sve OK.
Ako mi netko može pomoći i dati savjet -hvala !!!:D
 
Pa kada si već povezao sa HDMI kablom PC i TV onda možeš koristiti i GOM player a u njemu imaš opciju da običan srt subtitl prebaciš u 3D, ne moraš ništa da konvertuješ. Pisao sam o tome već u temi za LB seriju.
 
Hvala na odgovoru. Probao i GOM i KM player i sve OK s 3d titlovima (konverzija 2d u 3d).
Problem su nekakve sive linije (vertikale) s lijeve i desne strane TV ekrana.
Kao da je TV ekran "smanjen".
Kada isti film spojim direktno na TV (preko USB-a), onda tih linija nema !?
Jasno, tada nema niti 3d titla.
Pozz i hvala.
 
Jesi li ti dobro namestio Aspect ratio? Da ti nije ostao na 4:3? Umesto na TV OUT 16:9 (koji u stvari i treba da bude). Kada pustiš neki film probaj i da menjaš sa CTRL+F5 da ti se prilagodi videu ili prozoru ili da se isključi. Takođe proveri podešavanja video kartice. Najlakše ti je ako imaš fullHD monitor. Prvo podesi da li ćeš da kloniraš monitor na TV-u, ili ćeš Extended. Ako je NVidia onda idi na NVidia Control panel -> Display -> Adjust desktop size and position, podesi parametre za svoj TV. Ako je AMD Radeon, onda ne znam neko drugi će ti pomoći a trebalo bi i sam da već znaš.
 
Hvala na odgovoru.
TV OUT je 16:9, prema TV-u.
Grafička je AMD Radeon HD 7600M, novi driveri.
Koristim kloniranje PC-a na TV-u, dakle samo slika na TV-u.
U AMD Control Centru (kada je notebook preko HDMI priključen na TV) sam mijenjao
postavke, ali nisam uspio naći rješenje.
Ako netko ima još kakvu ideju-unaprijed zahvaljujem.
 
Slučaj riješen !
Samo je trebalo "ući" u AMD Control Center (kada je notebook spojen HDMI na TV),
odabrati samo TV (ne dual monitor) te podići na maksimalni scroll (ima postavka u
AMD Control Centru).
Slika se razvukla preko cijelog ekrana i nema više "bočnih sivih vertikala" koje su
smanjivale ekran tj. reproduciranu sliku (3d film).
 
Nazad
Vrh Dno