Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
D

denigaj

Guest
Ljudi moji. Imam ovaj model TV-a, i veoma sam zadovoljan. Samo!!!!
Kada puštam filmove preko DLNA-a ili HDD,dva filma ili više zaredom,pauziram i premotavam počne slika da zastaje ( da štuca ). Počne da koči TV,i dok šetam po meniju dosta je usporen. Kada ga ugasim i upalim TV nakon toga radi perfektno,bez seckanja. Ažurirao sam najnoviju verziju softvera i nije pomoglo.

Još nešto. Puštam sve filmove u FULL HD rezoluciji ( 1080p ), i kada se slike u filmu kreću sporo,slika je do savršenstva jasna do najsitnijeg detalja,ali ako se slike pokreću brzo npr. nagli pokreti rukom,glavom ili kratke brze scene,imam utisak da svaki pokret ostavlja za sobom nekakav trag. Da li to može u nekim podešavanjima da se namesti.
Ako ima neko avakav TV ili sličan ovom modelu neka mi pomogne da rešim ovaj problem. TV je stvarno extra,ali ima te mane.
Hvala!
 
Evo ovde ti piše između ostalog i o tome
Kod:
http://www.nosacizatelevizore.rs/index.php?route=blog/post/view&id=2

Obrati pažnju na ovo što nađoh na netu:
"Super Contrast Booster pojačava potrebne delove ekrana kako bi se pojačao kontrast i osvetljenost. Opcija Dynamic Scanning poboljšava vreme odziva i sprečava zamućenost čak i pri brzim scenama akcije. Active Noise Reduction tehnologija pruža živopisno i detaljno vizuelno iskustvo zahvaljujući uklanjanju neželjenog šuma i ostalih efekata koji odvraćaju pažnju".
 
Poslednja izmena:
Ja takođe planiram da uzmem baš taj model, u subotu sam u MediaMarktu u Segedinu na mađarskom programu M1 HD gledao trening Formule 1 gde je bilo mnoštvo takvih brzih scena i to nisam primetio. Slika je bila super.
 
Iskljuci RealCinema, TruMotion, Edge Enhancer, Noise Reduction, Super Resolution i dinamicki kontrast i boju i trebalo bi da bude ok...

Sto se prvog problema tice, retko se desava ali zna da uspori ponekad, nista strasno... Doduse, nije mi se desilo da uspori reprodukcija vec samo sam tv ( smart meni npr)...

edit: sad vidim da si stavio najnoviji fw, onda mozes da stavis TruMotion na on, ja ga drzim na de-judder 2
 
Poslednja izmena:
Znači taj trag se javlja i kod drugih LCD televizora. Nisam mogao da nadjem opciju Dynamic Scanning,ostale sam našao. Možeš da mi pojasniš malo,ako imaš ovaj model TV-a
 
Javlja se, samo je pitanje koliko je primetno... I na mom 860V se primeti recimo kad gledam NFL... i pored toga sto ima veci MCI...

Ne scanning nego Color i Contrast...
 
Prebaci u opcijama na bioskop ili film ili eksperimentiši. Ne znam šta bih rekao oko DLNA streaminga... Ja imam jeftiniji 570LS i radi kao sat, i teške MKV fajlove od 30+gb pušta kako god hoćeš...
 
Danas sam odgledao pravi 3D film na ovom TV-u ( 1080p SBS ),Neverovatno kako je dobro uradjeno. Ko voli 3D neće pogrešiti u izboru ovog TV-a. Moja preporuka. James Dean,kupuj naravno,ali znaš valjda gde. Kod naših lopova po radnjama nikako nemoj.
 
Puštanje 3D je lako,skineš film Side by Side (SBS) i TV sam prepozna,ako ne prepozna postoji dugme na Magic remotu 3D i čarolija počinje.
Titlovi takodje nisu problem,običan titl učitava se bez problema.
E sad jedno pitanje.
Film se reprodukuje u 3D formatu,a prevod je 2D i to malo zna da smeta očima.
Kako da pustim i prevod da bude u 3D. Jer zna neko?
 
Skini 3Dsubtitler i konvertuj sa njim .str titl u .sup titl. Program je jednostavan, to odradi za dva-tri minuta i dobijaš titl koji odgovara 3D.
ps. Što se kupovine tiče, kupujem ga naravno preko.
 
Probao sam sa tim programom,sredim prevod,ali kad pustim film preko DLNA ili HDD,TV mi neprepoznaje takav titl. Probao sam i preko HDMI kabla da pustim (SBS) onda dobijam još goru sliku,ne radi mi 3D.
 
Kako ti ne radi 3D preko HDMI? Pa to je jedna od stvari koje MORA da radi. Ljudi koji imaju LG LA 660s pisali su da to radi bez problema čak bolje nego preko DLNA.
 
Danas sam odgledao pravi 3D film na ovom TV-u ( 1080p SBS ),Neverovatno kako je dobro uradjeno. Ko voli 3D neće pogrešiti u izboru ovog TV-a. Moja preporuka.

Skroz si me zbunio. Konstatuješ da je TV super, a onda navodiš da ima taj duh na brzim scenama, da ne može da ide 3D titl i da preko HDMI kabla dobijaš lošu sliku, odnosno da ti ne radi 3D ?!
 
Jel zna neko, ali pouzdano na koliko Hz radi ovaj TV, jel ima više od 50Hz ili nema?
Na netu piše svašta....
 
Evo da se ispravim. Probao sam sada da sredim prevod u 3D subtitleru i da pustim (SBS) film preko HDMI kabla,radi savršeno i prevod je više nego dobar. Izvinjavam se zbog prošle konstatacije,problem sa lošom 3D slikom je bio u lošim playerima koje sam koristio. Mnogo se bolje prevod vidi kada je 3D nego kada sam TV konvertuje prevod odnosno ostane 2D.
Vidim da se taj duh,trag pri brzim scenama javlja i kod drugih LCD televizora,nekome to smeta,a nekome ne.
TV ima sitnih mana,ali je odličan!!! Verujem da će se narednim ažuriranjem softvera popraviti i te sitne mane.
 
Dobro je. Uživaj, a valjda ću ga i ja do kraja godine uzeti. Koji player ti se pokazao najbolji za 3D sa PC?
 
Instalirao sam najnoviji K-Lite Codec Pack,zbog tih kodeka koji su potrebni za razne fajlove i uz to se automatski instalirao Media Player Classic - Home Cinema,probao sam njega i zadovoljan sam. Ima dosta opcija za uredjivanja titla...boja,senka,veličina...
Mislim da je i GOM Player takodje dobar,to je stvar ukusa. Od skoro imam ovaj Tv,još uvek ga proučavam,a i prvi mi je LCD TV:)
 
Ukoliko neko pazari LA seriju LG-a, evo nekih postavki slike koje su se dobro pokazale za LM seriju. Ovi modeli imaju identičan panel

2D

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 40
Contrast: 81
Brightness: 52
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -14
Method: 20 Point IRE
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 26
Green: 0
Blue: 0
IRE: 90
Red: 28
Green i Blue: 0
IRE: 80
Red: 18
Green i Blue: 0
IRE: 10
Red: 1
Green i Blue: -1
Blue: 13

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 18
Luminance -4
Green
Saturation 1
Tint 11
Luminance -6
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 2
Luminance -9
Magenta
Saturation 0
Tint 0
Luminance -7
Yellow
Saturation -6
Tint 0
Luminance -1

3D

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 80
Contrast: 80
Brightness: 51
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -17
Method: 20 Point IRE
IRE: 10
Red: -14
Green: -11
Blue: 2
IRE: 90
Red: 23
Green: 0
Blue: -2
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 7
Green: 0
Blue: -20

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 0
Luminance -18
Green
Saturation 0
Tint 14
Luminance -2
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 0
Luminance -1
Magenta
Saturation 0
Tint -2
Luminance -3
Yellow
Saturation -11
Tint 0
Luminance -6

Ja sam tako podesio na mom TV-u i odlična je kalibracija.
 
Koji server koristiš na PC da bi puštao materijal bez HDMI kabla? Ja imam Servio, kažu da je najbolji za LG.

Evo još nekih preporuka od strane ljudi koji imaju LG:

Ušteda energije: isključeno
Način slike: standardan korisnik
Pozadinsko osvetljenje: 77
Kontrast: 85
Osvetljenje: 54
Oštrina: 33
Boja: 52
Nijansa: G1
Temperatura boje: C4
-Unapređeno upravljanje-
Dimanički kontrast: srednje
Dinamička boja: nisko
Clear white: nisko
-Željena boja (novo u zadnjem softveru)-
Boja teme: 2
Boja trave: -1
Boja neba: -3
Super rezolucija: uključeno
Gama: srednje
-Opcija slike-
Smanjenje šuma: srednje
Smanjenje mpeg šuma: srednje
Pravi bioskop: isključeno (po želji uključeno)
Zaštita očiju: nisko
Lokalno LED zatamnjenje: nisko
Tru motion: isključeno (ili korisnik de juder 2)
 
Poslednja izmena:
Nisam probao Servio. Ja koristim Plex Media Server. Probaću i Servio pa javljam koji je bolji.
 
Probao sam da koristim Time Machine II. Snimao sam košarkašku utakmicu,veoma sam zadovoljan kvalitetom snimka. Nema razlike. Potrebno je da imaš HDD povezan sa TV-om i možeš da snimaš sve kanale koje poželiš,bez obzira koji kablovski operater je u pitanju. Analogni ili digitalni...SVE! Može i da se programira kad da se uključi i kad da se isključi. Fenomenalna opcija!
 
Pišite ljudi vaša iskustva,ko šta koristi kako vam se dopada ovaj TV i drugi slični LG modeli TV-a. Pitajte,razmenjujmo iskustva značiće mnogima.
 
Ja imam 47LA660s i isto ne znam tačno na koliko radi. Bilo je nekih natpisa (ubacio sam to u temu Televizori iz Mađarske) da paneli od letos rade na 120Hz.

Iskreno, ja sam gledao F1 i razne druge trke, fudbal, pa sam se čak malo žrtvovao i pogledao tenis i nikakve tragove i duhove ne primećujem. Sors mi je, doduše, satelitska, a ne kablovska, ali ne verujem da bi to trebalo da bude mnogo bitno.

Što se podešavanja tiče, moja su drugačija od onih koje su denigaj i James Dean naveli. Probao sam i ta u samom početku i ne sviđa mi se slika sa njima.

Inače, od mene svaka preporuka za ovaj tv. Pre kupovine sam gledao svašta, pa i samsunge koje većina hvali. Ja ne vidim ništa spektakularno u toj čuvenoj samsung crnoj boji, ali sam zato na samsungu video da se slika menja u zavisnosti od ugla gledanja. Na ovom lg-u može da se gleda potpuno sa strane i izgleda sasvim dobro.
 
Već duže vreme pratim cenu za ovaj Tv, i vidim da svake 2-3 nedelje cena padne 10 eur, ali kažu da posle 20 novembra počinju prava sniženja pa ne znam da li se isplati čekati, mada se meni ne žuri, jel pratio neko cene pred praznična sniženja i da li se to odražava na naše "uvoznike"?
 
Preko mu je cena bila, pre tri nedelje u MediaMarktu 760 evra, a sad je 650. "Uvoznici" ga i dalje nude po 650 kao i pre tog sniženja. Ko ima prolaz i ne plati carinu i porez i podigne afu taj televizor ga iznese oko 500 evra. Kod nas u prodavnicama nema jeftinijeg od 750 evra.
 
Poslednja izmena:
Koji server koristiš na PC da bi puštao materijal bez HDMI kabla? Ja imam Servio, kažu da je najbolji za LG.
Najbolji je relativan pojam, sve zavisi šta očekuješ od Media servera. Ako koristiš Plex klijent na LG TV logično je da očekuješ da najbolje radi sa Plex serverom.
Zato svako ima svoje potrebe i očekivanja pa u skladu sa tim i bira Media server.
 
Nazad
Vrh Dno