Šta je novo?

Lenovo P780

Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi original futrola za ovaj telefon?
 
Још увек нема нигде. Прва тура футрола и фолија за екран стиже за десетак дана.Кад стигне могу да јавим. ;)
 
Ja veoma slabo cujem kada pricam sa nekim i ljudi mi se zale da mene cuju slabo....video sam da se dosta ljudi buni na ovu temu...jel zna neko kako da pojacam zvuk?
 
Meni je zvuk odlican, a i cuju me dobro. Problem je kada stavis telefon na rame, tj ramenom drzis, ako drzis ramenom da ti sami kraj telefona bude na uvo, nista me zivo ne cuju, a ako stavim na pola, da mi uvo dodje malo ispod zvucnika, onda me ljudi cuju. Ali kad je normalno drzanje, ljudi me cuju super.

p.s. Evo sam sad probao sam sa dva telefona, super se cuje kad stavim na rame (kako god), dakle nije bilo do Lenova, nego do njegovog telefona.
 
Poslednja izmena:
Kada se ugasi Smart Voice, mnogo bolje te cuje sagovornik, isprobao sam to, zvuk je jaci i blizi, kad je upaljen Smart Voice, ako se stavi na rame, cujes se udaljeno.
 
Jedno pitanje za kupce P780 preko pande. Koliko telefon izadje sa svim carinama i glupostima na kraju? Razmisljam da pazarim ovaj telefon pa me interesuje koliki bi ceh izasao.
 
@mLaki
Kod nas u BiH na ukupnu vrijednost robe sa transportom se obracuna carina ca. 10% i na sve to PDV od 17%.
Slicno je vjerujem i u SRB, PDV je 18%. E sad, stvar je u tome sto carina moze da uvazi fakturu pa nema carinjenja (50 USD recimo) ili da otvore paket (posto je iz Kine)
pa sami procijene vrijednost robe. Posto taj telefon postoji kod zvanicnog distributera u SRB mislim da bi bila jaka cifra ukoliko bi telefon isao na procjenu.
Posto kod nas otvaraju sve zivo kada se naruci preko obicne poste (free shipping opcija) odlucio sam se da narucim na sestrinu adresu u Austriji.
- Telefon + 16GB kartica + Protective Back Case

Imao sam i kupon za popust od 20USD pa sam izabrao DHL express (23 USD), nisam mogao uplatiti direktno preko Pandawill sajta (opcija PayPal) nego su mi na LiveChatu dali e-mail da preko PayPal stranice pustim iznos.
Nakon cekanja 9 dana od uplate, DHL je preuzeo i za dva dana je isporuceno u Bec, bez ikakve carine i dodatnih troskova. Faktura uz telefon je bila na 30 USD.
Prijatelj mi je donio telefon odmah sljedeci dan.
Ukupno je sve kostalo oko 200 EUR.

DHL.gif


Order.gif
 
Zar ima DHL na pandawill? Njima pise DHL GLobal i ja sam mislio da je to DHL, ali je to greska (slucajna ili namjerna) jer je to u stvari Dojce posta (koja je vlasnica i DHL ekspresa), i meni su posle tih 9 dana kada je doslo u ruke Dojce Poste, iz XY razloga drzali paket jos 9 dana kod njih u logistickom centru u Frankfurtu, da bi tek poslali za SRB pa onda za CG. SRB-CG je sve odradjeno za 2-3 dana, odusevili su me brzinom :D

Tako da sam sad opet narucio jos jedan Lenovo, ovog puta S820, ali ne preko Dojce poste, jer vise ne zelim, razocarali su me, nego preko Singapurske poste (Airmail - Reg Airmail By Singapore Post). Duplo je jeftinije i znam kad sam narucivao futrolu za prvi Lenovo preko njih, da je stigla nedelju dana ranije nego preko nesrecne Dojce Poste (ili kako je oni ljepse zovu DHL Global, da svi misle da je super brza).
 
Zavisi od zemlje za koju porucujes. Za BiH isto nema opcije Express Shipping, dok je za Austriju i to ponudjeno, DHL, FedEx ili EMS.
Singapure Post (Registered mail) je isto OK, za BiH sam narucivao preko Ebay-a stvari i stignu za 20ak dana.

shipping.gif
 
A pazi najacu foru, danas mi salju onaj email da im pustim kopiju licne karte i kreditne i pisu mi da ce trebati 39+ radnih dana jer sam izabrao Swiss post, a ja izabrao (i platio) Singapore post :D Nadam se da su vidjeli da su pogrijesili (mada sam im ja u odgovoru rekao da su pogrijesili jer sam izarao Singapore a ne Swiss), jer mi se stvarno ne ceka 39+ radnih dana :D Ali ovaj sto je pisao pomijesao je Swiss i Singapore, mada, to je tu nedje :p
 
Hehe pa skoro isto :) Najduze mi je putovao USB mikrosop (30ak USD), bilo je oko 40 dana od narudzbe. Vjerovatno se ogradjuju i daju sebi vise vremena nego sto je realno potrebno.
E sad, da ces cekati, cekaces.. mozda ipak DHL-deutsche post da je i brza varijanta od te.. vidjeces :)

Evo mogu da potvrdim da sam zamjenom Baseband firmware-a na V16, na P780 dobio stabilan i jaci signal na oba slota (mreza M:TEL).
Izvan grada je dolazilo do gubljenja mreze, nije mogao hvatati signal, sada radi normalo, skoro pun signal uvijek.
Telefon je dosao sa istom verzijom kao kod andrejmi V20 (ima screenshot na ranijim stranicama,P780_ROW_S116_130828).
 
Meni opada signal van grada (Tmobile i Telenor) ali je to kod nas tako sa svim telefonima, jer nije kvalitetna pokrivenost, tako da mislim da je vise slucaj zbog mreza-operatera nego do basebanda, bar kad je CG u pitanju.
 
Ne verujem ni ja da je baseband u pitanju, ali mozes imati problema sa mobilnim internetom na 900mhz frekfenciji, a kod nas se ta frekfencija koristi za "ruralne" sredine, u gradovima bi trebalo da je OK...
 
Meni je u gradu signal manje vise bio ok sa V20, dobra je pokrivenost, medjutim odlaskom izvan grada signal se gubio.
Dva dana sam imao priliku testirati izvan grada na istoj lokaciji, u voznji, mreza se gubila ili nikako da uhvati, u svim modovima GSM-WCDMA (auto-mode), WCDMA Only, GSM only i GSM/WCDMA (WCDMA preffered), oba slota..
Nakon izmjene na V16 tih problema nema na istoj lokaciji kao i na drugim mjestima izvan grada, treci dan testiranja, gdje nema 3G prebaci se na G i signal je OK. To je ono sto vidim 100% :)
Ne kosta nista probati, meni je pomoglo.. Za sada ne koristim mobilni internet, a vjerovatno bih imao problema sa tim zbog te frekvencije u manje pokrivenim mjestima.
 
Imas li kakav link za taj baseband, ali gdje je opisano kako se to radi, nisam nikad instalirao. Moj je kineska verzija, tako da se nadam da taj odgovara, da ga ne zablokiram pa ga bacim :D Jer je meni to par puta uradio van grada, pretpostavljam da onda mogu to da poboljsam sa izmjenom basebanda.
 
Imas li kakav link za taj baseband, ali gdje je opisano kako se to radi, nisam nikad instalirao. Moj je kineska verzija, tako da se nadam da taj odgovara, da ga ne zablokiram pa ga bacim :D Jer je meni to par puta uradio van grada, pretpostavljam da onda mogu to da poboljsam sa izmjenom basebanda.

Koji si grad u CG? Ja sam imao dosta problema sa Lenovo S820 jer je druga kartica TelenorMNE konstantno ispadala sa mreze u Podgorici (Tolosi, Blok 6) i na magistrali ka Kolasinu
 
@andrejmi
da, i kod mene je ista verzija sa pandawill-a.
Sve verzije firmware za Baseband su sa Pandawill foruma a uputstvo sa ruskog foruma:

Imas 3 koraka, prati samo youtube: http://www.youtube.com/watch?v=jexkaVOPtGs#t=0

1. Skines sa ovog linka ZIP sa svim verzijama Baseband drajvera i otvoris, ja sam uzeo V16 zip i prekopirao na SD karticu telefona : https://mega.co.nz/#!5R0HzBCa!IitYHVDOei99FY8RXim4HytO7qIv_IYHYQcRcz3ns2c
2. Sa ovog linka skines recovery_p780 i prekopiras recovery_P780_CWM_6.0.1.5.img isto na SD karticu telefona: http://lenovo-forums.ru/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=3166
3. Sa GooglePlay-a skini Mobileuncle MTK Tools i pokreni

Dalje prati youtube, korak po korak.. Ja sam iz prve sve odradio i nisam imao nikakav problem. Nakon update-a mi je pokazao skoro praznu bateriju i onda sam ugasio i ukljucio tel i sve fino radi.
 
@Popravka

Podgorica, desava se to sa Telenorom. Kad sam isao za Danilovgrad, u putu je nestao signal sa obije kartice, a u Danilovgradu nije imala signal telenorova kartica. Ali nikad to ne dozviljavam za ozbiljno, jer znam da su nam mreze goli raspada :D

@Deny

Evo probacu, pa ako sto zeznem, spremaj jednu porudzbu sa Pandawill-a :p
 
Instalirao. Sve radi, stavio sam v16 ali mi je sada u kuci (centar grada) signal 3G za Tmobile pao na jednu crticu, a Telenor (2G) je pun. A toliko varira, da kad stavim na jednom mjestu od stola, 3G je jedna crtica, 2G full, pomjerim li pola metra, 3G je 3 crtice, a 2G full, bas oscilira. Prije instaliranja, bio je jak na obije, sad samo na 2G Telenor (govorim za ovo mjesto gdje stalno sjedim kad koristim PC). Kroz kucu je jak signal na obije kartice ;-)
 
Poslednja izmena:
Dobro sam prosao :D
Pa mozda da probas ostale verzije, u pricipu mijenjas samo firmware modema, i mozes stari uvijek vratiti..
Poslije ovog V16 nisam probao ostale, meni bolje radi..
 
Meni evo mixuje :D Stoji na jedno mjesto i krene od prve do trece crtice, pa malo stoji, pa onda sa trece na prvu, pa malo stoji, pa sa prve na trecu (a ne pomjeram ga, ostavljen na sto) :D Ovo za 3G (Tmobile), a 2G (telenor) konstantan.
 
Onda stavi neki na kome ti je signal iole konstantan jer je to za sam internet bolje, a pride i manje trosi bateriju...
 
Iako mi rekoste da je moj kineska verzija (na osnovu slike dje se na bateriji vide kineska slova), ipak je izgleda evropska, jer pise Lenovo P780_ROW (rest of world), a ROM je opet row_s116 (kod kineske bi pisalo samo s_116, bez row).

Ispravite me ako grijesim :D
 
Gresis sinko, ovaj grdno gresi... :)

Ako ti na bateriji ne pise EAC (uporedi po slikama na Android Srbija), onda ti je telefon za kinesko podneblje, a niko nije rekao da na taj isti telefon ne moze da se instalira "row" rom... :) A kao dodatak na skupocu dolazi i to da kinezi imaju obicaj da ako telefon kupljen na njihovom sajtu treba da salju za Evropu, oni sami flesnu row rom na telefon... :)
 
Nazad
Vrh Dno