Šta je novo?

Lenovo P780

Pa ja sam konkretno kod mene u stanu imao jedva signal na prvoj kartici (VIP) dok je na drugoj bio pun (MTS) a posle upgrade-a imam na istom mestu uvek pun signal sa obe kartice, za mene to je dovoljno opipljiv dokaz... :)
 
Moze da se menja baseband a da se rom i ne dira nista i to krajnje jednostavno.
Za moj(kinez) najvise hvale V16,treba probati i videti sta kome"hvata" najbolje.
 
Da li je neko narucio ovaj tel iz kine? Vidim da ga ima za oko 150e zanima koliko je placena carina?
Nadam se da nije off pitanje :)
 
Evo malo dodathin tema za Lenovo launcher:

Kod:
https://disk.yandex.ua/public/?hash=sX4Kw%2BH4s9NZypikXkHEBr1wfdNBQSQdHSnNrWhsIMc%3D&locale=ru
 
Vidi stvarno :zgran: :zgran: :zgran: :zgran: :zgran:

Neki lik prodaje za 210$. Free shiping sa DHL-om :O Da li je obavezna spedicija sa DHL-om? Kad bi samo uredno naplatili carinu i pdv to bi bilo divno, 205e...ceka se 4-8 dana i milina...
 
Ma nema veeeezeee, probace neko prvi pa cemo videti :D Nisam zagledao ali cini mi se da je pisalo da ima 40 order-sa :D Videcemo kakvi ce feedbackovi da budu :)
 
Taj na Aliexpresu nije original Lenovo P780, vec Lenovo 780 C (sto znaci COPY), taj jeftini sto ispada presmijesno i ima ga u raznim bojama. Svi originali se krecu od 220-230+ dolara
 
Vidis, to nisam znao.... :) Dobro, dodacu, cekam da otvore Subforum pa da razdelim sve kako treba... Ipak, ja sam Linux freak i mio mi je shell... :)
 
Свака част на труду!Интересује ме да ли се након надоградње на тај 119 губи гаранција или не?
 
Vrlo dobro obuhvaćeno Pyntux. Svaka čast. :)
 
Pa ne vidim razlog za gubljenje garancije, softver je apsolutno isti, razlikuje se ispod haube samo, a pride je zvanican Lenovo softver... Razumem da se izgubi garancija zarad TWRP-a, Root-a, custom roma...ovako ne verujem da se gubi... U ostalom, ako se telefonu nesto i desi (hardverski), tesko da ce oni videti da imas 119_row, a mislim da ih nece ni zanimati to...
 
Pa jesu, video sam i ja...Ipak, za evropsku verziju poslednji je 119_row...Nije da ne moze da se instalira kineski rom na nas telefon, ali ja to nebih radio, jednostavno sam ja odlucio da ne mesam ta dva...(iako za kinesku verziju ima dosta dobrih custom romova).

Cholak ima kinesku varijantu uredjaja (mislim oba telefona su kineski, on ima za kinesko trziste telefon :) ) pa bi on mogao i da pojasni razlike dosta bolje nego ja, a pride i da uputi ljude koji se odluce na kupe telefon za kinesko trziste, na sta da paze i ostalo... :)

Za evropsku varijantu takodje ima custom romova, a ja sam do sad probao samo Miuiv5 i u dogledno vreme cu opisati postupak instalacije... :)
 
Pozdrav svima, naručio sam ovaj tel preko Pandawill-a (sku49022), uplatio sam preko PayPal-a, ocekujem za 10ak dana da cu dobiti..
Vidim da je i andrejmi sa Pandawill-a dobio tel pa me zanimaju iskustva, da li telefon korektno radi, GPS, mreza, da li je instalirao neki rom?
hvala :)
 
Deny, ocekivao sam ga i ja za 10 dana :D Ali, ali, ali, posle 10 dana su ga tek Kinezi poslali, pa njemacka posta (ne DHL kako sam prvo mislio) jos 8 dana, pa poslala za SRB, i vjerovao ili ne, u SRB je stigao i poslat meni za CG u 2 dana :D Evo ga cekam da stigne, kupljen je 25. oktobra :D

Bolja SRB posta nego njemacka Dojce posta, eeeee :D
 
@Cholak bi mogao da nam objasni da li moze da se preskacu verzije ROM-a, da ne mora kao kod evropske sa 115, na 116 pa na 119 (jer rece da brickuje telefon ako se preskoci), pa ako je kineska 110 ili 115, da li moze odmah da se skoci na tu 129 ili mora neki red, da ga ne brikujemo. Moj ce biti kineski pretpostavljam, jer je sa pandawill-a

Mada se nadam da ce on imati softwareski update (jer je kineska verzija), da sam program ponudi update na najnoviju verziju, a ne da moram da se cimam sa instaliranjem preko PC-a.
 
Poslednja izmena:
Kineska varijanta,sa 125 putem OTA update na 129 ako hoces original Lenovo.
Ako hoces custom onda mozes bilo koji rom koji je na kineskoj bazi putem recovery(postoji cwrm kineski i twrp0626 na engleskom).
Ako zelis neki ROW rom onda moras preko flash tools-a sa pc-a(obavezno ako se prelazi sa kineskog na ROW i obrnuto).
Posle kada si jednom presao na ROW mozes takodje da flashas iz recovery,ali ovaj put iz twrp 2.5.0 za ROW romove,
pogresis li recovery tel. odlazi u bootloop i kasnije samo putem flash toolsa ga mozes povratiti.
 
Mislim da je ovaj sa pandawila verzija 110, 115 (rootovan), nije 12x, mislis da ce moci preko programa, da ce ponuditi update?
 
Ne nece ponuditi update,moras da instaliras recovery i odatle flash bilo kog kineskog roma u zip fajlu.
 
To ide ono klasicno, prvo instaliram recovery, a onda iskopiram .zip u nekom folderu, udjem preko recovery, odradim wipe, clean dalvich i sl, onda udjem u taj folder, instaliram i restartujem?

Ako mi je jasno zasto ne radi software update, svaka ozbiljna firma treba da dozvoli da mi programski updejtujemo ROM, a ne da se cimamo oko ovih gluposti.
 
Poslednja izmena:
Da li u tom ROMu (tipa 129, 306... kineski) ima GAPPS, one google aplikacije? Vidio sam da neki romovi nemaju i da cak kao ne moze da se instalira, kao ne odgovoraju, nzm je li tacno.
 
Sve moze da se instalira.
Jel' ti imas telefon ili mi ovde mlatimo praznu slamu?
 
Nazad
Vrh Dno