Šta je novo?

Lenovo P780

Данас био у дотичној радњи момци одлични али цена стравично безобразна!Телефоном сам одушевљен одлично упакован, танак, све отвара у секунди, изузетно леп екран, телефон уопште није велики као што сам очекивао ( зато је к900 као цигла ), пробао камеру оним што се види на екрану сам сасвим задовољан нисам имао времена да малтретирам момке да пребацујемо слике на комп, видео нисам пробао, али све сам ближе куповини овог телефона мислим да бих са њим био задовољан дуже време!По мом скромном мишљењу обавезно флип или силиконска заштита и фолија за екран!Интересује ме код тих телефона наручених из Кине да ли је гаранција остварива код нас и да ли постоји онај лед индикатор за пропуштене позиве и поруке?
 
Sto se tice fotografija napravljenih ovim telefonom evo:20131104133621.jpg
20131104133655.jpg
20131104133951.jpg
20131104140203.jpg

Kvalitet fotki ocenite sami.
Meni su,ove dnevne, uporedive sa onim koje pravi HTC ONE X(Tel. koji sam prethodno imao).

Totalna suprotnost kada nema dovoljno svetlosti = LOSE:
20131104135947.jpg
 
Данас био у дотичној радњи момци одлични али цена стравично безобразна!Телефоном сам одушевљен одлично упакован, танак, све отвара у секунди, изузетно леп екран, телефон уопште није велики као што сам очекивао ( зато је к900 као цигла ), пробао камеру оним што се види на екрану сам сасвим задовољан нисам имао времена да малтретирам момке да пребацујемо слике на комп, видео нисам пробао, али све сам ближе куповини овог телефона мислим да бих са њим био задовољан дуже време!По мом скромном мишљењу обавезно флип или силиконска заштита и фолија за екран!Интересује ме код тих телефона наручених из Кине да ли је гаранција остварива код нас и да ли постоји онај лед индикатор за пропуштене позиве и поруке?
LED postoji i nalazi se ispod mrezice slusalice.
 
Kako su me fotografije nocu razocarale,tako me je video kamera odusevila.
Naime,snima u 1080P,3gp formatu.
Sa ove iste terase HTC ONE X je gubio fokus i pravio dosta mutniji video(imam oba videa ispred sebe tako da mogu da uporedim)
dok je lenovo odradio posao vise nego dobro,uostalom procenite sami,samo da youtube ne izopaci video:
http://youtu.be/AdzBn81k8og
 
Колико видим на овим фотографијама дефинтивно аутофокус не ради како треба!Квалитет фотографија је сасвим задовољавајући чак и за мене ( користим Нокиу Н8 ) али погледајте где је изоштрио слику на примеру грожђа и мушмуле.Што се тиче фотографија са блога оне су више него ок али прочитао сам да је 820 имао проблем са аутофокусом па је то можда случај и овде што је опет по тесту проблем софтверске природе значи решив.Лед сам видео данас светли црвено али онај момак није знао да ми објасни да ли је то само док пуни или и за друга обавештења.
 
I za kraj.

Njegovo velicanstvo-BATERIJA

Prvo punjenje,skinuo sa punjaca u utorak u 8.30,probao ovo,probao ono,kao sa svakim novim tel.
instalirao programe,igre, dosta wifi,malo 3G,razgovori 40-ak min.poruke,watsup,internet,vratio na punjac u petak 23.00
Sta reci nakon svega sem da bih seposle ovoga tesko vratio na HTC,bolje reci nikad.
 
Fotografije sam pravio u trku,tako da sigurno ima mesta za bolje.
Sto se tice led-a,crveno dok se puni,zeleno za propustene pozive i poruke.
 
Tacno sam znao da ce Youtube da us.re.
Max daje 720p,dok telefon snima u full-u.
Koji je ovde na forumu limit za video?
 
okači na dropbox i reci ljudima da skinu i gledaju sa svog kompa
 
Za root izgooglaj motochopper autoroot.
Naravno,prethodno instaliraj drivere za tel na pc-u inace ga nece prepoznati.
Kasnije mozes staviti TWRP 2.5.0 recovery.

Jel moze link ka drajverima? Drugo, moram da vidim cime barata motochopper, mozda mi na Linuxu i nisu potrebni drajveri... :)

P.S. Jesi li ti rutovao svoj telefon i instalirao TWRP?
 
Ovi iz Pandawilla su prespori, meni su poslali 10ti dan od kupovine, tj. juce se pojavilo shipped :D
 
А каква је ситуација са гаранцијом када се купује преко тог сајта?јел остварива код нас?
 
Crni :D Evo sam dobio tracking broj, ali kad ukucam na DHL sajt, jos ga nema u sistemu :D Mora da jos nije prosao obradu.
 
Ti si narucio preko DHL-a. Koliko te je izasla postarina? Znaci uskoro mozemo da ocekujemo iskustav sa carinom :).
 
U WinWin ga daju uz ugovor sa MTS, sa obzirom da je MTS hteo da ih ima u ponudi, a WinWin nije hteo da se odrekne eksluzivnog prava za prodaju Lenovo mobilnih u Srbiji, dodje do tog spoja MTS-a i WinWIn-a...

Tako sam ga ja uzeo...i zanimljivo, nema srpski jezik u ponudi... Za sad dobro radi, a jedino sa cime mogu da ga iz prve ruke uporedim je OT 6030X i mogu reci da mi se cini na prvu loptu da na 6030X sistem fluidnije radi. Ipak, p780 ima more drugih prednosti, kao dve kartice sto je meni bilo bitno i ovu ludacku bateriju... :)

Telefon je dosao sa 115_row verzijom softvera za koju kazu da se ne moze upgrade-ovati OTA nacinom, ne znam jos zasto, ali skontacu... Mislim da je ova verzija koja se kod nas prodaje ista kao i ona u Rusiji...
 
Poslednja izmena:
Meni stize u CG :D Tako da iskustvo sa ovom carinom nije isto kao kod vas, cini mi se da se kod vas carina obracunava na mnogo manji iznos, kod nas se sve preko 150eur carini, ali, zivjeli kinezi, na live chat sam im poslao da stave 120$ (oko 100e) na fakturi i cica mica gotova prica :D Inace, platio bih 5% carine, pa onda na sve to 19% PDV + spedicija u DHL 20e+PDV, racunao sam da bi me ispao oko 270e :D

DHL postarina preko pandawill-a je 10e
 
Meni je u CG telefon od 100 eura ispao 140. Postarina je bila free ali su me na carinu odradli i ako je pisalo gift na paketu. Cuh od jednog carinika da prave problem ako nalete na Lenovo ili ZTE marku jer po pravilu kaze da moraju da ih ocarine jer ih ima u CG.
A jesi li siguran da je to DHL? Nesto mi je bas niska cijena...
 
Zamima me koliko je dobro uradjen poklopac na prikljucku za usb tj, da li moze da dodje do njegovog pucanja posle izvesnog vremene upotrbe?
 
Jeste DHL. Nema on pravo da ti carini ako pise na fakturi cijena i sve fino, e ako je gift, tu vec ne znam, mozda moze. Ali opravdanje da ima taj brend u CG, to je vec malo diskutabilno, jer ne znam kako je to osnov za carinjenje. Lenovo nema, ima Huawei i ZTE.
 
Odradio sam update telefona kupljenog kod nas, znaci Evropska verzija...Bio je stock rom 115_ROW, pa sam ga "digo" na 116 (sa obzirom da OTA na 115 ne radi) pa je na 116 stigao OTA na 119_ROW i sad mi mreza dosta bolje radi moram da priznam... :)

Sve je odradjeno vrlo jednostavno, bez koriscenja racunara... :D Verujem da ovo vazi samo za Evropsku verziju, pa ako nekoga interesuje, mogu da opisem postupak...
 
Da li ti je možda dodat srpski jezik preko update-a?
 
Da li ti je možda dodat srpski jezik preko update-a?

Nije dodat srpski, to je ono sto mislim da u komentarima na WinWin sajtu malo "izmisljaju" da ce ga biti... Verzija 115_ROW nema OTA update i to je to, tako je sa svakim p780 za Evropsko trziste,a to je zapravo ruski model...Ne verujem da ce biti srpskog... :( Ipak, ako ga ikada i bude, moci ce sa SP Flash Tool da se instalira bilo koji rom...Problem (meni trenutno) pravi nacin na koji se drajver za tu rabotu instalira, malo je nezgodno, ali pisacu o tome naknadno...

Postupak za update bez racunara sa 115_row na 116_row:

Da bi ste za 115_row roma presli na 116_row, na prvom mestu trebate imati sve aplikacije u /system/app koje su fabricke i bile tu, znaci telefon treba da je u originalnom stanju, bez custom recovery-ja. Ako ste telefon rutovali, a sve ostalo niste dirali, prilikom update-a root cete izgubiti, pa je moja preporuka da prvo odradite unroot...

Drugo, skinite sledeci zip fajl:

Kod:
http://www.4shared.com/zip/lFXLs6LN/update.html

Taj zip fajl prekopirajte u root vase interne ili eksterne memorije. Ugasite telefon. Upalite telefon drzeci zajedno kombo tastera "power & volume + & volume -". Fakticki, to su jedina tri tastera ili ti dugmeta koji postoje. :) Drzite sve dok telefon ne udje u stock recovery i sam ce krenuti proces update-a, posle cega ce se sam i rebootovati i trebace mu nesto duze da se podigne.

Ovo je proces koji bukvalno patchuje postojece sistemske fajlove, stoga necete izgubiti nista od podataka ovim procesom, ali je bitno da su svi fajlovi koje fabricki telefon ima bas tu i gde treba da budu, jer ako vam fali neki apk koji se upgradeom patchuje, proces ce se zaustaviti a ne znam koje su posledice....

Posle svega ovoga ce vam telefon sam ponuditi update na 119_row (ako odete u meni za upgrade softvera) i imacete OTA update svaki put kada ga bude bilo. Mislim da je 119_row ujedno i poslednji stock rom za Evropsko trziste trenutno...

Moj savet je da odradite i taj update na 119_row, meni mreza sad dosta bolje radi nego li na 115_row. :)

Napomena:

Ako i nadjete na netu update.zip za 119_row (on je velicine 7mb), nikako ne instalirati njega na 115_row rom jer cete tako brikovati telefon. Znaci prvo sa 115 na 116, a posle ce OTA za 119 sam doci i skinite ga na telefon, ipak je to samo 7mb... :)
 
Poslednja izmena:
Да ли се нешто битно променило са овом надоградњом? Видим да си имао проблем са мрежом али ниси написао шта тачно.Носим овај телефон већ 20ак дана али нисам приметио да је мрежа слабија у односу на друге телефоне.
 
Tesko je to za ustanoviti sem ako nemas ocigledne probleme sa mrezom, a te razlike mozes jedino vidjeti tipa uzmes dva telefona sa dvije verzije ROMa pa ih stavis jedan do drugoga i vidis razlike u signalu i sl, kazem opet, osim ako telefon nema ocigledne probleme i oscilacije sa mrezom.
 
Nazad
Vrh Dno