Šta je novo?

Lenovo P780

Moorhuhn

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2004
Poruke
985
Poena
320
Vidim nema zasebne teme o ovom telefonu, a pojavio se kod nas u prodaji, pa rekoh da je ja postavim.

http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php

lenovo-p780.jpg


Ovaj telefon svakako zavredjuje nasu paznju, ne toliko samom izradom, koja je daleko iznad proseka, i hardverom, koj je odlicno odmeren za tu klasu uredjaja, vec svojom BATERIJOM!!!

Za sve nas koji kukamo nad sudbinom svakodnevnog punjenja baterije, vidi se svetlo na kraju tunela.
4000mAh na ovom telefonu je izgleda ono sto smo trazili :)

Evo kako se pokazao na testiranju.

http://blog.gsmarena.com/lenovo-p780-review/

Ako na sve odo dodamo i dual sim... :D

Ako ga neko ima i koristi ga, lepo bi bilo cuti iz prve ruke utiske o samom uredjaju.
Nekako imam vise poverenja u ljude ovde nego po stranim sajtovim.

PS. Peco iscimaj Gizma da i njega propusti kroz sake, kad vec testira i K900 :p
 
Moj favorit od svih Lenovo telefona koji su stigli kod nas. Mahom si vrlo dobro sumirao prednosti ovog modela.
Odlične dimenzije, super kvalitet izrade (leđa su od nerđajućeg čelika), i baterija ogromnog kapaciteta. Kada budem istrošio bateriju postaviću screenshotove. Za sada sam baterijom oduševljen.
Bateriju nije moguće vaditi, iako izgleda kao da jeste. Čak postoji nalepnica koja sprečava vađenje baterije.
Displej ima odlične uglove vidljivosti i kolorit. Rezolucije je 1280x720. Ne primećujem baš nikakvu pikselizaciju, iako je ekran sa dijagonalom od 5 inča.
Snage mu ne fali. U pitanju je MTK6589 čipset sa Cortex-A7 1.2GHz procesorom i PowerVR SGX544 grafičkim čipom, kao i 1GB RAM-a. U radu se ponaša vrlo dobro i nisam primetio usporenja, mada mu je RAM u proseku zauzet oko 70%.
Uz telefon ide punjač od 2A snage.

Ukratko rečeno, odličan telefon. :)
 
Ja sam narucio ovaj lenovo,trebalo bi da je kineska verzija

Sto ce reci 3G samo-2100mhz ali bi trebalo da ima gorilla glass2 za razliku od rusko/indijske varijante.

Vise detalja kad stigne(ako stigne)
 
Jedina mana mu je tezina, moli Boga da promasis stopalo ukoliko ti ispadne iz ruku...
 
Uh, samo 720p ekran na 5" uzas :)) a sto tolikp guraju na 32" tve i 15" laptope....
 
TV i laptop ne gledaš sa 15cm razdaljine. :)
 
На овом сајту кошта €181.63 код нас 43322РСД тачно и то код овлашћеног увозника, где би требало да буде најјефтинији.

http://www.pandawill.com/lenovo-p78...h-gorilla-glass-screen-3g-gps-otg-p78042.html

Код нас више него дупло скупље. Неко узима лепо парче колача од нас сиромашних грађана Србистана. Понавља се прича са апаратима за кафу једне познате марке, где је најјефтинији модел назван Пиколо(најмањи илити најјефтинији), код нас коштао око 110€, у Црној Гори 72€, а у Мађарској 55€. Чак су имали у Булевару специјализовану продавницу само за те апарате коју су убрзо затворили. Питам се само, одакле патолошка потреба одређених људи да се неке ствари најскупље продају у најсиромашнијим државама, и обрнуто, најјефтиније у најбогатијим (пример USA, где је све у доларима истог износа као, рецимо у еврима или фунтама у Европи). Сачекајте мало са куповином, можда се ствари мало слегну и ови наши "трговци" мало опамете и да зарађују минимално, а не више него дупло. Овај телефон би морао код нас да буде испод 200€ и онда бих га купио одмах. Овако, НИКАД.
 
Poslednja izmena:
Sjajan telefon ali definitivno nije isplativo uzimati ga u Srbiji. Doduse ovde su svi ,,kineski'' telefoni skuplji nego u Kini.
Npr: Alcatel Idol X je preko aliexpressa 330 dolara a u srbiji oko 380evra, tako je i sa ostalim alcatel tj tcl telefonima. Za ove ostale ne znam mada verujem da su i oni skuplji.
 
Ево баш сам и ја гледао Alcatel Idol X на истом сајту је 249е, а код нас 43000. Мислим стварно, ово је пљачка. То је, 'ајд не дупло, али 50% више.
 
Juče sam imao priliku da u WW prodavnici probam P780. Telefon je zaista izvanredan, od izrade do brzine rada, a o bateriji od 4000mAh tek šta reći? Ona je dovoljan razlog za kupovinu, e sad cena...ne znam, nekom je skupo, nekom nije, kao i uvek. Znam samo da imam taj novac, da bi to bio moj sledeći telefon.
 
Posto mu treba solidno da se isprazni. Samo da javim - juče ujutru skinut sa punjača, 4 sata SOT, sve sinhronizacije uključene, wifi uključen, 3g takođe, obe kartice aktivne. Ostalo je još 65% baterije.

Edit: A da, zaboravio sam da napomenem, puštao sam i benchmark testove, napravio 30ak fotografija, imao skoro sat vremena razgovora. Otprilike je to to, za sada.

Šta više reći, osim da je brutalno trajanje baterije. :)
 
Poslednja izmena:
Posto mu treba solidno da se isprazni. Samo da javim - juče ujutru skinut sa punjača, 4 sata SOT, sve sinhronizacije uključene, wifi uključen, 3g takođe, obe kartice aktivne. Ostalo je još 65% baterije.

Edit: A da, zaboravio sam da napomenem, puštao sam i benchmark testove, napravio 30ak fotografija, imao skoro sat vremena razgovora. Otprilike je to to, za sada.

Šta više reći, osim da je brutalno trajanje baterije. :)

E o tome govorim.
Konacno telefon koji sa umerenim koriscenjem moze da izgura 3 dana bez naprezanja.
Smorilo je vise punjenje svake veceri :)
 
A šta se dešava kada se posle 3 godine intenzivnog korišćenja baterija skroz upropasti ? Da li je onda moguće menjanje baterije za istu u nekom servisu, kako to ide uopšte ako je nemoguće izvaditi bateriju ?

Pa kako se onda stavlja micro-SD kartica i SIM kartica, normalno je da mora da se skine baterija da bi se to uradilo ?
 
A šta se dešava kada se posle 3 godine intenzivnog korišćenja baterija skroz upropasti ? Da li je onda moguće menjanje baterije za istu u nekom servisu, kako to ide uopšte ako je nemoguće izvaditi bateriju ?

Pa kako se onda stavlja micro-SD kartica i SIM kartica, normalno je da mora da se skine baterija da bi se to uradilo ?

tesko ce se baterija upropatiti pre nego sto dodje vreme da se telefon menja .... ali verovatnoi ima fora za zamenu baterije
 
Svaki servis može da je menja. Može čak i korisnik, ako ima alat. Kartica se, normalno, stavlja nezavisno od baterije.
 
Moze i baterija da se menja ako sam dobro video, samo ima stiker zalepljen preko nje i dela kucista, da ako se ukloni gubi se garancija ili sta vec.
To mi nije bas najjasnije, jer prvi put vidim stiker na tom mestu.

Elem, daj Boze da posle 3 godine baterija bude najveci problem. :D

Salu na stranu, baterija je standardnog oblika, samo veceg kapaciteta.
Ako neko ima telefon, neka okaci sliku da se vidi kako to izgleda, da ne zbunjujemo ljude ovde.

Retko koji telefon mi je sluzio duze od 2 godine a da ga nisam zamenio (ne racunam kraj 90ih i legendarne Nokie).
Ko zna sta ce za 3 godine biti aktuelno.
Mozda nam se tadasnji omladinci smeju na ovim "ciglama" :)
 
Imam kod sebe telefon, ali ima slike i u recenziji na gsmareni što si postavio link u prvom postu.

Baterija je inače zalemljena. Zato je stiker a onom mestu. Ali nije problem zameniti bateriju.
 
Kakve su fotke?
Moj Sensation pravi prilicno zadovoljavajuce (kao i video klipove), pa se pitam, moze li da mu stane na crtu ili da je makar blizu, da se ne razocaram previse ;)
 
Ja bih ipak više očekivao od ovog telefona.
ako je lošiji od sensation u bilo kojem pogledu, onda stvarno...
 
Pravi vrlo dobre fotografije. Danas sam radio poređenja sa ostalim Lenovo modelima i ovaj je ispod K900, što je očekivano. Fotografije imaju vrlo dobru oštrinu i mislim da su bolje od onih koje pravi Sensation, mada moj Sensation stoji mrtav u kutiji već 3 godine, ali ga ne pamtim po nekom kvalitetu fotografija. :D

Prednja kamera nema auto fokus, što je malo glupo, ali nije deal breaker.

A da. AnTuTu score ~13500.
 
OK, mozda sam malo preterao za fotke...
Zenina Lumia 620 brise patos sa mojim HTC, ali po dnevnom svetlu video klipovi su mi vise nego zadovoljavajuci.
S obzirom na klinca od 16 meseci, razumecete zasto postavljam ovakvo pitanje :D
 
Imam kod sebe telefon, ali ima slike i u recenziji na gsmareni što si postavio link u prvom postu.

Baterija je inače zalemljena. Zato je stiker a onom mestu. Ali nije problem zameniti bateriju.

Kako mislis zalemljena?

Ja ono sto sam video na nekim sajtovima, baterija je spojena sa maticnom obicnom 4 "spojnicom",
kao kod htc one x,samo sto se u ovom slucaju lakse dolazi do baterije.
 
Povezuje se konektorom sa matičnom pločom. Radio sam nešto, pa sam u brzini napisao "zalemljena". Ali je nemoguće videti konektor, a sačuvati garanciju. :)
 
MAlo je off ali da li je neko probao A820 meni se taj lenovo svideo ?
 
Pošto je pitano u pogrešnoj temi, pa ću i ovde otkucati.

P780 ima Gorilla Glass 2.

I ne postoji kineska verzija telefona. Sve su iste. Razlike je samo u ROM-u zbog jezika (što je slučaj sa manje-više većinom kineskih modela).
 
Još bolje. Ali je čudno što nisu naveli na engleskom Lenovo sajtu. Niti postoje Lenovo telefoni na Corning sajtu.

Edit: 9 ipo sati Screen On i još 30% baterije je preostalo.
 
Poslednja izmena:
Još bolje. Ali je čudno što nisu naveli na engleskom Lenovo sajtu. Niti postoje Lenovo telefoni na Corning sajtu.

Edit: 9 ipo sati Screen On i još 30% baterije je preostalo.

ti si presao na ovaj mob ili ga koristis cisto radi reda.. ? koliko taj mtk cip steka bateriju.. zlo
 
Nazad
Vrh Dno