Šta je novo?

Lenovo P780

Pa jesam ja isljucio notifikacije i ne smara me. Disable-ovao sam jedan od 2 Security-ja, ovaj drugi se ne da. Ne pojavljuje se, ali tu je i imam neki utisak da mi on usporava telefon. Mozda i gresim...
 
To je do Lenovo launcher-a... Stavi Apex ili Smart pa ces da vidis kako prede...
 
Pa jesam ja isljucio notifikacije i ne smara me. Disable-ovao sam jedan od 2 Security-ja, ovaj drugi se ne da. Ne pojavljuje se, ali tu je i imam neki utisak da mi on usporava telefon. Mozda i gresim...
Ne vidim zasto ne bih rutovao telefon jer to nije nista strasno i samo mozes da dobijes mnogo. Root nije nista drugo nego do otkljucavanja administratorskih prava na svom telefonu, dobijas opciju superusera i mozes da podesavas svoj telefon kako ti odgovara. U tvom slucaju ogranicen si sa pravima na svom telefonu. Zasto to rade nemam pojma, kupis telefon i ne daju ti da ga podesavas kako tebi odgovara. Cak i kad rutujes telefon nista neces primetiti spektakularno dobijas samo superuser prava na svom telefonu.

Mozes da radis sta hoces da instaliras launcher koji hoces ali fabricki Lenovo launcher ce ti dalje raditi u pozadini cak sta vise pokretaces dva launckera u isto vreme. Onaj security nema sanse da iskljucis jer ti jednostavno ne dozvoljava jer nisi superuser na svom telefonu.
Ja nemam neka preterana iskustva sa androidima i od onih sam koji nevoli bas da se zeza sa tim ali do sada sam svaki telefon rutovao i podesavao ga kako meni odgovara. Imam i tablet Nexus 7 njega nisam rutovao jer ima cist android bez ovih gluposti koji dolaze sa telefonima.
Ja sam preko ove aplikacije deinstalirao sve one lenovo gluposti cak sta vise pise ti sta mozes da brises a sta ne


Jedino nisam dirao aplikacije gde pise key module sve ostalo sam brisao sto sam smatrao da mi je nepotrebno. Deinstalirao sam i launsher i security i onu tastaturu sto je dosla sa sistemom i jos gomilu gluposti koje mi pet para ne trebaju na telefonu. Instalirao nova launcher i instalirao ovu tastaturu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5&hl=sr
Nemam bukvalno nista duplo u telefono da mi radi u pozadini. Tek onda ce vidis kako telefon radi fenomenalno sve ostalo je sviranje onoj stvari.
Imas link u mom predhodnom postu gde je objasnjeno kako se rutuje ovaj telefom. Uputstvo je pravljeno bas za pocetnike pa i ja koji sam totalni laik rutovao sam ga za par minuta jedino ako ne znas da citas onda mozes da useres :)
Sve ostalo ti je mlacenje prazne slame.
4.2.1 sistem koji sam dobio sa telefonom ja imam 8GB veriziju kupljen u winwinu pre dva meseca mi je mnogo lepsi vizuelno nego ovaj kitket, vizuelno su ga bas usrali. Ali na 4.2.1 je imao bas dosta mana znao je da zabada i da u sred razgovora ne cujes sagovornika pa moras opet da okreces broj. Sa ovim abdejtom na kit ket su ispravili te menae ali ga vizuelno usrali bar meni. Sad sam ga podesio kako mi odgovara pobrisao te silne gluposti i telefon radi kao sat.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na detaljnom odgovoru. Videcu sta cu. Pokusavam da se naviknem na trenutno stanje. Baterija mi deluje OK, tj. cini mi se da je isto kao i ranije.

E sad, imam novi fenomen, nakon gasenja i paljenja telefona resetuju mi se sve podesene melodije za poziv, poruku i alarm. I to me sad nervira mnooogo.. Meni je telefon namesten da se sam gasi nocu i pali ujutru. To mi je radilo najnormalnije na JB. Sad imam ovaj super problem i ne mogu da ga resim nikako.
 
Prebaci melodije na intetnu memoriju. A i nemoras da gasis telefon. Stavi ga u airplane mode.
 
To je prvo sto sam uradio (kopirao melodije u internu memoriju) i problem je ostao. Na kraju se ispostavilo da je problem sto su melodije ostale i ne SD kartici sa istim imenom. Tek kada sam ih obrisao odatle, problem je potpuno resen. Kakva glupost, ali eto mozda ce jos neko naici sa istim problemom, pa da vidi resenje.

Imam telefon vec skoro godinu dana i navikao sam da se sam pali/gasi, a navike su cudo. :)
 
Da li se gubi garancija ako se uradi rutovanje telefona?
 
Uvek možeš da vratiš na fabričko podešavanje.
Gubi se garancija ako u servis odneseš rutovan telefon.
 
Poslednja izmena:
Koliko vas je preslo na KitKat i jel za preporuku?
 
Koliko vas je preslo na KitKat i jel za preporuku?

Osim zbrajanja particija na 8gb nista specijalno ne dobijas, kao sto i nista specijalno ne gubis, sem neophodnosti da instaliras drugi launcher.

edit: gubis i dodatne probleme sa aplikacijama koje koriste podatke na sd kartici, sto komplikuje posao npr. sa IGO navigacijom
 
Poslednja izmena:
Baterija posle kalibracije bude ona "stara"?
 
7ba3664baae8690caccd3662fc19a40a.jpg

Tih par dana sam ga koristio kao sekundarni telefon...
Sa preostalih 22% je gurao do uvece uz malo koriscenja...
 
Pa dobro uz umjereno koriscenje od 1.5 sat dnevno, bez gasenja nocu i bilo kakvih power saver modova...
 
5d bez nedto SoT? Pa nije to nista za ovaj fon. Meni tako i 10 dana izdrzi.
 
Ma znam, nego meni i tako nema teorije taj rezultat da postigne.
 
SoT = Screen on Time
Nedto = nesto ;) Kuckao na malom ekranu telefona ;)
 
Ja sam svoj primerak uzeo prosli Decembar u Dubaiu, baterija je drzala 2 dana uz 7-8h Sot-a..evo sad nakon skoro godinu dana baterija mi je realno oslabila, ako ga jutros skinem sa punjaca vec moram sutradan u toku dana da ga dopunim malo, SOT i nacin koriscenja je identican...kako se vama ponasa baterija?
 
Punis li je iskljucivo kad se isprazni ili si je dopunjavao? Jesi li nakon update-a odradio factory reset?
 
Meni traje od 3-4 dana mada nemam toliki SOT ali imam povremeni wifi teatherig,obavezno factory reset posle zadnjeg apdejta.
 
Meni baterija drzi dva dana +- koji sat. Telefon je star dva meseca. U njemu su dve kartice u uvek je online bilo da je na Wi-Fi ili 3G. Cim udjem u stan automatski se kaci na Wi-Fi cim izadjem napolje automatski je na 3G tako mi je podeseno. Koristim ga bas dosta vise za zezanje nego za telefoniranje. Sa proslim telefonom u istom rezimu koriscenja mogao je da izdrzi plafom 20h. Ove autonomije od 4-5 dana su meni ne dostizne jedino ako je telefon dosta u stanju mirovanja.
 
Ja sam od aprila imao P780, koji je skoro uvek punjen kad padne oko 20% (za vani mi je to vise nego dovoljno, jer realno malo koristim, sem za razgovore, koji skoro i ne trose ovaj telefon). Vecina koriscenja je bila video preko WiFi-a (streaming sa kompa). Izdrzavao je skoro 10h Screen tako, skoro nebitno sta se ostalo koristi... a bio je u Airplane modu dok spavam+WiFi. 3G inace nisam gasio vani.

Kako sam upgradovao na KitKat, tako je shebana baterija bila, barem pokazatelji. Vratio sam se na S124, jer iskreno mi NISTA na KitKatu nije bilo plus, ali bukvalno.
Nisam radio factory reset ni tada, i baterija je i dalje bila slabija. Od 10h koliko je izdrzao dan pre KitKata, na nekih 6h SoT, jedva ponekad 7h, mada, ponavljam, nisam siguran koliko je indikator uopste bio tacan, jer sam jednom na 1% bio ceo sat :D

Taj primerak je nazalost gecrkel skroz, i dobio sam novi u zamenu, koji jos ne otvorih :)

U svakom slucaju, ja sam stvarno drndao bateriju ipak, bez 6-7h SoT dnevno nije bilo skoro dana, sem tokom odmora, punio sam je doduse skoro uvek samo kad je na 10-25%, mozda 3-4 puta na vise od toga, ali koristio sam telefon i dok je bio na punjacu prilicno! I uz sve to, ispada da baterija 6 meseci nije uopste isla na lose, vec je KitKat nesto zeznuo :)


Bez koriscenja videa preko WiFi-a, cak i uz poneki YT klip, telefon nisam uspevao da ispraznim za manje od 5 dana nikako. Razgovori (imam mTel karticu, tako da uopste ne gledam koliko razgovaram, posto su mi 95% ljudi sa kojima pricam na MTSu ili fixnom) po nekoliko sati dnevno, 3g sync always on, viber, twitter, skype. (FB naravno nije :D), max brightness stalno. I sve to 5 dana izdrzi obavezno, bukvalno se i zaboravim da telefon treba da se puni.
 
Poslednja izmena:
Punis li je iskljucivo kad se isprazni ili si je dopunjavao? Jesi li nakon update-a odradio factory reset?
Nije mi se nikad desilo da se isprazni skroz, punjenje na oko 10% gore/dole..radio dva puta factory reset, radjena i kalibracija..

Ma i kad je uzet mob nije isao preko 2 puna dana koriscenja, ovo kad citam 3-5 dana upotrebe mi prosto neverovatno...da li se meni zalomio primerak, ko ce ga znati...kad ga napunim do 100% , ono preostalo vreme mi pise 41h..

Alfaunits objasnio[emoji2]
 
Gasenje nocu, i verovatno dobar signal danju? Oce signal los da jede bateriju kao Dzeki kosku :)
 
A da probas da iskljucujes velike potrosace, meni je baterija padala po 5% na sat kad sam prvi dan po raspakivanju imao po defaultu ukljuceno sve, Wi-Fi, 3G, neki smart radio, GPS... Jes da nije isti telefon ali je isti princip, i sa 2600mAh traje ladno 2 dana, pali to po potrebi i imaces sigurno koji sat vise, mozda i taj 3. dan!?
 
Ne znam sto radite vi sa telefonom, ja sam ga testirao sa nonstop upaljenim mobile data mogao je lagano da izgura dva puna dana uz sasvim solidno koristenje...
 
Meni je 3G upaljen konstantno gde mogu prikacim se na wifi. U pozadini mi je aktivan viber i whatsapp...kada napunite do 100% koliko vam ono pise preostalo vreme baterije?
 
Мени пише 54 сата.Вибер прилично срче батерију.
 
Nazad
Vrh Dno