Šta je novo?

Lenovo P780

Taj model je poznat da ima problem u vezi dometa. Najverovatnije je u pitanju metalno kuciste i hardver ali nije iskljuceno da je do softvera. Probaj da flesujes par razlicitih verzija softvera ali prvo obezbedi rezervni telefon pa eksperimentisi. Taj telefon jako malo vredi danas pa nije ni neka velika steta ako nesto zeznes.
 
Sad sam skinuo neki signal tester. Snaga signala u sobi mi je -63 dbm, ali je internet E, gde je do skoro bez ikakvih problema na istom sistemu bilo H+. Zaista sam zbunjen sta je moglo da mu se desi. Isti sistem, cak i resetovan, tel nije ispadao...
 
Имам један проблем.Сигнал у првом СИМ слоту (МТС картица) ми константно шета и нестаје док је у другом слоту (ВИП картица) увек пун.Има ли решења?

Identicna stvar mi se desava. Upravo jurim da promenim rom, da vidim da li ce se sta desavati, jer sam karticu promenio, setao kartice od telefona do telefona, pokusavao fizicki da poboljsam kontakt i prosao citavu golgotu sa modemima, zakljucno sa soft brikovanjem telefona.

Ukoliko neko ima neki pametan savet, slusam pomno
 
Imam ovaj telefon i par problema:

1. onih tzv. 2.14gb interne memorije za aplikacije iliti notifikacija na kojoj pise: Storage space running out - Some system functions may not work.
Stalno mi pokazuje da je memorija puna ili da ima 10mb-50mb slobodnog prostora iako sam rucno sabirao memoriju svih aplikacija sto ulaze u to racunanje i uvek je ispalo da ima oko 700mb slobodnog prostora, a ne samo 10mb-50mb. Mozda nisam sve uracunao sto je trebalo, ali sam to pojedinacno sabirao iz Settings/All settings/Apps/All.
Memorijska kartica mi je podeljena na particije bas zbog te interne memorije. Jedna particija je odvojena za aplikacije, ali preko Link2SD Plus aplikacije mogu prebaciti samo
instalaciju aplikacija, sve ostalo sto je vezano za aplikaciju ostaje na toj internoj memoriji telefona i onda ce sve te aplikacije raditi normalno.
Medjutim, kada sam pokusao da prebacim cele aplikacije zajedno sa instalacijom i svim ostalim fajlovima i cache-om kako bih oslobodio prostor na internoj memoriji telefona od 2.14gb onda te aplikacije nisam uopste mogao da pokrenem vec mi je izlazila notifikacija da "App" isn't work.

2. Mislim da je vezan za prvi jer sve zavisi od te memorije, ali cisto da ga pomenem. Desava mi se da dodam novi kontakt u telefon, a on sam nestane i obrise se i nece da se sihronizuje ni sa gmail-om sto se tice kontakta ni sa gmail-om i ostalim ubacenim emailovima u Gmail aplikaciji.

3. Mozda je isto vezan za prvi problem oko memorije... Izlazi mi notifikacija Lenovo launcher isn't work. I mogu samo da biram Close ili Wait, ponekad posle toga radi normalno, ponekad moram da restartujem telefon.

Da li neko od vas ima da se susreo sa ovim problemima, kako je resio, da li uzeti vecu memorijsku karticu i kako i preko cega ponovo odraditi podelu participacija, koju particiju kako i preko cega formatirati i slicno?
Zelim i da ubacim Nova Launcher i da uradim Hard ili Factory Reset i da ponovo sve instaliram i podesim.

Evo i par screanshoot-ova memorije iz settings-a:
Screenshot_2016-01-18-23-38-33.png Screenshot_2016-01-18-23-37-41.png Screenshot_2016-01-18-23-37-50.png Screenshot_2016-01-18-23-38-00.png
 
Da li je neko imao problem da nakon oficijelnog upgrade-a na KitKat ne može da povrati backup?

Pričam o backupu napravljenim sa onom built in backup opcijom koja se dobija uz OS.
 
I ja u skorije vreme imam česte probleme sa signalom u prvom slotu. Korisnik sa mts mreže. Softver nisam nadograđivao. Da li neko od vas zna rešenje?
 
Da li je neko imao problem da nakon oficijelnog upgrade-a na KitKat ne može da povrati backup?
Pričam o backupu napravljenim sa onom built in backup opcijom koja se dobija uz OS.

Vorlon ja sam bas odlepio zbog te sistemske Backup and Restore opcije na SD CARD jer zamisli 2015 napravljen backup hoce da sve da procita i app, callogs, sms a evo backup od 01.01.2018 nece da procita ..... da inace sam backup samo 9250 SMS poruka.... dalje ili ja ne znam to da radim ili mi treba bolja app sa google play pa mi preporucite nesto, ali ta opcija je katastrofalna u smislu da URADI BACKUP apk fajlova ali NE I PASSWORDA i kodova... pa sta ce mi stare aplikacije kad sa wifi za 2 min skinem i install noviju sa go play....
 
izgubljeni kodovi google autenticatora

root i software experti kad vec kukam i zalim se evo da kazem i sta mi je na lenovo p780 bio problem i koji je sada najveci problem...u petak 29og 2017 se zamrzao launcher ma smrznut celo prepodne ni reset ni pali gasi ni vadjenje obe kartice nije pomoglo... predjem na drugi fon i posle 2 dana ajde sednem da sve upgrade odradim od verzije 4.1 do 4.4.2 i sve to prodje i launch sada ne zaglavljuje... ali shvatim da imam ozbiljan software problem sa nestalim kodovoma za Google Autenticator... mislio sam da ce to sacuvati na SD card kad sam sve bekapovao sistemskom aplikacijom backup and restore... moja velika greska, to su samo aplikacije a same BAZE SA PASS i KEYS to nije sacuvao... pretrazuj po papirima, prepisuj kodove plus trazi prinscreenove po kompu... da li neko zna kako se bez rootovanja lenova vadi baza i kljucevi iz google autenticatora ? dobio sam huawe 10 mate i treba da lenovo "kloniram" u novi huawei a mrzi me da kucam kodove sve ponovo... a ako mi backup ne sacuva sms i imenik na SD CARD koji ce Huawei uspesno da procita onda ce katastrofa biti potpuna...
 
Nazad
Vrh Dno