Šta je novo?

Lenovo P780

S860 je naslednik P780 valjda.
Ili sada Vibe X2 ili Z2 Pro mogu da mu pariraju, u stvari bolji su u svakom pogledu, ali i kostaju ;)
 
Ako ti vrate lovu extra, uglavnom kada kazu povracaj, rade zamenu uredjaja. Ja sam zeni uzeo nokiu L 730 i doplatio 120 din kada sam dobio zamenu za P780 i stvarno je ekstra telefon pravi zenski model. Isto ima dual sim ekran je 4,7" ali je mnogo bolji od P780 kamera mu je u odnosu na lenovo vrhunska zbog Carl Zeiss optike, baterija drzi dva puna dana, moja zena je odusevljena telefonom. Generalno u tom cenovnom rangu je bas mrsav izbor telefona a da bude dobar.
 
Ako ti vrate lovu extra, uglavnom kada kazu povracaj, rade zamenu uredjaja. Ja sam zeni uzeo nokiu L 730 i doplatio 120 din kada sam dobio zamenu za P780 i stvarno je ekstra telefon pravi zenski model. Isto ima dual sim ekran je 4,7" ali je mnogo bolji od P780 kamera mu je u odnosu na lenovo vrhunska zbog Carl Zeiss optike, baterija drzi dva puna dana, moja zena je odusevljena telefonom. Generalno u tom cenovnom rangu je bas mrsav izbor telefona a da bude dobar.


p780 sam platila 30 000 pre 8 meseci.

Gigatron kaže da vraćaju lovu, jer se P780 više i ne prodaje.
Ja bih išla na Lenovo opet, baterija od 4 dana, i nije oslabila ko što na drugima zna.
 
Odlicno ako ti daju kes. Nikada nije ni bila opcija da uzmes drugi potpuno isti model telefona. Ja sam isto platio 30000 din u win winu i kada su uradili povracaj novca jednostavno sam imao da 30000 din. potrosim kod njih u radnji na bilo sta drugo, nebitno dali je to telefon, televizor ili bilo sta drugo, kes ne daju, ja sam samo uzeo drugi mobilni jer je i zena trebala da se obnovi sa telefonom.
 
^ Mogao si da uzmeš i novac nazad. Niko te nije ograničavao da moraš da potrošiš taj novac na nešto. Zatražiš povraćaj novca i dobiješ.
 
Ja i jesam trazio povracaj novca, i dobio sam da potrosim kod njih u radnji, kes nisu hteli da daju, no nebitna stvar opet sam uzeo ono sto sam hteo, njoj ako daju kes to je jos bolje.
 
Ti si u WW, ona u GT. Mozda i ima veze kad je ko kupio.
 
Alfaunits, mislim da je naslednik P780 ovaj novi P70.
Ovi koji su nabrojani imaju maltene iste specifikacije i nesto slabiji kvalitet izrade, a slozicemo se da iste specifikacije na nekom telefonu i posle 2 godine, nikako ga ne svrstavaju u kategoriju "naslednik" ;)
Ipak treba da bude bar 20-40% jaci nakon tog vremena :D
 
Poslednja izmena:
S860 je prvi izasao kao naslednik P780 i sredio je jedini pravi nedostatak P780-ke - manjak RAMa. Isto kao i S3 Neo za S3 :) Zato mislim da je on pravi naslednik (ili barem prvi naslednik)
P70 i A5000 mislim da oba dolaze iskljucivo sa Vibe UI, tako da nisu bas naslednici, samo su slicni, tj. deluju slicni zbog baterije.
Sa te strane, rekao bih da je Z2 Pro naslednik pre ;) taman ima sve bolje ;)

Mislim da je vreme pregazilo S860 doduse, nema LTE. P70 ima. Ali je skup za ono sto nudi u radnjama, za oglase ne znam.
 
Jel instalirao neko poslednji oficijelni update Kitkat 4.4? Interesuje me kako radi i da li prelaziti na njega sa fabričkog 4.2.1?
 
Sta bi sa telefonom jel su ti vratili novce?

nisu još. iako sam dobila papir od ovlašćenog servisa da je za zamenu, oni moraju da ispoštuju neku zvaničnu proceduru sa uvoznikom i to se čeka do 30 dana.
sada razmišljam šta da uzmem posle njega, možda sam luda, ali ja bih ponovo išla na lenovo, ovaj put -A5000. zbog baterije. valjda neću biti baksuz dva puta.
 
Jel ti daju zamenu za bilo sta drugo u istoj vrednosti ili ti konkretno vracaju novac?
 
Auuuu, ovaj Lenovo A5000 koji testiram će biti legendaran kao P780 po pitanju autonomije, sad baš pogledao kad sam ga testirao 2013-e, izvukao je bio brutalnih 12 sati SoT na 75% osvetljenja! Ja potpuno zaboravio koliko je razvalio tad po bateriji. Ovde A5000 isto ima 4000 mAh, evo sad je na 53% baterije i upravo otkucao 5 sati SoT na 250cd/m2 svetlini (53% Brightness). Kaže devojka kupi mi A5000 :D Muku muči sa Nexusom 5 koji ne može više ni 3 sata SoT da izvuče, u teoriji ovde bi trebalo blizu 10 sati SoT da izvuče, ukoliko nastavi ovako proporcionalno da troši :D

Zbagovana mu je statistika inače, što se neretko dešava na Androidima, ne registruje Screen On Time u battery delu, ali sve vreme sam uz telefon, piči Peacekeeper test, tako da je sigurno aktivan ovih 5 sati :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-07-03-15-26-49.png
    Screenshot_2015-07-03-15-26-49.png
    161.2 KB · Pregleda: 90
Očekivano za A5000. Razočarao bih se da je drugačije. :)
 
Jel moze na P780 da se nekako ubaci widget za sat/vreme na home strani?
I da li mogu nekako da se podese boje notifikacionog svetla (da svaka aplikacija ima svoju boju)?
 
Ništa od toga, nema promena boja za notifikacije.
 
Evo meni se pojavio problem da obe kartice izgube signal na 1-2-3 minuta,nekad i manje ili nekad bude totalno ocajan signal. Napominjem da mi je jedna kartica na vip mrezi i da je na njoj uvek bilo problema sa signalom zbog ocajne vip mreze.Da nije ostecena primopredaja zbog stalnog natezanja sa hvatanjem signala.Kad se ovo ne desava signal bude dobar na obe kartice ali eto ovo me cima jedno 20 dana sa gubljenjem obe mreze.Koliko vidim nisam jedini i ovo je neki problem sa tim telefonom inace?
 
Poslednja izmena:
Bilo bih lepo kada bi bench redakcija uradila jedan review modela P70, koji je pravi naslednik P780ke. A5000 je skoro u potpunosti identican P780ki po specifikacijama, bukvalno samo prepakovan u drugo kuciste.
 
Poslednja izmena:
Ekipo, navrsi se skoro cirka godina kako vozim ovaj fon. Od pehova sam imao lom ekrana, ali sve ostalo je "sipaj i teraj".
Duze vreme se vec kanim da odradim factory reset prilicno iziritiran prenapunjenim RAM-om i baterijom koja izdrzi do dan ipo ako se ne koristi, odnosno jedan dan ako provedem par sati uz telefon. Da stvar bude gora, kako dohvatim 20-30% baterije, procenti se ubrzo sunovrate do rezerve.
Ocekujuci da je prenatrpanost aplikacijama i procesima uzrocnik za oba simptoma, danas odradim factory reset i blago receno se sokiram.
Ok, telefon sad ocekivano sljaka super brzo, ali power manager mi prikazuje da telefon sa 98% baterije ima procenjenu autonomiju jos 31 sat.

Da li je jos kod od vas imao slicno i da li je moguce da se za godinu dana eksploatacije kapacitet baterije u najmanju ruku prepolovio???
 
Niko nista.

Probao sam sa kalibracijom baterije i 2 puta mi je prijavio "calibration has failed". Pomislivsi da je u pitanju to sto ga ostavim preko noci na punjacu, danas resim da ispratim punjenje telefona uz kalibraciju. Telefon je uredno peo procente ( u startu jako brzo, kao sto se brzo i prazni pri dnu skale), da bi kasnije punjenje usporilo. Poslednji put sam pogledao na 96% i kada sam nakon par minuta proverio telefon, ponovo ista poruka, uz obavestenje da je baterija puna 100%. Naravno, ponovo prijavljuje 31 sat autonomije.

Da li je iko imao ovakav problem i da li ima ideju kako ga resiti?
 
Meni se desavalo slicno, da jako brzo trosi bat kada je ispod 15%, a kada se stavi na punjac, toliko brzo popne da nijesam ni mogao pokrenuti kalibraciju... Ako se dobro sjecam, ja sam cak factory reset odradio, pa onda kalibraciju i vratio se na staro...
Mada, uzmi u obzir da su sve aplikacije za godinu dana postale malo zahtjevnije kao i sam sistem...
 
Kako se radi ta kalibracija?

Brat ima taj telefon i njemu poslednjih nekoliko procenata brzo opada kao kod vas, ali mu baterija drži odlično.
 
Sacekaj da baterija padne ispod ~10%, stavi na punjac i u power manager pokreni kalibraciju. Ostavi ga da se napuni do kraja i to je to...
 
Drugari, tel mi je zakucao, i nakon restarta ostao na Lenovo welcome logou. Svasta sam pokusao, ukljucujuci i hard reset i skidanje baterije, ali nikud dalje od logoa prilikom butovanja. Nadjoh na netu da je to boot loop. Da li se ko susretao sa tim i kako oziveti telefon?
 
Evo meni se pojavio problem da obe kartice izgube signal na 1-2-3 minuta,nekad i manje ili nekad bude totalno ocajan signal. Napominjem da mi je jedna kartica na vip mrezi i da je na njoj uvek bilo problema sa signalom zbog ocajne vip mreze.Da nije ostecena primopredaja zbog stalnog natezanja sa hvatanjem signala.Kad se ovo ne desava signal bude dobar na obe kartice ali eto ovo me cima jedno 20 dana sa gubljenjem obe mreze.Koliko vidim nisam jedini i ovo je neki problem sa tim telefonom inace?

Meni se slicna stvar pocela desavati pre desetak sana. Doduse, imao sam samo karticu u prvom slotu. Ali signal neta je drasticno slabiji, na na mestima sa nesto slabijim netom sam imao problema bukvalno i sa slanjem SMSa, a sve vreme, na svakom signalu, vrlo ucestale probleme sa razgovorom. Ne cuju me, puca razgovor, nekada ne mogu ni da okrenem broj.
Prekjuce resetujem sistem, ali nista se ne dobije, sem sto debio pogubim slike.
Juce stavim kartice u oba slota i dobijem sledece. Slot jedan zeza, slot dva radi, mada mi je i na njemu jednom.pukao razgovor.

Da li mislite da je hardver ili softver (sistem ili modem) u pitanju? Sistem je zbog polubrikovanja iz prethodnih postova flesovan, pa kontam da je mozda to razlog.

Ako ika koga pomagajte, verujem da bi i kolegi misteriji znacilo
 
Nazad
Vrh Dno