Šta je novo?

Nvidia G-sync

Još jedno "zavlačenje" kupaca od strane zelenih?

Nvidia G-Sync FREE on DP 1.2 Monitors

Ako se ispostavi kao tačno, G-Sync je šarena laža pošto modovanjem drajvera se ova opcija omogućava i radi na svim adaptive sync monitorima sa DP1.2.
 
Izgleda da je zesci fejk. Nikome nije uspelo, drajveri su neki stariji gde apsolutno nista nije menjano sa samo ubacenim jednim drugaciji .sys fajlom iz nekog driver package od strane asus-a koji vise ni ne moze da se skine. E sada neki sumnjaju da je upravo u tome fora, da je u tom povucenom bila otkljucana mogucnost da se Gsync otkljuca..
 
lol ne daj boze da u i ovo zataskali i digli cene za te monitore i njihov gsync...
 
Još jedno "zavlačenje" kupaca od strane zelenih?

Nvidia G-Sync FREE on DP 1.2 Monitors

Ako se ispostavi kao tačno, G-Sync je šarena laža pošto modovanjem drajvera se ova opcija omogućava i radi na svim adaptive sync monitorima sa DP1.2.

To sigurno nije tačno, možda kroz drajvere bude bilo moguća da se natera da radi kao amd-ov FreeSync, ali g-sync je superiorniji od njega :)
 
Pa ako kroz drajvere nateraju da rade kao FreeSync onda jeste prevara :) Dobija se manje-više ista stvar bez specijalnih monitora i ekstra plaćanja.

U kom smislu je G-sync superiorniji od FreeSync-a?
 
Pa ako kroz drajvere nateraju da rade kao FreeSync onda jeste prevara :) Dobija se manje-više ista stvar bez specijalnih monitora i ekstra plaćanja.

U kom smislu je G-sync superiorniji od FreeSync-a?

Q: How is G-SYNC different than Adaptive V-SYNC?
A: Adaptive V-Sync is a solution to V-Sync’s issue of stuttering, but input lag issues still persist. NVIDIA G-SYNC solves both the stutter and input lag issue.
Zvanična izjava zelenih je ovo - informacija o tome kako Freesync rešava input lag i da li ga rešava, ima jako malo.
 
Adaptive v-sync nije vesa adaptive sync o kome se ovde priča :)

Što se tiče naše priče, radi se otprilike o ovome:

FreeSync will perform in a similar fashion to G-Sync, but not as well in situations where an update to the panel is missed. Since FreeSync won't have that extra RAM on the module to hold onto previous frame data, to instantly re-display in the missed update situation. What this will translate to for the end user is a little more hitch/stutter at times, but overall it should work very well. If it truly is a dynamic variable refresh rate.
 
Poslednja izmena:
Prazne priče dok ne vidimo FreeSync u akciji ;)

Citat ti je iz teme na OC formu gde ima mnogo or, but i if stvari.

Post od istog člana:
I would like to think that holding that previous frame data wouldn't be a huge issue for the GPU, but I simply don't know, it is beyond me at that point. I think it is safe to say that if they go this route, the higher tear GPUs won't suffer any performance hit to the same level as the lower end supported ones.
Ovo su i dalje nagađanja, zato i pitam odakle superiornost (što bi se prevelo kao daleko kvalitetnije) pošto nema zvaničinih testova niti direktnih upoređivanja ove dve tehnologije.
 
superiornost je zato sto je envidijina tehnologija,i jer se ugradjuju 100+ dolara u monitor.

a nenormalno me zanima sta radi taj ram chip u tom dodatnom hardveru.
 
Ovo su i dalje nagađanja, zato i pitam odakle superiornost (što bi se prevelo kao daleko kvalitetnije) pošto nema zvaničinih testova niti direktnih upoređivanja ove dve tehnologije.

Naravno da ništa više od nagađanja trenutno nije ni moguće kada sa jedne strane imaš proizvod, a sa druge papir. :)
 
Adaptive v-sync nije vesa adaptive sync o kome se ovde priča :)

Što se tiče naše priče, radi se otprilike o ovome:
Moja greška - VESA Adaptive-Sync je ima za standard koji je dodat za Display Port 1.2a, odatle previd u brzini...
A što se tiče superiornosti, videćemo - mada mislim da GSync kao proprietary i skuplje rešenje nema neku budućnost.
 
Poslednja izmena:
Još jedno "zavlačenje" kupaca od strane zelenih?

Nvidia G-Sync FREE on DP 1.2 Monitors

Ako se ispostavi kao tačno, G-Sync je šarena laža pošto modovanjem drajvera se ova opcija omogućava i radi na svim adaptive sync monitorima sa DP1.2.

Tacno je, stariji clanovi su to potvrdili u kasnijim postovima.
Gsync radi na laptopovima koji imaju 9xxm GPU i eDP.
Cenim da je pitanje vremena kad ce neko da hakuje drajver da radi na Freesync-u
Bogami kako je krenulo ne znam sta ce Nvidiju da opere posle svih ovih prevara.

Edit:

Sve i da Gsync nije prevara njegovi dani su vec ianko odbrojani cim je Asus poceo da pravi Freesync monitore.
Onaj Asus koji je glavni Nvidijin partner za Gsync.
 
Poslednja izmena:
Nema tu nikakve prevarem još pre par meseci su ljudi iz nvidije (Brian Del Rizzo, Tom Petersen) rekli da mogu da podrže vesa adaptive sync preko DP-a, ali da to neće učiniti.

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Confirms-It-Has-No-Plans-Support-Adaptive-Sync
http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-not-going-to-support-vesa-adaptive-sync.html

There is no truth [to that rumor of NVIDIA Adaptive Sync support] and we have made no official comments about Adaptive Sync. One thing I can say is that NVIDIA as a company is 100% dedicated to G-Sync. We are going to continue to invest in G-Sync and it is a way we can make the gaming experience better. We have no need for Adaptive Sync. We have no intention of [implementing it]."


G-sync i vesa adaptive sync, odnosno freesync nisu indentične tehnologije, a već je obrazloženo i zašto (direktna komunikacija sa monitorom).
 
Poslednja izmena:
Ako je to tacno, sto ovde neko ne proba i potvrdi da radi...
Evo ja sam probao, graficka mi je sa monitorom povezana preko DP, i ne radi...
 
mada mislim da GSync kao proprietary i skuplje rešenje nema neku budućnost.

Možda i nema, nažalost industrija je često takva da prolaz uglavnom imaju jeftinija i inferiornija rešenja na uštrb pravog kvaliteta. Tako je još od Betamax vs VHS rata. Jedino je apple donekle pogurati takvu priču, ali nažalost u pogrešnom smeru :)
 
Nema tu nikakve prevarem još pre par meseci su ljudi iz nvidije (Brian Del Rizzo, Tom Petersen) rekli da mogu da podrže vesa adaptive sync preko DP-a, ali da to neće učiniti.

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Confirms-It-Has-No-Plans-Support-Adaptive-Sync
http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-not-going-to-support-vesa-adaptive-sync.html




G-sync i vesa adaptive sync, odnosno freesync nisu indentične tehnologije, a već je obrazloženo i zašto (direktna komunikacija sa monitorom).

Onda mi objasni kako onda gsync radi na laptopovima koji ga zvanicno ne podrzavaju?
 
Verovatno radi delimično (ako uopšte radi), tj. iskorišćava vesa adaptive sync kroz g-sync funkcije, ali to ne znači da je g-sync kompletno funkcionalan.
 
Poslednja izmena:
Verovatno radi delimično (ako uopšte radi), tj. iskorišćava vesa adaptive sync kroz g-sync funkcije, ali to ne znači da je g-sync kompletno funkcionalan.

Cekaj, pa nije ovo pijaca pa da mi se sad malo pogadjamo malo radi/ malo ne radi da bi ispalo da ti znas o cemu pricas.
Da to tako ide kako je mali Joza zamislio svi bi mi bili inzenjeri i programeri.
Ako si se uopste udostojio da procitas thread koji je postavio pixeli video bi da lik koji ovo uradio je samo prebacio jedna fajl iz jednog drajvera u drugi i gle cuda prorade...
Pitam te opet, kako je moguce da gsync radi na Adaptive sync monitoru ako je sve to toliko drugacije?
 
Pitam te opet, kako je moguce da gsync radi na Adaptive sync monitoru ako je sve to toliko drugacije?

Pa lepo, ako radi, radi kao što će raditi na AMD-u, znači kao klasičan vesa adaptive sync, ali imati neće dvostruku telemetriju sa samim monitorom kao što bi bio slučaj da monitor ima modul, tj. savršenu funkciju :)
 
Poslednja izmena:
Možda i nema, nažalost industrija je često takva da prolaz uglavnom imaju jeftinija i inferiornija rešenja na uštrb pravog kvaliteta. Tako je još od Betamax vs VHS rata. Jedino je apple donekle pogurati takvu priču, ali nažalost u pogrešnom smeru :)
Mislim da je osnovna greška nVidie ovde proprietary deo - ne nužno skuplji deo. Umesto da su podržali razvoj otvorenog standarda, i uticali na njega dok su još mogli da predlože nešto - odlučili su se za GSync. Još ako se ispostavi da može da radi i sa manjim intervencijama u drajveru (što će kasnije biti onemogućeno softverski kao AMD GPU + PhysX na posvećenoj nVidia karti)...
 
Bas kao sto sam rekao, laptop ne podrzava hardverski Gsync ali zato podrzava Gsync softverski
"Gsync does not require Gsync module" :d

Ne bre nije prevara nikako.
:D
 
Gsync zahtijeva modul (tj. djelimicno), ali nema potrebe za tim 'superiornijim' rjesenjem, jer kosta kao i sve u nVidia-e - bogaoca...
 
Gsync zahtijeva modul (tj. djelimicno), ali nema potrebe za tim 'superiornijim' rjesenjem, jer kosta kao i sve u nVidia-e - bogaoca...
Izgleda da modul samo rešava određene probleme - flicker na niskom frame rate-u i black screen kad frame rate padne na nulu.
 
Ma, u sustini, nesto sto se rijetko moze primijetiti. Tako da AMD-ovo rjesenje zavrsava posao odlicno, samo nek' je free. Iliti, zavrsavace.. valjda.
 
Izgleda da modul samo rešava određene probleme - flicker na niskom frame rate-u i black screen kad frame rate padne na nulu.

I ti nedostatci koji su navedenu u zaključku tog testa su primećeni u samom startu, tj. očiti su i golom oku, što će reći da bez modula nikako nije isto, baš ono o čemu sam i pričao, a za sitnije stvari biće potrebni obimniji testovi :)

Sk3tch was able to play Battlefield 4 for nearly an hour without seeing a single dropout, but that was at high FPS settings (90-100 FPS). When the frame rates dropped, he saw the same intermittent blanking we did.


Što se tiče "laganja", i ovo govori o tome:

The answer starts with the upcoming release of G-Sync notebooks in the market. This driver was not "hacked" to get G-Sync enabled but was rather provided to OEMs working on G-Sync gaming notebooks to being the process of validating and troubleshooting the technology. The driver got out into the wild and the result is what you see here today: users that have hardware that is kind-of G-Sync and variable refresh capable.

Here's the facts: NVIDIA will release G-Sync on mobile devices without the requirement of a G-Sync module, but the company claims that there will be experience differences between desktop and mobile iterations of the technology.
 
Poslednja izmena:
Odjednom sva tehnologija, posebni monitori i sve ostalo u stvari nisu potrebni... Pokušavam da nemam mišljenje o brendu, nVidiu sam uvek kupovao zbog boljih drajvera i OpenGL podrške, ali neverovatno kakve su stvari spremni da uvale svojim kupcima. Nedavno se digla prašina oko 970, sad ovo...
 
Poslednja izmena:
ponavljam opet,dal' iko ima i najmanju ideju sta zapravo ram chip u tom dodatnom hardveru kod g sync-a radi?ozbiljno pitam.
 
Što se tiče "laganja", i ovo govori o tome:

The answer starts with the upcoming release of G-Sync notebooks in the market. This driver was not "hacked" to get G-Sync enabled but was rather provided to OEMs working on G-Sync gaming notebooks to being the process of validating and troubleshooting the technology. The driver got out into the wild and the result is what you see here today: users that have hardware that is kind-of G-Sync and variable refresh capable.

Here's the facts: NVIDIA will release G-Sync on mobile devices without the requirement of a G-Sync module, but the company claims that there will be experience differences between desktop and mobile iterations of the technology.

Ama cekajte malo jel to Gsync ili nije Gsync?
Do juce su pricali da sva usta da bez modula Gsync ne moze i sad odjednom moze?
Jel neko propustio cinjenicu da je ovo Alpha drajver i naravno da "experience " nece biti na nivou onog kog planiraju da izbace, dodaj na to da se ovde prica o mobilnim GPU-ima i naravno da ce biti drugacije nego na desktopu.




But as the release of AMD FreeSync displays nears, we have to ask: will a dedicated module be required for G-Sync on future products?
Interestingly, NVIDIA says that the answer hasn't been 100% decided yet - the future could include this same module, a new module or perhaps even no module at all.


Ne, nego ce da kazu:

Nemojte da kupujete ove monitore sa Gsync modulima sto smo pokusali da vam uvalimo, cekajte one za neku godinu sto ce biti bez modula i jeftiniji.
Kad vec pucamo sa gtx 970 (š)karticama, sto brat-bratu i da skroz ne puknemo sa monitorima?
Da, bas ce to da kazu...
 
Nazad
Vrh Dno