Šta je novo?

Bose II companion

micairvas

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
1,865
Poena
199
Porucio sam juce zvucnike iz naslova trebali bi u subotu da mi stignu. Da li je neko imao iskustva sa ovim zvucnicima da znam sta da ocekujem? Na netu ih ne hvale nesto posebno, ali mislim da ce za povremeni gaming i filmove biti ok. Prethodno sam imao bluebery m50 5.1 sistem. Ali sam odlucio da ih zbog prostora koji zauzimaju zamenim za bose II companion....
 
Ima da se preporodis posle bluberija!!
 
Hehe, ne mogu da kazem da sam nezadovoljan sa bluebberijiem obzirom da sam nov 5.1 sistem platio 50e pre 4-5 godina :D. Sljakaju jos uvek normalno ali je doslo vreme da ih poklonim nekom iz familije :D.
 
U principu ako ti je 5.1 bio prioritet osetices nedostatke.
 
Mislim da necu osetiti mnogo nedostatke, obzirom da su svih 5 zvucnika + bas stojali ispred mene na stolu :D. Nisu bili adekvatno rasporedjeni po sobi. Ne slusam muziku gde basovi dominiraju, tako da ce biti sve ok :D.
 
javljaj utiske i kakvi su naspram tih 5.1 :)
 
Onda nema sta da pise, uzvia trenutno garant :D
 
Bose posle 5.1 sistema od 50e ti je kao ferari posle rolera :)
 
Zvucnici u najmanju ruku sabijaju :D. Naspram blueberry-ja zvuk je neuporedivo cistiji, visoki tonovi mnogo jasniji-cistiji. ****m li ga ne znam kako da se izrazim kada se ne razumem u ovu oblast :D. Takodje bas fino shiba iz ove 2 kutijice. Sve u svemu odlicni zvucnici. Razmisljao sam da ukombijujem sa njima bas od blueberryja, ne znam na sta bi to licilo :D. Moram i zvucnu karticu da nabavim, trenutno koristim integrusu.....
 
uzimaj neku krstenu zvucnu pa ces tek onda videti sta rade ;), mozda ti i ne zatreba subwoofer...
neka te lepo i dugo sluze i kapiram da ce ti neko sledece ozvucenje biti isto Bose :)
 
Zvucnici u najmanju ruku sabijaju :D. Naspram blueberry-ja zvuk je neuporedivo cistiji, visoki tonovi mnogo jasniji-cistiji. ****m li ga ne znam kako da se izrazim kada se ne razumem u ovu oblast :D. Takodje bas fino shiba iz ove 2 kutijice. Sve u svemu odlicni zvucnici. Razmisljao sam da ukombijujem sa njima bas od blueberryja, ne znam na sta bi to licilo :D. Moram i zvucnu karticu da nabavim, trenutno koristim integrusu.....

Mi u društvu taj doživljaj zovemo "ko je skinuo ćebe sa zvučnika". ;)

Biće isti doživljaj kada uzmeš bolju karticu.

U zdravlju da te služi!
 
Hvala svima, prezadovoljan sam zvucnicima :D. Trenutno sam u potrazi za nekom krstenom jeftinijom zvucom kartom :D
 
Bilo je polovnih Audigy 2 ZS za ~20e, to je dobra varijanta.

Ako nije tajna, da li si zvučnike kupio po ceni koja je na ITsvetu?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
čekaj bre , jel to bose kompanion 3 http://www.bose.com/controller?url=...mputer_speakers/companion_2/companion2_s3.jsp ili

5 http://www.bose.com/controller?url=/shop_online/speakers/computer_speakers/companion_5/index.jsp (2.1) ? ako je 3 bacio si pare .

inače, ako hoćeš dobru zvučnu , zaboravi creative iz mesta . gledaj Xonar DS , D1 ili ESI prodigy , Juli@ , M-audio audiophile .

Bose II companion sam ja uzeo. Dobro si mi spomenuo za zvucnu, bas sad dogovaram sa covekom da uzmem Creative Audigy 2 ZS. Jel valja to :D?
 
za 15e , da .
 
Uzecu ipak za koji dan po tvom predlogu neki asus xonar model do 50-ak evrica. Creative Audigy 2 ZS, sto sam hteo da kupim ko zna koliko je radio i kad ce da vrisne. Vidim da su oglasi prepuni sa audigi 2sz modelom....
Hvala na preporuci.
 
Poslednja izmena:
Porucen Xonar DS :D. Sutra bih trebao da ga preuzmem.
Da li drajvere skidam sa Asus-ovog sajta ili ne? I koje drajvere da stavim?
 
Poslednja izmena:
ne bre . skidaj isključivo UniXonar drajvere . asusovi po pravilu zaebavau !

http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/
I opamp isključivo lm4562 , (aka lme49720) u dip8 pakovanju . ni jedan drugi . pa da vidiš uжivanja .

(*pardon, reč uжivanje pišem isključivo sa ćiriličnim ж , jer latinično jedostavno ne može da izrazi suštinu reči)
 
Poslednja izmena:
ne bre . skidaj isključivo UniXonar drajvere . asusovi po pravilu zaebavau !

http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/
I opamp isključivo lm4562 , (aka lme49720) u dip8 pakovanju . ni jedan drugi . pa da vidiš uжivanja .

(*pardon, reč uжivanje pišem isključivo sa ćiriličnim ж , jer latinično jedostavno ne može da izrazi suštinu reči)


Ček malo ja sam totalni noob za audio opremu, ovi unixonar drajveri mogu i bez ovog opampa ili samo sa njim, i kako se isti "ugrađuje" na zvučnu?
Inače imam Xonar DX 7.1 .
 
oni idu na sve xonare . opamp se ugradjuje tako što ga prosto "butneš" ukoliko kartica ima promenljivi socket za veće DIP8 opampe ( xonar DS , ST , STX )
na tvojoj kartici je on mali, kao 1/4 nokta i to je SOIC8 pakovanje.

tako da bi morao da prvo duvaljkom za vreo vazduh odlemiš, taj ultra malecki fabrički opamp, a posle da zalemiš novi, filigranskom veštinom .
inače , ima dosta ljudi koji to mogu , uz pomoć fluxa, da odrade .
 
Poslednja izmena:
ne bre . skidaj isključivo UniXonar drajvere . asusovi po pravilu zaebavau !

http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/
I opamp isključivo lm4562 , (aka lme49720) u dip8 pakovanju . ni jedan drugi . pa da vidiš uжivanja .

(*pardon, reč uжivanje pišem isključivo sa ćiriličnim ж , jer latinično jedostavno ne može da izrazi suštinu reči)

Ti mene mora da z_____ pa sta si mi ovo napisao,ovo mi je prva diskretna zvucna u zivotu, daj bre hocu normalno da instaliram drajvere i da koristim kartu bez mnogo cimanja :D. Kakve mi ovo spominjes opame d8 ovo ono pa onda lm4562 i te munje :D.
Hvala na savetu u svakom slucaju....
 
oni idu na sve xonare . opamp se ugradjuje tako što ga prosto "butneš" ukoliko kartica ima promenljivi socket za veće DIP8 opampe ( xonar DS , ST , STX )
na tvojoj kartici je on mali, kao 1/4 nokta i to je SOIC8 pakovanje.

tako da bi morao da prvo duvaljkom za vreo vazduh odlemiš, taj ultra malecki fabrički opamp, a posle da zalemiš novi, filigranskom veštinom .
inače , ima dosta ljudi koji to mogu , uz pomoć fluxa, da odrade .


Xexe, znači da menjam zvučnu ili da nađem nekog ko svira klavir...mislim da za sad opamp otpada.
Što se tiče ovih unixonar drajvera jer oni idu paralelno sa default xonar drajverima ili mora uninstall pa oni?
 
uinstall pa oni . instaliraju se najnormalnije .

mićo , naruči lepo opamp koji sam ti poslao u linku . 600 kinti košta , fabrički koji dolazi sa DS je loš , da ne upotrebim neku drugu reč .
sam ćeš da ga zameniš bez upotrebe ikakvog alata , osim možda pincete .

razlika drastična .

što se tiče ove kombinacije ds+lme47920 , iskreno sumnjam da će ti ikad u životu trebati bolja zvučna za slušanje .
 
Jel gubim garanciju ako zamenim opamp? krastavac, ne razumem se pa moram da pitam :).
Hvala na savetu u svakom slucaju.

Btw, vec sam porucio i opamp sa onog sajta sto si mi poslao, pa cu videti sta cu sa njim :D.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno