Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Phobiazz

Cenjen
Učlanjen(a)
31.12.2010
Poruke
912
Poena
170
Nokia-Lumia-1520.jpg




6-inch Full HD AMOLED Display with Pure Motion HD+
2 GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 800 CPU, Adreno 330 GPU
2 GB RAM
32/64 GB on-board storage, microSD support
20.7 MP rear-facing camera with Carl Zeiss optics, improved Panorama and OIS
Dual-capture mode: 5 MP, 16 MP snapshots
1.8X lossless zoom for stills, 4X for 720p video recording
3,400 mAh battery
Wireless charging (only in global version)
4 HAAC microphones
4G LTE
152 x 81 x 8.7 mm dimensions
176 grams weight in AT&T flavor, 185 grams globally
Nano SIM card
Black, white, yellow color options
 
Deluje zanimljivo, ali "samo" 2GB, mogli su kad već stavljaju quad-core da stave i 4gb :) pa da možemo i wow da pičimo preko telefona, sviđa mi se, jedino mi se ne sviđa ovo 6" :S to mi je preveliko, i ovaj 820 mi je velik :S
 
Android bar skalira elemente UI-ja sa rastom rezolucije...
 
4+GB zahteva 64bitni procesor koji ARM proizvodjači javno trenutno nemaju (Epl je izbacio 64bitni CPU i napravio glupost u ovom trenutku, jer taj CPU potpuno nepotreban i neiskorišćena u najnovijem iP, ali masa se loži & prži). 2 GB je puna kapa za današnje okolnosti.
 
Preteruju sa tim velicinama ekrana, 6 incha, nisu normalni, prvo android pa evo i nokia sad. Gde su oni normalni telefoni od 4-4,3 incha a sa ovim hardverom? Jedino iphone ostaje, xiaomi mi2s , a ostali androidi sa ovim velicinama ekrana su za ne razmatranje

Raw fotografije su preuzeli od xiaomi mi3 modela
 
Poslednja izmena:
kakva steta sto im je OS tako ruzan :)
 
Zamislite da je Android... bestseller!
Mislim da bi presisali i Note 3 po prodaji.
 
Lozac voli kad cuje to ''e da je ta Nokia Android..'' :d

Ne bi presisali N3 odmah ali verovatno bi stigli posle 2 godine, da se dokazu prvo sto se tice postovanja rokova za apdejtove, pa xda podrska, opsti utisak o interfejsu itd.

Realno ovo je najbolji phablet uz N3 pa tek onda XZU/Oppo N/One Maxx itd.
 
Pocelo je malo to da zamara sa androidom. Kao da je taj android nesto specijalno i nedostizno svim drugim operativnim sistemima. Ako ovim tempom nastave da razvijaju windows phone, to ce biti pun pogodak i mozda ce android pasti u zaborav kao i symbian jednog dana, iako su onda svi mislili da je to nemoguce. :D
 
Nisam Android zilot a cak ni fan i stvarno nemam nista protiv WP8, ios-a.. ali..

Ako ovim tempom nastave da razvijaju windows phone, to ce biti pun pogodak i mozda ce android pasti u zaborav kao i symbian jednog dana, iako su onda svi mislili da je to nemoguce.

Kojim to tempom? Da li znas da je raspala bada dugo bila ispred WP7 po prodaji a i sam os je bio funkcionalniji ma koliko to smesno zvucalo :d Mnogi od vas pricaju o WP os-u kao da se pojavio pre 3 meseca pa kao polako, tek su poceli, ima vremena :d

Ok sada su ubrzali malo sa WP8 ali je prilicno kasno, nema sanse da ce Android da propadne, bar ne u skorije vreme. Symbian je propao iz vise razloga a to Androidu ne moze da se desi.

Microsoft sa WP8 moze dosta toga da uradi ali samo ako budu pametni, jedan fensi zatvoren sistem vec postoji i tu nemaju sanse da pariraju, sa druge strane jos teze je protiv Androida, zato moraju da se ozbiljno potrude i uce na greskama.

Realno, da nema Nokie duplo manje ljudi bi kupovalo WP8 uredjaje, htc tu nema sta da trazi a Samsung i ako je imao dobre WP uredjaje to vise radi cisto da bi eto imao i takav model u ponudi, oni plivaju u parama.

WP bez Nokie bi brzo bio upokojen.
 
Poslednja izmena:
Kao sto je Lumia 925 bio kod T-Mobile-a, a Lumia 928 bio Verizon exkluziva, slicna situacija ce biti i sa novim modelima, podelice se medju operaterima.

Nokia Lumia 1520 ce biti AT&T only dok je Verizon najavio Nokia Lumia 929 koja ce po hardware-u biti maltene identicna Lumiji 1520, sem sto, koliko sam procitao na par mesta ce imati oko 5'' display umesto 6''. Ostatak (rezolucija, cpu, mem, camera...) ce izgleda biti identicno.

Jos ako ovaj telefon bude fabricki otkljucan (kao sto je bila Lumia 928 koju trenutno nosim), bice ovo mozda i bolja stvar od Lumia 1520.
 
Klasika od Nokije,uvek vrhunska kamera i kamkorder sa sve zvukom koji sabija :)
 
Biće, strpi se. :D
Ili poruči kupljen kod att.
 
Nije problem poruciti... nego sto je zakljucan na AT&T mrezu. E sad, kod njih mozes da zoves operatere u call centru i trazis da ti otkljucaju telefon zbog inostranih putovanja, ali cesto isti ti operateri zatezu ili nemaju pojma.
Takodje, nekad imaju i 6months exclusivity period od trenutka pocetka prodaje u kom uopste ne otkljucavaju telefone.
Mnogo je tu potencijalnih problema da bi se uzeo tek tako...
 
Koristim telefone sa android platformom od kada su se pojavili,i iskreno da vam kazem malo su me smorili!
Ne kazem da su losi,naprotiv,ali treba coveku malo promene.Tako da sam odlucio da nesto iz Lumia serije bude moj sledeci izbor.
 
Koristim telefone sa android platformom od kada su se pojavili,i iskreno da vam kazem malo su me smorili!
Ne kazem da su losi,naprotiv,ali treba coveku malo promene.Tako da sam odlucio da nesto iz Lumia serije bude moj sledeci izbor.

Pa nisi jedini.
 
Nazad
Vrh Dno