Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Sad kupi polovan M8 htc i polovan canon S100/10 pa ces imati i daleko upotrebljiviji smartfon a i kompletniju dzepnu kameru.
 
Hahaha kako znas da zelim One :D
To je i dalje veci trosak ;)
Ja bih pre stariji m7 :) lepsi je.
1020 je i dalje u mojim ocima super fon :) aplikacije su presudile svoje.
 
Nadam se da ce to da se promeni sa W10, nadam se , realno jedina mana WP , ah te appp.
 
Sto je najjace korisnik uopste ne mora da bude ''advanced'' pa da mu smetaju WP ogranicenja :) Znam mnogo ljudi koji su sa WP Nokia presli na hw losije ili jedva malo bolje androide samo zbog 20-ak aplikacija koje koriste a nema ih na WP ili su bedno odradjene.. ali isto tako znam i one koji koriste WP bez ikakvih problema ili im fali nekoliko aplikacija/neki custom tripovi ali su se pomirili sa tim i cekaju novi ugovor npr pa da zamene telefon. Sa druge strane mnogi koji su pljuvali ios/iphone (zbog glasa koji prati kupce apple proizvoda) posle nekog vremena vise ne mogu da se vrate na android, moja ''zena'' npr :d
 
Poslednja izmena:
kada smo vec kod androida mislim da je za zene idealan skin miui :)
ios na androidu :)
sve neka sarenila,svajpovi,dugine boje.. haos.
 
Ja sam svestan da i android ima brdo mana tako da ;) ...
 
Ja sam presao sa 1520 na android i jedinu manu koju sam uocio je losija kamera, dok je sve ostalo bolje. Nema vise sanse da bi se vratio bar za sada na WP. Po meni je 1520 vrhunski telefon samo sa pogresnim OS. Ostala nam je u kući L730 ženina i nju ako W10 bude kao i sada ću verovatno menjati
 
Poslednja izmena:
Eee, zamislite samo da su sve ove lumije imale onaj cist android( kao nexus telefoni) umesto windowsa? Ja mislim da bi i samsung pretekli, Microsoft bi imao ogromnu zaradu... Ovako nista. Ja cu verovatno za mesec-dva da se vratim na android, izgleda da windows phone platformi nema spasa, iako sam se mnogo puta do sad ponadao da moze da krene na bolje...
 
Aja cu androidu dati sansu opet ali znam da cu se vratiti na WP :) bas da vidim i uporedim koliko je to android bio preko potreban meni :) zaista veliki test za mene, zato sto mi se u zivotu nije dopala tako platforma kao WP.
 
Ja sam presao sa 1520 na android i jedinu manu koju sam uocio je losija kamera, dok je sve ostalo bolje. Nema vise sanse da bi se vratio bar za sada na WP. Po meni je 1520 vrhunski telefon samo sa pogresnim OS. Ostala nam je u kući L730 ženina i nju ako W10 bude kao i sada ću verovatno menjati



E tako, taj 730 čisto koga ne mrzi da vidi šta i kako sa 10. Ili žabica pod Brankov most :D....lepo sam izgoreo koliko me nervira....
 
Ima u ns, oko 130e. Ja cu morati moj da menjam, od denima mi brlja. S vremena na vreme touch prestane da radi, a pojavio se i problem iznad kapacitivnih dugmica da kada pritisnem izmedju njih i ekrana, zbuni fon i touch prestane da radi dok ponovo ne pritisnem isto mesto
 
I tebi pukao ekran ili samo brljavi ? Malo mi tupavo da je ekran ceo (uz pretpostavku da nije padao ili bio nagnjecen) a da ekran brlja...
 
kontam da je lcd ok, posto nema nikakvih problema sa prikazom slike. No gledao sam kako se menja digitajzer, jako zahebato ga je odlepiti od lcd-a a da to na nesto lici, a i gde god sam pitao, niko nece samo to da menja...:( nije padao, posle denima je poceo da brlja, a sada i kada ga vratim na cyan i dalje ne radi ok.
 
Sigurno je touch problem. On kosta 20€ a komplet 200 :). Nece serviseri da se zezaju sa tim. Jeste malo rizicno. Jedino ako poznajes nekog licno pa da mu kazes na tvoju odgovornost ako nesto za****. Mada gledao sam klipove. I jeste zajebano i nije. Druga varijanta je da nadjes neku lumiju kojoj je crkla ploca pa kupis i skines ekran.
 
To zezanje se isplati ja sam lumiu 920 tako spasio :) dao za rouch 22e nokia oem a ne tamo neka kineska replika i evo lepo radi.
 
Videcu sta cu nije mi puno da dam 130e ako je ekran ok. A mozda dobijem i inspiraciju pa sam zamenim sve, izacice jeftinije, jedino ne znam kakav ce mi ekran stici kada ga porucim online...
 
Jutros mi se restartovao 1520 sam od sebe prilikom uobicajenog koriscenja. To mi se nije desilo nikada do sada. Cudno mi je.
 
Ima app "stop restart" ili tako nešto, to je neki kao fix, instaliraj.
 
Ili je skini sa neta... Spoji telefon sa usbna pc... I pokreni fix...
 
Pročitao sam ovu temu sinoć od početka do kraja jer me uhvatila nostalgija za mojom L1520 :) To je jedini telefon koji sam imao, a i danas kada me neko pita uvek pričam o njemu u pozitivnom smislu. Koliko me je WP kao OS nervirao samo zbog loše podrške sa aplikacijama toliko sam i dalje fasciniran sa ovim modelom telefona kao hardverom.
Posle njega sam uzeo Asus Zenfone 2 sa 4GB rama i 64GB interne memorije i glupo je reći da nisam zadovoljan telefon radi fantastično ali je za mene L1520 i dalje bolji telefon kao hardver. Kamera na L1520 jednostavno nema konkurenciju jer posle ovog telefona sve nam je sr**e. Sam kvalitet izrade L1520 je mnogo bolji od zenfona, jedino što me je toliko nerviralo na L1520 je isključivo loše optimizovane aplikacije tapatalka kojeg najviše koristim, FB aplikacije i po meni veoma loš IE broswer, i još par zanemarljivih sitnica dok mi je sve ostalo odgovaralo. Mislim da mi je L1520 bio najbolji telefon koji sam do sada imao.
 
Poslednja izmena:
Zato ga ja neću ni prodavati, ma koliko me živcirao :D
 
Danas primetih da ekran nesto zeza. Napolju kisno, vlaga i ekran neki put hoce da brljavi. Ne reaguje na komande ili sam pali programe. Znam da mi se to desavalo i proslu zimu. Da li to ima veze sa hladnocom/vlagom? Sad gotovo da sam siguran da se samo u takvim uslovima desava da pobrljavi.
 
Nazad
Vrh Dno