Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Dosla je sa telefonom, ne znam :d
 
Na koju foru su Spigen Slim futrole na KP (ili ovde) duplo jeftinije nego u US!? Biće da su neke kineske kopije...!?

Ja sam u februaru kupio Spigen Slim Armor u Budimpešti i bio je skoro 20% jeftiniji nego tada na Spigen sajtu. Proverio sam nakon kupovine i preko onog broja koji je ustekan unutar pakovanja i stvarno je original. Kako je bila tolika razlika, ne znam. Koliko se se sećam nije bila u pitanju neka akcija. Radnja je legalna, imaju čak i neki lanac radnji po gradu i šire, pa sumnjam da su fake, kradene i sl.

Misterija...
 
Secam sam se da sam za Spigen za Note 3 platio 30eu.Farba se skinula za mesec dana. Bacen novac na original.
Sada sam za S5 kupio kineza i isto se skida farba.ali me kostao 8 eu.Tako da original Spigen vise jok
 
Poslednja izmena:
Ne vidim dobro, slomnjeno staklo kamere??
 
аха, сочиво није физички оштећено, не знам јел и њему треба замена због прљавштине које је ушла. Ради камера, само нема аутофокус.
 
Neki savet za Lollipop Custom ROM ali bez okidanja Knox-a? Trenutno koristim jedan takav Ambasadii ROM ali iz nekog razloga Ambasadii je prekinuo podršku za taj ROM i sad tražim neki noviji, bolji...ako neko ima neki predlog, neka javi :)
 
Aha...probaću! :) hvala!

Nego, imao bih još jedno pitanjce: postoji li mogućnost da se proveri status bootloadera, tj.da li je otključan ili zaključan? Zanima me to jer padam odavno u iskušenje da okinem knox i instaliram neki "pravi" custom ROM a zapravo nisam ni siguran da li smem da pokušavam tako nešto ako je bootloader zaključan...ono što znam je da je SIM unlocked...takođe pokušao sam jednom da ga rootujem preko PC Odina ChainFireovim rootom, ali sam u Odinu dobio FAIL poruku uz obrazlozenje da je Recovery na neki način Fail-ovao. Nzm sta to znači...nakon tog Fail-a nisam imao problema oko bootovanja, i knox je i dalje 0x0...
 
Nema potrebe da eksperimentises, Alexandr je odlican rom, ima root tako da ga mozes debloatovati koliko zelis i prilagoditi svojim potrebama, koristi posledji Rom koji je izasao a zadrzavas knox 0x0 i garanciju, kada izadje 5.1 nece biti moguce rutovati bez okidanja knoxa
 
Alexandr ROM je u stvari rooted i malkice slimovan stock ROM. Nije nista custom u njemu u stvari.
 
Ok. Hvala na informacijama, probaću ga svakako...a misliš da će izaći uopšte 5.1? Ja se nekako nadam da će da preskoče taj pa da idu direktno na 6.0 iako ga u nekim preliminarnim listama za update nema. Ipak S4 je krenuo sa 4.2.2 pa je update-ovan na 4.3 pa na 4.4.2 pa na kraju na 5.0.1 (ako se ne varam), dok je S5 krenuo od 4.4.2 i dobio samo jedan update na 5.0 i tu je bio kraj...mislim da ne bi bilo fer da zakucaju S5 na 5.0 kao što su recimo S3 na 4.3 (mada je trojka pre toga imala nekoliko update-ova)...videćemo!
Sad kad razmislim svaki S model od S2 na ovamo je dobio barem po dva nova velika update-a (barem po nazivima), osim S3-ke (mada je ona dobila od JB i 4.1.1 i 4.1.2 i 4.3) i S5-ice, ali za peticu još nije kasno :)
S2 - GB -> ICS -> JB
S3 - ICS -> JB
S4 - JB -> KK -> LP
S5 - KK -> LP
 
Poslednja izmena:
Jedini update do sada za koji smatram da je bio dobar i neophodan i nesto doneo je GB->ICS (zbog Data Usage sredjivanja).
Sve ostalo - bilo je neke kozmetike zgodne na nekom manjem KK update-u, ali nikakva bitna funkcionalnost, na bilo kom telefonu.

Zato smatram da ne treba ovo da se potencira niti pominje, kvari vrednost starih telefona bespotrebno :d
 
Jel ima neko problem da povremeno/cesto ima pistanje iz zvucnika prilikom uspostavljanja veze i tokom razgovora? Nije jako ali dovoljno da se cuje i iritira. Nesto kao pistanje zavojnica na racunaru ali konstantno.
Jel zna neko do cega je i da li postoji neko resenje ?
 
Jel ima neko problem da povremeno/cesto ima pistanje iz zvucnika prilikom uspostavljanja veze i tokom razgovora? Nije jako ali dovoljno da se cuje i iritira. Nesto kao pistanje zavojnica na racunaru ali konstantno.
Jel zna neko do cega je i da li postoji neko resenje ?
Ni na telenoru a ni telekomu nemam takvu situaciju
 
Telekom je u pitanju. Ranije to nisam primecivao. Cuje se i kada izaberem WCDMA only. Ne uvek ali cesto.
 
Ma ovaj zadnji update OH4 izgleda bode nešto... X puta mi se od update - a desilo da cim pritisnem kontakt da pozovem istog trenutka izbaci "call ended", pa moram da okrenem ponovo... Pa onda prekid poziva sam od sebe... Vi kažete da je mreža, ali pre update-a nije bilo toga... Nešto su zeznuli.
 
To oni koji mrze MTS/VIP pricaju tako (a telenorovci cute ;)).
Ja sam tvrdio da je do telefona, pogotovu oni koji nisu zvanicno podrzani kod nas.
 
Meni je stock rom.nisam apdejtovao nista.mozda zato nemam problema.duos je u pitanju.telenor i telekom kartice.
 
I kod mene stock pa ne može više gde...
 
Duos S5 nema isti ROM kao obican, niti ima noviji Android (barem nije imao kad skoro gledao).
 
Sad pročitah na Android Central forumu koje će verzije S5 dobiti update na Marshmallow:

Galaxy S5SM-G900FEUR OPEN
Galaxy S5SM-G900VVERIZON
Galaxy S5SM-G900HEUR OPEN
Galaxy S5SM-G900FD
Galaxy S5 LTE-ASM-G901EUR OPEN
Galaxy S5 neoSM-G903FEUR OPEN
Galaxy S5 LTE-ASM-G906LLG U+

A sad vidim i da je SamMobile zvanično tu informaciju izbacio :)
/http://www.sammobile.com/2015/10/09...on-android-6-0-marshmallow-for-these-devices/
 
Poslednja izmena:
Bio bi red da dobijemo uskoro bilo sta novije od 5.0...da smo na Zapadu, verovatno bi mogli do sada da tuzimo Samsung za npr. kupovinu flagship telefona a manjak "prijatnog korisnickog iskustva usled neazuriranja softwera" ili neki slican BS razlog za tuzbu.

Salu na stranu, smatram sramotnim da jos uvek nemamo ni 5.1.1 a da uveliko izlaze slabiji Samsung modeli sa stock verzijom 5.1.1 poput J serije itd
 
Bio bi red da dobijemo uskoro bilo sta novije od 5.0...da smo na Zapadu, verovatno bi mogli do sada da tuzimo Samsung za npr. kupovinu flagship telefona a manjak "prijatnog korisnickog iskustva usled neazuriranja softwera" ili neki slican BS razlog za tuzbu.

Salu na stranu, smatram sramotnim da jos uvek nemamo ni 5.1.1 a da uveliko izlaze slabiji Samsung modeli sa stock verzijom 5.1.1 poput J serije itd
Moje iskustvo je sledece:NA SVAKOM flagship fonu koji sam kupio,a bilo ih je mnogo,uvek sam dobijao losije performanse kada sam radio update sa stock verzije.Od kada ne apdejtujem ništa, nemam nikakve probleme.
Međutim,obzirom da je S5 sam po sebi,*****no spor u nekim segmentima surfa po operativnom sistemu, ipak cu ga podići na MM. lolly pop sam preskočio.
 
Nazad
Vrh Dno