Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Gde vidis to kao zasebnu stavku?
 
Sve zavisi,meni je obicno nesto malo bio i tada mi je bateriaj dosta trajala,a u pocetku kad sam uzeo fon tek gotovo non stop mi bio fon awake pa tad nisam mogao vise od 17h da izvucem sa bat. a ovako mogu i do 2 puna dana bez problema.

@alfa moze da se vidi preko aplikacije gsam battery monitor.
 
Poslednja izmena:
Ja imam S5 Plus neki Nova Rom 1.5.5.
 
Mrzi me da skidam GSam, ako moze kroz ono Device Idle i Android System awake da se vidi, javljam sledeci put.
 
Pitanje za drugare...
Vracam se nazad u Android vode i resio sam da uzmem ili S4 ili S5.
Da ne citam sada 300 i kusur strana, utisci su se slegli i za jedan i za drugi model pitanje je, prvenstveno za one koji su koristili s4 i presli na s5, da li je primetna razlika u kameri? Sto se tice normalnih svetlosnih uslova, verujem da nije, kakvo je pri mraku?
Osim vece rezolucije za video, jel ima razlike?
Pricam o stock rom-u, nemam nameru nesto da budzim i sl.
 
Ako samo zbog kamere uzimas onda nije neki upgrade,osim ako imas nameru da puno snimas 4k video(mada znas i sam da ti tu treba monitor koji podrzava tu rez. da bi video razlike)Nocne fotke su mozda za nijansu samo bolje na S5,mada sve ukupno zbog fluidnosti,jaceg hardvera je bolji s5,verovatno brzi u radu,jaca baterija...
 
da, u kameri je najmanja razlika :)
mnogo bolji telefon S5 iako na papiru možda ne deluje tako
 
S5 je za 3 klase bolji telefon od S4.
Mnogo bolja izrada, ekran, brzina sistema, baterija. Kamera je malo bolja.
Nemoj samo nikako da radiš update na Android 5.0.x jer će ti baterija biti 50% slabija. Lollipop je đubre od sistema na S5.
Evo ti današnji primer pouzdanosti glupavog Lollipopa. Face nisam ni upalio danas uopšte, nije sigurno ostao u pozadini.
11fa01b25d23a28942ffb132e109d8a6.jpg
4b24d9c6df0ec2cb7152febef17a295f.jpg
 
Poslednja izmena:
Robikica, ja sam uzeo S5 g903f (neo). Odlučio sam se za njega naspram S5 g900f, zbog malo boljeg kvaliteta lajsne i nema poklopac za konektor. Na S5 je to katastrofa. A i lepše radi u odnosu na g900f, koji na LP ima bagova koliko hoćeš. Na g903f nemam nikakvih problema. Baterija mi je na kraju dana oko 40% prosečno. Osmojezgarni Exinos pruža dobre performanse i dobru autonomiju. Sam cpu je za nijansu brži od cpu na g900f, ali je grafička na g903f za nijansu slabija. Na igricama ima koji frame manje. I prednja kamera nije 2mpx već 5mpx.
I da, nema 4K video snimanje, već full HD. Ali 4K ti i nije potrebno.
Pa sad, ukusi i potrebe su različiti, kome šta više odgovara... :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na G900FD (dual S5) na Lollypop, i jedina zamerka mi je sto ne radi Xposed :( (nisam ni onim varijatama po XDA uspeo da to sredim)
Baterija mi je odlicna, 6h SoT je neki minimum. Uz jace koriscenje vani, i cesti surf tokom dana nikada nije pri kraju bateriju uvece.

Imam i Note 3 dual SIM, nosim ih naizmenicno.
 
Poslednja izmena:
@weber,aj napisi u temi o S5 Neo utiske(ima je na nekoj drugoj trecoj strani ove teme))mozes i neku fotku da okacis u dnevnim i nocnim uslovima.Zanima me kamera pre svega i zvuk na slusalicama kakav je.
 
Da li može mala pomoć vezana za ovaj telefon?

Mom bratu je pao telefon i rso je ekran, tj. puklo je staklo i gornji levi deo ekrane je otpao/ ili ga je on isčupao sve do golih komponenata. Radio je tako još nekoliko meseci, ali sada je skroz riknuo, obzirom da donja polovina ekrana više ne radi (ne može da piše poruke npr.). Pa mi obzirom na to treba preporuka nekog servisa koji bi mi ugradio po mogućnosti polovan ekran, jer nov košta od 120, 125 € pa na gore. Imam iskustva sa naknadnim ugrađivanjem novog ekrana na drugim telefonima i to nikad nije pilo vodu, pa makar ako mogu da mu produžim život za nekih 6 meseci sa nekim polovnim. Preporuka može na pp.

Pozdrav!
 
Zahvaljujem na odgovorima.
Kamera mi je najbitnija, tj oko nje vagam da li da se ispruzim za S5.
Treba mi nesto da ok radi, kad mi nije pri ruci dslr, da skljocnem i snimim malu.
Imao sam s3, i to je sto se tice poimanja kamere na mobilnom, radilo sasvim pristojno, jedino je lagovao globalno, pa nisam vise imao zivaca da ga trpim samo zbog kamere...sad vise nemam zivaca za win telefon :)
Tako da, sto se tice brzine i "jacine" telefona, ok su mi oba, jedino vagam da li se isplati tih 60-70e razlike koliko kostaju polovni.
Sto se tice 2160p snimanja, negde sam procitao da je valjda bolji snimak kad se uradi downscaling na 1920, ali s obzirom da imam na hdd-u nekih 30-40gb "neobradjenog" videa sa s3, to se nece koristiti. :D
Tako da ce se fon koristiti za surf, muziku i kameru.
 
Ja sam na G900FD (dual S5) na Lollypop, i jedina zamerka mi je sto ne radi Xposed :( (nisam ni onim varijatama po XDA uspeo da to sredim)
Baterija mi je odlicna, 6h SoT je neki minimum. Uz jace koriscenje vani, i cesti surf tokom dana nikada nije pri kraju bateriju uvece.

Imam i Note 3 dual SIM, nosim ih naizmenicno.
Koristis li na S5 duos neki custom rom ili ne? Moja zena ima s5 duos i nema sanse da se priblizi 5-om satu SOT-a... Fotografijama takodje nije previse zadovoljna. One sa prednje kamere su prilicno lose za ovakav telefon.
Ja imam Oneplus One i fotografije su kvalitetnije u svim uslovima.
 
Na Dual sim telefonima druga kartica troši dodatno bateriju. To je normalno za dual sim varijante.
 
Koristis li na S5 duos neki custom rom ili ne? Moja zena ima s5 duos i nema sanse da se priblizi 5-om satu SOT-a... Fotografijama takodje nije previse zadovoljna. One sa prednje kamere su prilicno lose za ovakav telefon.
Ja imam Oneplus One i fotografije su kvalitetnije u svim uslovima.

Stock debloated samo. Fotografije meni ni na jednom fonu se ne svidjaju kada zagledam.
Ali ne vidim neku razliku naspram s4.
 
Na Dual sim telefonima druga kartica troši dodatno bateriju. To je normalno za dual sim varijante.

Nije. Ne rade istovremeno u vecini telefona tako da kartica uopste ne trosi vise. Sta vise sto vse drugu karticu koristis to je bolje za bateriju jer je ona na 2g only pa se tads manje trosi baterija.
 
Ovo samo može Šljamsung i Lollipop. Nigde ovakav battery slather house nema.
Iako sam skoro radio factory reset.
086b040d8ddc358f5b48bb9521058ca6.jpg
b8b80173bb928a016e3986a6938a1cdc.jpg
 
More vidjao sam to na dosta OSa :D

Toliko o glupostima da "treba update" :)

Ja nemam tih problema na LP
 
Kakva je podrška na XDA? Djeluje mi dosta siromašno (što je čudno) pa reko bolje da pitam korisnike.
 
Za S5 Duos cak postoji podrska i ROMovi, kamoli za obican S5 :)
Samo je stariji model, pa nije vise interesantan za nove ideje.
 
Kad ste vec potegli pitanje custom romova, a kako mi za mesec dana istice garancija, koji preporucujete za obican s5 i baziran na kit ketu? Nisam neki zahtevan korisnik. Hteo bi neki bez preinstaliranih gluposti, brz, lagan da mi smanji koriscenje baterije. Poz!
 
Alexandr (stock, prilicno debloated, rootovan). Ostale mi se premalo svidjaju po pitanju UI-a, pa nisam ih dugo drzao. (ne volim recimo CM uopste)
 
Pao je ROOT telefona, pogasio sam reklame, nekih par bloatware app za koje sam siguran da mogu da se uklone.
Sta je najbolje uraditi sa bloatware-om ako nesto slucajno treba da se vrati,
1.System app remover - nisam siguran dal je ovo kao freeze opcija, jer obrisane app ostaju u recycle binu i mogu se vratiti
2. Greenify
3. Neka freeze app po vasoj preporuci? Titanium se placa, plus ne deluje freeze deo bas nesto odradjen pregledno

Ne bi bilo lose ni da mi okacite link za listu bloatware-a koji sigurno mogu da uklonim.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za package disabler pro; placa se nesto malo ali me impresionorao program kako dobro radi...pisao sam nec o njemu u note 4 temi.
 
Greenify otpisi, posto ja barem nisam nikao uspeo da pokrenem Xposed on S5 na LP.
 
Ja koristim xposed na lp sve vreme. Samo ti treba deodexed rom i xposed radi bez ikakvih problema...
 
Nazad
Vrh Dno