Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
662
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Valjda ne postoji tema, tražio sam na prvih 5 strana i nisam je našao.
SGS4 pored ovih s800 smartphone-a počinje po malo da zaostaje i nije više najbolji telefon jer se konkurencija (LG i Sony) uključila tako da moraju da štancuju nešto novo što pre (u januaru najverovatnije).
Neka nagađanja : http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti/samsung_galaxy_s5_stize_vec_u_januaru
Isto tako z1 mini je mnogo bolji od sgs4 mini pa će verovatno brzo reagovati sa s5 mini verovatno u januaru takođe...
Zanima me da li mislite da će povećati displej na 5.2'' ili više ?
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?306999-Samsung-Galaxy-S5-(SV)

Кад сам отворио тему, пар чланова форума се изјаснило да је много рано за тако нешто и иста није добро примљена. Већина чланова форума мисли да тему треба отворити тек кад телефон изађе, не пре. Моја идеја је била да се и пре него што исти изађе, отвори дискусија о очекивањима корисника, преношењу процурелих података, слика и сл. као што се то дешава и у иностранству. Сведоци смо појаве да се смањује период између представљања нових генерација истог модела. Пре је то било 12 месеци, али видимо да се то време скраћује. Можда је ово тренутак да се ова тема обнови, или да се настави ова нова, нека корисници форума одлуче.
 
Pa i ja smatram da si prerano otvorio temu jer se tada nije moglo ni naslutiti kakav ce biti ovaj telefon, ali sada vec moze. Prvo, s4 vec nije najbolji telefon sto samsung ne moze da dopusti pa je verovatno da ce ranije (u januaru) predstaviti s5. i5s ima 64-bitni cpu a pre nedelju dana je bila vest da je samsung u finalnoj fazi razvoja 64-bitnog procesora tako da je vrlo verovatno da ce staviti 64-bitni exynos octa. Pomimje se dosta napretka kod kamere kao OIS npr. i verovatno dual-led.
Za mene su glavna pitanja sledeca :
- Da li ce povecati velicinu ekranam?
- Plastika ili nesto drugo
 
Ja mislim da ce se ovo prebrzo stancovanje novih modela vrlo brzo pokazati kao lose. Shvatice oni ali ce izubiti neko milionce dok najzad ne ukapiraju da nece ljudi posle samo par meseci da bace svoj do tada odlican uredjaj sa kojim se realno nisu stigli ni da pozabave kako treba zarad novog koji realno ne moze da ponudi nista revolucionarnije u odnosu na prethodni. Naravno da ima i takvih koji prate trendove i zele da imaju najnoviju igracku, ali koliki je procenat takvih? Ja znam dosta ljudi koji su prezadovoljni sa svojim S3 i uopste ne nameravaju da ga menjaju skorije, a i zasto bi? Kupili ga prosle godine ili pocetkom ove i sada odmah prodaja preko oglasa i jurnjava za S4, a evo vidimo da vec u januaru planiraju da izbace S5. A realno nisu jos pokrili trziste sa dodatnom opremom za S4, ima da se nadje par maski originalnih ali gde su ostale stvari? Nigde jos nisam video u ponudi ni baterije recimo originalne za S4, dok za S3 ima svega, od punjaca raznih, drzaca za staklo u automobilu... Ne mogu da kazu da je S4 los jer je i bolji od S3 ali trebao je da se pojavi 2 god. nakon S3. Niko im to ne bi zamerio, cak sta vise podrska bi bila kvalitetnija i imali bi zadovoljne korisnike. To je moje misljenje, sad da li sam u pravu, nije bitno. Mislim da tu Apple radi pametniji posao.
 
Jeb..a hiperprodukcija.. vec sada je trziste prezasiceno odlicnim uredjajima, os nije bitan a ni proizvodjac, ima bar 10 vrhunskih uredjaja trenutno ali marketing i stvaranje potrosackog zombi drustva odradjuju posao..
 
Ja mislim da ce se ovo prebrzo stancovanje novih modela vrlo brzo pokazati kao lose. Shvatice oni ali ce izubiti neko milionce dok najzad ne ukapiraju da nece ljudi posle samo par meseci da bace svoj do tada odlican uredjaj sa kojim se realno nisu stigli ni da pozabave kako treba zarad novog koji realno ne moze da ponudi nista revolucionarnije u odnosu na prethodni. Naravno da ima i takvih koji prate trendove i zele da imaju najnoviju igracku, ali koliki je procenat takvih? Ja znam dosta ljudi koji su prezadovoljni sa svojim S3 i uopste ne nameravaju da ga menjaju skorije, a i zasto bi? Kupili ga prosle godine ili pocetkom ove i sada odmah prodaja preko oglasa i jurnjava za S4, a evo vidimo da vec u januaru planiraju da izbace S5. A realno nisu jos pokrili trziste sa dodatnom opremom za S4, ima da se nadje par maski originalnih ali gde su ostale stvari? Nigde jos nisam video u ponudi ni baterije recimo originalne za S4, dok za S3 ima svega, od punjaca raznih, drzaca za staklo u automobilu... Ne mogu da kazu da je S4 los jer je i bolji od S3 ali trebao je da se pojavi 2 god. nakon S3. Niko im to ne bi zamerio, cak sta vise podrska bi bila kvalitetnija i imali bi zadovoljne korisnike. To je moje misljenje, sad da li sam u pravu, nije bitno. Mislim da tu Apple radi pametniji posao.

Galaxy telefoni su izlazili godisnje. Kao i iPhone.
AKO se ovo ispostavi kao tacno bice jako lose. Ali sto se flagshipa tice nije Samsung kriv. Sony i LG su zapoceli ovaj trend izbacivanja naslednika na 6-7 meseci.

HTC i Samsung to ne rade.
 
Zašto mislite da je to loše?
Ko hoće neka kupuje. Obaraće cenu "zastarelim" uređajima i to je odlično za nas.
Šta mislite koliko bi danas koštao s2 da nisu izašli s3 i 4 i da je taj hw vrhunac tehnologije? Pa 400€, sigurno.
 
Samsung to ranije nije radio samo zato sto nije imao konkurenciju (htc se ispalio sa svakim konkurentom vodecem Galaxy S modelu a ostali su bili smesni i daleko iza).

Najjace da su oni tako dobri i fini a imaju po 10 verzija jednog istog modela i jos iz dumb phone ere su sinonim za bespotrebnu hiperprodukciju - jedan fon npr na preklop nema blic ali ima beskoristan irda, drugi ima blic ali malo losije materijale i nema irda, treci ima sve ovo ali manji i losiji ekran itd :d

Uostalom, ovaj tempo direktno ili indirektno diktira google (mislim na sve).
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Emixom,obit ce im se o glavu,ova hiperprodukcija.

Hsv,kako to google utice na samsungovo stancanje mobitela,ne kontam?
 
^ Ne na Samsung konkretno nego na sve. I ne samo google nego uopste razvoj tehnologije, cipseta i svega ostalog.
 
Jeb..a hiperprodukcija.. vec sada je trziste prezasiceno odlicnim uredjajima, os nije bitan a ni proizvodjac, ima bar 10 vrhunskih uredjaja trenutno ali marketing i stvaranje potrosackog zombi drustva odradjuju posao..

Prezasiceno mozda jeste, ali odlicnim telefonima ne. Barem ne za mene, danaas je jos uvek najbolji android na 4.3" sgs4 mini sto je po meni bruka.
 
Shvatas li da je velicina ekrana vec odavno ogranicavajuci faktor? To sto je samo tebi 4.3" ok, je potpuno nebitno. Moraces se prilagoditi trendovima ili praviti kompromis....
 
To da je samo njemu 4.3 bitno tu si u krivu.
Trendovi kao trendovi, nikada se i nisu bazirali na potrebama potrošača već motivima proizvođača i trgovaca.
Drugim rečima telefon sa dijagonalom od pet i po inča je poželjan/upotrebljiv samo u kafiću/školi/kancelariji/dnevnoj sobi a u svim ostalim situacijama u realnom životu je neupotrebljiv, smetnja i balast.
 
Shvatas li da je velicina ekrana vec odavno ogranicavajuci faktor? To sto je samo tebi 4.3" ok, je potpuno nebitno. Moraces se prilagoditi trendovima ili praviti kompromis....

To sto si rekao je glupost i to ti je vec poolmaker objasnio tako da necu vise nista da pisem. I opet nije dovoljno zasiceno. Zasiceno je samo sa maltene slicnim modelima koji se minimalno razlikuju. Recimo ja trazim vrhunski fon sa 720p rezolucijom, ajde nadji tako nesto. Nema raznovrsnosti.
 
Ma nije u pitanju samo "trend" sto se velikih telefona tice.
I ja bih volio mob sa 4.3 displayom,slim bazelima i obavezno sa on screen dugmicima.
Takav mob bi realno bio samo u gornjem dijelu bez displaya,3-4mm rezervisanih za senzore,prednju kameru i cvucnik.
Al u takav mob smjestiti neki osmojezgreni cpu i dovoljno jaku bateriju koja ce isti hraniti cijeli dan,mislim da je po zakonima fizike prosto nemoguce.
 
Poslednja izmena:
Ma nije u pitanju samo "trend" sto se velikih telefona tice.
I ja bih volio mob sa 4.3 displayom,slim bazelima i obavezno sa on screen dugmicima.
Takav mob bi realno bio samo u gornjem dijelu bez displaya,3-4mm rezervisanih za senzore,prednju kameru i cvucnik.
Al u takav mob smjestiti neki osmojezgreni cpu i dovoljno jaku bateriju koja ce isti hraniti cijeli dan,mislim da je po zakonima fizike prosto nemoguce.

A u iphone koji je debeo samo 7,6mm može sve da stane ? Nije to problem veruj mi, problem je ovaj njihov ip58.
 
^ Sta je to ''sve'' stalo u iPhone? Baterija od 1560 mAh, 4'' ekran, dual core koji se mnogo manje greje? Ok, radi sve to dobro jer je ios u pitanju. Ali iphone 5s ima ubedljivo najvece bezele od svih novijih modela u odnosu na velicinu ekrana/samog uredjaja i sve sto je strpano u kuciste pa nesto nisam primetio da se ljudi zale na to. Koliko se greju S400, S600, S800 a koliko taj apple cipset?

Al u takav mob smjestiti neki osmojezgreni cpu i dovoljno jaku bateriju koja ce isti hraniti cijeli dan,mislim da je po zakonima fizike prosto nemoguce.

Bas tako, da je moguce napravili bi vec. I ovo sto je LG sa G2 uradio je odlicno mada kada se telefon drzi u landscape minimal bezeli prestaju da budu prednost npr surf, foto/video snimanje ili pregled, igre, prsti su prakticno na ekranu i telefon se ne drzi dovoljno sigurno (a tek pad..) sve to sa minimal bezelima je vise vizuelni trip. Sta fali npr S4 bezelima? Nisu veliki a moze normalno da se koristi.
 
Poslednja izmena:
^ Sta je to ''sve'' stalo u iPhone? Baterija od 1560 mAh, 4'' ekran, dual core koji se mnogo manje greje? Ok, radi sve to dobro jer je ios u pitanju. Ali iphone 5s ima ubedljivo najvece bezele od svih novijih modela u odnosu na velicinu ekrana/samog uredjaja i sve sto je strpano u kuciste pa nesto nisam primetio da se ljudi zale na to. Koliko se greju S400, S600, S800 a koliko taj apple cipset?



Bas tako, da je moguce napravili bi vec. I ovo sto je LG sa G2 uradio je odlicno mada kada se telefon drzi u landscape minimal bezeli prestaju da budu prednost npr surf, foto/video snimanje ili pregled, igre, prsti su prakticno na ekranu i telefon se ne drzi dovoljno sigurno, sve to sa minimal bezelima je vise vizuelni trip. Sta fali npr S4 bezelima? Nisu veliki a moze normalno da se koristi.

Jel pločica od 2GB RAM-a manja od 4GB RAM-a ? Razlika je samo u gustini zapisa što verovatno i znaš. A procesore neću ni da komentarišem, octa core niko nije ni tražio jer je to kako je qualcomm prokomentarisao glupost. Mogu oni da stave i dual core, ali neka bude u rangu sa A7. Razlika u veličini između svih tih procesora je minimalna i jedino ostaju baterija i kamera. Pošto je manji ekran i manja rezolucija, samo smanje kapacitet baterije i eto ti opet isto.
 
A u iphone koji je debeo samo 7,6mm može sve da stane ? Nije to problem veruj mi, problem je ovaj njihov ip58.

Sta je to SVE?

I opet ispocetka - nikakva epska baterija nego obicna 1530 mAh, kuciste sa ogromnim bezelima (najvecim u odnosu na dimenzije ekrana i uredjaja) a 4'' ekran i 124mm duzine sa ''obicnim'' senzorom kamere i led-om, pa kako da onda debljina ip5s ne bude samo 7,6mm?

Meni stvarno nije jasno cemu se ti cudis :d

Dimenzije svakog S800 Android uredjaja su za respect - u skladu sa svim onim sto se nalazi u kucistu + grejanje S800 pod punim opterecenjem. Evo npr LG G2, ima OIS, S800, 3000 mAh bateriju i 5,2'' 1080p ekran a samo malo je veci od S4 i One, kada bi ip5 imao samo jos 5'' ekran sa trenutnim dizajnom, cipsetom, baterijom.. i bezelima, bio bi dugacak kao veci daljinski za tv :d
 
Poslednja izmena:
^

evolution-of-the-iphone5-meme.jpg
 
Moja očekivanja su zaista VELIKA od S5. Pre svega, bitno je da to bude prvi 64-bitni procesor ali u dve varijante.

Moja želja (ali to naravno neće da se desi tako) je da Samsung izbaci S5 sa dva tipa procesora i ekrana: jedan sa octa-core 64-bitnim procesorom, najnovijim SAMOLED ekranom od 5" do MAX 5.2-5.3" koji ima Gorila Glass 3 staklo, a drugi tip Samsung Galaxy S5 bio bi quad-core 64-bitni procesor nateran na do 2.5 GHz kod koga bi bila pažnja puno više posvećena štednji baterije. Naravno i ovaj bi morao imati najnoviji SAMOLED 5.2 do 5.3" ekran sa Gorilla Glass 3 staklom.


Ja inače oko mesec dana posedujem Samsung Galaxy S4 Active i izuzetno sam zadovoljan njime. Samo je kamera na njemu malko lošija ali nebitno, bitna mi je čvrstina i izdržljivost telefona na oštećenja i manje padove.

Moje drugo VELIKO očekivanje je da takođe Samsung predstavi više varijanti S5 modela, npr Samsung S5 Active (koji bi bio još više čvršći i bolji od S4 Active ) i baterija puno većeg kapaciteta. Sve ispod 3200-3400 mAh bilo bi veliko razočarenje za mene.


Dosad je neka najveća mana Galaxy S4 previše kratko trajanje baterije, uz neko normalno korišćenje jedva da može ceo dan da izgura, a u stand-buy modu nekih puna dva dana otprilike. To se mora popraviti nabolje, pod hitno.


Takođe, doduše to nije direktan zadatak Samsunga, ali se može izvesti u kooperaciji sa Google-om. Ali moja ideja je da se implementiraju daleko bolje tehnologije štednje energije kako bi baterija mogla da potraje makar 1.5 dan pri relativno intenzivnom korišćenju. Npr, da se u nekom budućem Androidu(4.5. npr ) omogući da korisnici sami gase procesorska jezgra i smanjuju propusnu moć grafike. Šta će meni 4 jegra kada telefoniram ili slušam muziku...glupost zar ne ? Tu je dovoljno sasvim da imate dual-core ili čak single-core mod, zavisno od želje samog korisnika koliko hoće da mu potraje baterija.
 
Poslednja izmena:
Takođe, doduše to nije direktan zadatak Samsunga, ali se može izvesti u kooperaciji sa Google-om. Ali moja ideja je da se implementiraju daleko bolje tehnologije štednje energije kako bi baterija mogla da potraje makar 1.5 dan pri relativno intenzivnom korišćenju. Npr, da se u nekom budućem Androidu(4.5. npr ) omogući da korisnici sami gase procesorska jezgra i smanjuju propusnu moć grafike. Šta će meni 4 jegra kada telefoniram ili slušam muziku...glupost zar ne ? Tu je dovoljno sasvim da imate dual-core ili čak single-core mod, zavisno od želje samog korisnika koliko hoće da mu potraje baterija.

Ovo već možeš sam da radiš, da gasiš jezgra i da smanjujes frekvencije i da undervolt-ujes.

Trebati aplikacija + custom kernel.
 
Mislim da Samsung nece da razocara sa S5 i da spremaju nesto veliko. Ne znam zasto ali imam takav osecaj.
 
pa bilo bi lepo da ne bude nešto veliko. ko hoće ciglu ima note, ovo neka zadrže u koliko toliko prihvatljivim dimenzijama
 
@Most Wanted

Nije da hejtam iphone,al nisi bas nasao primjer.
I nisam mislio na fizicku velicinu,naravno da moze fizicki stati.
Inace iphone ti cak nije ni 720p ekran a kamoli 1080p, a i iphone se grije i to dobro.
Skok sa 720 na 1080 je veci od dva puta.
E hajd ti sad povecaj performanse cpu i gpu za dva puta (dizanjem takta,ili vise tranzistora) a da ostanes na istoj potrosnji energije i temperature.
Nemoguce,ili eventualno takav proizvodni proces je jos pre skup za masovno trziste.

Emix,priprema Samsung nesto veliko....S5 ce biti preklopni phone sa bar 7.2 ekranom :d bit ce istovremeno i velik a i mali.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio veliko na velicinu ekrana. Ali nisi pogresio bice veliko i u tom smislu. ;)

znam da nisi nego sam se uhvatio bukvalno :)
ne znam zašto ne poboljšaju sve ali na staroj dijagonali. kao da im je ispod časti
 
Zato sto bi potrosacka zombi masa vikala i pisala cuveno fail kada bi se pojavio S5 sa 5'' ekranom a G2 ima 5,2'', zamisli koja katastrofa. Ako malo bolje pogledas komentare po raznim arenama videces da se kolju oko 200 poena u sintetici, bezela, 0,2'' razlike u dijagonali displeja i zbog slicnih gluposti. A takvi donose pare i treba ih fascinirati.

Svi ce ici na 5,2'' pocetkom 2014.

Inace i ja mislim da ce S5 opet biti najbolji, mozda za nijansu ali sada uz lepse i kvalitetnije kuciste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno