Šta je novo?

Wifi access point za napolje

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
trebam da uhvatim signal koji je malo dalje od kuce, pa mi preporucite access point ili ruter, oznaku modela ili link do neke online prodavnice

od karakteristika:

- bice napolje
- wan opcija
- port za lan kabal
- port za eksternu antenu
- pozeljno da ima i ugradjenu antenu u sebi 6-7 dB, ali nije obavezno

:party:
 
Za tebe je prava stvar TP Link WA5210G AP. Cena negde oko 50e
 
Hvala.

Ja bih uzeo neki usb wifi stik, ubo u racunar, pa preko wan kacio za ovaj TP Link WA5210G, da izbegnem utp kabal. Koji bi to mod trebao da bude podesen na ovom TP Linku onda?
 
Nemoj da komplikujes dzaba, za takvo nesto ti treba kompatibilnost sa drugim uredjajem sa kojim se povezuje taj 5210.
 
Zar je toliko komplikovano da ovaj AP radi kao ripiter da mogu da hvatam wifi i na desktopu i na laptopu i na telefonu, a ne da imam samo jedan utp kabal uboden u desktop?
 
Radi kako hoces. Nije komplikovano ali sa obzirom na pitanje koje si gore postavio pretpostavljam da nemas bas puno iskustva sa ovim stvarima a ni znanja, zato sam i napisao da ne komplikujes. Takodje rekao si da koristis samo jedan uredjaj (taj racunar), prema tome nemoj da ocekujes da neko nagadja sta ti zelis ili sta ti imas.
 
Ja imam dva WA5210G koji mi obezbeđuju link od stana gde mi je sestra i gde imamo SBB net do kuće gde su mi roditelji - 5,1km po Google Earth-u.

Od rutera u stanu SFTP kabl do krova zgrade (nekih 15m) gde je moj antenski stub, AP okrenut ka placu. Tamo na krovu kuće drugi AP na antenskom stubu okrenut ka zgradi. Od AP-a opet nekih 10m SFTP kabla do računara. Sada ima skoro dve godine kako smo to postavili, radi bez problema. Ni jednom se nisam penjao na krov ili nešto morao da podešavam od inicijalne instalacije.

Svako veče skype, oni surfuju, ja koristim Team Viewer kad im zatreba pomoć, sve radi lepo. Nismo koristili spoljne antene, postoji optička vidljivost.

Jedino kada bih sada birao opremu išao bih na TL-WA7510N-PoE ili neki sličan na 5GHz, na 2,4GHz već je prilična gužva.
 
Poslednja izmena:
Ok 5210 onda. Samo jos objasnjenje kako ga podesiti da ripituje wifi signal za usb flesku?
 
Ok 5210 onda. Samo jos objasnjenje kako ga podesiti da ripituje wifi signal za usb flesku?

Mislim da ti je daleko bolje da samo spustiš kabl od AP do računara - iz prostog razloga jel kabl u svakom slučaju moraš imati - 5210 je POE uređaj i dobija napajanje preko LAN kabla.

U kutiji sa njim dobijaš i POE injector, njega uključuješ u struju i od njega ide UTP ili bolje S/FTP kabl do AP-a. Kad već imaš kabl, iskoristi ga i za signal, jednostavno od računara ide LAN kabl do POE injectora, daleko je bolje i stabilnije rešenje nego da se zezaš sa repeater modom.
 
Jel moze neko da mi pojasni POE opciju, posto ima verzije "sa" i "bez". Razumem da je to napajanje preko ethernet kabla ili poseban prikljucak za napajanje. Jel ova "bez" verzija moze da se napaja na oba nacina?
 
Jel moze neko da mi pojasni POE opciju, posto ima verzije "sa" i "bez". Razumem da je to napajanje preko ethernet kabla ili poseban prikljucak za napajanje. Jel ova "bez" verzija moze da se napaja na oba nacina?

Kada uredjaj ima poe opciju znaci da moze da se napaja direktno preko kabla. Imas pasivni (koji se najcesce koristi) i aktivni poe. U svakom slucaju ako ti uredjaj i ne podrzava poe ti mozes da ga napajas preko istog lan kabla, dovoljno je samo da otklonis parice braon, braon belu i plavu, plavo belu. Braon je - a plava + i na njih jednostavno nakacis bananicu pa u uredjaj. a kod adaptera kupis ili poe splitter ili opet razrezes kabl i direkt povezes adapter na braon i plavu. a ostale parice na eth konektor.
 
Jedino kada bih sada birao opremu išao bih na TL-WA7510N-PoE ili neki sličan na 5GHz, na 2,4GHz već je prilična gužva.

Kako mogu da znam da li imam raspolozive signale na 2.4 ili 5 GHz, bez da se raspitujem od provajdera do provajdera?

I koji konkretno kabal ce da radi posao na 50 metara?
 
Kako mogu da znam da li imam raspolozive signale na 2.4 ili 5 GHz, bez da se raspitujem od provajdera do provajdera?

I koji konkretno kabal ce da radi posao na 50 metara?
Moraš da vidiš kod provajdera to, većina ima i jednu i drugu frekvenciju u zavisnosti na kojeg repeater-a treba da te kače, tj. od tvoje lokacije. KBCNet (ovaj moj ISP) ima uglavnom 2.4 po gradu a 5.2 na udaljenim lokacijama.
 
@Bandzo87.
Koliku maximalnu razdarljinu mogu da guraju ovi SXT APna 5ghz?
I interesuje me da li imas iskustva kako rade na jako niskim temperaturama -20 i nize?
 
Nazad
Vrh Dno