Šta je novo?

"SS mini Bench" - build

nessa78

Slavan
Učlanjen(a)
30.01.2011
Poruke
2,581
Poena
275
POsto vec jako dugo neke od komponenti testiram na stolu itd dosao sam na ideju da napravim brzopoteznu bench tablicu za ispomoc kad trebam da probam neku komponentu na vazduhu.

Dosao sam u posed cetvrt kvadrada plexija od 10mm i dobio sjajnu ideju da ga pretvorim u prirucnu benchtablu za poneti itd

Imam gotovo sve sto je potrebno, sutra stize alat za urezivanje navoja pa ce biti i prvih fotki. Nacelna ideja je da nakacim nogice, PCIe nosace izbusim po koju rupu i malo doteram. Ovo nece biti full mod vec vise prikaz kako na brzinu doci do neceg potrebnog

Da bi ovakav dzumbus izgledao urednije ;)

CuneX Project  (74).JPG
 
Odlicna ideja Shone, must have totalni za svakog ko propusta malo vecu cifru hardvera kroz sake.
 
hardver bruka. Koji je ovo radijator?
 
Gde nadje taj Bitfenix? :)
 
Pa taj ventilator sa narandzastim diodama. Ucinilo mi se da je Spectre 230mm u pitanju?
 
Hvala druze. ;)
 
Stvarno vise lici na spectre ili antec big boy.
 
Ovo mi lici kao na one konfe u "akvarijumu" sa mineralnim uljem :D
 
Odlicno Neso, ovo je spektakularno druze, svaka cast :) ;)
 
Ovo extra izgleda, stvarno dobro odradjeno.
Jel ti nije problem da napises (moze i pm) koliko te je kostao materijal i gde je secen?
Hvala.
 
Ovo extra izgleda, stvarno dobro odradjeno.
Jel ti nije problem da napises (moze i pm) koliko te je kostao materijal i gde je secen?
Hvala.

+1 i mene zanima
jos kad bi mogao da napravis i tutorijal za ovo :D
 
Dugari hvala, materijal me nije "kostao" , dobio sam ga sto sam i napisao na pocetku, ali proverite sa Galinka kliritom posto je plexi od 1cm ;)

Nije mi rezala ni jedna firma vec jedan prijatelj koji ima laserski CNC i ne bavi se usluznim delatnostima ali posto se znamo za mene odradi po neku stvar uz sitnu nadoknadu (castim ga) ...

Tutorijal tj, sve na gotovo ne dajem nikome jer su provedeni sati rada na tome :d

Evo jos nekih slika, rack za HDD itd...

IMG_20131208_192233.jpg IMG_20131208_192303.jpg IMG_20131208_192311.jpg
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala na informacijama.
 
Nema greske Neso, sve je na svom mestu, svi tvoji radovi su kvalitetni, ovaj je zbog vise stvari meni licno najbolji do sad. Odlicno.
 
Odlicno uradjeno, kako si napravio taj ROG logo...jel isto od plexia ili...?
 
Svaka čast, nessa78. Ovo je FANTASTIČNO na kvadrat ! Vau, oduševljen sam kako imaš talenta da uradiš ovako nešto. Koliko vidim, ako se sve pokaže dobrim(kad sve završiš komplet), ne bi bilo loše da počneš primati narudžbine i da za neke od nas praviš ovo, verujem da ima barem 20 članova koji bi rado ovako nešto kupili.

Ovde kod mene u Nemačkoj gotovo stolovi za testiranje koštaju od 120 do 250 ili više evra(na caseking.de), e sad ovo tvoje je verovatno sasvim približnog kvaliteta sa profesionalnim fabričkim modelima. Još kad bi, u budućnosti, radio sa duplo ili troduplo debljim plexi-jem to bi moglo još izdržljivije biti.


Šta još planiraš da mu postaviš, da li ćeš ići do krajnjih granica ili... ?
 
secam se davne 2004-te da sam video pleksi kuciste sa neonkama u prodavnici ,cena je bila oko 26.000din, a skoro na limundu isto to ode za 3500din

svidjaju mi se ovakve out of box stvari , ta bench "kucista" od metala i sperploce znaju da kostaju papreno, a ovo jos bolje izgleda sa pleksijem. razmisljam sta da uradim sa svojim,ili cu ga potapati u ulje ili ga kacim na zid :)
 
Nazad
Vrh Dno