Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Sa 9800GT ni ne treba da imas problema, probaj flag GraphicsEnabler=Yes ...a nadam se da ne preskaces I kombinacije -v -f -x
niresh mi je prosao prvi deo instalacije i posle se opet glavio po pokretanju uz sve boot opcije. onda sam zamenio org.chameleon.boot.plist u extra folderu sa onim iz liona koji fercera i pokrenuo se. sada sve radi. yeah :)
 
posle cca 4 godine snowleoparda na mom hackbooku je cucunuo niresh maverick iz prve.
mbr dual particija je netaknuta win7/maverick

acer aspire 5741g
i5-430m
nvidia gt 320M
voodoo kext za batery bar i audio
jedino mi ne radi appstore zbog Broadcom NetLink BCM57780 etherneta za koji nema jednostavnog resenja vec treba da se preznojim kao na snow-u na kom sam ga skarabudzio, sto me mrzi jer mi ne treba.
inace final cut x vidno brze radi.
 
Na desktop mašini sam prošle godine proveo dosta vremena da MacOS nateram da radi, ali mi nije išlo nikako. Doduše bio je AMD cpu i Ati gpu...

Već neko vreme se kompkam da li da probam na laptopu Toshiba C855-24C (i5 3230, 6gb ddr3, Intel HD4000). Da li može ova moja Tošiba da se transformiše u hackbook?
 
probaj niresh, mislim da moze. napravi particiju iz win7. posle je pri instalaciji mavericka formatiraj na hfs+journaled, klikni na dvanced options ili tako nesto i stikliraj touchpad i ostalo sta mislis da ima tvoj lap. nemas sta da izgubis.
 
probaj niresh, mislim da moze. napravi particiju iz win7. posle je pri instalaciji mavericka formatiraj na hfs+journaled, klikni na dvanced options ili tako nesto i stikliraj touchpad i ostalo sta mislis da ima tvoj lap. nemas sta da izgubis.

Pogledao sam po netu vezano za Niresh, tako da ću njega probati samo da pripremim sve što mi treba a i sebe :D. Koliko GB mi je dovoljno čisto da probam. Lako ću posle sve da odradim ako sve bude radilo.
 
mislim ne vise od 15gb, probaj prvo niresh koji je MBR spreman, a ako ne ide probaj i myhack method (ako ti neko ima OSX, posto se on preko njega snima na usb), samo tu kada se instalira na usb moras da kliknes na mbr enable tokom instalacije.
http://myhack.sojugarden.com/guide/
 
instalirao sam niresh maverick, medjutim imam problem... nikako ne mogu da napravim bootabilni usb flash preko unibeast-a sve krene super i onda izbaci gresku da kontaktiram osobu koja je napravila app
jel ima neko neku ideju?
takodje ne mogu sa app store da skinem maverick kada krenem da se logujem kaze mi connection failed
inace net mi radi, medjutim ne radi mi youtube, a flashplayer ne mogu da instaliram, takodje dobijam greske....
 
Poslednja izmena:
Napravi butabilni fleš preko myHack aplikacije. Unibeast je teško s.....
 
boobtabilni flash napravljen, medjutim kada hocu da instaliram prodjem onaj inicijalni ekran ali se hdd ne vidi... u cemu je fora? Niresh dize bez problema, onda sam lepo preformatirao hdd misleci da je do toga, medjutim sve isto...
 
Kako da podesim da mi radi displayport izlaz na Sapphire 6850? Jel postoji uopste neka varijanta za to? Radi mi DVI port na njoj bez ikakvih podesavanja ... Ako ne postoji opcija,onda preporuka za jeftinu grafiku za konf. sa profila koja nativno podrzava displayport. Hvala
 
Da li će moći hackintosh na sledeću mašinu:
Asus P5QL-EM ploča (LGA755) sa integrisanom X4500 grafikom
Core2Duo E6750
4GB DDR2
Ono što bi moglo da ide na ovu mašinu je ili nvidia 8600GT ili amd 6450. Hteo bih da se igram malo da naučim nešto i na njemu :)
 
Da li će moći hackintosh na sledeću mašinu:
Asus P5QL-EM ploča (LGA755) sa integrisanom X4500 grafikom
Core2Duo E6750
4GB DDR2
Ono što bi moglo da ide na ovu mašinu je ili nvidia 8600GT ili amd 6450. Hteo bih da se igram malo da naučim nešto i na njemu :)

nVidia i your good to go.
 
Pozdrav hteo bih da probam mac os (nije vazno koju verziju) preko vmware virtual programa. Citao sam i gledao na youtube kako se to radi ali ne uspeva mi. Probao sam prvo preko vmware virtal box skinuo sam mac os x 10.6.1 10.6.2 tako neki verziju by hazard sigurno znate o cemu se radi sve lepo namestim kako stoji u upustvu (u biosu sam stavio na enabled virtualisation) u vmware u storage namestim za dvd putanju na snow leopard sve to bude ok ali kada onda kliknem na start u vmware izbaci error i ispise sta je greska. Zatim sam probao drugu verziju mountain leopard i sa vmware playerom sve to skinuo sa torenta i opet sve namestio kako treba kada kliknem start u vmware playeru opet error i ispise nesto u fazonu da nije legal win system 32 app.... inace to sam zaboravio da napisem da prilikom raspakovanja fajla snow leoparda i mauntain leoparda bilo preko winrara ili 7zip ispise da je imao greske prilikom unzipovanja fajla mozda i to ima neke veze ali i pored toga odradi unzip svih fajlova... koliko sam skontao to je najlaksi nacin da se proba mac os x... ne planiram da predjem na mac os sa windowsa nego samo malo da vidim kako izgleda... verujem da ovde ima ljudi koji znaju dosta o tome... ili ako ima laksi nacin od vmware
 
Poslednja izmena:
Skrati naziv rar fajla, ubaci ga u sam root bilo koje particije I tu ga otpakuj. Dalje nastavi sa montovanjem po uputstvu.
 
na primer samo recimo macos.rar? gde se nalazi root u windowsu?
 
Pogledajte prilog 1.bmp ovo mi se desava kada probam preko virtual box-a kada kliknem na start
takodje prilikom kreiranja virtualne masine kod mene ne postoji opcija u version mac os x server postoji samo da izaberem mac os x 32 bit 64 bit pa snow leopard32 64 kod mene nema te opcije mac os x server...Pogledajte prilog 2.bmp
 
Poslednja izmena:
Root je koreni direktorijum, dakle sam C:
Napisao sam ti root bilo koje particije a ti pitas za root windowsa?! Ne, ja root windows foldera nisam spomenuo a ono sto sam spomenuo je trebalo da te resi greske predugacke putanje fajlova zbog kojih ti se .iso/.dmg fajlovi nisu kompletno raspakovali sto je uzrokovalo greske u kasnijem radu. Verujem da su ove greske cije si SS postavio posledica upravo neispravnih disk imidza jer se meni nisu nikad desile, a nisu mi se desile verovatno jer su mi imidzi bili kompletni I ispravni.
 
ma resio sam ubacio najnoviju verziju 7zip app i radi problem je bio zastarela verzija
 
Jel ko apdejtovao na 10.9.4 jel safe update?
 
Eh… svaki je safe ako si skockao svoj hack propisno. Ukratko, rutinski. U mom slučaju nema čak ni reinstalacije audio drajvera.
 
Ja sam morao da enable - ujem trim na SSD-u opet sa trim enabler-om... Ostalo je sve glatko.
 
U zadnje vrijeme čitam dosta na ovu temu,(forum tonymac) hackintosh na pc, prije nego što krenem u kupovinu novog hw želim da se što bolje informišem kako bi imao što manje problema...šta želim jaku mašinu i7 i što tišu ....2 ssd u raid 0 tako da to leti...wireles miš,tastatura tochpad..neka solidna grafika za video to je to...upgrade nebi radio dok je vrijeme ne pregazi tako da tu mi je najveći problem...matična nebi da dajem previše na matičnu čisto da radi i7 bez kloka, 2ssd i 1hd, par usb3 ta grafika i to je to...da to sve fino baca na 3 dellova 23inch ips monitora...

nisam do sada radio na macu,(win,linux) trenutnu mašinu vrijeme je pregazilo tako da ovaj upgred želim da iskoristim za hw koji bi bio što kompatibilni kako bi probao i ostao na hackintoshu...
 
Koska u tvojim zahtevima bi mogla da bude ova grafika, vidi da ti neko empirijski potvrdi koja ispunjava tvoj uslov. Ja ti bez iskustva sa ovakvim hw predlazem da paralelno posmatras nvidia kartice koje to inace mogu I podrsku za nvidiawebdriver na maticnom sajtu - ona koja se nadje na obe liste mislim da pobedjuje.
 
Pozdrav.
Imam problem na hakintosu dakle dok sam bio na os x 10.9.2 pisalo mi je da imam procesor i3 3,10ghz a sad kada sam uradio updata na 10.9.4 pise da imam 1.6 kako to da resim
 
Potrebna pomoć!
Posle problema sa diskovima i drugim reinstalirao sam mavericks-a kao Nireš distro.
Prethodno sam ubacio dodatnu PCI LAN karticu sa RTL8139/810x čipom, iiiiii nećeeee LAN ni da mrdne.
Instalirao razne kextove i uopšte mi ne vidi RTL LAN karticu a sa built in LANom tek neće jer je MarvelYukon...

Ima li pomoći?
 
Poslednja izmena:
Probaću noćas pa javljam ishode :)
 
Nazad
Vrh Dno