Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Na grafickoj kartici imam dvi-d konektor standardan. Ocu da kupim p2414h na njemu pise da ima dvi-d with HDCP. Da li je to ista stvar ?
 
Na grafickoj kartici imam dvi-d konektor standardan. Ocu da kupim p2414h na njemu pise da ima dvi-d with HDCP. Da li je to ista stvar ?

Jeste, danas stigao monitor. Prezadovoljan sam slikom a sam monitor radi bez ikakvih problema. Preporuka svima :)

Jel se isplati overklokovati refresh rate sa 60 na 65?
Da li postoji mogucnost da se osteti monitor prilikom ove operacfije ?
 
Isplati se, ne mozes da ga ostetis. Mozes slobodno na 70hz, svi koliko sam video mogu, a cesto moze 75-80hz.
 
Moze i 80Hz. Preko DP-a. Evo ti postavke :

80_Hz.png
 
Fala, kapiram da cu malo da se igram sa podesavanjima :)
 
Samo da znas da 80hz nece dati kartici da spusti klokove kao sto bi inace uradila. Mozes da menjas tamo-vamo za gaming i slicno, mada mene nije posebno briga za ovo i stalno sam na 80hz.
 
Jedina mana overclocka monitora su naravno degradacije kvaliteta slike, marginalno je ali sam ja u zadnje vrijeme to poceo da primjecujem. Sinoc vratio na 60Hz i GTA V, sve na max i izgleda mnooogo bolje ali je sve ostalo kao sto je samo pomjeranje strelice na desktopu i skrolovanje stranica prilicno aljkavo i sporije u odnosu na 80Hz. Klasicni izbor quality vs performance. Za oboje mi treba preko 700€...
 
Samo da znas da 80hz nece dati kartici da spusti klokove kao sto bi inace uradila. Mozes da menjas tamo-vamo za gaming i slicno, mada mene nije posebno briga za ovo i stalno sam na 80hz.

Meni apsolutno normalno radi i obara klokove, doduse ja sam spustio na 75hz jer me je zracilo sto je 2 puta usao u "this resolution is not supported". :)
 
Sto mi ranije niko nije rekao da monitori sa IPS ekranima imaju ovoliko dobru sliku i boje. Igram crysis 3 sa istom konfiguracijom i neverujem kolko je sve bolje nego na starom samsungu t220, mada on sada sluzio kao sekundarni :D
 
Ne samo to, nego su uglovi gledanja neuporedivo bolji. IDealno za gledanje filmova, gaming da ne spominjem :D
 
Ja sam presao sa LG L1919S monitora ( max rezolucija 1240x1024 :O ) na ovo cudo od 24" :D Malo je reci da sam progledao. Ckiljio sam na njemu punih 8 godina, bilo je vreme :d
 
Kako cistite monitor, da li imate neko posebno sredstvo koje mozete preporuciti?
 
Ja sam presao sa LG L1919S monitora ( max rezolucija 1240x1024 :O ) na ovo cudo od 24" :D Malo je reci da sam progledao. Ckiljio sam na njemu punih 8 godina, bilo je vreme :d

O kom modelu monitora tačno govoriš. Meni treba, pa pitam za sebe ?
 
P2414h
 
Da li bih moga da odbijem malo pojasnjenje oko monitira, P2414H preporucu ga uglavnom za igrice i filmove, interesuje me koja je razlika s U serijom i zasta se ona preporucuje i sta je najbolje za multimediju i internet?
 
Nikakva razlika, samo je drugi ram kod p2414h/u2414h. Panel je apsolutno isti. Preporucuje se od strane prodavaca jer naplate vise, a kosta ih isto :)
A od ostalih jer ne znaju.

Ako ti tanje ivice vrede toliko, onda uzmes U varijantu.
 
Pitam zato sto je neko pomenuo da pri surfanju na netu nije bas najbolje vec je vise za igrice i filmove i jos jedno pitanje svojevremeno je bila prica o primercima na kojima probija ekran, da li i dalje postoje falicni modeli ili ne?
 
Tesko je kalibrisati P2414h, skines sa tftcentrala profil i uploadujes :)

Nije falicni model. Svi IPS monitori imaju glow u nekoj meri, samo zavisi kako te zalomi.
 
A kakva je razlika izmedju ovih novijih P2415-16 osim sto vidim da imaju rezoluciju jacu i mozda neki prikljucak vise ili drugo nesto da je bitno?
 
Ta kalibracije nije bas prava kalibracija vec opsta setovanja za tip monitora. Za nas, obicne korisnike, to je i vise nego dovoljno za svu upotrebu. Ja cak koristim i flux tako da sva kalibracija pada u vodu posle zalaska sunca.
Kalibracija ne sluzi da slika izgleda lepse, nego preciznije onome sto je zapisano u digitalnoj formi. Onaj kome to treba zna da mu treba.
Gameri i filmofili mozda cak i preferiraju neka setovanja koja bi istakla neku nijansu ili nesto van opstih setovanja.
 
Kako cistite monitor, da li imate neko posebno sredstvo koje mozete preporuciti?

Praškom (ona pajalica za prasinu) pazeci da ekran ne ogrebem, ako neki pipko mi umaze ekran svojim pipkavim prsticima onda uzmem toalet papira, mekanog, nakvasim malo, obrisem zustrije to mesto i sve ostalo sto mi se cini umazanim i odma za mokrim brisanjem susuim brisuci povrsinu suvim t. papirom, da ne ostanu muzge po ekranu...
Nemoj da curi papir, samo nakvasi malo, za mokrim odma brisi suvim t.p.
 
Poslednja izmena:
Meni je od prvog dana na Display portu, i nema treperenja. Cak i VSR radi super, i moze da se overklokuje monitor da radi na 80Hz, ali tako zna da zabode ponekad, pa nece da se probudi iz sleep-a.

meni ponekad vrati na procesorsku internu graficku ,ogromni pixeli :sceptic:pa izvadim dp pa restart pa vratim kablic.
 
meni ponekad vrati na procesorsku internu graficku ,ogromni pixeli :sceptic:pa izvadim dp pa restart pa vratim kablic.
Moguce je da ti brljavi driver od graficke ili cak sistem. To samo znaci da je zabo driver od grafike, ali da nije uspeo da se oporavi.
 
Zna li iko kako videti "display on time" na ovom modelu?
 
Moj P2414H A06, na naljepnici iza piše January 2016.

Color preset je Warm, Brightness na 20 dok je Contrast ostavljen na fabričkih 75. Slikano sa Šljamsung Galaxy Xcover 3 (znam da je kamera krš).
 

Prilozi

  • 20160413_215520.jpg
    20160413_215520.jpg
    729.9 KB · Pregleda: 186
Nazad
Vrh Dno