Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Ja cu samo da prijavim da sam reklamirao ove nedostatke. Otisao sam direktno u PIN computers servis/magacin i u roku od 24 sata su me zvali da dodjem po novi monitor.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Nedavno sam kupio Dell P2414h i mogu reci da sam poprilicno zadovoljan monitorom. Koliko sam primetio, nema mrtvih pixela niti nekog velikog probijanja po ivicama. Za proveravanje sam koristio crnu pozadinu i nisam mogao uociti nista. Da li postoji jos neki nacin provere?
 
Dabar ugasi svetlo u sobi i upali crnu fotku preko celog ekrana.

Kupio i ja danas, zadovoljan sam. Overclockuje se bez problema na 80hz. Fine boje, ima malo probijanja u coskovima, ali nista cudno.
 
Jesi ga kupio novog ili polovnog? Ja pokusavam da nadjem negde u2414 u oglasima posto nisam pri kesu, ali tesko
 
Uzeo nov, niko nije nudio polovne. Proletela mi 2x U2414h za po 150e ovde na oglasima...

Uzmi P, sto bacas pare na u verziju? Apsolutno isti panel, jedino sto kao U ima tanke ivice. I na P imas i DVI, na U nema.
 
Neam pojma, jos se razmisljam sta da uzmem. Jos mi nije hitno pa cekam da naleti neki
Ta dva komada su bila zapravo jedan, izgleda da je lik kupio i preprodao za iste pare. Ni ja nisam uspeo da ga ugrabim ;)
 
Neam pojma, jos se razmisljam sta da uzmem. Jos mi nije hitno pa cekam da naleti neki
Ta dva komada su bila zapravo jedan, izgleda da je lik kupio i preprodao za iste pare. Ni ja nisam uspeo da ga ugrabim ;)

Nije, pitao sam ga :) osim ako nije slagao, sto nemam ideju zasto bi.
 
Neam pojma, meni je malo smrdela ta prica da neko dan pre prodaje (ili posle kupovine) pita da li je monitor koji je kupio stvarno te dijagonale... Lol
 
Na sta treba obratiti paznju pri kupovini Dell P2414H, da li treba gledati koja je revizija panela ili sta vec i kako i gde se to nalazi? Mnogo ima postova te ovakav je panel te onakav, u totalnoj sam konfuziji, dakle na sta da obratim paznju? Da li je preporuka i U2414H (nisam video temu za U2414H) da li je kod njega manji problem sa panelom?
 
Poslednja izmena:
Na sta treba obratiti paznju pri kupovini Dell P2414H, da li treba gledati koja je revizija panela ili sta vec i kako i gde se to nalazi? Mnogo ima postova te ovakav je panel te onakav, u totalnoj sam konfuziji, dakle na sta da obratim paznju? Da li je preporuka i U2414H (nisam video temu za U2414H) da li je kod njega manji problem sa panelom?

U2414H ti je apsolutno isti kao P2414h. Razlika je u dizajnu. Panel je isti u potpunosti. Das 60e vise za tanke ivice ;-)

Samo gledaj da nema mrlje/ogrebotine po panelu, mrtve pixele i probijanje svetlosti.
 
"U" model dolazi fabrički kalibrisan i spada u premium seriju. Moguće je da tu biraju i bolje panele iz serije dok ove sa većim probijanjem stavljaju u P modele. Ne mogu ništa da tvrdim, to je samo mogućnost.
Konektori su drugačiji takođe, mada je to većini nebitna stavka.
Osim toga, trebalo bi da je panel istog tipa. Za sada izgleda ne postoje različite revizije panela.
tldr, pre kupovine ne treba obraćati pažnju na bilo šta. Tek po kupovini pregledati da nema nedostataka.
 
Jel moze P2714H da radi na 80Hz preko DVI-a i koliko to lose utice na monitor?
 
Poslednja izmena:
Jel moze P2714H da radi na 80Hz preko DVI-a i koliko to lose utice na monitor?

Lose utice samo ako koristis Maaalj.

Ne utice uopste, u principu to je PLS panel potpuno drugi od onoh sto koristi 24-ka. Probaj, nista te ne kosta, skini http://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU
Probaj prvo 70hz, pa idi dalje po par herca vidi dokle bude hteo a da ne bude cepanja i bagovanja.

Ako se ne snadjes kako, evo ti mali guide: http://www.overclock.net/t/1452897/dell-p2414h-ah-ips-pwm-free-light-ag-coating-1080p#post_21435739

P.S. koliko sam video uglavnom za to predlazu display port, zasto nem pojma.
 
Poslednja izmena:
Da se zapljunem i ja. Otisao i kupio danas p2414h, i mogu reci da je prevazisao sva moja ocekivanja. Znao sam da ce kvalitet slike biti odlican, ali ste me bogami naplasili ovim light bleedingom. Medjutim u normalnom radu je apsolutno neprimetan, jedino se vidi kada monitor prikazuje crnu sliku, a i tad je efekat izuzetno blag. Takodje nestaje sa promenom ugla gledanja. Takodje, sa ovim predlozenim podesavanjima je sve mnogo prirodnije - na standard mi je skrol u windowsu bio braonkast nekako. Primetio sam da je Image enhance onemogucen na custom modu, zasto je to tako? Koji uopse efekat ima taj image enhance? Jedino sto sam ja primetio je da stavlja nekakav "ram" oko karaktera...
 
Ja nisam dirao podesavanja, ostavio standard delovalo prilicno ok i ja reko ajde. Light bleed je u zavisnosti od primerka, neki su katastrofa neki su sasvim ok. To je lutrija pa sta izvuces :)
 
Sta se dobija ako bi se P2714H povezao preko Display port u odnosu na DVI ili VGA? (mozda sam lupio pitanje)
 
U principu nista u odnosu na DVI. Samo sam video da ako overclockujes monitor je bolje da koristis display port. VGA je analogni signal i treba ga zaobilaziti.
 
Lose utice samo ako koristis Maaalj.

Ne utice uopste, u principu to je PLS panel potpuno drugi od onoh sto koristi 24-ka. Probaj, nista te ne kosta, skini http://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU
Probaj prvo 70hz, pa idi dalje po par herca vidi dokle bude hteo a da ne bude cepanja i bagovanja.

Ako se ne snadjes kako, evo ti mali guide: http://www.overclock.net/t/1452897/dell-p2414h-ah-ips-pwm-free-light-ag-coating-1080p#post_21435739

P.S. koliko sam video uglavnom za to predlazu display port, zasto nem pojma.

nije uopste problem moj ortak drzi stalno na 75 hz preko dvi kabla, bas smo se cudili dok smo proucavali po amd catalist-u jer ima powercolorovu r9280, kad je instalirao prvih puta sve fabicki i umesto 60hz kolko je podeseno pise na katalistu reported 75 (svako ko ima radeon moze da proveri). posle je stvarno povisio na toliko, 75hz je sasvim bezbedno.
Clipboard01.jpg
sliku imam zbog jedne opklade od ranije
 
Poslednja izmena:
To je maximum reported, to nije na koliko trenutno radi... To tu govori da mozes da stavih 75Hz ako smanjis na 1280x1024 bez ikakvih overclockovanja i slicno, a ne da ce biti 75Hz na 1080p.
 
Lele, pogledajte koliko je skocila cena ovim monitorima. :D

U "najjeftinijoj - popularnoj" radnji.
 
Poslednja izmena:
Ne mozes iz catalysta da overclockujes na preko 60hz. (mozda kod nvidije cini mi se)
Za AMD mora da se skine program koji sam linkovao.

Evo 1080p test.

ufotest.jpg


I dalje je niska cena u Monitoru, jos bolje.
 
Poslednja izmena:
nije uopste problem moj ortak drzi stalno na 75 hz preko dvi kabla, bas smo se cudili dok smo proucavali po amd catalist-u jer ima powercolorovu r9280, kad je instalirao prvih puta sve fabicki i umesto 60hz kolko je podeseno pise na katalistu reported 75 (svako ko ima radeon moze da proveri). posle je stvarno povisio na toliko, 75hz je sasvim bezbedno.
Pogledajte prilog 161024
sliku imam zbog jedne opklade od ranije

Preko dvi-a i sa nvida sli sistemom ne moze vise od 66Hz, ne dozvoljava.
 
Preko dvi-a i sa nvida sli sistemom ne moze vise od 66Hz, ne dozvoljava.

Si probao preko ovog programa sto sam linkovao?
Moze biti da je to zbog tog samsung PLS panela. U P2414h je LG IPS.
 
Si probao preko ovog programa sto sam linkovao?
Moze biti da je to zbog tog samsung PLS panela. U P2414h je LG IPS.

Drugaru radi na 80hz Dell P2714H isti kao moj
samo sto on koristi DP i jednu karticu. Definitivno nece dvi
 
Poslednja izmena:
Lele, pogledajte koliko je skocila cena ovim monitorima. :D

U "najjeftinijoj - popularnoj" radnji.

Ja moj P2414H platio 17.8k dinara krajem 2013-te a sada je isti uredjaj 28,5k dinara?!...
Shvatam ja da je dignut pdv za 12% i da je dinar opao,ali ovo nema smisla,čist lopovluk i ništa drugo...
 
Problem je što dinar pada, a pada i evro u odnosu na dolar pa sve zajedno sa pdv-om generiše višu cenu.
 
pa ja sam platio oko 22k pre 2 meseca recimo. stvarno je otislo mnogo visoko. tesko da je to zbog dolara. Ja radim uvoz i prodaju alata i moja firma će dići cene, ali ne toliko. Sve i ako dignu cene za 10 dinara po evru, opet je to mnooogo manja razlika.
 
Ja sam pre manje od nedelju dana kupio za 22k.
 
Nazad
Vrh Dno