Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Vidis li ti ista na njemu covjece? :)

Vidim i to vrlo dobro, a sa većim setovanjima (>40) osvjetljenja ne mogu da gledam dugo u monitor jer mi onda sija k'o sunce. Na poslu koristim Lenovo LT2452pwC i na njemu mi je brightness na 10. :)
 
^ Na Dellu sam povećao brightness na 26. Ne otpadaju mi oči kad gledam u svijetlu podlogu.
EDIT: Ipak 24.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u pocetku bio podesio visoko osvetljenje od 50%, ali sam ubrzo smanjio na 20% koliko mi je taman, u bilo kojim uslovima. Probao sam jedno vreme na 25% i 30%, ali tu nedelju me glava bolela skoro svaki dan, tako da je vraceno na 20%. Idealno :)
 
75 ovde :D
 
15 ako ne igram nesto.
racunar koristim samo popodne jer sam do 4 na poslu. Mrzi me da zbog par sati redovno nesto menjam pa koristim onako kako mi je najlepse uvece.
 
Meni najviše odgovara 30 ali vidim da svakome nešto drugo leži ;)
 
Da li ima razlike u kvalitetu slike kada se prikljuci monitor preko DP i preko HDMI? Kupio U2414H pre neki dan i nisam bas odusevljen bojama, izgledaju nekako blede u odnosu na stari Samsung. Prikljucio sam ga preko hdmi-a jer graficka nema dp. Dynamic range je podesen na full.
 
Poslednja izmena:
Juče zateknem ovu linijicu (odokativno dva piksela) na monitoru. Mislio sam da je komadić prašine, ali nije bio komadić prašine niti ogrebotina. Kad se gleda iz ugla, onda se vide dvije bijele tačkice, a kad se gleda normalno izgleda kao komadić prašine. Mrtav/zaglavljen piksel ne bi trebalo da izgleda ovako kad se uslika iz blizine ili se varam? Da li se iko ranije susreo sa ovim problemčićem?

http://fotkica.com/slike.php?slika=1_82044671_20161018_170530.jpg
 
Meni se pored zelenog zaglavljenog piksela (o kome sa pisao pre nekoliko strana) od pre nekoliko meseci pojavila i ova uzduzna linija koja se vidi na sivim/plavim pozadinama... Neverovatno kako su ovi problemi samo na jednom monitoru, a oba su uzeta istog dana, cak su iz iste serije.

Ako ga odnesem na servis, znam da ga necu dobiti nazad, a nema ga vise u ponudi :(


mitzjD4.jpg
 
Kupio sam pre neki dan Dell P2417H i generalno sam zadovoljan. Sto se tice bleeding-a, nisam bas siguran da li je ovo vise IPS Glow nego bleeding? Jer u principu sve zavisi od ugla gledanja

photo uploading
images hosting
 
Poslednja izmena:
Normalno je to. Meni je tako na p2414h.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@hedgehog:
Da li si mozda imao priliku da vidis ili koristis P2414H, pa da mozes da uporedis sa svojim P2417H ? Koliko se ova neuniformnost pozadinskog osvetljenja primecuje u realnom radu? Da li imas mozda jos neke utiske o monitoru, zainteresovan sam za ovaj model, a trenutno ima malo informacija o njemu na netu.

Pitanje za sve overclockere ovih monitora: Da li je razlika izmedju 80Hz i 60Hz lako primetna u gamingu i koliko subjektivno poboljsava iskustvo?
 
Overklokova monitor na 80Hz, nesto je brljavio kada se budi iz sleep moda, pa sam ga vratio na 60Hz i nista znacajno nisam osetio.
 
Da li neko moze da kaze o cemu se radi
P1417h bio je 15 eura jeftiniji dok U2417H 30 eura, sada su za toliko skuplji sve ovo u par dana?
 
@hedgehog:
Da li si mozda imao priliku da vidis ili koristis P2414H, pa da mozes da uporedis sa svojim P2417H ? Koliko se ova neuniformnost pozadinskog osvetljenja primecuje u realnom radu? Da li imas mozda jos neke utiske o monitoru, zainteresovan sam za ovaj model, a trenutno ima malo informacija o njemu na netu.

Pitanje za sve overclockere ovih monitora: Da li je razlika izmedju 80Hz i 60Hz lako primetna u gamingu i koliko subjektivno poboljsava iskustvo?

Pa pazi, ono sto se vidi na onim slikama je po svoj prilici IPS glow, a ne probijanje. Trebalo bi slikati monitor sa par metara da bi se valjda koliko toliko smanjio glow, a dobila slika o probijanju.
Evo prema ovom videu koji sam napravio moze se zakljuciti da je u najvecoj meri prisutan glow.
http://www.filedropper.com/vid20161022213951
IMG_20161022_213216.jpg
osvetljenje na 0%
IMG_20161022_213553.jpg
na 50%
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno