Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Па није ваљда монитор преко VGA??
 
Probao sam novi drajver, kablovi ok...ne znam sta je moguce jos, da probam kasnije da prikljuciim monitor na hdmi, da nije do vga kabla...
 
vrlo moguce. analogni signali su bas lako izlozeni smetnjama. to ti je 2 minuta da izmenjas kablove.
 
Kako najlakse da povezem monitor, nemam, zaboravio sam sto nema hdmi prikljucak..a nemam dvi a onaj dp kako da prikljucim na komp?
 
Ako nemas DP na kompu onda moras preko dvi-hdmi adaptera. ili dvi kabla.
 
Pa krastavac, negde mora :D
Моје искуство каже да на VGA добијам слику која трепери, због тога је мутна и одвратна. Када идем преко дигиталних варијанти, слика је одлична. Комбинуј нешто, на DP може само DP из компа а DVI и HDMI могу да се повежу.
 
Ja sam imao problema sa mrtvim pikselima na crvenoj podlozi. Nakon par dana proradili ako neko bude imao problem...
 
Kupio sam polovan p2414 i za sada sam vrlo zadovoljan osim sto nikako ne uspevam lepo da ocistim ekran. Cime god da ga prebrisem, ekran mi ostane "musav". Jel ima neko neki savet? :)
 
i mene je ovo nerviralo na starom philipsu i bas zato sam ga se i resio.mislim da je to do coated displeja,ali sam i ja laik,te najbolje da sacekamo odgovor nekog ko je bolje upoznat.
 
musav je ako ti to zaklanja sliku. ja kada čistim, uperim stonu lampu i tražim flekice (posle brisanja prašine).
Inače, ne ustručavam se da koristim i malo vode. Imaju one dobre krpe za to (valjda je to micro fiber) koje se koriste suve za prašinu, ali mogu i mokre, dobro oceđene, za fleke.
 
Ja natopim onu krpicu za brisanje naocara u mlaku vodu, iscedim lepo i prebrisem...
 
I ja sam krpu natopio i iscedio pa obrisao al mi se opet vide prelazi između pokreta, bukvalno imam vertikalne linije od brisanja.
 
Ja koristim magičnu krpu + pledge sa buvljaka, monitor ne može da bude čistiji :)
 
I ja sam krpu natopio i iscedio pa obrisao al mi se opet vide prelazi između pokreta, bukvalno imam vertikalne linije od brisanja.

ja to ovako .... 2x mikrofiber krpa .... jedna vlazna za brisanje ..... suva za glancanje .... ostane na kraju kao nov kad otvoris, ako koristis obicnu krpu .... dzabe nema sanse ako nema linija onda dlacice ostanu
 
Sve sam to probao al ne uspevam da odradim kako treba mada se te linije od ciscenja vide samo kad je monitor ugasen.
 
Verovatno je u krpi stvar, ako su bas tako izrazene fleke. Ako imas one cupave "magicne", one generalno ostavljaju takve tragove na svemu, samo sto se na nekim povrsinama to vidi vise, a na nekim manje. Moguce da je ovaj monitor narocito nezahvalan po tom pitanju.

Ocedjene ravne mikrofiber krpe su mnogo bolje za to. Mislim da je to bas tip krpe kakvom se ciste naocare.
 
Najobicniji ubris onaj malo cvrsci sto se koristi u kuhinji. Malo vode, ne da natapas, vlazno dakle samo. I ocistis sve. Nema tragova nema nicega. Nikeve magicne krpe.
 
Da li su se jos nekom pojavili zaglavljeni pikseli? Masaza, i softversko odglavljivanje je odglavilo jedan, ali drugi zeleni ni makac.
 
Ni jedan za sad :)
 
Bili su jedan do drugog, jos jedan je ostao, sada je plave boje umesto zelene.
 
Kod mene nema mrtvih piksela ali zato treperi monitor, nikako da nadjem vreme da probam sa dvi, da vidim da nije do kabla...
 
Meni je od prvog dana na Display portu, i nema treperenja. Cak i VSR radi super, i moze da se overklokuje monitor da radi na 80Hz, ali tako zna da zabode ponekad, pa nece da se probudi iz sleep-a.
 
Pa nemam na grafici DP, samo dvi x 2 ali moram da nadjem negde dvi kabal da probam tako jer je trenutno sad na vga i treperi zesce.
 
Bas cu da probam ovih dana posto mi garancija izlazi oktobra pa ako nije do kabla da ga reklamiram.
 
Meni je treperilo zbog kablovske. Graficka bila povezana na tv, izvukao kabl, treperenje nestalo.
 
Pa i meni je graficka povezana sa TV-om, nisam probao to...
 
Najobicniji ubris onaj malo cvrsci sto se koristi u kuhinji. Malo vode, ne da natapas, vlazno dakle samo. I ocistis sve. Nema tragova nema nicega. Nikeve magicne krpe.

Nikako ne preporucujem brisanje bilo kakvim ubrusima i papirima. Ostaju mikroogrebotine, koje se vremenom nagomilavaju.
Najbolje krpica za naocare lepo oprana i ocedjena, jednom se prodje i displej je kao iz fabrike.

Da li su se jos nekom pojavili zaglavljeni pikseli? Masaza, i softversko odglavljivanje je odglavilo jedan, ali drugi zeleni ni makac.

Da kucnem u drvo, nijedan za sad, ni mrtav ni zaglavjen. Definitivno mi je bio ovaj monitor jedna od boljih kupovina :D
 
Nazad
Vrh Dno