Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Pozdrav forumasi

Pazario sam danas DELL P2414H monitor,posle 3 ukljucivanja monitora U levom donjem uglu displeja pojavio se jedan mrtav piksel zelene boje,pokusao sam da ga odglavim,medjutim nista :mad:
Mrtav piksel se uocava na crnoj i plavoj pozadini.
Sta mislite da li je ovo za reklamaciju?
 
zavisi gde je kupljen.
u ewe computers vazi glupavo pravilo da ne priznaju garanciju za 2 svetla ili 5 tamnih piksela (i ovo pitanje je postavljeno od prodavca, a ne krajnjeg kupca)
ti svakako reklamiraj. sigurno da neces tek tako prihvatiti mrtav piksel
 
Reklamiracu ga sigurno,vidim na DELL-ovom sajtu da uvazavaju reklamaciju u slucaju pojave 1 svetlog mrtvog piksela,ovaj moj je ocigledno svetli,posto se vidi na crnoj pozadini.
Sad sve zavisi od servisera da li ce uvaziti reklamaciju,mislim da je ewe ovlasceni servis.Ako mi ne uvaze reklamaciju probacu da se pozovem na onih 14 dana i trazim zamenu,posto sam kupio monitor putem interneta.
 
Poslednja izmena:
Definitivno je ova firma na e ovlasceni serviser,tako da ne znam da li ce mi uvaziti reklamaciju.
Da li je normalan ovoliki ips glow?

 
Imao sam isti problem sa zaglavljenim pixelom pocetkom septembra, isto kao ti. Pisao sam ovde. Probaj prvo ove programcice sto su i meni bili predlozeni - mozda budes imao srece.
Meni nije pomoglo, tako da sam poslao nazad i trazio novi, zamena mi je bila odobrena, verovatno ce i tebi.
PS. Imao sam jako neprijatno iskustvo sa firmom na e, tako da pripazi sa njima ukoliko si kupio kod njih .
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem sa zaglavljenim pixelom pocetkom septembra, isto kao ti. Pisao sam ovde. Probaj prvo ove programcice sto su i meni bili predlozeni - mozda budes imao srece.
Meni nije pomoglo, tako da sam poslao nazad i trazio novi, zamena mi je bila odobrena, verovatno ce i tebi.
PS. Imao sam jako neprijatno iskustvo sa firmom na e, tako da pripazi sa njima ukoliko si kupio kod njih .
Da,u pitanju je ocigledno zaglavljen a ne mrtav piksel,znam na koje programe mislis,probacu ih,ali sam skeptican.
Danas cu da snimim monitor digitalcem pa cu da okacim sliku ovde jer mi se cini da je ips glow previse izrazen.
Ako ova firma na e pocne da me zeza oko reklamacije,da li ima neke vajde da saljem mail Dell-ovoj tehnickoj podrsci?

remo imas pm
 
Nece ti praviti problem za stvar koja je kupljena van poslovnih prostorija (narucena preko interneta)

Samo im reci da ti je stigao monitor, da nisi zadovoljan, i da zelis zamenu. A mozes i novac da dobijes nazad, umesto zamene, ako hoces.

Dakle, nemoj da pokreces nikakvu reklamaciju, nego trazi zamenu jer ti se monitor ne svidja iako je ispravan.
 
Poslednja izmena:
Dell dead pixel policy za U i P seriju podrazumeva zamenu monitora ako ima neispravan pixel koji je vidljiv na crnoj pozadini. To je ujedno guideline koji bi trebalo da postuju i uvoznici/ovlasceni servisi... Sto se tice IPS glow-a kojeg si okacio fotografiju, normalno je...
 
Dell dead pixel policy za U i P seriju podrazumeva zamenu monitora ako ima neispravan pixel koji je vidljiv na crnoj pozadini. To je ujedno guideline koji bi trebalo da postuju i uvoznici/ovlasceni servisi... Sto se tice IPS glow-a kojeg si okacio fotografiju, normalno je...

a tamni pixeli na beloj?
 
Minimum 6 komada bilo koje druge vrste osim one koju sam opisao u proslom postu. Ostavljao sam ranije mislim bas u ovoj temi link prema zvanicnoj polisi pa probaj da nadjes...
 
pa to je isto ovo sto sam ja dobio od ewe i sto sam napisao gore u postu. jedini razlog zasto jos uvek nisam ni kupio monitor je bas sto nemam nameru da rizikujem da dobijem monitor sa 4-5 tamnih tacki (a 90% vremena ce zapravo biti svetla pozadina interneta i texta i slicno) sa kojim nemam sta da radim.
na kraju cu verovatno da odem kod nekog ko je spreman da mi prikaze da je sve ispravno i da zbog toga platim 1500 din vise.
 
Realno retko se desava da monitor ima 4-5 mrtvaka... Obicno je u pitanju 1, eventualno 2 ili neko strano telo u panelu (pa izgleda kao mrtvi pixeli).

Edit : Da me ne shvatis pogresno, u velikoj vecini slucajeva monitori nemaju greske, ovo gore sto sam napisao vazi za one koji imaju defekt :)

Evo linka za Dell pixel policy : http://www.dell.com/support/article/us/en/19/SLN130145/EN
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam konacno monitor. Veorvatno sam platio malko vise nego sto sam imao ponudu, ali su mi ovde ponudili da isporbam monitor kuci i da zamenim ako ima zaglavljenih piksela ili ako mi nesto ne odgovara.

Samo mi nesto nije bas najjasnije oko kalibracije. Ubacio sam icc profil i podesio nivoe boja kako je receno i to sve vrlo lepo izgleda. Ono sto mi je cudno je sto su njihovi preset profili drugaciji. Ajde na stranu "standard" profil koji je nekalibrisan, ali "text" je isti takav samo sa manjim brightnessom. Nadao sam se da bih mogao da kalibrisem monitor i da ga takvog koristim u svim prilikama sa razlicitim osvetljenjem. Njihovi predefinisani profili mi ne znace nista sada. Ako upalim tekst sada, ekran dobije rozi filter. Ovo znaci da brightness moram sam da podesavam konstantno za sve prilike umesto da se to radi automatski. Njihov softver je ok. Malo ogranicen, ali je vrlo korisna funkcija da za svaki program moze da se stavi poseban profil. To bi mi bas znacilo. Jedino sto me za igrice ne zanima kakve su boje. Koliko vidim, game progil ima malo izrazenije boje.

Ima li mozda neki slican program koji bi dozvolio vise custom profila?
 
vec je poceo da me zivcira, kad ode u sleep I onda upalim komp nazad uvek mi izbacuje ovo I moram da izvadim dvi iz monitora I da ga vratim I onda dve normalno bude. ima li neko mozda resenje za ovo, jer me stvarno iritira :-(
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1418984977527.jpg
    uploadfromtaptalk1418984977527.jpg
    984.9 KB · Pregleda: 141
Da koristis drugi port ili da refresh rate povecavas samo kada ti je zaista potreban.
 
refresh rate je 60hz, uvek bio I nikad nisam dirao refresh rate, a to mi je inace jedini dvi port koliko znam :)
 
mislio sam na prelazak na display port.
 
mislim da 7870 nema display port, pa mi je jedini nacin dvi, nemoguce mi je da za ovo nema resenja... :-(
 
mislim da 7870 nema display port, pa mi je jedini nacin dvi, nemoguce mi je da za ovo nema resenja... :-(

Ako je to kartica koja mislim da je imaš, DVi, HDMI i dva mini Display Port.
Uostalom pogledaš nazad na kartici. A verovatno ima i rešenje ovako.
Da ne bude do drajvera izbriši sa DDU i stavi ove nove Omega.
 
Poslednja izmena:
Meni je prikopcan na dvi i radi normalno posle sleepa... Mora da je nesto do drivera ili kartice. Meni je prikopcan na intel integrusu HD4000.
 
ovaj ili u2414h ili da cekam da padne cena nove serije p2415 ? koje su razlike
 
Poslednja izmena:
Da si živ i zdrav, nova serija izašla pre bar mesec dana, ako ne i pre. Imaš S2415 oko 200e, glossy ekran ali bez stakla preko, U2415 je oko 300, naslednik U2412M. Opasno izgledaju oba.
 
da da editovao sam post u dok si ti odgovarao tek sam sada video :D sry

i sta im znaci sada ovo UZ ? ultra sharp je uvek bio najbolji ovo je sada skresan ili poboljsan u odnosu na ultrasharp regularnu seriju ?
 
Poslednja izmena:
Imate S2415, P2414 i U2415 izlozene u Comtrade u Uscu. Ja sam se nekako na kraju odlucio za U2414, samo cekam jos malo da vidim hoce li biti nekih popusta :) Kapiram da je to najbolja kupovina do 250e?
 
ne zivim u bg mrzi me da idem do usca zbog monitora
nego ovako da li se isplati ici na p2714 270e nije bas malo ili da uzmem u2414 ili ovaj p2414 lomim se izmedju ta tri, naravno u pitanju je cena :D
vidim ljudi uglavnom imaju 2414p i izmesani su utisci, prajtelju sam preporucio u2414 pre mesec dana i svidja mi se monitor (on se odlucio na njega zbog uzgleda prvenstveno jer se i ja sam nisam mogao da odlucim izmedju ova tri).
E sad ako neko ima p2714 i imao je iskustva sa ovim ovim 24" modelima da posavetuje sta mi je ciniti da li vredi te razlike u ceni (40e) sa pls panelom (citao sam tftcentral review).

fala unapred :D
 
Ja koliko sam video, 27 inca mi je veliko i nije za full HD na ovakvoj malo razdaljini sa koje ja gledam monitor. Tako da sam u startu odustao od 27 inca. Takodje glossy ekran sa S2415 ne znam dal bi mi se svideo, a nebih da eksperimentisem i da posle mesec dana shvatim da sam se zajebao. Tako da mi je izbor pao na p2414 i u2414. Koliko sam izlistao temu za p2414 i koliko sam pronasao po netu cini mi se da su dosta kvalitetniji U2414 primerci, tj da su manje sanse sa me zapadne neki model sa probijanjem i slicno. Mnogi kazu da nema nikakve razlike izmenju u i p u panelu, da je razlika samo u dizajnu i konektorima.

Ja sam gotovo odlucio za U seriju, jer sam vec dosta pukao za hw ove godine, pa kad je bal nek je maskembal. :) Jedino jos samo sta me zanima, dal je moguce sa neka nijedan drugi monitor sa valja osim Della? Niko nista drugo ne spominje, svi samo kupujetr p2414 :D
 
Poslednja izmena:
Da ali razlika nije mala 50e je u pitanju za uređaje koji se kreću oko 200evra to je značajna suma
 
Ja sam uzeo "P" verziju jer "U" model donosi samo konektore i fabricku kalibraciju. Sam panel bi trebao da bude isti, ali moguce da bolje primerke stavljaju u "U" i da generalno imaju manje problema.
Dobra stvar je da ce ti vecina prodavaca izaci u susret sa probanjem pa si siguran po tom pitanju, a kalibracija je 6 sekundi posla.

U monitoru su mi rekli da mogu da probam primerak kuci i da zamenim ako nesto ne valja.
 
Ipak sam se odlucio za U2414 verovatno ne vredi tih para ali j*g :D
 
Nazad
Vrh Dno