Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

U većini reviewa je upravo ta informacija.
Androidauthority su prilično ozbiljni, pa ili je recenzirana (T-Mobile) verzija stvarno plastičnog rama ili su napravili gadnu omašku.
Mada i ako je kojim slučajem internacionalna verzija stvarno plastična to me neće odvratiti od kupovine.. :)
 
U većini reviewa je upravo ta informacija.
Androidauthority su prilično ozbiljni, pa ili je recenzirana (T-Mobile) verzija stvarno plastičnog rama ili su napravili gadnu omašku.
Mada i ako je kojim slučajem internacionalna verzija stvarno plastična to me neće odvratiti od kupovine.. :)

Pricas i postavljas linkove o pogresnom modelu telefona Z1S je T-Mobile verzija Z1 telefona.
Z1 Compact je drugi telefon.
 
Pa valjda i Z1 ima taj metalni ram?
Mozda ta verzija za US trziste ima plasticni.
 
Z1S je verzija za USA trziste i zanimljivo je to sto na sonymobile u podacima o dizajnu tog modela ne pise da ima alu ram, pise samo premium materials i ostalo vezano za staklo. http://www.sonymobile.com/us/products/phones/xperia-z1s/features/#design

E sad, i ta plastika (ako je plastika a ne neki drugi materijal) sigurno nije neka socijalna kineska koja ne ide uz ostatak telefona.

Za Z1 i Z1 compact pise da imaju alu ram i sve ostalo, zna se vec. Sve ovo potvrdjuju i testovi do sada. http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-z1/

Evo za Compact

Craftsmanship in every detail

The Xperia Z1 Compact has been carefully crafted using only premium materials and clean lines. It’s built with a solid one-piece aluminium frame that creates a completely seamless expression, and the screen is made of durable tempered glass that reflects the world around you. And following Sony’s unique design principles, this NFC phone offers balance and symmetry in all directions, so no matter how you’re holding it the feeling is always the same.


U svakom slucaju Z1/compact imaju alu i staklo.

Vidim na PA Compact ocenjen 9/10.. sad cu da procitam test ali mislim da je to realna ocena, vise ne moze jer G2 ima 9.4/10 a ipak ima dosta veci ekran i bas i nisu ista klasa.

Sto se mene tice ovo je odlican fon ali sve vise razmisljam o nekom android tabletu (ne mora neki najjaci i najskuplji) i L1020, ipak je ta kamera najbolja za sada samo me nervira sto i pored ois-a stabilizacija videa nije bas najbolja, tu je Z1 recimo bolji i sa steadyshot softverom. Pa mozda bih cak zadrzao i xp uz 1020.

Evo za par dana ce i gsm arena test

http://blog.gsmarena.com/sony-xperia-z1-compact-hands-on/
 
Poslednja izmena:
Nesto vezano za autonomiju: Battery life seems good. Second charge: 1 day, 8 hours with 7h of screen time and 17 % left.


Svedjanin neki.. dobro, ko zna kako je koristio fon.
 
Ma.... gledao sam skoro test na GSMAreni za Lenovo P780. Pored njega neki telefoni imaju SOT od 10h (kao i on). Kako da ne :)

Ko zna kako ko testira.
 
[YOUTUBE]sk79-Stx4wc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]G3ukRUw0ASI[/YOUTUBE]
 
mogao je neku muziku da pusti u pozadini jbt.. dobar telefoncic za sada :D
 
Da li je ovo pored njega Z1?? Ekran je katastrofa!
 
Ovde ga vec ima u ponudi ali je cena nabudzena.Oko 500€,za 30€ jeftiniji od starijeg brata.
 
Video si losije ekrane, posto Z1 kao "tip proizvoda" moze da znaci 4 razlicita proizvoda, tj. barem po tipu ekrana (a mozda i po jos necemu(
Ima odlicnih ekrana Z1, ali kod nas ih je vrlo malo! Sto je najgore, VIP kao promo primerak je uzeo jedan sa najgorim ekranom koji sam i ja ikada video (nesto u rangu onih prastarih laptop ekrana iz 2000. godine) :D
Dok je u MTS-u bio izlozen odlican primerak.
 
iPhone 5s tops our blind camera comparison, Xperia Z1 Compact takes last place

:d :d bas je blind test, htc one ispred S4 i Z1c. Z1 drugi a razlika izmedju Z1 i Z1c u kvalitetu fotografija se svodi na verziju softvera.

@ alfaunits

Ovaj z1 ekran sa klipa (vs z1c) je iskreno gori od XZ ekrana koji sam video (mada ipak je uzivo drugacije od YT) ali toliko skup telefon sa takvim ekranom ne bih uzeo ni na teskim opijatima. I zamislite sad ljude koji su prsli lepe pare za Z1 a dobili neki najgori ekran, sramota. Ali valjda toga vise nece biti, bar ne u srenjoj i visoj klasi, za sada deluje kao da su konacno presli samo na IPS.
 
Poslednja izmena:
Video si losije ekrane, posto Z1 kao "tip proizvoda" moze da znaci 4 razlicita proizvoda, tj. barem po tipu ekrana (a mozda i po jos necemu(
Ima odlicnih ekrana Z1, ali kod nas ih je vrlo malo! Sto je najgore, VIP kao promo primerak je uzeo jedan sa najgorim ekranom koji sam i ja ikada video (nesto u rangu onih prastarih laptop ekrana iz 2000. godine) :D
Dok je u MTS-u bio izlozen odlican primerak.

Znam da brljaju sa raznim varijantama,ali dva z1 telefona koja sam gledao kod prijatelja i njegove zene (a kontam da su ih prvi imali u srbiji) su da se upucas u glavu kad pogledas zasta si dao pare...znaci kontrast zalostan,boje se presijavaju (ne znam kako bi to objasnio;dok gledas u neku ikonu ona kao da sija tj menja boje po dezenima)!!
Covece doslo se do toga da treba da se opremis znanjem,tehnikom i izdrzljivoscu (nadu i srecu da ne pominjem) kad hoces da kupis skup tel u danasnje vreme...(nexus 5 recimo,z1 itd)!!
 
hsv, skroz se slazem, mada meni ovaj ekran levo na klipu izgleda losije, a mislim da je levi ekran z1c. Meni je ovo totalna glupost, i nije prvi put da vidim tako nesto kod Sony-a, imam vec iskustva da sam se zeznuo za laptop jednom, misleci da im je tip ekrana isti, ali jok - to moze da znaci "sta nam tog trenutka bude pri ruci"!
Prosto me cudi da neko tog kalibra pravi takav bezobrazan potez. Steta sto ne postoji zakon da jedan tip proizvoda ne sme da se razlikuje fizicki izmedju dva primerka ;)
 
^ slazem se, bas su imali uzasne odluke sto se tice ekrana (ne svih ali vecine) i tu pre svega mislim na uglove gledanja (mada su neki ekrani kompletan krs :d). Ja sam sa xp imao srece jer ima prakticno sve odlike prosecnog IPS-a (uglovi gledanja, bela, kontrast, samo je crna bas losa preko 60% osv).

Ali to je izgleda ruzna proslost za Sony, Z1c ima IPS kao i T2 Ultra a verovatno i onaj novi E1 ili kako vec a ovi sa xda koji imaju prototip verzije Siriusa kazu da je IPS u pitanju. Sto se mene tice najveca mana Sony telefona polako nestaje.
 
Ja stvarno ne znam kakav mazohista treba biti pa kupiti sony telefon. Ja sam drndao neki od ovih novijih (ne pratim sony pa ne znam modele) i ono je bilo kao HD2, isprano, bledo, uglovi nula. Kao neka najgrđa kineska kopija.

PS. po koji put je to prošlost za sony da su "prestali" da ugrađuju krš ekrane?
 
Poslednja izmena:
Ugradnja krs ekrana nije problem, to ce korisnik sam da oceni.
Problem je veliki sto imaju flagship "model", koji u stvari ima 4 podmodela, od kojih samo jedan vredi. A po tome, ti nemas pravo zalbe sto je onako los ekran. Zato mislim da VIP uopste nije lose uradio sto je mozda najgori model izlozio u Knezu - a ne najbolji, i onda kada kupuju, dodje im krs ekran.

Zato iPhone ima i normalne ljude kao korisnike - znas da je to to, ne postoje "podmodeli", modeli za levo/desno trziste, ekrani za levo/desno ****, softver ovakav/onakav....


Mada je u Evropi mnogo bolja situacija bila sto se tice laptop ekrana doduse. Nije mogao bas da se nadje ekran koji nije stvarno Premium a da stoji Premium uz njega (sto jeste slucaj u USA bio).


Anyway, sto se teme tice :)
 
PS. po koji put je to prošlost za sony da su "prestali" da ugrađuju krš ekrane?

Ne znam koliko si probao Sony telefona ali za period kada su izasli Xperie S/P/V/Acro S/T i slicni su imali dobre ekrane (od ovih je samo P imao uglove gledanja kao IPS). Ovo pricam kao neko ko je par godina koristio amoled i jos uvek imam fon sa tim ekranom.

Sa XZ ekranima su se obrukali, mislim na one prve skroz isprane i to je opste poznato. Onaj drugi, bolji je ok ali stvarno ima uglove gledanja na ivici prihvatljivosti za tu klasu (poredim sa htc One, probao oba telefona, a i slicnim IPS). Zanimljivo je to sto XZ tablet ima odlican ekran kao i XZU sto znaci tamo gde su morali da naruce nove ti ekrani su dobri a tamo gde su im ostale zalihe e tu je zesca lutrija pa i horor :d Zatim su krs ekrane ugradili i na Xperie SP, 2-3 razlicita panela pa onda odlican potez sa XZ Ultra (AH-IPS) da bi se ponovo obrukali sa Z1 i 4 panela, od horora do solidnog prikaza (samo 1 panel dostojan flagshipa). Uglavnom su problem uglovi gledanja a kod nekih i prikaz u opstem smislu (SP, XZ jdi panel/Z1 neki panel).

Ali mislim da se nece vise brukati, svi novi modeli koje su predstavili imaju IPS, i to ne neke krs IPS nego veoma dobre (mada sigurno nece imati IPS istog kvaliteta E1 od 120e i Z1c/Z2 i ostali skuplji).

Ali videcemo tek u narednim mesecima..
 
Poslednja izmena:
Zar nije i na XZU isto lutrija, mada ne na magnitudi Z1?
Xperia S i Ion su imali lutriju, mada su svi ekrani koje sam video bili dobri - neki su bili bas bas dobri, a neki samo dobri. Nije isto kao za Z1, ali ipak se moglo desiti da padne manje dobar ekran.
 
Ima i XZU lutriju :d ali sa ah-ips panelima, razlika je u jacini osvetljenja, mozda kontrastu i na tom losijem bela vuce u zuto :d Mentoli.
 
Samo sto bela vuce na zuto? Ma kakva lutrija ;) Ccc... sreca nemam i ne planiram da kupim TV, inace garantujem da Sony-a ne bi birao :D
 
xperia-z1compact-battery.jpg


Ali sta je sa ekranom, izgleda su resili da caste ljude posle silnih smaranja i lutrija :d

Odlican prikaz crne i na 100% osvetljenju, 620+ nitsa uz kontrast visi od htc one, pa to je neverovatno ,) Dobro, to sad sve kad se sabere i oduzme ne verujem da ima primetne razlike ali svejedno, konacno da Sony ima jedan od najboljih displeja u svakom smislu pa jos i x-reality ko hoce.. cak mislim da su ovo rekordne vrednosti za jedan IPS na gsm areni.

xSw2uKu.jpg


Ali softver kamere i dalje ostaje kilav mada je kamera i dalje odlicna samo trazi malo podesavanja (uglavnom 8mpix treba koristiti ali ne auto mod, bar ne uvek). Led blic je relativno slab. Kamkorder odlican mada ne i sjajan. Zvuk preko slusalica tih (u odnosu na htc one/iphone5/note 3), mogli su da povecaju napon na izlazu ali nisu.. ovo sam iskreno i ocekivao jer je i kod Z1 ovako. Ali kapiram da je zvuk dovoljno jak, slicno su napisali i za Z1/G2 pa se retko ko zali.

Sve u svemu odlican fon ali meni je i dalje bliza Lumia 1020.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno