Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

Da ne bude da hejtujem ili nesto, mislim da je telefon odlican! Koristio bi ovo definitivno, posebno mi se svidja zuti.
Samo mi nije jasno ovo 550e a kladim se da ce kod nas biti i skuplji legalno i kod operatera naravno sto je zalosno.

Da li je okvir plastican ili metalan kao na Z1?

Ma bice naravno, kao sto je i sve kod nas skuplje.. bar je tako bilo do sada. Ali opet oglasi.. ;)

Ali razvoj IT je bas ''brz'' danas i ocekujem da ce z1c za par meseci kostati 350-400e po oglasima sto je ok, ipak ce doci novi S800 na red sa 5,2'' modelima itd. U svakom slucaju ovo je najbolji compact android fon do sada i mislim da ce se biti uspesan.

Sto se mene tice, da je L1020 android (znam da je otrcano :d) cak i sa krait dual core-om pre bih kupio tu nokiu nego sony ali ne vredi.. trenutno ne postoji bolji ''mali android''. I dalje je Nokia kralj kamera telefona ali steta sto su ograniceni na wp8, sa druge strane samsung i sony imaju svoje trziste dzepnih fotoaparata i sigurno nemaju interes da sami sebi izbijaju kes iz dzepa sa nekim ubica kamera telefonima, sa te strane Nokiji je lakse.

Ko ne moze da ceka, 808 PV + nexus 5/nexus tablet ili novi ipad.. pa ne znam da li postoji bolja kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Bolja kombinacija je samo jedan telefon i da ne maris za kameru kao manijak ;) Ja sam i dalje sasvim zadovoljan slikama sa W902, ali nisam manijak za iste :)

Ako kupujem telefon zbog kamere, pre bih ispitao sta mi je bitno, onda bi verovatno dosao obican fon i dobra kamera zasebno.
 
zomgbbqftw also wrote this:

Yes, two panel vendors. They are almost identical, both are IPS with ~ 1400:1 contrast and similarly wide viewing angles.

There is no loser in the panel lottery this time. I've seen it in person and compared it to a Z Ultra, it is better than the ZU screen IMO, better viewing angles and slightly better contrast. They both had the same PPI as well at ~340 so they are directly comparable and IMO the Z1-C won out.


Izvor je pouzdan, znaci konacno jedna Sony displej lutrija u kojoj nema porazenih kupaca :d Oba su IPS, kontrast odlican kao i uglovi gledanja.. to je to.
 
Eto zasto kosta 550e :D
 
Pa ljudi kod nas Xperia S i P i dalje kostaju preko 50k din! :d u fensi radnjama, ko ne veruje neka pogleda (ct, tehnoma.... i slicni shopovi). Tu ce Z1 compact da kosta 70k din, ubedjen sam. Ali jos nisam upoznao coveka koji bi dao tolike pare za telefon takvim prodajnim mestima kada moze prakticno duplo jeftinije da pazari samo ako malo saceka pa pravac oglasi :)

Sunce ti gde mi zivimo, Gnexus snizenje sa 61k din na 39k, pa jel moguce?
 
Poslednja izmena:
^ nije to nista cudno :D pa moj Samsung Galaxy R kosta 50e manje nego pre 2 god kad sam ga kupio, o cemu mi onda pricamo :D
 
Ja sam ubedjen da te radnje ipak prodaju telefone. Mozda ne u velikim kolicinama ali.. evo primer, dete upise srednju skolu po zelji roditelja :d i pravac neki fensi it shop po novi telefon kao nagradu.. budzet oko 30000 din. I onda to dete dobije neki tamo single core android polu-krs sa 3,5'' ekranom umesto 5x boljeg telefona iz oglasa za iste pare.
 
Manimo se cena u nasim "radnjama" na ovom forumu, nema smisla :D Pogotovu u ovoj temi gde je offtopic :)
 
Da li su na ovom modelu zeznuli displej? Ili je još rano za ovakvo pitanje? Sviđaju mi se dimenzije, verovatno pucaju da otkinu deo kolače iphone sa ovom veličinom (mislim na ljude kojima ova vličina odgovara).
 
Baš sam to hteo reči. Stavili su najbolji ekran ikada :) mislim, koji su ikada ugradili u svoj model
 
Kada smo vec kod nasih fensi radnja... ja sam upoznao devojku koja je imala u kesu spremnih 400-450 evra da bi kupila S4... sto joj je otprilike i dovoljno da kupi preko oglasa ali ne ona je planirala da uzme u Tehnomaniji po ceni od 80.000 s tim da bi ostatak sto nema placala cekovima na par rata. I tako je bilo na kraju, uzela je u Tehno za 80k umesto da je preko oglasa platila tada 450 evra. Dobila je i futrolu gratis! :d
 
Čuo sam da je nabavna cena 425€ u predprodaji. Malo više nego što sam očekivao, jer z1 kreće od 410.
 
Kada smo vec kod nasih fensi radnja... ja sam upoznao devojku koja je imala u kesu spremnih 400-450 evra da bi kupila S4... sto joj je otprilike i dovoljno da kupi preko oglasa ali ne ona je planirala da uzme u Tehnomaniji po ceni od 80.000 s tim da bi ostatak sto nema placala cekovima na par rata. I tako je bilo na kraju, uzela je u Tehno za 80k umesto da je preko oglasa platila tada 450 evra. Dobila je i futrolu gratis! :d

Drug je kupio GS4 u mt:s-u, ali za kes, ne na ugovor. Isto 79 000. Ko ima para, briga ga za cenu na oglasima i za telefone iz Madjarske


Tipicna Sony cena, nisam ni ocekivao da ce biti jeftiniji. Nadam se da ce ljudi sad konacno da prestanu da kukaju kako ne mogu da kupe jak telefon koji ima manji ekran
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da ce u 2014 svi sony telefoni imati ips/ltps, navodno se uz z1s otarasavaju poslednjih zaliha starih panela. Ali to ce se tek videti.
Ostalo im je i Xperia V led lcd 720p 4,3'' panela pa su bili pametni i za Compact spremili IPS.

Navodno planiraju i white magic oled ekrane i ovo bi u teoriji moglo da znaci i bolji prikaz bele uz amoled crnu ali i jace osvetljenje od amoleda. JDI vec ima takav 5,2'' oled. Takodje su najavili i 2k ltps, mozda bas za Z2 u maju..

Konacno neka iole zanimljiva sony kamera aplikacija, oni AR efekti za Z1 su smesni.

Hands-on with Sony's background defocus camera app

Ima naravno i u marketu slicnih aplikacija ali eto, sony z1 kamera je prilicno ogoljena sto se tice korisnih opcija i rucnih podesavanja pa je i ovo dobro.
 
Poslednja izmena:
comcom.png


Sony has promotions planned to kick off Sony Xperia Z1 Compact launch in Europe
 
A kad se ode na pre-order pise: PRE-ORDER
Be first to own this product.
Deliveries expected to start at end of February.. znaci kod nas u martu ako da Bog...
 
500eur, manje pdv, znači 400 eur. Odlična cena!
 
Samo da ovih 2300 mah ne podbaci kao onih 3ah kod z1.
 
Pa na neki nacin i hoce, gledanje videa upaljenim sa x-reality softverom daj boze da prebaci 6h (recimo gsm arena test) jer taj softver dodatno opterecuje gpu.. E sad, s'obzirom da su presli na stedljiviji IPS verovatno ce autonomija surfa da bude sasvim solidna i bolja od Z1. U autonomiju poziva ne sumnjam, tu i Z1 kida.

Moja procena za gsm arena rezultate testa - reprodukcija videa sa x-reality on - oko 6h. Autonomija 3g poziva - 18-20h (mozda i vise) i surf u tim njihovim uslovima - 7h, 8h. Znaci 24h zahtevne upotrebe sa oko 5h screen on na jacem osvetljenju, nema teorije da ugrozi LG G2 ali mislim da je i tako nesto dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Već sam gotovo odlučio da ga uzmem. Ako još budu takvi rezultati, done deal. :D
 
Odlican telefon medjutim jos uvek isto resenje sa on-screen tasterima.. :S:
 
Ja mene je to samo plus.
Jedan od razloga što nisam uzeo note 3 je što nisu on screen tasteri, tj fizički su toliko nisko da ne mogu da ga držim udobno ni u ovim mojim lopatama. :)
 
na 4.3" i nije baš plus... više su mi oni za velike ekrane
 
Nazad
Vrh Dno