Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

[YOUTUBE]yHyxLteGhvo[/YOUTUBE]
 
srce me zaboli kada ga stavlja u vodu.. :D jbt koliko je manji od z1.. bolest..
 
U rukama ovog žutog izgleda džinovski..
 
Je l' bilo nešto od tog predstavljanja? Nisam u toku.
 
Nerviraju me sto nikad da ga predstave... 14 . 1 bi kao trebalo ali ko ce ih znati...
 
Ja se nadam do srede, jer CES je sada, a Sony je uvek predstavljao telefone na njemu.
Valjda neće čekati do MWC.

Sa druge strane ništa mi to ne znači, kada Sony po običaju te telefone izbaci u septembru.
 
Sa druge strane ništa mi to ne znači, kada Sony po običaju te telefone izbaci u septembru.

Pa XZ i XZ1 su brzo bili dostupni cak i kod nas.. ovde je samo problem sto nikako da predstave ovaj z1f za sva trzista, mozda zato sto bi ugrozio prodaju Z1.

[YOUTUBE]taSaLq6brQQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
pa nije kao da će biti nešto mnogo jeftiniji, pa da ga ugrozi. i ovo je premijum uređaj.
sa druge strane, sami se bi prave ozborn efekat izbacivanjem premijum telefona na 6 meseci (z i z1). Sada, što je z bila loša zbog ekrana, to je druga stvar.
 
Xperia Z1s for T-Mobile US leaks again; this is the Z1 mini

https://twitter.com/evleaks/status/420050454223917056/photo/1

Ovaj fon na slici vise lici na Z1 nego na Z1f, odnos velicine kucista i kamere npr

Xperia-Z1s-for-T-Mobile.png
 
Poslednja izmena:
Kako si to primetio ? Zbog ivica ili.. Meni je zvaki sony telefon skoro isti
 
Ma ovo na slici je Z1 sa t-mobile dodatim.. z1f ima malo manje ali deblje kuciste a socivo kamere je iste velicine kao na Z1 pa na mini verziji deluje nekako vece. Ma to je Z1, pogledaj polozaj led blica i natpisa g lens na Z1 i Z1f, razlika se odmah primeti.

Evo primer :

color_01.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako si to primetio ? Zbog ivica ili.. Meni je zvaki sony telefon skoro isti

Dok gledas slike i ne udubis se, stvarno je tako. Ali ako se vidi uzivo, a tek ima u rukama, odmah se sve primeti. (sa druge strane, ja i dan danas ne vidim razlike izmedju S3 i S4 dok se dobro ne poigram sa njima:)

Nego... Z1f ili Z1s? Sta je sta? :D
 
Z1s internacionalni model.
 
hsv da li se ocekuje z1s od sonija sada u las vegasu ? i ako da,kada pocinje predstavljanje ?
 
The press conference is at 1am CET, january 7th, which is 5 pm local time in the US

http://community.sony.co.uk/t5/Blog-News-from-Sony/Consumer-Electronics-Show-2014-Las-Vegas/ba-p/1451604

A sta ce predstaviti, najaviti.. nemam pojma. Mislim da ce to biti, sto se telefona tice, Z1f global (Z1s), neki 6'' phablet sa umerenom cenom i mediatek chipsetom i mozda jos neki jeftiniji telefoni, realno flagship imaju (Z1) kao i tablet/phablet ZU ali su telefoni nizih klasa zreli za zamenu. Mozda predstave i novi (Z1?) tablet sa boljom kamerom, baterijom, S800 i 3Gb rama.

Moguce je da ce da najave WP8 uredjaje, navodno planiraju minimum dva takva telefona u 2014 (vaio phone :d).
 
ja mislim da od z1f realno nema nista.. imaju da predstave z1 za neke americke provajdere i to je to.. videcemo uskoro
 
^ ko zna, ovo je najava za predstavljanje na kineskom trzistu 14. januara. Z1 se inace prvo pojavio u Kini pa ubrzo i na ostalim trzistima.

Sony-China-14-January-2014-640x385.jpg


Al' ovo je najjace :d :d

Sony using two different displays for the Xperia Z1 f; will the display lottery affect the global Xperia Z1 mini?

Mada je sada razlika u jacini osvetljenja, uglovi gledanja i nisu toliki problem, al svejedno je retardirano imati vise panela na jednom telefonu pa makar i u Japanu.

AUO panel levo, JDI desno

Xperia-Z1-f-display-lottery_1-640x275.jpg


Xperia-Z1-f-display-lottery_2-640x180.jpg


AUO panelima navodno snabdeva Asus. Ovo sto ja vidim je ipak bolje nego do sada, nijedan panel nema lose uglove gledanja ali je prikaz na ovom AUO nekako tamniji. Ali prikaz na oba deluje ''zivo''.

AUO
AU Optronics (AUO) is a Taiwanese manufacturer of TFT LCD and other technologies that was formed in December 2001 by the merger of Acer Display Technology (established in 1996) and Unipac Optoelectronics Corporation by BenQ Electronics[clarification needed]. In October 2006 AUO merged with Quanta Display Inc.. The production of the company's G6 operation reached #1 worldwide[citation needed]. AUO manufactures TFT panels for companies including Samsung, NEC, LG, Dell, Apple, Viewsonic, Acer
http://en.wikipedia.org/wiki/AU_Optronics
 
Poslednja izmena:
http://www.ustream.tv/sony

Evo u toku je predstavljanje Sony @ CES ali.. Z1S je t-mobile verzija Z1 (mozda je razlika u polozaju 3,5mm ulaza), za sada nista od z1f global.

Predstavljaju i kamere, kamkordere..
 
Poslednja izmena:
gledam iz cistog smora.. :) kakvu ret muziku pustaju kada neko izlazi na binu ,fazon britni spirs..
 
Poslednja izmena:
Opa! :d

Sony announces Xperia Z1 compact, a smaller flagship with full-size features

Sony Xperia Z1 Compact hands-on: First look


DSC06864Z1c.jpg


It's worth pointing out that the smaller (now IPS) display also brings a drop from 1080p to 720p resolution (the ppi is still a solid 340 though). The next main difference is the battery. The Z1 compact comes with a 2,300mAh cell, down from the 3,000mAh battery in the larger version, but given the lower power requirements from that reduced amount of screen, Sony is confident you'll get a similar amount of battery life overall. The Z1 compact also comes with Android 4.3 straight out of the box.

DSC06877Z1chero.jpg
 
Poslednja izmena:
dobro su se setili.. mada niko da javi cenu :D da se sokiram..
 
Sony is targeting a mid-February release for the Z1 Compact, with an expected price point lower than the Z1 flagship but higher than other compacts due to its premium specs. Sony has also assured us that the Z1 compact will be part of the first wave of Android 4.4 KitKat upgrades, set for "several weeks" after launch.

Koliko god da kosta - za par meseci ce biti 350e, pa 300e po oglasima :d

[YOUTUBE]O_GaK9w0gZ8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
^ Mislim da je to greska (za ois). Z1 ima steadyshot, softversku stabilizaciju koja sto se kamkordera tice radi bolje od prakticno svih ois-a, pa i na L 1020. Imas poredjenja na YT i na poslednjih stranama Z1 teme, stvarno svaka cast za taj softver mada umanjuje vidno polje pri snimanju :

fov-steadyshot2.jpg


Evo kako radi

[YOUTUBE]u44C8iw8KX8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Mozes slobodno da promenis naziv teme u compact.. :) Jbt da li ce se sony nekada uozbiljiti, z,z1,z1s,z1 compact, z ultra.. Ovaj zuti z1 compact je ozbiljan telefon :)
 
Pa meni je gotivnije da se zove Z1 compact nego mini :d

Evo rusi se docepali, ekran deluje odlicno a sto je najjaci fazon fon nije mnogo veci od iphone-a a sta sve ima + IP58.. svaka im cast

[YOUTUBE]tZUqtLvnDLA[/YOUTUBE]
 
"The world’s best camera in a compact smartphone" Aaaaaaaaaaaaahahahahahhahahaa :d

Ali 550e... :S:
 
Pa da, in compact smartphone (android), ne in compact feature phone aka wp8 :d

Naravno da je cena visoka, 550e, ali ne znam sta si ocekivao, lumie mogu da kostaju toliko sa hardverom iz 2012 a ovo ne moze da kosta samo malo vise od mnogo slabijih S4 mini i One mini? Smesno :)

Moras malo da oladis sa flejmom, nije dobro za zdravlje :)
 
Cena je realna.
 
Nazad
Vrh Dno