Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

Da se prikljucim kolegama koji su vec nahvalili telefon, nemam sta da dodam to je to, telefon je stvarno vrhunski :)

Jel kupio mozda neko, po meni super stvarcica, zamenjuje dock :) http://www.ebay.com/itm/31119217806...49&var=610373942853&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Ili ovakva verzija http://www.ebay.com/itm/33135431101...49&var=540546736400&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

ja upravo narucio ovaj kabl sa drugog linka, samo sto sam isao na licitaciju i kupio za 1.7 gbp (nekih 300 kinti)
javljam utiske kad stigne al kapiram nece skoro :D
 
ja upravo narucio ovaj kabl sa drugog linka, samo sto sam isao na licitaciju i kupio za 1.7 gbp (nekih 300 kinti)
javljam utiske kad stigne al kapiram nece skoro :D

Istina :D i ja razmisljam da pazarim neki od ta 2, imam dock ali ono navikao sam mob da punim u blizini kreveta pa da mi je na dohvat ruke posto ga uglavnom punim kad legnem, a sad mi je dock na stolu od kompa i onda dok ustanem....
 
jel razbio neko touch?

Koliko vas je kostala popravka (moze preporuka za NS na PM).
Da li je neko mozda porucivao deo sa aliexpressa ili ebay-a a da sigurno valja i kolko je pipava operacija zamene? Video sam na youtube, ali me zanimaju licna iskustva :)

Ja ga nisam razbio, ali sam ga užasno nezgodno lupio ispustivši ceo telefon na radijator. :S:

Pojavilo se oštećenje na ivici ekrana, minimalno, ali pri sličnim oštećenjima na drugim telefonima, displejje dobijao onu lepu paukovu mrežu preko celog stakla,. Ovaj je preživeo.
 
display ovde ima minijaturno ostecenje, ali touch na pola ne reaguje vise :(
 
Za 280eur, to je vr' telefon.
 
Da li je bezbedan ovaj apdejt ili da ga ostavim na 4.4.2?
22a8a0aee1a8b9344bf825620f832289.jpg
 
To ti je verzija 4.4.4 ako sse dobro secam,donosi malo jos na stabilnosti i poboljsanju kamere cini mi se.
 
Vlasnici kompaktnog Z1, da li ste imali problem sa razgovorima nakon update-a na LL?!? Ja jesam.

Nakon par dana upotrebe i u početku ne primećenh problema, primetio sam da se mnogi žale kada razgovaramo, da me jako loše čuju, sa prekidima i izobličeno, iako ja njih sve vreme čujem dobro. Prva ideja je da je mreža loša, ali ovo je postalo pravilo te sam malo istražio, zvao sam sebe na fiksni i stvarno, iako ja pozivaoca čujem savršeno, sa druge strane se čuje neko prekidanje. Pokušao sam i u gluvo doba jutra kada je mreža prazna i isto.

Posle par izmena/proba/izmena/proba u setinzima za pozive, ispalo da treba isključiti opciju zvanu (po srpskom meniju) Pojačanje glasa pozivaoca. Settings -> poziv -> predzadnja opcija.
Iako bi ovo trebalo da utiče na to kako mi čujemo pozivaoca, kod mene na telefonu to kvari kako druga strana čuje mene (i to kvari baš mnogo), a ne utiče na ono kako ja čujem drugu stranu. Probao sam nekoliko puta sa različitim aparatima na drugoj strani i sa više poziva, i uvek je sa ovom opcijom uključenom, s' druge strane teško razumljivo.

Ima li ko slično iskustvo? Ne kažem da neka aplikacija dodata kasnije ne kvari ovo, ali smor mi je da istražujem šta može biti aplikaciju po aplikaciju. Za sada radi.

Kome je bitno, telefon je D5503, a novi Android 5.0.2, i onaj broj verzije (to je valjda fw) je 14.5.A.0.270
 
Z1 Compact sam ostavio na 4.4.4, tako da ne znam. Znam da sam na Z3 Compact (isto 4.4.4) imao isti "problem" dok je opcija "Microphone noise supression" bila uključena. Gašenjem toga je sve normalno i dobro. Na Z3 Compact imam i drugu opciju "Speaker voice enhancment" - što je pretpostavljam ekvivalent tome o čemu pričaš i ona mi je uključena bez negativnih efekata. Doduše, ništa pozitivno nisam primetio :)
 
Hm! Da, čudno. Logično bi bilo da ovo "Microphone noise supression" zeza jer to jeste namenjeno da nas bolje čuju?!? Ali kod mene na Z1 baš ovaj "Speaker voice enhacmet" utiča na to kako mene čuje druga strana. :trust:

Sve ovo je lepo radilo na KK. Evo sada čujem i da postoji problem i na Z3.

Ajd da skupimo još utisaka, pa da pišem Sony podršci.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta te to cudi, ima dosta telefona gde te opcije za navodno poboljsanje kvaliteta zvuka u toku razgovora samo degradiraju isti :) Mada ima telefona i gde radi dobro ili primer 2 slicna telefona a na jednom pravi zvuk iz bunara sa katranom dok na drugom malo poboljsava.
 
Što gubiš vreme? Kad poisključuješ sve te opcije koje "poboljšavaju" nešto, sve radi besprekorno na oba telefona. Još kad ubodeš sagovornika kome radi AMR-WB (mislim i da morate biti na istoj mreži) tek je onda odličan zvuk. Iskuliraj postojanje tih opcija.
 
Ne znam sta te to cudi, ima dosta telefona gde te opcije za navodno poboljsanje kvaliteta zvuka u toku razgovora samo degradiraju isti :) Mada ima telefona i gde radi dobro ili primer 2 slicna telefona a na jednom pravi zvuk iz bunara sa katranom dok na drugom malo poboljsava.

Pa to je po default-u uključeno, a na KK je radilo dobro. Problemi su stigli sa lizalicom.

Posle onih nekih Nokia (5800 je meni bile neprikosnovena što se kvaliteta razgovora tiče), Z1c je bio jako dobar za razgovore. Do LL-a. Tako da nije na odmet spomenuti šta može da kvari razgovor.
A u celoj dugačkoj temi o Z1 i Z3, niko to da spomene.
 
Pa to je po default-u uključeno, a na KK je radilo dobro. Problemi su stigli sa lizalicom.

Ma znam, u svakom slucaju treba se zaliti slepcima iz sony dev. tima, sto vise ljudi prijavi problem vece su sanse za brzo resenje. Nije mi jasno da li android dev. svih proizvodjaca uopste testiraju sw? Bar te neke najosnovnije funkcije.. rekao bih da im to retko pada na pamet :d
 
Kakva su vam iskustva posle ažuriranja na Lollipop ? Meni se net konstantno diskonektuje. Ne vjerujem da je do mreže jer mi se na KK to nikad dešavalo nije. U pitanju je m:tel CG.
 
Nemam te probleme. Da li si radio update na LL zadržavajući sve instalacije, ili si išao na klot telefon (reset to factory deafault, pa onda update...).

Ako si update radio preko svega što je bilo u telefonu, uradi sada reset to factory, pa instališi nove instalacije svega što ti treba (i razmisli da li ti treba baš sve što si imao pre update-a), pa vidi kakop se ponaša.

Pre tih velikih apdejta, ja lepo telefon vratim na factory, uklonim mem karticu te sa nje uklonim sve sem mojih fajlova (muzika, slike, video...), te onda pokrenem update. Zatim ponovo instališem ono što mi treba (a obično ne vratim ni polovinu instalacija što sam imao pre). I ne dam mu da on vraća sve, jer se baš trudi da natrpa telefon koječime.
 
Nisam radio factory reset. Pa ja nisam od onih što trpaju tel. aplikacijama imam samo one što mi stvarno trebaju. Ali evo da vidim ima li još ko kakav savjet ako ne onda ću da probam ovako kako ti kažeš. Mada je malo crnjak realno. :)
 
Iz mog iskustva (a koliko sam video ima baš dosta slučajeva na xda koji idu u prilog ovome što ću reći) jedini način upgradea koji garantuje čist/neproblematičan upgrade je flešovanje kroz flashtool sa factory resetom tokom flešovanja.
Z1 c nema probleme sa mrežom na lollipopu, pa jeste moguće da je problematičan upgrade u pitanju kod tebe.

Factory reset prvo, pa ako problem opstaje potom flashtool i factory reset, a ako i tada nije rešena stvar do hardvera je najverovatnije.
 
Da, u principu, veliki update bi trebalo raditi bez tragova ičeg drugog u telefonu osim fabričkog stanja telefona koje je proizvođač predao kupcu.

Dakle, ovako nekako...
1. Izvadiš karticu
2. Factory reset na telefonu
3. Update telefona
4. Sa kartice skineš na računar samo fajlove koje želiš da sačuvaš (slike, muzika, filmovi), instalacije i ona struktura koju Android napravi, ne skidaš.
5. Format kartice
6. Ubaciš karticu
7. Instališeš šta želiš od softvera (ne daj mu da vrati sve)
8. Vratiš fajlove što ti trebaju

Problem je što softvere rade razni developeri, te proizvođač telefona ne može ispitati usaglašenost sa svime što na telefonu može postojati. Držanje određenih pravila developera i proizvođača telefona bi trebalo da onemogući probleme priliko update-a, ali je to teško ispoštovati u sadašnjem moru svakolikih programera. Ovaj način sa fabričkim resetom je koliko toliko siguran.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da odradi bar kraci test autonomije ali uz upotrebu GPS-a?

Npr, voznja bajsa, trcanje, setanje.. sta god samo da telefon radi u ovom rezimu - baterija neka u startu bude na 60-70% (jer verovatno sporije skida prvih 20% kada je skroz puna), upaljen bar 2G net, osvetljenje na jacini koja je dovoljna za vidljivost na jakom suncu, ne bi bilo lose da se okine i koja fotka, snimi malo videa. Zanima me koliko telefon svuce % posle jedno sat vremena?
 
@ poolmaker

Da li si probao ovaj mod?

Koji sw sada koristis, stock/custom i ima li nekih bagova, problema?
 
@ poolmaker

Da li si probao ovaj mod?

Koji sw sada koristis, stock/custom i ima li nekih bagova, problema?
Nisam, već nekih pola godine sam osim kernela stock.
Na poslednjem firmveru trenutno.
Rekao bih da mi malo manje traje baterija, ali to može biti do mnogo čega pa dok ne izadje 5.1.1 ne diram ništa i vozim ovako.
Sem toga sve ok, nisam imao bagova.
 
Nazad
Vrh Dno