Šta je novo?

SteamOS

Cijene jesu malo neusklađene, al to je bar lako popraviti i mislim da uopšte nece toliko ni utjecat na eventualni uspjeh/neuspjeh.
Nisu svi soromasni, bar ne miloni ****** koji kupuju ne jeftine konzole, sa igrama gdje je multi-player dio se igre dodatno plaća.

Pitanje je samo koliko je Valve i ekipa voljna da izgura/finansira ovaj projekt.
Malo marketinga, malo free inde igara, i usphe zagarantovan.
 
Ni Valve ne očekuje da će prodati mnogo Steam mašina, to je više za one koji žele novi kompjuter, ali ne znaju da instaliraju OS. Razlozi zašto bi neko hteo da kupi ovo, a ne PS4:

- Ovo je kompjuter, a ne konzola. Primarni interfejs je prilagođen igrama, ali na ovom će moći i da se radi.
- Jeftine igre. Steam popusti nam stalno izbijaju pare iz džepa. Sony ti da jeftin hardver, ali su igre paprene.
- Igre koje jednom kupiš ćeš moći da igraš večito i kad promeniš mašinu, neće doći nova konzola nekompatibilna sa starim igrama koje poseduješ.
 


Blizzard ce podrzati Vulkan API ali igre verovatno nece izaci za Linux/SteamOS dok se znacajnije ne poveca udeo na trzistu.
 
Svaka cast. Bice jako zanimljivo pratiti sve ovo oko Steam PC-a.
 
Poslednja izmena:
ma ne to bre, prvo ih jeste previse ,a drugo za ove pare ti bolje sklopis, imas windows radis sve, mozes kako oces i sta oces :D

Tacno, ali one nisu za nas, ima gomila ljudi koji ne znaju da sklope konfiguraciju, koji samo hoce da kupe kompjuter i da igraju igre.
 
at_comic629.jpg
 
Uz Vulkan API i ekipu koja će ga podržati SteamOS ima šansu da nešto napravi mnogo veću nego sa OGL.

Ove gotove konfiguracije su za ljude koji rade po ceo dan i onda subotom odu do nekog većeg tržnog centra i kupe računar ili ga naruče preko neta.
Cene i ponuda će se vremenom srediti jer ovo je prvi put da se pojavljuju ovako na gomili i mnogi nisu ni mogli da znaju šta drugi nude.
 
Mašite poentu, svrha ovih steam mašina je diskretno uklapanje uz muzičku liniju ispod TV-a u dnevnoj sobi. Naravno da se može sklopiti bolja konfiguracija za te pare, ali se ne može sklopiti konfiguracija ovakvih dimenzija.

Dovoljno je pogledati dimenzije recimo ZOTAC SN970, pa da bude jasna svrha ovakvih uređaja. Nećete sigurno reći recimo da je umesto laptopa bolje uzeti desktop konfiguraciju, jer se može sklopiti jača konfiguracija za manje, jer laptop ima svoju svrhu, isto tako svoju svrhu imaju i ovi uređaji, sad zavisi od ličnih potreba šta je nekome potrebno, a šta ne.

hqdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Ona masina sa sakatim Radeon 250X i Athlon 840 sto kosta 450 dolara zapravo u delovima kada ih zasebno kupujete kosta 380 dolara (mislim da je to bez kucista). Kada bi AMD osvezio svoju ponudu sa boljim komponentama za isti novac, ovako nesto bi moglo da se nosi sa konzolama. U ovom momentu bas i ne, ali ima vremena do novembra.

Kada bi Intel imao veci interes u celoj prici, ove masine bi kostale mnogo manje. Pogledajte samo koliko kostaju Intel tableti a to je jer oni sponzorisu cenu tableta. Kada bi to isto radili sa ovim kompjuterima cene bi bile niske, ali njih to ocigledno ne zanima. Ma ne moraju ni da sponzorisu, nek izbace OEM quad core kao sto je onaj anniversary Pentium koji ne bi mogao da se kupi u slobodnoj prodaji i koji bi isao samo u ove kompjutere.
 
Koji HW je u Steam Link?
 
Stem link je nesto beze, ne treba tu neki HW, bitno je da moze da streamuje 1080/60fps.
 
 
 
Svaka im cast. Prvi kontroler vredan paznje, eto bar za mene. :)
Ja ne znam kako ljudi na konzolama igraju igre koje ne pripadaju domenu sporta. U mom slucaju ko da imam dve leve. :p :d
 
Mene interesuje da li će Steam kontroler moći da se kupi kod nas, u radnjama. Čisto sumnjam da će ih slati iz inostranstva poštom u Srbiju.
 
Svaka im cast. Prvi kontroler vredan paznje, eto bar za mene. :)
Ja ne znam kako ljudi na konzolama igraju igre koje ne pripadaju domenu sporta. U mom slucaju ko da imam dve leve. :p :d

Pa dobro, zna se koje igre su predvidjene za kontroler, a koje za mis i tastaturu. Nije uvek ni pitanje lagodnosti i preciznosti vec igrivosti kao takve. Neki detalji bas dolaze do izrazaja, npr analogni dugmici u voznjama.
Definitivno treba imati obe opcije (i da, ja sam PC master race fan :D). Steam kontroler cu rado kupiti iako ne mislim da je sadasnjim joypadima toliko neophodan upgrade. Sve sto pominju kao pogodnost za FPS me ne zanima kad isti nikad necu ni igrati na njemu.
 
Najveci je problem frikcija, trenje ..zovi kako hoces. Niti su svi prsti isti niti ce biti ovo ugodno sa znojnim dlanom. Dodatno tome, dosadasnje izjave su u vecini bili da se osjeca kao touchpad laptopa a ja to ne mogu koristiti ni za kursor voc sam uzeo 4€ miš da se ne patim.

Nadam se da ce finalna verzija biti konkretnija. Trenutni gamepad je dosta ogranicen i treba promjenu i ako istina, mi na PC-u imamo izbora sto se toga tice.

Ideja je na papiru odlicna samo me brine koliko je to fluidno u XX uslovima.
 
Svaka im cast. Prvi kontroler vredan paznje, eto bar za mene. :)
Ja ne znam kako ljudi na konzolama igraju igre koje ne pripadaju domenu sporta. U mom slucaju ko da imam dve leve. :p :d

Dok se lično ne proba, ništa od toga, jer tako sam i ja mislio o tabli za crtanje, ma najbolja stvar u životu, ma nema bolje, da mi je tabla ja bi crtao ma milione bi zaradio, jedino što mi je falilo u životu je ta tabla, ma kad bi ja imao tablu....i na kraju kad sam probao tablu, dobro je nisam bacio kroz prozor, nego nije bila moja, verovatno bi letela, ko frizbi
 
Zavisi od toga i kakvu si tablu za crtanje koštao, one ozbiljne koje koriste u "industriji" još uvek su iznad 5-6k evra, a ostalo su igračke :)
 
Pa sta radi ta tabla od 5k evra
 
Nije to tabla kao one od par stotina evra vec veliki ekran osetljiv na dodir specijalno optimizovan za prepoznavanje olovke.
 
Ok. 'ajde i ja malo da se napravim pametan. Posto je Wacom lider u toj oblasti najskuplji model kosta 2800$ sto je jos jeftinije kada se pretvori u evre, naravno govorim o najnovijem modelu iz "Cintiq" serije od 27 inca. Tako da table za crtanje koje kostaju preko 5000 bilo cega ne postoje, niti su postojale.
 
Probaj legalno da uvezeš wacomove table za firmu, pa javi koliko te je izašlo. :)

Kod nas nemaš modele od 27", ali imaš ove od 24" i koštaju nešto malo ispod 500k dinara.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od toga i kakvu si tablu za crtanje koštao, one ozbiljne koje koriste u "industriji" još uvek su iznad 5-6k evra, a ostalo su igračke :)

Pričamo o tabli a ne o tabletu, znači nema ekrana, nego crtaš po tabli a gledaš u svoj monitor.
U pitanju je Huion 610pro , to je alternativa Wacom tablama, mnogo je hvaljena na netu i od strane pro "igrača"

To o čemu ti pričaš, jeste strava, za njega pričam isto što i za tablu(sve najbolje, ma samo mi to fali, ma ludilo), dok ne budem prvi put probao, e tad ću stvarno znati da li to MENI odgovara ili ne.
 
Kako ce grafički dizajner/3D dizajner cirtati na papiru ?
 
A sta ti mislis na cemu su crtali 70tih godina? :) Verovao ili ne, od papira sve krece. Na njemu je i dalje najlakse i najbrze nacrtati i izmeniti neki koncept.
 
Nazad
Vrh Dno