Šta je novo?

Da li ste testirali madjarsku garanciju?

isnogood

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
3,280
Poena
815
Za LG televizore znam zvanichnu pricu, moze da se menja u Srbiji sve sem panela jer ako se menja panel daje se papir za zamenu celog televizora i to ne moze da se odradi u Srbiji posto televizori ocito nisu legalno uvezeni.

E sada ovo je zvanicna prica, da li je neko testirao garanciju za SAMSUNG, LG, PANASONIC i kakva ste imali iskustva?
Ili je mozda mogucje da se televizori iz Madjarske uopshte ne kvare :)
 
Što se LG tiče, svi koji ga donose, daju orginal račun i tvrde da garancija važi i za Srbiju. E sad, da li je neko to imao priliku da proveri da li to funkcioniše dobro bi bilo da se javi. Ili da se bar navede koji su to ovlašćeni servisi, pa bi svako mogao direktno da dobije pravu informaciju.
 
I još jedna stvar koju sam zapazio. Svi sa kp koji nude LG, Samsung... pišu da daju orginal račun i garanciju na dve godine. Ako isti LG televizor kupite bilo gde u prodavnicama u Srbiji, garancija je pet godina.
 
S obzirom da i sam planiram u narednih nekoliko nedelja kupovinu "madzara", ovo me jako zanima.
 
I još jedna stvar koju sam zapazio. Svi sa kp koji nude LG, Samsung... pišu da daju orginal račun i garanciju na dve godine. Ako isti LG televizor kupite bilo gde u prodavnicama u Srbiji, garancija je pet godina.

5godina garancija??? Gde si ti to nasao? Svuda je 2 godine. Niko nije lud da da 5 godina garanciju
Niko ne tvrdi da vazi u srbiji. Samsungu ne vazi. Lg-u vazi na sve sem na panel. Siris dezinformacije
 
Poslednja izmena:
Cek, ne vazi garancija za Samsung televizore, ove sto valjaju preko KP? Pa sta sad, rikne mi nesto moram da palim za madjarsku na reklamaciju?
 
Raspitaj se ti još malo, pre nego što kupiš TV, izgleda da nisi dobro obradio temu,
inače nije tačno da svi sa KP daju račune, jedan lik mi je rekao da za LG ne može da da račun i da svako ko tvrdi da može - laže, može samo da smućka nešto, a na moje pitanje kako onda može on da reklamira TV ako nema račun, on mi odgovara da garancija LG televizora ide preko seriskog broja i ne treba ništa više, e sad nisam još stigao da zovem neki servis u Srbiji pa da proverim priču, ali sam odustao od kupovine od tog lika:).
 
Ne nego oni ti nose. Ja kod zarka sto uzimam, ako tv rikne u prvih 45dana dobijas novi a do kraja garancije ti oni nose jer ne mozes ti. Nigde u svetu nema garancija na 5 godina na tv.
 
Koliko se secam LG je u Srbiji davao garanciju od 5god na televizore,mislim da trenutno su prekinuli sa tom akcijom i koliko cujem opet ce to biti za koji mesec...
Moze to i na guglu da se nadje...
 
Koliko se secam LG je u Srbiji davao garanciju od 5god na televizore,mislim da trenutno su prekinuli sa tom akcijom i koliko cujem opet ce to biti za koji mesec...
Moze to i na guglu da se nadje...

Tačno tako, samo eto ljudi se zatrče, ne proveravaju i onda me još optuže za dezinformacije, ali ja takve odmah na ignore.
Kod:
http://www.lg.com/rs/microsite/ptv/april-2013/5-godina-garancije
 
Covek lepo pita dal ima neko sa " iskustvom " a vi prxxxxxite bezveze.

Za one sa " jeftinijim ulaznicama " pitanje - Dal ima neko na ovom forumu ko je kupio TV u madjarskoj a da je morao da ga nosi na garanciju i kako je proslo ...
 
Svako dalje reklamiranje naloga sa KP biće sankcionisano ban-om.
 
Za LG je servis novosadski PIN i zvanicna prica je ono sto sam rekao. NEOPHODAN je racun i garantni list (medjunarodni) i rade servis ali ne menjaju panel i ne menjaju uredjaj.
Ipak nisam testirao :)
 
Tačno tako, samo eto ljudi se zatrče, ne proveravaju i onda me još optuže za dezinformacije, ali ja takve odmah na ignore.
Kod:
http://www.lg.com/rs/microsite/ptv/april-2013/5-godina-garancije


Jel vidis ti koji su to modeli na toj promociji bili?
To nisu televizori vec monitori sa tv tjunerom :)

Opet sto je neko rekao da se doplati 10% od cene, nije lose ali opet je dosta skuplje.
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima,sto mogu 100% da garantujem je da panasonic ima kod nas prihvacenu garanciju,nebitno gde da ga kupite.samo je potreban racun(moze i kopija) i naravno overena pan evropska garancija.
 
Ne zameri, ali ako možeš još koju reč, ipak ti je ovo tek prvi post :D. Planiram da kupim Panasonic iz HU.
 
Kontaktirao sam vise njih koji se bave prodajom televizora, i kod svih je prica ista. Tvrde da za LG kod nas prolazi garancija i da ide preko serijskog broja, a za Samsung ide varijanta "na reč". Rikne tv, ti mu posaljes nazad, on ga vraca za HU i nakon intervencije dobijas nazad svoj uredjaj.
 
LG ne ide na serijski broj nemojte da vas prevare ide na racun + pan evropsku garanciju izvor PIN!!! Znaci ne moze madjarska, cheshka, austrijska nego overena panevropska garancija.
 
Pošto takvu overenu garanciju verovatno nema niko od ovih koji donose, znači nikakva popravka televizora u servisima u Srbiji ne dolazi u obzir, a da bude prihvaćena kao popravka u garantnom roku?
 
Ova tema se pretvorila u nagadjanja kao u temi o kupovini TV iz Madjarske.
Ako ste imali konkretna iskustva kažite, znači ako ste sami reklamirali TV ili znate konkretan slučaj nekoga ko je reklamirao.
Nemojte opet da iznosite "rekla-kazala" jer to već postoji u temi o kupovini TV iz Madjarske
 
Slažem se. Pitanje je: "Da li ste testirali madjarsku garanciju"? Ako niko nije, to je dobro, znači ne kvare se u garantnom roku.
 
Mali OT, a vezano za garanciju ako se kupi u Srbiji, o čemu sam pisao. Evo i ovde navode, da je garancija za LG televizore 60 meseci.
Kod:
http://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/televizori/televizor-tv-47-3d-led-lg-47la660s-1920x1980-fullhd-smart-tv-wifi.html
 
Tu garanciju od 5 godina daju povremeno kao akciju i čini mi se samo na skuplje modele
 
Tu garanciju od 5 godina daju povremeno kao akciju i čini mi se samo na skuplje modele

Modeli koji učestvuju u promociji:
32LA660S, 32LA667S, 42LA660S, 42LA667S, 42LA690S, 42LA691S, 42LA740S, 42LA860V, 47LA660S, 47LA667S, 47LA690S, 47LA691S, 47LA740S, 47LA790V, 47LA860V, 50LA660S, 55LA660S, 55LA690S, 55LA691S, 55LA740S, 55LA790V, 55LA860V, 55LA970V, 60LA740S, 60LA860V, 65LA970V, 70LA860V

http://www.lg.com/rs/microsite/5-godina-bez-brige-oktobar-2013/cinema-3d-smart-tv
 
Kod nas 42LA660S kosta 800 evra. Preko "Madjara" kosta 670 evra.

Da li tih dodatnih 3 godine garancije (plus cinjenica da za Madjare jos uvek niko nije napisao licno iskustvo ostvarivanja garancije u Srbiji) vredi 130 evra razlike u ceni? :)

Edit: Upravo primetih da je u jednom (verovatno najjeftinijem) prodajnom mestu cena skocila za 3000 dinara. Juce je bila oko 92 000, danas je 95 000.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u aprilu kupio Samsung es5500 preko lika koji donosi iz Madjarske, posle 3 nedelje koriscenja tv-a primetio sam na ekranu vise mrtvih piksela u nizu kao linija. Pozvao sam lika, odmah se javio na telefon ispricao sam mu, dosao je po tv u roku od dva dana. Cim je pogledao tv odmah se slozio da je tv za reklamaciju, uzo tv ostaio mi postolje i otisao, reko mi da cu najmanje da cekam 10 dana. Proslo je dve nedelje kada smo se prvi put culi (ja zvao, javio se odmah) i reko da nema nikakvih informacija i da ce me zvati kada cuje nesto. Posle 3 nedelje mi je poslao poruku da je televizoru panel zamenjen i da sam imao srece jer samsungova garancija sto se tice mrtvih piksela zahteva da postoji 6 mrtvih piksela u nizu inace ispod tog broja ili ako su razbacani panel se ne menja. Proslo je tacno 25 dana kada sam dobio tv nazad, inace lik mi je reko da sam mu za dve godine koliko radi sa madjarima prva reklamacija. Od tad nemam nikakvih problema i jako sam zadovoljan, sada planiram da uzmem drugi tv i verovatno cu kod istog lika.
 
Slažem se. Pitanje je: "Da li ste testirali madjarsku garanciju"? Ako niko nije, to je dobro, znači ne kvare se u garantnom roku.

Ne kvare se. Orbit iz NS-a provereno prihvata garanciju za LG, osim za kvar panela, onda se nosi u HU.
 
Nazad
Vrh Dno