Šta je novo?

GTA V

Za V-Sync je dovoljan adaptivni iz nVidia CP.
 
Na vise mesta sam video savete da se v-sync tera iz nVidia control panela, a ne iz igre.
 
@De Raddici: Uglavnom da, ali V-sync zahteva da ti masina gura bar 70-ak fpsa, (ako govorimo o 60hz monitorima), kako bi to stabilno radilo. Ako se mota oko 60, bude cak kontraefekat i igra ne radi glatko.

Nije isto u svim igrama, negde jedva da se primecuje, a neke igre imaju grozan tearing.

Nema sta da zahteva, ali je pozeljno.

Bitno je da uklanja prelamanje (tearing). A ako je igra glupavo odradjena, pa automatski spusta (zakucava) na 30fps zbog slabijeg hardvera, dobro je sto postoje treca resenja (npr. D3DOverrider) ili adaptivni kod nVidie...
 
Batak bolje da mi je iskoriscenost cpua velika nego da mi radi samo jedno jezgro i to sa 30% npr.
 
Poslednja izmena:
za kompetitivni suter ili bilo gde gde svaki milisekund znaci Vsync je nepodnosljiv,bez profi resenja tipa g sync-a i freesync-a nema i jare i pare.ja licno na 30fps nemerem vise da igram,moderna tehnologija me je razmazila. :)
 
U principu briga me za sve te brojke,bitno da mi igra lepo radi i da je ista skroz dobra i zanimljiva!
 
Batak, normalno je što radi tako, ne znam šta tupiš.
meni je takodje usage cpu-a 80-90, gpu-a 90-100. Igra radi besprekorno.
 
Ja sam sa 4GB imao fps dropove i cim sam ubacio jos 8GB prestali su.
 
Meni dovoljno da ima 33-40fps u voznji, sve na very high, MSAAx2, High Resolution Shadows on,
Long Shadows on i pokazuje 3Gb zauzece Vram, i radi odlicno.
Jedino ona fleka me malo iritira, update V3 je krivo.
 
Poslednja izmena:
Morao sam ipak da mu smanjim teksture sa high na normal jer je cesto seckalo, a ostalo na high, fxaa ukljuceno, maa iskljuceno i vrti se na oko 60fps. Vsync sam za sada iskljucio, ne primecujem nikakvu razliku.
Tek sam na 15% igre, ne ulazi mi se na multiplayer dok ne zavrsim kampanju.

Nego jel ima bilijara kao mini igre? Vidim ima tenis i jos nesto, u gta 4 je valjda bio bilijar koliko sam video na yt.
 
Batak, normalno je što radi tako, ne znam šta tupiš.
meni je takodje usage cpu-a 80-90, gpu-a 90-100. Igra radi besprekorno.
Ne znam sta ti tupis?! Nije normalno da igra nabija i5 na 100% ma sta ti pricao. A i gpu usage treba da je 99% stalno, kao sto je u normalno optimizovanim igrama.
 
@MPM
Nema bilijara, a nema ni kuglanja. :(
 
A i ti bi sad druze preko hleba pogacu. Najbolje i olimpijsku arenu da su napravili sa svim disciplinama ;-)
 
Nema sta da zahteva, ali je pozeljno.

Bitno je da uklanja prelamanje (tearing). A ako je igra glupavo odradjena, pa automatski spusta (zakucava) na 30fps zbog slabijeg hardvera, dobro je sto postoje treca resenja (npr. D3DOverrider) ili adaptivni kod nVidie...

Jasno, sam se tako izrazio jer ako nisi konstatno iznad 60, dzaba ti. Adaptivni je koliko znam samo regularni V-Sync koji se ugasi kad padne ispod refresh rate-a monitora, sto znaci ako ti se mota oko 60 a cesto je ispod, imaces fifti-fifti situaciju tj malo ce da radi, malo ne, a iz mog iskustva to nije dobra situacija i nije bas fluidno kad se to desava.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta ti tupis?! Nije normalno da igra nabija i5 na 100% ma sta ti pricao. A i gpu usage treba da je 99% stalno, kao sto je u normalno optimizovanim igrama.
Da jeste. Nije normalno kad su opterećenja slaba a procesori i grafe jaki, e to je neoptimizacija a ne kad koristi maximalno od procesora i grafe, tako i treba da bude.Šta je po tebi onda optimizovano, ako ti gta v nije? Dok ga ljudi pokrecu i na dual core-u i svi redom hvale, ti si se našao da pričaš kako igra nije optimizovana. Em što to što ti pričaš nije merodavno, em što je netačno.
 
Jasno, sam se tako izrazio jer ako nisi konstatno iznad 60, dzaba ti. Adaptivni je koliko znam samo regularni V-Sync koji se ugasi kad padne ispod refresh rate-a monitora, sto znaci ako ti se mota oko 60 a cesto je ispod, imaces fifti-fifti situaciju tj malo ce da radi, malo ne, a iz mog iskustva to nije dobra situacija i nije bas fluidno kad se to desava.

Ni ne treba mi konstantno, bitno da nema prelamanja. Ako je hardver prosecan, dobar za oscilaciju 35-60+ fps onda je ok.
A ne glupavi v-sync iz igre da zakljucava direktno na 30 u scenama gde ne moze 60. Na to sam mislio.

Ne znam kako je kod adaptive od nVidie, ali znam da D3DOverrider ima opciju triple buffering koja resava stvar da ne bude zakljucano na 30.
(da li je triple buffering ili sta, ne secam se)
 
Ma palio sam benzinom, ali kao sto rekoh ne crashuje igra kod tog kombija ...vec kada se zavrsi cela ta misija i igra krene sama da se prebaci na frenklina ...
Kresuje na prebacivanju, znam tako je i meni, pobacaj sve bombe i mine pre nego što počneš misiju.
 
Provalio sam da igra kresuje kad koristim bilo koje oruzje osim pistolja kad sam u automobilu
 
Evo moja makina (s tim sto imam sad 12 gb rama, ne 8 kao sto pise, nikako da uzmem jos 4) tera fino. 1080p, solidno jaka podesavanja, i slucajno sinoc ukljucim 2x igru. I igrao i skontam da je otvorena jos jednom, poteram malo, nigde trzanja i nista. Eto koliko ram znaci. S obzirom da mi masina stvarno nije nista posebno, ja sam jako zadovoljan. Jedino sto kresuje (ali to sam skontao da posle nekog odredjenog vremenskog perioda).
 
Da jeste. Nije normalno kad su opterećenja slaba a procesori i grafe jaki, e to je neoptimizacija a ne kad koristi maximalno od procesora i grafe, tako i treba da bude.Šta je po tebi onda optimizovano, ako ti gta v nije? Dok ga ljudi pokrecu i na dual core-u i svi redom hvale, ti si se našao da pričaš kako igra nije optimizovana. Em što to što ti pričaš nije merodavno, em što je netačno.
Nije dovoljno pokrenuti igru. Kako im radi na tim dual core procesorima? Battlefield 3 npr. drzi konstantno graficku na 99% i fps je ekstra stabilan.
 
Meni gta v radi isto kao bf3. Tamo procesor nikad nije išao do kraja kao ni grafa. A tako ne treba da bude.
 
@MPM
Nema bilijara, a nema ni kuglanja. :(

Steta, mozda ubace kasnije kroz neki patch, verujem da je moguce. Mozda nije toliko bitno u kampanji, ali u multiplayer-u bi sigurno bilo korisno.
I ne samo ovo, sto rece proday, bar jos nekoliko disciplina :) Secam se Bugs Bunny & Taz - Time Busters od pre 15 godina, bilo je nekoliko mini igara, mini fudbal, hokej, trke, grudvanje... pa zasto da ne ubace u gta.
 
Meni je teretana u SA bila odlična. Ima teretana na plaži, ko zna, možda ih i ubace kasnije.
 
Sto se tice opterecenja grafe i procesora danas sam opet nesto namesta i grafa radi na 90-99% a proseor od 50-80% stim sto graf na momente padne na 60% i samim tim mi fps padne na oko 20.:D Ram nijednom nije bio preko 6Gb iskoriscenosti. Ave je normal mssa off fxaa on senke full trafa full i jos neke gluposti.
 
Nazad
Vrh Dno