Šta je novo?

GTA V

a sta je ono na slikama u donjem desnom cosku?
 
pa nije bas da se ne primeti :D
 
pa nije bas da se ne primeti :D

Salu na stranu ako bas gledas da teras mak na konac primeti se itekako. Tek sam malopre krenuo da igram i jos nisam ustanovio sta je to u cosku. A inace igrica klizi kao mleko sa full podesavanjima i ono sto me odusevljava je sto koristi resurse svih 8 jezgara podjednako uz fps 40-50.
 
bag u MSAA same igre,rade na tome i ocekuje se ubrzo pec.kod nekog je manje kod nekog vise izrazeno,ali MSAA toliko dobro izgleda,da ja ne bih isao na FXAA pa i da je duplo veci taj kvadrat.
 
Pa ukljucen mi je i FXAA i MSAA. Sad cu bas da probam i tu foru sa Reflection Quality.
 
Povrsina USA bez Aljaske je negde oko 7,7 miliona kvadratnih kilometara. Mapa u GTA V je velika oko 80 kvadratnih kilometara. Posto je nerealno ocekivati da tolika mapa bude nakrcana sadrzajem jednako koliko i sadasnja, recimo da zauzima 100 puta manje memorije po kvadratnom kilometru u odnosu na postojecu. Uz malo digitronisanja, to izadje na 57 terabajta. Ako je "samo" 10 puta "redja", onda 570 terabajta, a ako nije uopste redja, onda skromnih 5,7 petabajta. Mislim da je cak i najskromniji od ovih scenarija (57 terabajta) nemoguc, iz razloga ociglednih, jer bi igra bila ~1000 puta veca od sadasnje. Ja bih ovu vest okacio macku o rep, osim ako Rockstar nije izumeo neku novu fiziku. Ali onda ne bi pravili igre.


Mislim da bi bilo najbolje da naprave sve gradove iz prethodnih serijala + Tokyo i neki od većih evropskih gradova pored Londona tipa Rim ili Pariz, pa da se lepo piči na aerodrom. Mada bi bilo dobro ubaciti i vremensku dimenziju, tipa 20 godina ranije i 20 godina kasnije. To bi morala da bude belosvetska priča da uposle par scenarista iz holivuda da im to napišu.
 
Završih konačno kampanju posle 39 sati. Sad konačno mogu da se bacim na online i skupljanje ačivmenta. :d
 
Mogu li burazeru na laptop da instaliram igru sa mojim serijskim, on da igra samo SP?

Pretpostavljam da ne može, ali čisto da proverim...
 
Nije reflection quality vec treba smanjiti post fx na high i onda nece msaa da brljavi.

I još jedan tip za amd usere, koristite radeon pro.
Imate smaa u radeon pro koji je bolji od fxaa, ili adaptive vsync itd.
Plus je Antistropic filtering broken u gta v, kao i ambient occlusion, a i to se da sredit sa radeon pro.
 
Mislim da bi bilo najbolje da naprave sve gradove iz prethodnih serijala + Tokyo i neki od većih evropskih gradova pored Londona tipa Rim ili Pariz, pa da se lepo piči na aerodrom. Mada bi bilo dobro ubaciti i vremensku dimenziju, tipa 20 godina ranije i 20 godina kasnije. To bi morala da bude belosvetska priča da uposle par scenarista iz holivuda da im to napišu.

To bi bilo bas dobro. Jedan USA grad, jedan evropski i jedan sa istoka, uz po jednog lika u svakom gradu, sa povremenim preplitanjem lokacija, vremena i sl. To bi bas bilo ludilo, naravno ako se posteno uradi scenario kao sto si rekao.
 
Moze li neka pomoc na pm kako da nateram narodnu verziju da radi? Sve sam probao i nema sanse.
Hvala
 
Btw, da li je neko primetio da prilikom voznje ispred auta postoji linija iza koje senke postaju losijeg kvaliteta. Recimo na nekih ~15m ispred auta, najlakse se primeti danju na otvorenom putu. Kad se vozi u nekim momentima izgleda bas lose, kao da neko ispred mene igra karling i pegla senke. :) 'El to nesto do mene ili se i vama pojavljuje?
 
Btw, da li je neko primetio da prilikom voznje ispred auta postoji linija iza koje senke postaju losijeg kvaliteta. Recimo na nekih ~15m ispred auta, najlakse se primeti danju na otvorenom putu. Kad se vozi u nekim momentima izgleda bas lose, kao da neko ispred mene igra karling i pegla senke. :) 'El to nesto do mene ili se i vama pojavljuje?

Da to je problem kod Nvidije
 
Nije reflection quality vec treba smanjiti post fx na high i onda nece msaa da brljavi.

I još jedan tip za amd usere, koristite radeon pro.
Imate smaa u radeon pro koji je bolji od fxaa, ili adaptive vsync itd.
Plus je Antistropic filtering broken u gta v, kao i ambient occlusion, a i to se da sredit sa radeon pro.

Onda moja greška. Čak sam i razmišljao dal je beše reflec. Ili post fx, zaboravio..

Radeon pro? Nešto slično nvidijinom optimizatoru? Mogao bih da probam.

Inače, i meni se poneke senke iscrtavaju ispred mene na 5,10 metara.
 
u pravu je zlatan,postFX na high i reseno brljanje MSAA.a za senke procackajte ako imate misica advanced podesavaja za njih.
 
Jel izaslo neko narodno poboljsanje ili i dalje mora da se vraca datum za nas sa jeftinijim ulaznicama?
 
Nazad
Vrh Dno