Šta je novo?

GTA V

Ja bre ne znam sta je ovo drugari, nikako da skinem igru koja radi :wall: Ova verzija koju sam skinuo ima viruse :wall::wall::wall:

Nek mi baci neko link, za proverenu verziju koja hoce da radi. Hvala u napred.

I izvinjavam se moderatorima ako sam nesto pogresio :) (ako sam prekrsio neko pravilo, nek zazmure :))
 
Poslednja izmena:
Igra kida. Sto pre uzimam oridzidzi, pa se vidimo online. :)

Nego i mene muci igra, evo ne znam sta da odaberem za parkiranje u garazu :D

GTA-V-006.jpg

Evo i jos malo screenova:

GTA-V-001.jpgGTA-V-002.jpgGTA-V-004.jpgGTA-V-005.jpg
 
Da li je velika razlika u brzinama izmedju SSD i HDD sto se ove igre tice?
 
Pojave se panduri sporadicno, kada jure nekoga i tako. :) Meni je za 20 sati igranja jednom samo crash-ovala igra, kada sam switch-ovao na drugog karaktera. Prelepa igra, i jos bolja optimizacija. :)

Pa brate naravno da je dobra optimizacija ali je tvoja masina jos optimizovanija ;)
 
Dok sam stigao kući, više nema igre u ponudi na nuuvem :(

Nema vise na Nuuvemu :)

Izgleda da sam ja bio medju zadnjima koji su tamo uzeli.
Cini mi se da je postojao neki tajmer ispod dugmeta za kupovinu, mozda je oznacavao jos koliko ce jos imati kljuceva ili eventualno da li se dobija bonus uz igru ako se kupi dok ne istekne vreme, ja to nisam dobio tako da ne znam..

Sto se tice performansi sa masinom iz potpisa radi ok cak i sa 8xMSAA i TXAA to se u jedina podesavanja koja mogu da opterete graficku na 99%. Uostalom ja igram sa ukljucenim V-Sync tako da sam vratio podesavanja na 2xMSAA i TXAA jer mislim da ima razlike posebno sa ivicama... (Znate vec sta je TXAA). Od ostalih opcija sve je na max i 80% vremena je na 60FPS. Kad sam na otvorenom ili u planinskim predelima padne do 55FPS najmanje i to je to.. Uglavnom tecno radi.

Ono sto mi je vrlo cudno je da ni sa GTX 980 (po onome sto sa gledao na netu) ne mogu da odrade benchamrk da im ne padne fps ispod 60 FPS, posebno u drugoj sceni samog testa, ali dobro.

Ako nekog jos nesto interesuje nek pita.
 
Izgleda da sam ja bio medju zadnjima koji su tamo uzeli.
Cini mi se da je postojao neki tajmer ispod dugmeta za kupovinu, mozda je oznacavao jos koliko ce jos imati kljuceva ili eventualno da li se dobija bonus uz igru ako se kupi dok ne istekne vreme, ja to nisam dobio tako da ne znam..

Sto se tice performansi sa masinom iz potpisa radi ok cak i sa 8xMSAA i TXAA to se u jedina podesavanja koja mogu da opterete graficku na 99%. Uostalom ja igram sa ukljucenim V-Sync tako da sam vratio podesavanja na 2xMSAA i TXAA jer mislim da ima razlike posebno sa ivicama... (Znate vec sta je TXAA). Od ostalih opcija sve je na max i 80% vremena je na 60FPS. Kad sam na otvorenom ili u planinskim predelima padne do 55FPS najmanje i to je to.. Uglavnom tecno radi.

Ono sto mi je vrlo cudno je da ni sa GTX 980 (po onome sto sa gledao na netu) ne mogu da odrade benchamrk da im ne padne fps ispod 60 FPS, posebno u drugoj sceni samog testa, ali dobro.

Ako nekog jos nesto interesuje nek pita.

TXAA ne uzima nista, bar ne na mojoj konfiguraciji, msaa da. Zato igram na 2x.
 
Iz nekog razloga meni je TXAA disejblovan iako imam GTX 760 a on podrzava ovo.
 
Tek treba da probam foru preko Nvidia Control Panela za V-Sync pa javljam da li tako ima stutteringa koji se povremeno javlja.

Ko hoce da ubaci svoje pesme i da slusa kao radio:
C:\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music

Sve ovde ubacite i Full Scan u Audio opciji u igri i to je to :)


Inace znao sam da Rockstar saradjuje sa Illuminatima.... :d
GTA5 2015-04-16 19-50-31-65.jpg

Ali ozb nije mi jasno koja je fora sa slikom. Inace nalazi se na vrhu najvise planine u igri.
 
Tek treba da probam foru preko Nvidia Control Panela za V-Sync pa javljam da li tako ima stutteringa koji se povremeno javlja.

Ko hoce da ubaci svoje pesme i da slusa kao radio:
C:\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music

Sve ovde ubacite i Full Scan u Audio opciji u igri i to je to :)


Inace znao sam da Rockstar saradjuje sa Illuminatima.... :d
Pogledajte prilog 168333

Ali ozb nije mi jasno koja je fora sa slikom. Inace nalazi se na vrhu najvise planine u igri.

Pa bilo je tih nekih prica vec, treba da pronadjes par stvari po celoj mapi i kao na kraju da otvoris Jetpack. vec je neko psotavljao gore akciju pc igraca da razbiju misteriju posto valja jos niko nije :)
 
Ljudi kako da izronim iz vode? jurim cerku na jahti ali ne umem da izrnom... EDIT izvalio hahaah
 
Poslednja izmena:
Tek treba da probam foru preko Nvidia Control Panela za V-Sync pa javljam da li tako ima stutteringa koji se povremeno javlja.

Ko hoce da ubaci svoje pesme i da slusa kao radio:
C:\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music

Sve ovde ubacite i Full Scan u Audio opciji u igri i to je to :)


Inace znao sam da Rockstar saradjuje sa Illuminatima.... :d
Pogledajte prilog 168333

Ali ozb nije mi jasno koja je fora sa slikom. Inace nalazi se na vrhu najvise planine u igri.


http://www.pcgamer.com/help-us-solve-gta-5s-huge-hidden-conspiracy/
 
Ono sto mi je vrlo cudno je da ni sa GTX 980 (po onome sto sa gledao na netu) ne mogu da odrade benchamrk da im ne padne fps ispod 60 FPS, posebno u drugoj sceni samog testa, ali dobro.
I ja sam to trazio i pokusavao sebi makar na 800x600 i low rezoluciju da izvucem 60fps i nisam mogao. Mislio sam da je cak nemoguce imati konstatni fps 60 na ovoj igri ali evo ovaj ima:

Koliko vidim on igra na gtx 760 i i5-4690k koji nije OC. I igra na windows 8.1.
Pitam se da li igra bolje radi na win 8.1 ? Ja koristim sedmicu...
 
Je li dosao neko do misije "Blitz Play heist"? Crashuje mi igra svaki put kada kada treba da se promjeni karakter - prebaci na Michael-a, a vidim na netu da se i drugi zale na isti problem...
GTAV.PS4.1080P.1611.jpg
 
Možda glupo pitanje, ali da li postoji neka varijanta da se pusti internet radio streaming, a ne mp3 fajlovi kao radio stanica?
 
Možda glupo pitanje, ali da li postoji neka varijanta da se pusti internet radio streaming, a ne mp3 fajlovi kao radio stanica?

A ti bi hteo TDI? :D I ja sam to trazio ali mislim da ne moze...

Nego jel je ovo normalno?

bj7hjm.jpg


CPU zauzece 97-100% a GPU se krece od 35-39%
FPS u voznji pada tako na 45fps, msaa Off.
A kada sam stavio Mssa x8 fps mi bio samo 3 frejma manji, 42fps a onda zauzece gpu je bilo oko 90%.
Pa kazite mi jel je ovo znak da mi je cpu usko grlo? :D
 
Poslednja izmena:
care sta je sa slikom sto je razvucena ovako? Ovo ti je hard core medium setup, podesi to malo bolje bre :-D

edit: Sve sve ali kisa... objasnjava... steta sto nisam nasao neki bolji kadar usput :-D
 

Prilozi

  • GTA5 2015-04-20 00-35-38-32.jpg
    GTA5 2015-04-20 00-35-38-32.jpg
    751.2 KB · Pregleda: 254
  • GTA5 2015-04-20 00-35-56-62.jpg
    GTA5 2015-04-20 00-35-56-62.jpg
    701.8 KB · Pregleda: 239
  • GTA5 2015-04-20 00-36-31-27.jpg
    GTA5 2015-04-20 00-36-31-27.jpg
    939.5 KB · Pregleda: 226
Poslednja izmena:
A ti bi hteo TDI? :D I ja sam to trazio ali mislim da ne moze...

Nego jel je ovo normalno?

bj7hjm.jpg


CPU zauzece 97-100% a GPU se krece od 35-39%
FPS u voznji pada tako na 45fps, msaa Off.
A kada sam stavio Mssa x8 fps mi bio samo 3 frejma manji, 42fps a onda zauzece gpu je bilo oko 90%.
Pa kazite mi jel je ovo znak da mi je cpu usko grlo? :D

Tipican primjer uskog grla.
 
CPU zauzece 97-100% a GPU se krece od 35-39%
FPS u voznji pada tako na 45fps, msaa Off.
A kada sam stavio Mssa x8 fps mi bio samo 3 frejma manji, 42fps a onda zauzece gpu je bilo oko 90%.
Pa kazite mi jel je ovo znak da mi je cpu usko grlo? :D

uzmes i5 sa nekom H ili B plojkom i teras :) meni fps sa i5 i r9 270 ne pada ispod 55 na high @ fullHD, a imas malko jacu grafu od mene ;)
 
Ma koje usko grlo CPU?, normalno je opterecenje, vecinom 80-86%
Ide i 60% retko kad dostize 95% a nikada 100%, sem kod ucitavanja.

Screenshot (146).jpg
 
Poslednja izmena:
@Vuk40
Pa kod mene u igri je CPU opterecen uglavnom 100% padne nekad na 95-97% minimum, dok graficka ne bude ni 40%

@igor88
Nebitno je koja podesavanja stavim i da stavim sve na low i na high meni fps u saobracaju uvek mora da padne i do 40fps cak i na 800x600. A sto se tice te slike mozda je tako ispalo sa tom kamerom kada sam vozio u rikverc inace rezolucija je 1366x768.

@bora bora
Moram da se informisem malo za te oznake H i B na plocama, znam samo da Z97 se preporucuje za klokovanje. Ali hocu da kupim neki i5 u rasponu od i5-4440 do i5-4690k zavisi koji mi se najvise isplati
 
Poslednja izmena:
test@ imas bolji procesor, duplo vise i brze memorije, bolju graficku.
Tako da nece biti do procesora, nesto drugo je tu problem.
 
test@ imas bolji procesor, duplo vise i brze memorije, bolju graficku.
Tako da nece biti do procesora, nesto drugo je tu problem.
Pa koliki je tebi minimalni FPS u saobracaju sa tvojom konfiguracijom? Ja mislim da je meni ovo normalno da sa phenomom FPS pada do 40-45fps u saobracjau, nisam jos uvek nikog video na youtube da dobio bolje rezultate od toga sa phenom II x4 na GTA V, a ima nekoliko klipova.
Da se razumemo mislim na minimalni FPS, ne na prosek, prosek mi je sigurno preko 60fps ali taj fps drop u saobracaju me iritira
 
Poslednja izmena:
Kod mene min 33-34, vecinom je oko 40, max 50fps.
Nema laga, niti zakucavanja procesora. na 145 strani imas moja podesavanja.
 
Pa eto i tebi je taj procesor usko grlo, da stavis i na low podesavanja i najnizu rezoluciju opet minimalni fps nece da ti bude veci od 40fps tako je i meni, jer toliko moze ovi nasi stari amd procesori da izguraju na gta v.
Ti bi bio prezadovoljan onda da ti radi kao meni, ako si sada zadovoljan sa fps drop na 33. Meni je tako radilo na staru graficku ati 5770 pa sam ja pljunuo 250evra za novu graficku i dobio samo 10fps vise za minimalni fps :D
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na strani 146 covek ima i5 4670k nagruvan na 4.4 ghz
i zakucava mu procesor, ima 50-80fps sa r9 290x, nije realno..
Znaci ima isti problem kao i ti, nebitno ne gledaj fps, igra ne opterecuje
toliko procesor da bi zakucao, bar sam ja primer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno