Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Sad gledam u vipu i ako nije greska ovo je dosta cudno - Z2 u standard 700/smart 700 kosta 39k din sto je 4k din manje od htc one M7 koji je za generaciju stariji, 6k din manje od G3, 11k manje od S5 i 16/19k din manje od M8/Z3. I u ostalim paketima je slicna razlika. Izgleda da je Z3 ipak omogucio taj pad cena Z2 i pored toga sto su male razlike izmedju telefona.

Sta da ti kazem hsv, ako imas kinte sada pazari Z2 bez razmisljanja.... Or, sacekas Z4 i pazaris Z3 kada padnu cene, u svakom slucaju nisi na gubitku... Znas i sam da su Z3 i Z2 prakticno isti telefoni i da su samo sitnice razlika... U svakom slucaju vreme radi za tebe... Inace i dalje dajem prednost Z2/Z3 nad Z3c...
 
Ma samo sam primetio to, znas i sam gde ce moji silni novci da odu u narednih mesec-dva :d tako da menjanje telefone dolazi na red al' tek na prolece, za sto manje para, 350e plafon jer cu se do tada obezbediti na poljima koja me najvise interesuju pa ce sve to na telefonu biti mnogo manje bitno.
 
Ja računam da moram da kupim i slušalice, i karticu, i neku futrolu/kućište. Ne tim redom. Mnogo para ode... A ovaj S2 je odslužio svoje, plus je kvalitet zvuka na slušalicama jadan, ne bih ga ni kupio sa sam znao koliko je loš. Kad još uzmem bratov Z1c u ruke, koji je brzina svetlosti u odnosu na moj...
 
To sa Samsung-om česta stvar.

Ti inace znas svaki prodati samsung prodje kroz tvoje ruke, pa znas koji ima mrezu koji nema, ne lupaj majke ti. U okruzenju uzem imam 11 Galaxy uredjaja sto S serije sto Note serije i nijedan problem sa mrezom. Ako je cesto, barem bi imalo 7 od 11 ljudi jel?

Kad još uzmem bratov Z1c u ruke, koji je brzina svetlosti u odnosu na moj...

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5753&idPhone2=3621

Kakva komparacija. Telefon iz 2011 koji ce biti brzi od onog iz 2014. Da ne pricamo o procesoru i svemu ostalom.
 
Poslednja izmena:
Za razliku od tebe, kome prolaze svi primerci, pa imaš kontra argument?

Za drugi deo mi uopšte nije jasno šta se hvataš, valjda razumeš u kom kontekstu je rečeno.
 
Moja baterija na Z2 kao da se sama malo popravila

e108e0bfa5ce76f3edbe10af8a6cf96f.jpg
0b56a9d6a75a2d7014296d40b494e27c.jpg
afc3ff85c1c35ab46bbec992204a7d5e.jpg
7598a70a193f7d29714b88dd40d787e1.jpg
 
Screenshot_2014-12-16-19-04-31.jpgScreenshot_2014-12-16-19-05-04.jpg

Huh, ne znam... Nikako ne bih trebao biti zadovoljan baterijom sudeci po nekim "strucnjacima" na forumu i njihovim ortacima... :)
 
Ma sve je to dobro :) vazno da si ti zadovoljan ;)
 
To je zato što nisi išao na površinu Sunca, gde mora 100% osvetljenje.
 
Jel ima neko tempered glass na z2? Kako izgleda sa njim jel debalo to staklo? I dali zna neko jel postoji za ledja isto tempered glass?
 
0.25-0.4mm...neprimetno.
 
Evo i ja da se javim.
Nakon dve god xperia p ode on u penziju.
Obradovao sam sebe sa Xperia Z2.
E sada imam jedno pitanje. Posto sam uzeo verziju sa dock-om. Ako jos neko ima dock. Da li moze telefon da stane u dock i sa futrolom (silikonskom) ako moze sa kojom?
Cisto da znam, pre nego odem da uzmem futrolu. Posto je dock stigao sa dva plasticna nastavka u zavisnosti da li je go telefon ili ima futrolu na sebi.

Inace sto se tice tempared glass gledam i ja isto. samo nillkin-ovo stize sa staklom napred a folijom za ledja, ali iste treba poruciti pa dok stignu ihaaa.
Ona sto se prodaju kod nas je samo glass za prednju stranu.
 
Ja nisam nasao nigde da ima da se uzme tempered glass i za zadnju stranu zato sam i pitao postoji li to uopste. Meni je folija pozadi stavljena pre dve nedelje a izgleda kao da ima dva godine, igrebana iako pazim kako ga spustan na sto i gde ga stavljam.
 
Ja nisam nasao nigde da ima da se uzme tempered glass i za zadnju stranu zato sam i pitao postoji li to uopste. Meni je folija pozadi stavljena pre dve nedelje a izgleda kao da ima dva godine, igrebana iako pazim kako ga spustan na sto i gde ga stavljam.

Gde si nasao foliju za ledja?
 
Nasao tu kod mene u ns u jednoj radnji 400 din komplet. Uzeo prvo u 3g u veleprodaji 120 din izadje komplet ali te u tom belom pakovanju cela serija ne valja, rupe koje su busene za kameru i senzore su nekako izdignute i nece da se zalepi okolo tih rupa a probao tri kompleta.
 
Hvala. Videcu. Ako bude mogao da stane u dock sa silikonskom futrolom. Onda cu staviti samo tempared glass na ekran.
 
Ja sam kupio bez docka a bas mi treba ili on ili vidim da ima magnetni punjac koji se samo prisloni isto na taj ulaz gde se puni i na docku ali sisaju i za to parce traze 20e kod nas na oglasima a preko ima za 4-5 eura. Ne svidja mi se da stalno otvaran poklopac kad punim pa gledam ili to ili dock da uzmem. Jel ima neko ove kopije docka sto ima za nekih 1300 din da se kupi da mi kaze jel valja icemu?
 
Ja sam bas zbog tog razloga i trazio pakovanje sa dock-om. Jeste da nisu stigle noise cancelling slusalice vec one obicne. Ali dobro ne koristis slusalice sve jedno :)
 
Ja sam imao sa dockom cak i za manje para ali garancija je bila samo 3 meseca pa se odlucio za 5 e skuplje sa garancijom radnje 1godinu i sa noise canceling sluskama, jeste da bi mi dock vise potreban od slusalica ali nisam hteo tu malu garanciju.
 
^ NC slusalice kostaju 45-50e u proseku a dock mozes da kupis za 10-20e, kineski ili cak original malo ''cudnog'' porekla. I taj kineski dock odradjuje posao a NC slusalice su nesto sto vredi imati a njihova kopija (ako postoji) verovatno zvuci kao najgori krs :) Tako da mislim da nisi pogresio.
 
Ja bih rado menjao sluske za original dock :)
Jesu stvarno ekstra odlican zvuk daju ali ja retko kad koristim slusalice.
 
Sto se tice ledja, ja sam uzeo sebi danas da probam Transparent Teracell skin. Slikonsku futrolu. Skroz providna, poprilicno tanka. a sa unutrasnje strane deo koji naleze na ledja kao da ima neku neznu gumiranu texturu da ne klizi. Zaista sam zadovoljan. Gotovo da se ne primecuje na telefonu
 
Priča je vezana za sve Z Xperie...

Zamenski dok-ovi rade sasvim ok. Ne mogu to tvrditi da sve zamenske što postoje, ali nema u njima ništa pametno da bi se moglo pogrešno napraviti. Imam i no name magnetni kabel, radi i to.

Što se futrola tiče, svaka je drugačija i teško je pogoditi koja će i kako smetati stavljanju u dok. Ja sam za Z1compact uzeo na ebay neku silikonsku ultra-thin, i morao sam malo modovati jedan od uložaka za dok da bi telefon sa futrolom stao u njega. Telefon mora baš pasent da ulazi u uložak. Ako je malo tanji, ne stoji pravilno i nema kontakta, ako je malo deblji, ne ulazi uopšte. Zato je teško potrefiti futrolu koje će dobro da pasuje u dock.
 
Нисам видео да иједна маска има прорез за док.
Узео сам овај тел пре пар дана и морам да похвалим Сони за израду и оптимизацију. Много то течније изгледа од ХТЦ-А и самсунга.
Е сад једно питање, црвена и наранџаста су чудне, црвена је пренаглашена па вуче на неку пастелно љубичасту дречаву. Наранџаста вуче на црвену. Да ли је то уобичајено?
 
Koristio sam danas z2 sigurno cuku vremena..
Sta mi se ne svidja : veliki broj nepotrebnih aplikacija,ogroman nav bar, interfejs kamere je jeziv,eurokrem blok izgled,uzasne stock ikonice.
Sta mi se svidelo: baterija, materijali od kojih je napravljen,dosta fluidan rad,odlican odnos cene i onoga sto dobijas.

Sve u svemu nit smrdi nit mirise :)
 
Jel' bi mogao neko ko je uzeo kod nas Xperia Z2 preko provajdera da proveri samo koja mu je Custamization version?
Bas me zanima, za koji se region prodaju Xperia Z2 telefoni kod nas posto nisam nasao da ima Serbia kao zasebni region.
Inace postupak je ovde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759934
"Customization number: 1282-1405 (Dial *#*#SERVICE#*#* or *#*#7378423#*#* for the service menu -> Service info -> Software info - > Customization Version)"
 
Pozdrav dobri ljudi,

kupio sam u nekoj prodavnic z2, i iskreno sumnjam da je nov i to prvenstveno zbog baterije.
Video sam na forumu da je vas par okacilo screenshotove kako vam baterija traje preko dan i oko 7 sati vam je upaljen ekran.
Evo ja sam na primer danas skinuo tel sa punjaca pre 12h i 21 min i imao sam SOT 4h 11min, a ostalo mi je 25% baterije.
3g je bio upaljen skoro celo vreme a wifi nekih 2 sata, osvetljenje 60% .


Pretpostavljam da to nije ok, sta vi radite za to vreme dok vam je ekran upaljen, browsujete, gejmate ili ?

Hvala : )
a857bbe49c4cbd663518550b0dad5ab2.jpg
cad56b11719e2ceaaaf5ef086ef44a3c.jpg
a82e68dbc62d4f2622519839985732bd.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim po tvom "Mobile network signal" muci se telefon. Verovatno je 3G signal losiji tu gde se nalazis.
Zasto jednostavno ne probas sa samo 2G signalom posle punjenja cisto da vidis kako ce se baterija ponasati.
Iskreno sumnjam, da su ti prodali polovni telefon. Prvo to bi se odmah videlo, a drugo posto je Z2 jos uvek ovogodisnji model i da je polovni uredjaj ne bi trebalo da ima problema sa baterijom.
 
Pozdrav dobri ljudi,

kupio sam u nekoj prodavnic z2, i iskreno sumnjam da je nov i to prvenstveno zbog baterije.
Video sam na forumu da je vas par okacilo screenshotove kako vam baterija traje preko dan i oko 7 sati vam je upaljen ekran.
Evo ja sam na primer danas skinuo tel sa punjaca pre 12h i 21 min i imao sam SOT 4h 11min, a ostalo mi je 25% baterije.
3g je bio upaljen skoro celo vreme a wifi nekih 2 sata, osvetljenje 60% .


Pretpostavljam da to nije ok, sta vi radite za to vreme dok vam je ekran upaljen, browsujete, gejmate ili ?

Hvala : )
a857bbe49c4cbd663518550b0dad5ab2.jpg
cad56b11719e2ceaaaf5ef086ef44a3c.jpg
a82e68dbc62d4f2622519839985732bd.jpg
Врати назад са све тим сликама тражи да ти замени
 
Nazad
Vrh Dno